Prześlij dalej:

Dosłownie przed chwilą dostałem dwa nowe pisma dotyczące działalności WOŚP i samego Owsiaka. W pierwszym piśmie http://kontrowe... Owsiak i jego żona oświadczają, że nie wykonają prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. W treści pisma Owsiak i Niedźwiedzka-Owsiak podważają prawomocne ustalenia sądu http://orzeczen..., który stwierdził:

Wbrew zarzutom skargi kasacyjnej, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie nakazał skarżącej kasacyjnie udostępnienia informacji publicznej, której ta jak twierdzi nie posiada, lecz wskazał na konieczność wiarygodnego przedstawienia przez Fundację, że istotnie żądane przez R. K. informacje nie istnieją. Tym bardziej, że z doręczonego przez pełnomocnika Fundacji "Regulaminu procedury stosowanej przez Fundację X przy zawieraniu kontraktów na zakup wyrobów medycznych i sprzętów ratowniczych w drodze konkursu ofert" wynika, że z posiedzeń Komisji Konkursowej obligatoryjnie jest sporządzany protokół, a fakultatywnie posiedzenia są dokumentowane za pomocą nagrań (bez wskazania, czy są to nagrania tylko dźwiękowe, czy też również filmowe).

Po drugie bezczelność Owsiaka sięga tak daleko, że zobowiązanie do udostępnienia nagrań wideo z „konkursu”, potraktował „wytłumaczeniem” – materiały uległy zniszczeniu. Chodzi o te „zniszczone” nagrania, które w sporych fragmentach są dostępne na popularnym Youtube:

1) https://www.you...
2) https://www.you...

W czasie „konkursów” WOŚP wydaje dziesiątki milionów złotych z puszek dzieci i teraz się okazuje, że z tych zakupów nie ma żadnej dokumentacji, nawet tak podstawowej, jak protokół końcowy. Gdy gmina w Koziej Wólce organizuje przetarg na papier toaletowy musi w BIP opublikować rozstrzygnięcie, podać zwycięzcę, ceny i terminy realizacji. Owsiak wydaje miliony i jak sam twierdzi dzieje się to poza jakąkolwiek kontrolą, protokołu nie sporządzono, nagrania się „zniszczyły”. Za organizację takiego „konkursu ofert” i nie wykonanie prawomocnego wyroku sądu, każdy wójt z rękoma skutymi na plecach zostałby odprowadzony prosto do aresztu. Owsiak właśnie odebrał nagrodę Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Drugi dokument, to kopia wniosku o pozwolenie na organizację imprezy masowej „Przystanek Woodstock” http://kontrowe.... Przez ostatnie tygodnie w mediach było głośno o opinii Policji, która uznała festyn w Kostrzynie za imprezę podwyższonego ryzyka. Policja zwróciła też uwagę, że organizator od lat zaniża liczbę uczestników, a tym samym liczbę służb ochrony i informacji, na czym oczywiście oszczędza, kosztem zdrowia i życia młodzieży. Co zrobił z tą opinią Owsiak i spółka WOŚP-Złoty Melon? Powiesili sobie na gwoździu, we wniosku czytamy, że w ocenie Owsiaka „Przystanek Woodstock” nie jest imprezą podwyższonego ryzyka:

W związku z powyższym ilość sił i środków a także wprowadzenie nowych zasad związanych z organizacją i zabezpieczeniem imprezy pozwala wnioskować, iż przedmiotowy cykl imprez nie należy do imprez o podwyższonym ryzyku w myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Strony

17922 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

6 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  no cóóż..

  może punktem zwrotnym będą ofiary śmiertelne na "błotku"??

 2. avatar

  Oczywiste że Matka Kurka, a co?

 3. avatar

  Odpukać w niemalowane!

 4. Piotrze,

  z całym szacunkiem, rozumiem Twoja frustrację i wkurw na tą mendę paździochową, ale...juz dawno ustaliliśmy że to jest... to co jest!

  Jestem Twoim wiernym fanem od ładnych kilku lat tylko i wyłącznie dla TWOICH komentarzy politycznych!!! Jesteś NIESAMOWITYM obserwatorem i komentatorem naszego "piekiełka" politycznego!!! Twoja inteligencja jest porażająca... Swoja drogą, myślę, że ktoś z naczelstwa PIS chyba stale czyta Twoje komentarze... ;-) (może sam Prezes...?)

  Proszę, proszę o więcej komentarzy i ocen aktualnych wydarzeń na naszej scenie politycznej i socjologicznej... Zostaw Tą mendę, ona sama się niedługo zaora...

  Pzdr

  robjan

   

   

 5. "Po drugie bezczelność Owsiaka sięga tak daleko, że zobowiązanie do udostępnienia nagrań wideo z „konkursu”, potraktował „wytłumaczeniem” – materiały uległy zniszczeniu. Chodzi o te „zniszczone” nagrania, które w sporych fragmentach są dostępne na popularnym Youtube".

  A kto za łamanie prawa pójdzie siedzieć po 10 lipca: Władek, Bolek czy Policja?

  Bezczelność Bolka sięga tak daleko, że chce przyjechać do Warszawy z ochraniarzami BORu żeby zabolkować miesięcznicę smoleńską.
  Nie po to, żeby zgodnie z zasadami demokracji w imię której "obalył komune przeskakując morotówka 3 metrowy płot stoczniowy" manifestować swoje przekonania, tylko po to aby wbrew demokracji (w imię której "obalył komune przeskakując morotówka 3 metrowy płot stoczniowy")  przeszkadzać w zorganizowanej zgodnie z prawem pokojowej manifestacji.

  Co krzyczał 5 lat temu o osobach uczestniczących w zorganizowanej zgodnie z prawem pokojowej manifestacji związkowców z Solidarności pod Sejmem przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego przez Tuska? Pałować!
  Co zrobić z Władkiem i z Bolkiem 10 lipca? Pałować!
  Bo zgodnie z zasadami demokracji (w imię której "obalył komune przeskakując morotówką 3 metrowy płot stoczniowy") każdy obywatel jest równy wobec prawa. Nawet Władek i Bolek.

 6. Wczoraj Pinior, dzisiaj Frasyniuk, jutro to może być Wałęsa, a pojutrze Mazguła!
  Stanowcza deklaracja płk Adama Mazguły ws. Frasyniuka
  https://wiadomo...

 7. Strony