Prześlij dalej:

Kocham te dyżurne argumenty w Internecie, które są wystrzeliwane bez najmniejszej refleksji. Pod swoim adresem najbardziej lubię czytać: „znajdź se w końcu babę”, co po 18 latach małżeństwa brzmi wyjątkowo zabawnie. Inny ulubiony to: „co ty w życiu osiągnąłeś” – pyta Rita67 z pięcioma „lajakami” na koncie. Takie mniej lub bardziej zabawne „komentarze” mógłbym przytaczać bez końca, ale nie ma to większego sensu, bo wszędzie tego pełno, a sięgnąłem po nie, aby wyznaczyć właściwy poziom kolejnej próbie wyjaśnienia dlaczego Komorowski przegrał wybory.

Kilka lewackich i liberalnych redakcji sprzedało wielką sensację, że Andrzej Duda w trakcie kampanii płacił za sztucznie generowane wpisy. Na dowód przedstawiono dokumentację, co jest pewną nowością, zwykle do takich celów „służy anonimowy rozmówca”. Warto skorzystać z komfortowej okazji i opowiedzieć o konkretach, na które dosłownie nikt nie zwrócił uwagi, ponieważ wszyscy zajęli się hasłem „kupowanie lajków”. Tak wygląda dokument:

z23917034Q.jpg

Co z dokumentu wyczytali, pożal się Boże, dziennikarze i analitycy? Tyle, że Andrzej Duda wygrał wybory przy pomocy botów. A co w tym dokumencie jest napisane? Gdy zajmowałem się Owsiakiem i WOŚP przejrzałem setki stron dokumentów i przede wszystkim nauczyłem się czytać umowy i zapisy księgowe. Wierzyć się nie chce, że nikt nie zadał najprostszych pytań i nie dokonał najprostszej analizy, która jednoznacznie rozstrzyga z jak bzdurną i nieistotną dla kampanii sprawą mamy do czynienia. Kim są strony tej umowy? Jedną jest kandydat na prezydenta Andrzej Duda, drugą wykonawca widoczny na pieczęci, co mnie w tej chwili w ogóle nie interesuje. Czego dotyczy umowa?

Po pierwsze moderowania strony andrzejduda.pl. Po drugie 1000 wątków, czyli 1000 informacji napisanych na temat kandydata. Po trzecie 5000 wpisów automatycznych, czyli krótko mówiąc 5000 pochlebnych komentarzy na temat kandydata. Po czwarte mamy podane stawki, 20 zł za wątek i to jest nędzna kasa za taką robotę, żaden szanujący się bloger by tego nie wziął, ale stawka za automatyczny wpis jest już kosmiczna, chociaż wynosi tylko 2 złote. Czym jest „automatyczny wpis”? Ano na przykład coś takiego: „Andrzej Duda to idealny kandydat na prezydenta, czas na zmiany”. Coś podobnego można wklejać skryptem albo z palca, na zasadzie kopiuj wklej, no i 2 zł za taką robotę to naprawdę niezły interes, bo w godzinę można tego wkleić spokojnie 100 i to metodą ręczną.

Po dziwnych stawkach, z jednej strony skrajnie zaniżonych, z drugiej skrajnie zawyżonych, widać, że pozycje są wpisane na zasadzie, coś trzeba wpisać. Obu stronom najwyraźniej zależało wyłącznie na ostatecznej kwocie, którą dopasowali do poszczególnych pozycji w umowie. Ostatnia istotna informacja. Ile to razem kosztowało? Proszę Państwa, marne 30 tysięcy złotych, co wynika wprost z rachunku: 20 zł za 1000 wątków = 20 000 zł i 2 zł za 5000 komentarzy = 10 000 zł. Zanim się wszyscy głośno pośmiejemy wypada ustalić jeszcze kilka faktów.

Strony

Źródło foto: 
17506 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. Komorowskiego otaczały klony Komorowskiego, PiS sobie nie może na to pozwolić, bo sąsiedzi nie podmienią PiS na inny PiS po 4 latach.

  Wow, czyżby wczoraj był początek polskiej polityki zagranicznej wobec Niemiec?

  Prezydent Duda opierdolił Prezydenta Niemiec za mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski, a w MSZ asystent zastępcy dyrektora departamentu ds Oceanii i Antarktydy opierdolił ambsadora Niemiec.

 2. avatar

  Przyglądam się panience przyklejonej do pleców naszego byłego pana prezydenta i zaczynam się zastanawiać -  podobno lepiej póżno niż wcale - nad elektroniką, znaczy jej brakiem w okularach lub uchu byłego prezydenta. To był qrwa rok 2015, o ile pamiętam. Panienka z mikrofonem obok, jako obstawa, nie wzbudziłaby podejrzeń o podpowiadanie co, jak i kiedy.

  "Pełna paranoja pełnią świadomości"  jak wiadomo czytelnikom Kinga , stąd pojawiają się pytania ...  :)^:)

  Czas Start.

 3. avatar

  Po prostu Bul był zafascynowany filmem "Diabeł ubiera się u Prady" , a szczególnie postacią (kreowaną przez artystkę Meryl Streep) demonicznej szefowej, która na przyjęciu ma za plecami aż dwie asystentki, które jej podpowiadają, z kim mianowicie ma akurat okolicznośc

 4. avatar

  Duszyczkę ma romantyczną twierdzisz?

 5. avatar

  To przecież oczywiste. Któryż inny prezydent potrafi skojarzyć  sytuację, w jakiej się znalazł z romantyzmem młodzieńczej wiedzy o Japonii samurajów czerpanej z książek czytanych z wypiekami na twarzy, och, te cudowne lata !!

 6. avatar

  Z literatury 'samurajskiej' dla młodzieży to kojarzę przedwojennego Sieroszewskiego(?). 
  Samuraj zakochał się, dnie i noce spędzał w gospodzie z ukochaną a gdy  forsa się kończyła  to wychodził za rogatki miasta gdzie rabował i zarzynał jakiegoś kupca. W końcu go zaciukali.
  Skoro wybrał karierę urzędnika to imo tego nie czytał. Raczej spędził 9 godzin przed telewizorem oglądając angielski serial 'Shogun' z 1980 roku. Romantyzm duszy naszej klasy tfu politycznej? Życie naśladuje sztukę, TV znaczy się, czyż nie?

 7. avatar

  Moi bracia skądś wiedzieli, myślałam, że to Szklarski, ale nie.

  Niedawno kupiłam sobie Sienkiewicza reportaż z wystawy w Wiedniu. O Japończykach bardzo ładnie:

  https://pl.wiki...

   

 8. avatar

  Sieroszewski Wacław - "Miłość samuraja"; na Chomiku  w pdf. Zabawnie się czyta po latach :)

  Trochę Sieroszewskiego na fbc.pionier.net.pl

 9. avatar

  Postawiłbym na to, iż rola suflerki Komorowskiego nie polegała na tym by podpowiadać Bulowi "Przytulmy Panią, Przytulmy Panią" jeno  na tym, by dać się sfotografować podczas podpowiadania :) inaczej: była aktorką :) 

  Jestem pełen podziwu dla fachowców od NLP, grają na naszych uczuciach jak  

  Do zrozumienia pozostaje: grają na skrzypcach czy grają na flecie.

 10. Red. @KonradPiasecki podejrzewa, że kukiełka 'Farmazona' z KODu jest żydem, ma ma czarny strój i brodę. Nic dziwnego że Jonny Daniels chodzi bez brody i nie na czarno - red. Piasecki niepredko się zorientuje że ma do czynienia z żydem. Uwaga na Muppet Show! tam też mogą się ukrywać kukiełki pochodzenia

  https://twitter...

 11. Wyborcza wojna w sieci będzie narastać, gdyż coraz więcej osób korzysta z informacji tam zawartych. Tam się też tworzy głos ludu. Ciekawy jestem czy PiS coś ma, bo jak wszystko na to wskazuje, farma trolli opozycji się rozkręca. Na razie w Onecie i na Salonie 24.

 12. Tylko w tych wyborach opozycja jest postrzegana, że nie wprowadzi skutecznych zmian. PiS jest postrzegany jako siła, która ma worek pieniędzy i pomysły na rozwój dużych miast i województw.

  Podobno większość parametrów Centralnej Magistrali Kolejowej jest dostosowana do prędkości 250 km/h a obiekty inżynieryjne do 300 km/h. A łącznik Kraków - CMK to nie jest nierealne, prawda Pani poseł Wassermann?

 13. Procedura art. 7 się rozkręca. Oskarżyciel zapowiedział że przygotowuja przeciw Rumunii.

  Pytanie, czemu Czechia i Słowacja nie zadeklarowały, że odrzucą Veto? Litwa i Łotwa publicznie przekazały Berlinowi że obronią Polskę.

  Panie Premierze, co z grupą wyszechradzką, jest czy nie?

 14. Z Komorowskim to sprawa jest arcyboleśnie prosta - po zresetowaniu resetu i rozpoczęciu zadymy na Ukrainie prorosyjski prezydent w Warszawie zwyczajnie nie miał racji bytu. Jedyne co zostało to wybranie odpowiedniego następcy i tutaj po prezentacji w Knesecie postawiono na pana Dudę. Reszta to już tylko didaskalia i cyrk dla prostego ludu.

   

 15. Dziennikarze, czy lokaje salonu warszafki

 16. W tej sprawie wnioski Autora z poczynań totalniaków są arcyboleśnie trafne, jednak dla usunięcia podstaw do przyczepienia się do wyliczeń proponuję trzykrotnie zwiększyć wzmiankowaną kwotę 30 000 zł wynagrodzenia za wątki i wpisy ze względu na to, że jest ona wyliczona dla jednego miesiąca kampanii.

 17. Strony