Prześlij dalej:

Tysiące razy słyszałem, że zajmuję się szczuciem, polowaniem na ludzi, hejtem i tak dalej, a czynię to wszystko dlatego, że nic innego w życiu nie potrafię. Niech i tak będzie, ale to też trzeba umieć, prawda? Można szczuć, hejtować i polować beznadziejnie albo można to robić wybitnie. Skoro jest to najczęściej powtarzany zarzut pod moim adresem, to czuję się profesjonalistą, zwłaszcza w polowaniu na ludzi. Znam dane Piotra S. z Niepołomic, wiem kim jest, gdzie mieszka, jaką prowadzi firmę. Znam dane córki, syna, brata Krzysztofa i bratowej, wszystkich upolowałem po wielu dniach biegania po sieci. Było to chyba najtrudniejsze zadanie, jakie do tej pory wykonywałem, oczywiście jeśli chodzi o ustalenie tożsamość anonimowej postaci, o której głośno zrobiło się w mediach.

Mógłbym znów zaistnieć w sieci „na ludzkiej krzywdzie” i narobić hałasu w stylu, który jest mi przypisywany przez ludzi przelewających własne projekcje na ekran. Nie postąpię tak, po pierwsze z tego powodu, że nigdy na nikogo nie polowałem, nikogo nie szczułem i nie hejtowałem, zawsze atakowałem lub broniłem się przed tymi, którzy gnoili innych i jednocześnie przerabiali się na świętych. Po drugie nie upublicznię danych, ani nieszczęśnika, który się podpalił, ani jego brata, dość znanej osoby publicznej, ani pozostałych członków rodziny, bo ta historia jest zupełnie inna niż się nam wszystkim wydawało. Gdybym nawet napisał kim jest Piotr S., to klasyczni poszukiwacze sensacji nie znajdą w Google nic poza jedną fotografią, nazwą firmy i jednocześnie adresem domowym dostępnym na Google Street.

Człowiek nie ma konta na Facebooku i Twitterze, przynajmniej nie pod własnym nazwiskiem. Nie sposób też znaleźć żadnych śladów jego działalności politycznej, zero podpisanych deklaracji, żadnego udziału w marszach KOD. Czarna dziura. Dzieci Piotra S. również nie brylują w „społecznościówkach” i prawdę mówiąc po paru kliknięciach dałem sobie spokój, cóż mnie mogą obchodzić osobiste pasje i wpisy, bez związku z tym, czego się większość spodziewała, a więc oficjalnej przynależności politycznej. O ile mnie pamięć nie myli, to chyba nie było dotąd takiej sytuacji, aby po tak długim czasie w mediach albo chociaż w Internecie nie pojawiły się ustalenia kim jest osoba, o której przez parę dni mówiła cała Polska. Jestem z podobnymi historiami na bieżąco i coś takiego obserwuję po raz pierwszy. Z chwilą, gdy poczyniłem swoje ustalenia stało się dla mnie jasne dlaczego tak się dzieje.

W tej historii nic nie jest czarno-białe, ta historia wymyka się wszystkim stadnym odruchom i prostym diagnozom. List Piotra S. został powielony w milionach egzemplarzy, mam na myśli odbiór po publikacji w Internecie i w mediach. Jest to przedziwna lektura, niby jasna deklaracja, wręcz manifest polityczny, ale pisany językiem, który porównałem do instrukcji obsługi pralki. Być może wynika to z faktu, że Piotr S. ma ścisłe wykształcenie i od lat zajmuje się szkoleniami, a może nie pisał manifestu sam. W każdym razie nie znajdziemy w tym swoistym spisie politycznych marzeń charakterystycznych dla KOD czy Obywateli RP, nienawistnych haseł, nie ma tam też innych form żółci. Zwykły suchy katalog myśli spisany ze stoickim spokojem. Nie wiem dlaczego tak to wygląda, ale podejrzewam, że to zupełnie inny niż polityczny krzyk rozpaczy, dla którego polityka była jedynie wzmacniaczem. Psychika, kłopoty finansowe lub osobiste, zgubny wpływ „mentora”, bardziej pasują do zachowania Piotra S. niż polityczna desperacja.

Strony

Źródło foto: 
27755 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. Ciekawe wyniki i wnioski ze śledztwa. Jestem pod wrażeniem.

  pozdrawiam, szperacz

 2. avatar

  "Mentor", jeszcze jedno słowo które zdaje się powolutku zmieniać znaczenie. BTW, baba przyklejona do pleców Bula to też była mentorka?

 3. odpowiadam całym zdaniem:

  baba przyklejona do pleców Bula to był   KASZALOT_bis        - czyli jedna z otaczających go licznych samic drapieżnych ssaków, mająca największy na Ziemi mózg, która w odróżnieniu od niego samego rzucona na głęboką wodę świetnie dawała sobie radę, gatunek pod ochroną     => źródło

 4. avatar

  Kaszalot_bis twierdzisz. Po synapsach któryś to już raz trzepocze sie  " z obfitości serca mówią usta". Drapieżne to stworzenie znaczy się, ale czy kaszalota(?)  może mieć słodką ksywkę  mentorka? 

 5. oczywiście, że może...

   

  KASZALOT   to znane w Polsce i na świecie bardzo szarmanckie określenie Komorowskiego dotyczące kobiet   =>  źródło

  zdjęcie

   

   

 6. avatar

  Jeśli ona umie przekonać gościa, żeby się podpalił, to znaczy, że jest dobra w tym zawodzie. Chyba, że on i ekipa gasząca mieli nie zsynchronizowane zegarki.

   

 7. avatar

  Zbyt silne stwierdzenie, imo.
  Równie dobrze może być beztalenciem psychologicznym i nie zauważyła co w facecie się wykluwało, zakładając, że byli psychicznie dostatecznie blisko, co wcale nie jest pewne.

 8. avatar

  Możliwe, chociaż ja jestem z natury optymistką i wierzę w człowieka. 

 9. Strony