Konferencja Merkel i Tusk przesądziła – tylko własny „Pershing” może nas uratować!

Prześlij dalej:

Komsomołka Andżela Merkel miała okazję przetrenować swoją ksywę, którą otrzymała od zachodnich braci z Niemiec. „Mutti”, czyli po ludzku Mamuśka, dokładnie tak się prezentowała na tle Donalda Tuska, a Donald Tusk wyglądał nie jak syn, tylko wnuczek. Patrzyłem sobie na tę parę i nie potrafiłem się oprzeć skojarzeniom z obrazkami, jakie widziałem wielokrotnie. Babcie odprowadzające dzieci do przedszkola mają tę samą minę, te same ruchy i ten sam zatroskany wzrok, żeby się tylko wnuczuś nie potknął i nie rozkwasił kolanka razem z nowymi spodenkami. Wiem, że na samych złośliwościach ciężko zbudować poważny komentarz do jeszcze poważniejszej sprawy, ale jeszcze trudniej o powagę, gdy cała konferencja Tuska i Merkel oraz jej wymowa sprowadza się dokładnie do opisanej wyżej scenki rodzajowej. Oboje wyglądali tak pewnie, jak słowa, które z ich ust padły i dlatego uzupełnię scenkę. Bywa, że babciom z wnuczkami muszą pokonać fragment ciężkiej drogi obok sklepu, przed którym stoją panowie pijący prosto z butelki, żeby nie ponosić kosztów kaucji. Zrozumiałym jest, że przy piciu padają rozmaite śmieszne słowa i dłuższe frazy. Najczęściej kończy się na standardowej wiązance, zdarza się jednak, że konsumenci „dla jaj” zaczepiają przechodniów, w tym babcię z wnuczkiem. Na Youtube można znaleźć wiele brawurowych reakcji babć na podobne zaczepki, ale w życiu kończy się to prawie zawsze zakrywaniem oczu i uszu wnuczkowi, bywa, że babcia już z bezpiecznej odległości wyrazi dezaprobatę kręcąc głową. Tyle i tylko tyle Mutti Andżela z wnuczkiem Donaldem wykonała przed kamerami. Wyskoczył Putin przed sklep, obił mordy komu trzeba, obiecał, że będzie obijał następnym, a w odpowiedzi nie usłyszał nawet: „Zadzwońcie po milicję!”. Andżela zakryła oczy i uszy Donaldowi i nawet nie pokręciła głową, w zamian powiedziała inny tekst, który często używają przestraszone babcie: „Pomodlimy się wieczorem za tych złych ludzi, żeby Bozia im wlała dobroci do serduszka”.

Strony

19215 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. "Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, aż po Rumunie i Bułgarię". A nie zapomnieć o Turczynach. 

 2. Pierwsza generacja bomb atomowych, które miał Izrael powstała z tego co "zaginęło" z zasobów w USA.
  U nas jest instytut w Świerku, są ludzie i oprzyrządowanie, co umozliwia skonstruowanie tego sprzętu i to wcale nie jakies prymitywne, ale całkiem porządne.
  A środki przenoszenia się znajdą, tych F-16 jest kilka, to zawsze można do jednego czy drugiego coś podczepić. Jest problem decyzyjny w tym zakresie.
  O Niemcach a szczególnie o Merkelowej to nie ma co gadać.
  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla "na zachętę" - to ma mało do gadania. AWACS-y są już w Polsce i w Rumunii. Jakby jeszcze zamiast atrap pojawiły się rzeczywiste baterie "Patriot" to bym się czuł lepiej.
  Sądzę, że Moskwy nie stac na dłuższą zabawę, co nie oznacza, że nie wywiną jakiegoś numeru. Ich społeczeństwo jest tak zglajszachtowane, że łykną każdą bzdurę jesli tylko będą mogli sobie powiedzieć, że "jesteśmy imperium i inni się nas boją".

 3. Rozczaruje Cię:
  1. Nie podczepisz żadnej bombki typu "nuke" pod naszego F-16, bez akceptacji USA. Kupiliśmy samoloty bez dostępu do kodów źródłowych. Każde nowe uzbrojenie musi być na nich integrowane przez techników Lockheed-a, za aprobata Kongresu USA, Pentagonu i Bóg wie czego jeszcze. Czyli dupa zbita. 
  2. Nie wystarczy mieć inzynierów, fizyków i chemików, którzy wiedzą jak taki "nuke" zbudować. Trzeba mieć jeszcze materiał, a póki co to odpowiedniego "atomu" nie mamy. A nawet jakbyśmy zbudowali bombkę, to nie mamy ją czym wrogowi dostarczyć...
  3. Wierz mi, system Patriot jest zdecydowanie przereklamowany. Także mała strata, że go u nas nie ma.      
          

 4. o "zaostrzeniu kursu i przejściu do trzeciej fazy sankcji" zrozumiałem, że Zachód na Krym położył już laskę. Również Kijów oświadczył, że nie wyśle wojsk na Krym. Teraz wszyscy się modlą żeby na Krymie się skończyło, bo inaczej dupa blada i siwy dym.

 5. No no, już  trzecia faza sankcji!, a na czym polegały te dwie wcześniejsze?
  Ciekawe, że nowe władze w Kijowie od początku wykluczały jakiekolwiek walki z armią rosyjską.

 6. brwi Angeli, faza druga jeszcze wyżej, teraz przejdziemy do słów "ja, ja zein". Na propozycję Tuska żeby wspólnie kupować gaz i odsprzedawać go po jednakowej cenie pani kanclerz odrzekła, że to rzecz "warta refleksji". Jednym słowem sukces Tuska pełną gębą.

 7. Oj bedzie jatka. Angela nie przyjechala do Wawy aby pokazac sie z Donkiem, ale zeby podpisac wspolne uzgodnienie dot. czasowego, czytaj do odwolania, zamkniecia granicy zachodniej (zobacz zobacz wywiad z prezydentem Brandenburgii). 220 tys. zolnierzy rosyjskich przy granicy z Ukraina, czyli czeka nas potezny exodus ukraincow na tereny Polski. Kto ich zatrzyma na granicy po zapewnieniach Donka o wsparciu narodu ukrainskiego? UE znalazla Donka, ktory poczul wreszcie szanse wyjscia z dolkow sondazowych i....wpuscila w ? Tutaj juz niech sobie kazdy swoje wyobrazi gdzie wpuscila....

 8. Nikt na Ukrainie nie będzie walczył z Rosją. Majdan nie był ani antyrosyjski ani antyputiński, był przewrotem w gronie tamtejszych złodzieji.
  Dołączyli się do niego ludzie którzy mają już dosć życia w nędzy, i tylko oni dostaną w dupę.
  No i Polska jak zwykle.

 9. 220 tyś juz nieaktualne. Liczbę ruskich żołnierzy zredukowali w mediach do 80 tysięcy. Wcześnijsza ilość to ewidentna propaganda Putina....    

 10. A wygląda na ojca chrzestnego. Nie do wiary. Jak to oczy mogą mamić ;)

 11. Strony