Komorowski „antystemowym” Kukizem powtarza manewr Tuska z Palikotem

Prześlij dalej:

Powtarzalność metodologii ogłupiania mas jest z jednej strony nudna, z drugiej imponująca, ponieważ nieustannie działa. Przyglądając się temu jak ludzie reagują na polityczne otępianie można zrozumieć wiele innych mechanizmów, na przykład dlaczego pomimo ostrzeżeń babcie nadal oddają ostatnie pieniądze „koledze” wnuczka albo jakim cudem akwizytorzy sprzedają za 3 tysiące patelnię, która na bazarze kosztuje 50 złotych. Rytualna „antysystemowość” to polityczna metoda na wnuczka i nie jest to polski wynalazek, ani też specyfika demokracji na dorobku, to znana technika odkąd pewien cesarz wprowadził do senatu konia. W RP III mieliśmy już kilku antysystemowych zbawicieli narodu, chronologicznie byli to: Stan Tymiński, Andrzej Lepper, Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke (rotacyjny) i najnowszy nabytek Paweł Kukiz. Każdy z nich był teoretycznie inny, ponieważ siła kandydata antysystemowego polega na swobodnym zagospodarowaniu społecznych nastrojów i przerobieniu konkretnej grupy społecznej na sterowalnych buntowników.

Tymiński przygarnął zszokowanych utratą socjalnego bezpieczeństwa, które dawał PRL, uwiarygodniało go pochodzenie i obyczaje zachodnie, no po prostu wiedział jak się na świecie żyje i wszystkie recepty miał w czarnej teczce. Lepper gonił złodziei z Balcerowiczem na czele, gromadząc wokół siebie niemal cały elektorat chłopski sam będąc oszukanym przez banki chłopem. Palikot pozbierał wszystkich nowoczesnych, europejskich i świeckich przedsiębiorczych, aby zamienić kościoły na hurtownie, jako biznesmen nawrócony na ateizm. Janusz Korwin-Mikke ciągnie za sobą miłośników gier komputerowych, palenia zioła i utopi liberalnej, która jest mieszanką społecznego darwinizmu i pseudo intelektualnego ekscentryzmu. Przekonuje swoim stylem życia młodzież licealną i studencką, w końcu większość młodych ludzi chciałaby zostać królem Internetu i dobywać podziw grupy rówieśników poprzez wygłaszanie mądrości zmieniających świat.

Najnowszy „antysystemowiec” pozornie wydaje się dziwolągiem o charakterystyce konserwatywnego rockmana, który zmieni ustrój poprzez JOW, ale i on ma swoją wiarygodność. Kto lepiej nadaje się na kontestatora niż facet, który ze sceny i na płytach „olewał system”, popijał wódę przez większość swojego życia? Wystarczy mu dodać trochę powagi, jak na wersję konserwatywnego kontestatora przystało, z tym, że powaga musi zawierać cechy produktu uniwersalnego. Piłsudski biegający po lampach hipsterskiego radia plus fajny przebój i JOW, bo tak jest w Ameryce, w zupełności załatwia sprawę – konserwatywny kandydat antysystemowy kompletny. Bez żadnej gruntownej politycznej wiedzy można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że powyższy zestaw "polityków" stanowi tak zwany koloryt polityczny, innymi słowy to polityczni jajcarze. W żadnym poważnym kraju na świecie nigdy podobni kandydaci nie przejęli i nie przejmą władzy, jednocześnie w każdym kraju występują, dokładnie w takiej samej roli, jak w Polsce.

Strony

62101 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

47 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Masz rację. Mój brat w przypadku konfrontacji K vs D zagłosuje na K.
  Pozyczam bratu Niebezpieczne Związki - w pierwszej glosuje na Kukiza, moze w II nie zaglosuje na K

 2. avatar

  "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną." N.G.Dávila

  Otwarcie jesteś wrogiem 90% Polaków (program pasożytów z Pisu).

  Dlaczego w ogóle jesteś w mniejszości pasożytującej na narodzie i działasz (tak jak PO) wbrew woli 90% Polaków ?

 3. Mówią, że to wynalazek Schetyny. Czyli moźna by "jowniętemu" dodać otczestwo - Paweł Grigoiriewicz Kukiz.

 4. avatar

  "Historia nie zna demokracji,która by nie popełniła samobójstwa” J.Adams 1814 r.

      1772,1939 i teraz - demokraci pamiętamy !

  Jedyny ratunek to zmienić ustrój na silny i uczciwy, inaczej znów będą go zmieniali sąsiedzi.. ostatnio demokratycznie wybrany hitler ze stalinem..

 5. Ja jednak jestem niepoprawnym optymistą, I ten optymizm dekretuję jednym zdaniem :
  Komorowski może przegrać,
  Trudno powiedzieć jak to się skończy.
  Co do kukiza to nie ma cienia wątpliwości że to jest pacynka w rękach systemu...
  Klasyczny manewr "zajęcia przestrzeni" i wysuwania radykalniejszych  haseł niż hasła realnej opozycji przez systemowe pacynki..
  Tyle że akurat w 2015 roku może być inaczej.
  Złużycie systemu i jego ludzi widać gołym okiem, jakby nie było ( z tymi i następnymi wyborami) to już jest ostatnie stadium a na jakieś przepoczwarzenie i kolejną inkarnację post komuny nie widać pomysłu...
  Pozdrawiam,

 6. avatar

  Ale ja nie prorokuję przegranej, czy wygranej, bo jestem w tym beznadziejny, tylko właczam koguta, bo widziałem dziesiątki idiotycznych komentarzy "niepokornych" i "naszych", że Kukiz to torpeda na Komorowskiego i fajny "antylewak". Numer z Kukizem tak powtarzalny, że naprawdę żal patrzeć na tak idiotyczne reakcje.

 7. Powtarzalny z jednym zastrzeżeniem: Kukiz imho nie jest tego świadomy...

 8. avatar

  Moim zdaniem jest... Dzięki temu jesienią Sony (albo inna nagrywalnia) cudownie wróci do rozmów z Kukizem o płytce... z antysystemowym Borysewiczem...

 9. A mi się udało odwieść kolegę od Bula i przekonać do Kukiza.

 10. Drugim stanem wojennym?

  Kukiz na pewno wie w czym bierze udział, nie wierzę, że nie.

 11. Nie będę nudna i nie powiem, że znów masz rację:) 
  To systemowe puszczanie powietrza z balonika niezadowolonych a niezdecydowanych. 
  Stary, dobry, wypróbowany sposób systemu. 

 12. avatar

  urywek twego tekstu piotr.
  JKMw 2010 r teoretycznie poparl JK..efekt??wg roznych zrodel 50-60% zaglosowalo na gajowego..tymczasem gosc co w oficjalnej kampanii wyborczej garnituru ani razu nawet na 3 minuty nie zalozyl.poszedl do kubusia..ale za to najlepiej ubrany pod szyja polityk chyba jeszcze nie zdecydowal..chyba ze mi umknelo ze zapowiedzial ze bedzie wspieral obecnego mistrza mowy polskiej..wszystko to co piszesz to gotowanie Żabiej zupy..rzeczywiscie jest ruch spoleczny..nawet sudenci informatyki hurmem ofiaruja swoja pomoc w modyfikacji systemu liczacego glosy...a PKW ktos zapyta??ano PKW zapowiada ze...moze sie spoznic z podaniem wynikow wyborów o kilka dni..jest jeszcze kilka fakcików..jakis czas temu ponad 40% wyborców pisu deklarowalo sympatie dla gajowego...pozostaje zadac pytanie czy ten "fakt medialny" to prawdziwy fakt??czy tez rzeczywiscie tak ludzi myslą..nie wiem..mi sie wszystko uklada w obraz dziwny...jak ta zabawka sprzed ponad 100 lat dla dzieci w formie rurki drewniaej zkolorowym  szklem znieksztalcajacym ostrosc i kolor obrazu..NA DZIEN DZISIEJSZY..JA OSOBISCIE NIE MAM NIC..
  moze nawet pokusze sie na publiczne oswiadczonko ze to sa ostatnie ŚWIADOME!!!!wybory w calym moim zyciu!!!!!
  ..prawnik z krakowa mowi ze mysli ze mowi...a w zasadzie nikt go nie slucha..nikt nie wrzeszczy rodem jak gajowy o potwornym kryzysie finansowym;o sprzedazy ziemi slupom;o zbrodni skrytobojstwa na najwyzszym szczeblu;o haniebnej ofercie sprzedazy lasow;o dziwnym remoncie samolotu..etc..etc..na kilku tzw "niezaleznych"portalach prawicowych wszyscy publicysci;analitycy;socjolgowie uprawiają EMOCJONALNY onanizm nad nowa partią wykreowana przez 3 tenorów IIIciej RP..olechowki;czempinski;balcerowicz..A JA SIE ZAPYTAM???co to za opozycja ktora nie wrzeszczy tak jak gajowy ukazujac ludziom do czego tych trzech cwokow doprowadzilo stanim razem...CO TO ZA OPOZYCJ KTORA DOPUSZCZA DO POWSTANIA CALKOWICIE NIEUSUWALNEJ KONKRECJI!!!przeciez to ojcowie chrzestni PO..czy nie powinno byc glosno jak nigdy przedtem??pieprzyc slupki poparcia..jesli nowa odslona smutnych panow dopnie swego to juz nie bedzie powtorki z rozrywki..
  p.s. z uporem maniaka powtorze ze nie tedy droga..
  p.s. nr 2...glosuje w tych wyborach na jednego z "antysystemowych"..wybitny inteletualista..etc..etc..i pozwole sobie powtorzyc publicznie...ze widzac co sie swieci..to sa moje OSTATNIE!!!SWIADOME!!!wybory...chyba ze 11.05.2015 po ogloszeniu "potencjalnie-rawdopodobnych" wynikow..ktos bedzie mnie chcial..calkowicie zrezygnowanego-rozgoryczonego..przekonac raz jeszcze...

 13. avatar

  Opozycja daje sie wpuszczać w maliny panom od Dukaczewskiego... To oni układają i suflują "narrację"... Kukiz będzie pompowany a po 10/05 wypluje się go i będzie mógł wrócić do flaszki, nagrywania i ewangelii o JOW-ach...

 14. Dla żartu, którego nikt nie skumał napisałem parę dni temu, że gdyby nie Kukiz i inni "antysystemowcy", Komorowski nie miałby tak łatwo. Eksperyment się nie udał, pacjent zmarł, a powyższy tekst jest nekrologiem. I tak to się kręci... Zaraz zalinkuję panu od partiokracji:)

  Pzdr.

 15. Jeśli w sensie komu może pomóc no to oczywiście, że jest Komorowskiego i Schetyny. Przy całej mojej sympatii do Kukiza, mając w pamięci jego działalność od samego początku niestety muszę przyznć rację MK - on nawet nie zauważy jak oni go wciągną nosem i wyplują. 

  Natomiast nie podejrzewam go o świadome działanie na ich korzyść. Myślę,że facet wierzy w to co mówi. To co robi jest konsekwencją tego co robił od samego początku. Zawsze był mniej lub bardziej zaangażowany w politykę, ze względu na swój radykalizm poprztykał się ze swoim zespołem i koniec końców zerwała z nim kontrakt wytwórnia. Ale jednego nie jestem w stanie mu wybaczyć - ktoś kto tak uważnie obserwuje życie polityczne nie ma prawa robić takich głupot. To, że wierzy w to co robi, to, że dąży do celu wszelkimi środkami nie zwalnia go z obowiązku krytycznego spojrzenia na własne działania. Nie podejrzewam go o celowe działanie, ale aż takiej głupoty wybaczyć nie potrafię. 

 16. avatar

  Ależ jaka głupota !! :) Mądrość ludowa sama... Powiedzieli Pawłowi: startuj, walcz, zabieraj głosy systemowym (systemowemu) a potem wrócisz do nagrywania... Już my tam pogadamy z tymi z Sony, żeby na jesieni podpisali kontrakt... ale teraz musisz iść w polityke, po 10/05 masz spokój, możesz śpiewać o brzydkim i złym systemie który Cię dalej będzie pasł...
  I tak wkoło Macieju...

 17. BINGO!!!.Poza tym Komorowski wybory wygra w I turze, co do tego nie ma juz najmniejszych watpliwosci.

 18. avatar

  Nie byłbym tego pewien... Jest to prawdopodbne ale nie przesądzone... Poza tym w PO watahy sie dożynają... Grzegorz włąsnie wycina Grabarczyka... To nie spzryja konslidacji...
  Tym sposobem Schetyna ugrywa w PO swoje, Komorowski swoje a Kopacz przygląda sie bezradnie bo i cóż więcej może...

 19. Moim zdaniem nie bedzie. Tam się wywaliły naprawdę grube sprawy, zarżnięto kurę, która do tej pory znosiła złote jajka (miała wyjść płyta z Borysewiczem - swoją drogą też "ciekawa" postać, ale to materiał na inny wywód). Myslę, że ktoś postanowił upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Niech sobie Kukiz teraz poszaleje jak mu pasi, my go na "mizerię" jak panią Ogórek nie bedziemy póki co przerabiać, ale chwilę potem jest skończony. Śpiewanie o złym brzydkim systemie to jednak co innego niż jawne wsparcie dla pewnych grup, które jednak temu rządowi wygodne nie są (związki zawodowe), tudzież kompromitowanie Lisic i Stokrotek. Póki są w stanie go kontrolować i póki jest przydatny to OK, ale jak jego przydatność się skończy to może skończyć jak wspomniany wcześniej Lepper. Finansowo zauwaz to też jest inna liga niż Korwin, dorobił się paru setek tysięcy i nabrał kilku kredytów, ale to jednak zupełnie coś innego niż wielomilionowy majątek JKM, w dodatku wykonuje dosyć dochodowy zawód (choć oczywiście w tej branży łaska stacji radiowych na pstrym koniu jeździ). Z powyższych powodów jak dla mnie to raczej pożyteczny idiota niż człowiek świadomy swojej roli, co nie zmienia oczywiście w żaden sposób mojej oceny szkodliwości jego działań i ma znaczenie całkowicie drugorzędne w naszych rozważaniach. Najistotniejsze jest to, że krecia robota pozostaje krecią robotą. 

 20. Kukiz już się zdążyl pochwalić, że "nie przekaże swoich głosów żadnemu kandydatowi" w drugiej turze.
  To znaczy, że jest pozamiatane.

 21. kubuś lat 50 i 3/4 tudzież antysytstmowy i apolityczny Cimoszewicz który nie widzi nikogo fajnego w I turze, w II elektorat Kukiza powie żeby nie głsoować na Dudę a Cimoszewicz powie że trzeba zatkać nosy i ratować Polskę.

  Lis jest niezły, kilka dni temu przemawiał w imieniu żydów prześladowanych przez Polaków w czasie wojny, teraz sam został oskarżony przez reprezentantów środowisk żydowskich, ale zapragnął zaprezentować to światu w głośnej sprawie sądowej transmitowanej przez media. Chodzi o to że Żydzi są "przewrażliwieni" jak tylko "zobaczą słowo Żyd" w artykule. Gratulacje.

 22. Powaznie???

 23. avatar

  Niestety dopóki opozycję będą reprezentować takie koryfeuszki optymizmu jak Joanna Lichocka która wietrzy już nie tylko II turę ale i wiktorię Dudy a kampanię chce sprowadzić do obśmiewania BK to opozycja będzie tkwiła w tym kompocie po szyję...
  Oni po prostu chcą być tak samo "fajni" jak tamci tylko prawicowi i udają, że nie wiedzą że tamci fajni nie są... to banda sk...nów gotowa zrobić wszystko dla utrzymania władzy...
  Długi marsz to chyba jedyna szansa..

 24. Wyborcy Kukiza to ci którzy w życiu nie zagłosują na żadnego pisowca, a jednak coś ich kręci by dać głos. W drugiej turze, o ile będzie, zostaną w domu.
  "w życiu nie zagłosują" bo ten PIS jest "za bardzo kościelny" i jakiś emerycki.

 25. ...oni są zawsze parę kroków przed naiwnym pospólstwem, w końcu zjedli zęby na tym. Dlatego łudzenie się, że powstanie jakiś nowy ruch i coś zmieni, jest po prostu naiwne. Jedyne co mogłoby nam pomóc, to chyba tylko wojna na szczycie między służbami.

 26. avatar

  tam wojna trwa od zawsze..
  1sza odslona -kwietniowy sobotni poranek...pozniej juz bylo tylko gorzej..mam nadzieje ze sie zakiwaja na smierc...

 27. Moim zdaniem nie jest to sprawa analogiczna jak Tuska z Palikotem.
  Wtedy chodziło o wybory parlamentarne i Palikot osłabił SLD wchodząc do Sejmu i stając się koalicjantem PO.
  W wyborach prezydenckich nie ma znaczenia czy Kukiz odbierze parę procent w I turze Dudzie czy nie. Te procenty i tak nie pójdą na Komorowskiego.
  W II turze Kukiz nie poprze nikogo gdyż udaje "antysystemowca".
  Moim zdaniem natomiast Kukiz może zaszkodzić PiS w wyborach parlamentarnych gdyż tam jest tylko jedna tura.
  Kukiz jest facetem skoncentrowanym na "kasę" on chce na polityce zarobić , jest cyniczny tak samo jak Palikot i nie ma zasad.
  Kaczyński predzej wejdzie w koalicjęz Korwinem niż z Kukizem ,który zerwie każdą koalicję gdy ktoś z drugiej strony da mu więcej.
  Kukiz to nie jest pożyteczny idiota to człowiek interesu chce zrobić kase na polityce i to jest jego jedyny cel.

 28. Jedyna uczciwa postawa wszystkich kandydatów "antysystemowych" to walenie w Bronka. Kto nie wali w Bronka, ten zdrajca, trza mu uciąć...

 29. Test jest dobry. Tak się sklada, że ci antysystemowcy raczej walą w PiS niż w Bronka, a w najlepszym razie po równo, na zasadzie "wszyscy są tacy sami". Zapytać każdego z nich, na kogo przekazałby w II turze głosy swojego elektoratu. Żaden z nich nie powie, że na Dudę, jestem pewna. Kukiz już się wypowiedział. Kolej na JKM, Brauna, Kowalskiego. I to jest rzeczywiście najlepszy test.

 30. Strony