Kto dał ciała w sprawie Macierewicza i co w zastępstwie na kampanie?

Prześlij dalej:

Z przykrością stwierdzam, że nie wiem i właściwie na tym powinienem zakończyć swój najkrótszy tekst, ale będę pisał dalej, bo nie ważne kto, ważne dlaczego. Cel wydawał się idealny, najsłabszy medialnie punkt PiS, w który z reguły wali się bez opamiętania i z korzyściami politycznymi. Macierewicz w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, który przestał straszyć Polaków, nadal jest żelaznym wilkiem. W desperacji z braku innych pomysłów dwie dogorywające partie niemal jednocześnie wpadły na proste rozwiązanie. Weźmy Macierewicza i ubijmy polityczny biznes. Na początku większą inicjatywę wykazywali dewianci seksualni i przestępcy z partii biłgorajskiego błazna, ale z czasem do akcji przyłączyli się chłopcy od Tuska. TVN i GW długo nie trzeba było prosić, żeby pociągnęli temat i tak między wypadkiem w Kamieniu Pomorskim i akcją „cała Polska ściga Trynkiewicza”, o Macierewiczu mówiło się sporo. Pomysłodawcy nie rzucili się na Smoleńsk, zmienili orientację na stary temat, zapewne myśleli, że Smoleńskiem nic wielkiego już się nie da ugrać. Padło na WSI i dokładnie to spaliło całą akcję. PO szybko się zorientowało, że WSI to nie dla nich, z jednej strony sami byli za rozwiązaniem, z drugiej na plan pierwszy musiałby wyjść Bronek od jakiegoś czasu bez wąsa. Początkowy entuzjazm gasł z każdym dniem, aż wreszcie sam Tusk oświadczył, że nie ma sensu dotykać drażliwych kwestii, potem opinię Tuska powtórzył Siemoniak z MON. Na placu boju zostali samotni rabusie i zboczeńcy z Twojego Ruchu w Europie Plus. Należy tę wiadomość uznać za dobre wieści, ale też nie warto lekceważyć kolejnych prób odwrócenia uwagi do bieżących katastrof. Najszerzej pojęci pogrobowcy KGB, GRU, SB i WSI muszą notorycznie sprowadzać debatę publiczną na manowce obyczajowe i tak zwane spiski. Te techniki mają opanowane do perfekcji, natomiast na gruncie realnych problemów Polski po prostu padają jak muchy od pierwszych z brzegu pytań „jak żyć?”.

Nie było, nie ma i nie będzie innego pomysłu na kampanie wyborcze, niż straszenie „polskimi kompleksami”, „polskim zaściankiem”, „polskim antysemityzmem”, „polskim faszyzmem” i „polską nieodpowiedzialnością w stosunkach międzynarodowych”. Twojemu Ruchowi jest wszystko jedno, z padliny nawet zombie nie powstanie i oni jeszcze szczują Macierewicza WSI. SLD z powodów strategicznych zachowuje ostrożność, PO wie, że strzał w Macierewicza jest ślepy, zatem nie ma wyjścia, na gwałt trzeba tworzyć nową falę zagrożenia „oszołomami”. Coś z powyższego pakietu wchodzi w grę, ale równie dobrze się sprzedają sprawy spadające z nieba. Całymi tygodniami można wkładać w brzuch „ciemnogrodowi” jakieś wygrzebane sprzed 7 lat kwity, które pokażą, że PiS „popierało” gender. Nic nie szkodzi, że gender jest „cool” jeśli tylko w Szprotawie, Wąchocku lub Rawie Mazowieckiej jakaś lesbijka zgwałci i zabije chłopca przebranego za dziewczynkę, rozpęta się prawdziwe piekło. Doktor Środa i profesor Hartman będą na pierwszej linii frontu udowadniać, że zbrodniczą ideologię gender wypromował ksiądz Oko oraz była posłonka PiS Beata Kempa. Komu się wydaje, że to hiperbola na potrzeby felietonu, niech sobie z łaski swojej odtworzy zarzuty wobec Antoniego Macierewicza, który przez Żakowskiego, prominentnych polityków PO i inne znakomitości nauki był zupełnie poważnie przedstawiany, jako agent Rosji Radzieckiej.

Strony

17370 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. to tylko bicie piany na... kanapie

 2. należy z góry przewidzieć, że kampania pójdzie drogą narracji smoleńskiej, narracji 300 mld euro to my, ataków personalnych na Kaczora itp. itd.

 3. W związku z raportem i  likwidacją WSI był jakiś konflikt między Macierewiczem a Lechem Kaczyńskim. Prezydent wolał żeby sprawę załatwić w miarę cicho i bez usuwania niektórych ludzi radzieckich ze służby. Kwestionował raport, nie chciał go uznać itp.
  Pamięta może ktoś lepiej, bo może coś mi się popieprzyło?
  W każdym razie jest to tak ryzykowny bat polityczny jak więzienia CIA w Polsce. Nikt nie ma interesu w rozgrzebywaniu tematu.

 4. avatar

  Tutaj MK się z Tobą nie zgodzę...Jak nigdy dotąd....Jak nigdy dotąd PiS ma tylko jedno wyjście. Może to będzie dla wszystkich dziwne, ale tym wyjściem jest......złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej w sprawie WSI. Jestem w stanie sobie wyobrazić wrzask jaki podniosą ci, którzy dzisiaj są za. Przecież to oni właśnie mają najwięcej pod pazurkami.

 5. Pełna zgoda z paralizatorem ja też od pewnego czasu mam taką ocenę. Niech PIS zagra tą kartą i popiera powołanie komisji do spraw WSI.Zobaczymy jak popaprańcy wszelkiej maści zaczną cieńko piszczeć.Wkurza mnie paligłup z tłumaczeniem że dlatego zgineli nasi żołnierze,idąc jego tokiem to jak gineli jankesi to oni tez mają wywiad do bani ,a może go wcale nie mają.

 6. ale był okres mocnej posuchy i gubienia danych na ulicy ...

 7. avatar

  Ale na czym ma polegać ten brak zgody? Słowem nie wspomniałem o roli PiS w tej szopce. Brak zgody dopiero będzie. Takie niby sprytne rozwiązania mają te wadę, że szybko się można zatrzymać z rękami w nocniku. Pierwszy z brzegu PR-owiec podobną akcję PiS przy pomocy mediów rozniósłby w pył. "No tak, znów obsesja Kaczyńskiego i Macierewicza, służby, ruscy agenci, ci ludzie są chodzy z nienawiści i wyrządzili już zbyt wiele szkód, żeby im pozwolić na kolejne". Cała ta zabawa właśnie na tym polega, że co nie ruszy PO, to zabije PiS. Żadnych WSI, żadnego Smoleńska - zamarznięte kible, kobiety w ciąży, które wygania ordynator ze szpitala, komornik u bezrobotnego, dzieci zabierane biednym rodzicom. Tak ma wyglądać kampania PiS inaczej będzie wpier...l.

 8. muzyki serwowanej przez okiestre Tuska. Rzygające igrzyskami lemingi wołają "pracy i chleba".
  Tego głosu ludu nie można zlekceważyć - bo inaczej będzie pozamiatane.

 9. avatar

  Nie udalo sie z Antonim, to czas na kolejna wrzutke. Dzsiaj po 20 w Polsat News byl wywiad z paprykarzem, tym od Jak zyc panie premierze. Facet wedlug mnie ustawiony i zalosny. Fakem jednak jest, ze PIS czasami traci instynkt samozachowaczy. Szkoda, ze Prezes otoczony jest miernotami. Wedlug mnie, majac takich przeciwnikow, powinni stworzyc profesjonalny zespol ochronny, ktory by szukal zagrozen, taka tajna sluzbe. Nisstety, mam obawe, ze nie trzeba bedzie ruskich serwerow, aby Pis przegral. 

 10. Nie ma możliwości przegrać z tuskowymi. Prpblem że PiS może za słabo wygrać.

 11. avatar

 12. pole do popisu, tylko trzeba go odpowiednio ukierunkować.

  Leszek Miller jest zaskoczony, i to dziwne. Tak jak kiedyś AM wrzucił go z SLD do worka z kamieniem i wrzucił do rzeki, tak teraz AM z kolegami przy pierwszej okazji wrzucił Millera z SLD do jednego worka z MAcierewiczem i kamieniem i idą do rzeki. SLD jest dla nich największą przeszkodą, SLD w upadłości jest potrzebne do przejęcia marki i wyborców przez pupila AM, Miller nie wykorzystał szansy żeby wspólnie z PiS dobić AM, więc sam będzie tak długo dobijany aż przegoni Trynkiewicza w sondażach popularności.

 13. przetarłam oczy ze zdumienia, tak źle o Tusku w necie:

  http://wiadomos...

 14. a media zwyczajowo już nie przkazuą informacji, które dla nas mogą być istotne wkrótce:

  http://zmianyna...

  dlaczego jesteśmy tak żałosnym i marnym narodem?

 15. Strony