Karne podatki? Mięso armatnie dla doktrynerów socjalizmu i liberalizmu.

Prześlij dalej:

Tak się utarło, że liberalizm jest modny, nawet wśród tej grupy ludzi, która jest mi bardzo bliska, bo nie ma nic wspólnego z PRL i jego drugą wersją – neoliberalizmem. Bardzo trudno się jednak rozmawia i prowadzi jakąkolwiek wymianę zdań jeśli mamy do czynienia z miłośnikami doktryny i pod tym względem socjalista z liberałem na jednym koniu galopuje, z tym, że liberał trochę mniej na oklep i na oślep. Z każdą złotą receptą na życie jest tak, że wcześniej czy później następuje dysonans poznawczy. Upadły nie takie doktryny i całe systemy społeczne lub filozoficzne, jak liberalizm z komunizmem, a powód jest prosty – wszyscy doktrynerzy zawsze opierają się na skrajnym przeciwieństwie wobec doktrynalnej konkurencji i na laboratoryjnych warunkach eksperymentu. Kto chodził do szkoły ten wie, że pozytywizm miał być lekarstwem na kaleki romantyzm, stoicyzm był leczony hedonizmem i tak dalej i tak dalej. Pilny uczeń dowiedział się również, że wszystko już było, co obrazowała słynna sinusoida Krzyżanowskiego, która pokazywała, że pozytywizm to wcześniejsze odrodzenie, romantyzm późniejsza Młoda Polska. Ludzkość zawsze spisuje skrajne i cykliczne recepty, z których zawsze wynika bieda, ponieważ genialni myśliciele i teoretycy rozpisują się niezwykle barwnie nie zauważając, że popełniają błąd w założeniach, jakiego nie popełniłby chłop, czy niepiśmienny niewolnik znający życie, a nie laboratorium. Wolter wyprodukował całą listę czynności, które trzeba wykonać, aby umyć ręce, ale za chwilę przyszedł François-René de Chateaubriand i pięknie opisał jak wzniośle doszorować nogi. Żaden z tych wielkich twórców nie zauważył, że człowiek ma ręce i nogi, rozum i emocje, a już o takich subtelnościach jak kikuty rąk i ułomności umysłu, nikomu się nie chciało wspominać. Modele teoretyczne nie zakładają także, że są ludzie, którzy się po prostu nie myją albo mają taki kaprys, że na krzyż myją prawą rękę i lewą nogę.

Strony

12785 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. Obydwa urodziły się w identycznym, XIX-wiecznym szmateksie. Socjalizm w Niemczech, liberalizm w Austrii. Marx gardził Żydami, którym przecież był, rodzina Misesa się przechrzciła i dorobiła sobie VON. Ale tak czy inaczej - obydwa światopoglądy posiadają grzech pierworodny zawężenia optyki do pola widzenia kramu ze szmatami.

  Swoją drogą, interesujące jest, że najwięksi piewcy tych doktryn, zapiekli Sierakowcy jak i zatwardziali (hłe hłe) Korwiniści jakimś dziwnym trafem w ich wyidealizowanych realiach widzą się jako członków elit, przywódców bądź bogatych przedsiębiorców... a nigdy jako proli czy wyrobników, jakimi niechybnie by byli.

 2. żeby odbiorca Tefałenu odebrał jeden, pożądany przez właścicieli spółki TVN Group, przekaz: PODATEK KARNY! Aj waj, giewałt! Rozbój w biały dzień! KARNY! Będą karać przedsiębiorców! Za co? A za to, że są obrzydliwie bogaci! Na razie ten straszny Kaczor grozi karnymi podatkami. Ale jak dorwie się do władzy, to będą Krauze i Waltero podobnych wywozić kibitkami na Sybir!
  Po wczorajszym orżnięciu Polaków na 160 miliardów złotych, giełda dołuje. Wyparowało kolejne kilkadziesiąt miliardów. Czym zajmują się łżemedia? Stanowiskiem, jakie hipotetycznie, w jeszcze bardziej hipotetycznym rządzie PiS, obejmie Antoni o Strasznych Oczach! Za chwilkę wystąpi Bredzisław, jeszcze nie z orędziem, ale będzie pokazywał nam blizny po pisowskich kulach. Ruszyła cała machina propagandy. To nić, że śmieszna jak nigdy. Tusku musisz! TVN24 aktualnie zajmuje się "przegranymi" procesami przez MON z byłymi WSIokami. My, dobrze zorientowani, wiemy, że to nie przegrane procesy, ale ugody, zawierane ze szkodą Skarbu Państwa.
  Wczorajszy sondaż z wp.pl daje PiS-owi 13% przewagę nad PO. PO ma już zaledwie 21%. Za chwilke przekroczy magiczną liczbę 20:-)
  Przedsiębiorcy? A jacy? Krauze ze słynnym już usunięciem art. 585 k.s.h., czy może ci od montażu szaf wnękowych, którym w środku roku nakazano dopłacić 15%, zmieniając interpretację przepisów. A może ci od autostrad i stadionów? Zapomniałem, tych już nie ma.

  "Wszystko co jest, już było; wszystko co ma być, już jest." Liberalizm, socjalizm, pierdu pierdu, srututu.
  Faktem jest, że mamy najgorszą wydajność w gospodarce.
  http://wpolityc...

  Kaczor nie jest pierwszym lepszym w polityce, Gdyby tak było dawno by już zniknął.
  Przedsiębiorcy? Wąska grupa. Liczą się zwykli Polacy, dla których aktualna sytuacja, na przykład w Służbie Zdrowia, niesie ze sobą realną groźbę utraty życia. Albo coraz większa grupa poszkodowana przez Policję, włącznie z utratą życia. Kajdanowicze i Wrońscy żeby się zesrali na oczach milionów Polaków nie są w stanie tego zmienić.
  Polacy, jak dla mnie, to bardzo cierpliwy Naród. Tyle im już nawtykano, tyle zabrano, a oni jak zaczarowani wzrokiem kobry zachowują się niczym zombie. W pewnym momencie spadnie kropla, ta kropla...

 3. avatar

  Będą karać polskich przedsiębiorców.
  POLSCY PREZDSIĘBIORCY???????????
  http://www.wprost.pl/ar/10758/Ucieczka-do-raju/
  ..."Jedna trzecia kapitału, który mógłby zostać opodatkowany w Polsce, trafia do innych krajów"...
  http://www.wprost.pl/ar/78761/Podatek-dla-idiotow/
  ..."Chłopaki nie płacą
  Od początku lat 90. przedsiębiorczy Polacy zaczęli uciekać do rajów podatkowych. Najpierw był to Cypr, gdzie w szczytowym okresie (koniec lat 90.) było ponad tysiąc firm z Polski, teraz, gdy podatek dla firm zagranicznych wzrósł tam do 10 proc., część firm przeniosła się na Maltę (4,17 proc.). Nikt nie wie, ile polskich przedsiębiorstw jest zarejestrowanych w państwach i na terytoriach o tzw. przyjaznym systemie podatkowym, takich jak Luksemburg, Malta, Seszele i Kajmanay. Już teraz większość zamożnych biznesmenów ucieka z naszego systemu podatkowego. Przykład idzie z góry. Jan Kulczyk, pierwszy na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost", kontroluje swoją firmę handlującą samochodami Kulczyk Tradex przez holenderską Kulczyk PON Investment BV. Dzięki temu Kulczyk Tradex, unikając opodatkowania w Polsce, może przekazywać cały zysk do Holandii w postaci dywidendy. Zygmunt Solorz-Żak kontroluje Polsat przez holenderską Polsat Media BV. Bohdan Wejchert i Mariusz Walter kontrolują ITI przez spółki na Antylach. Zagraniczne firmy mają także Marek Mikuśkiewicz i Jerzy Starak. Zbigniew Niemczycki jest rezydentem w USA, a Piotr Buechner mieszka w Szwajcarii i tam płaci dziesięcioprocentowy podatek od dochodów uzyskiwanych z polskich i zagranicznych spółek. Po wprowadzeniu podatku od zysków z inwestycji na giełdzie większość dużych inwestorów przeprowadza transakcje na warszawskim parkiecie za pośrednictwem funduszy z Liechtensteinu i Luksemburga. "...
  30 mld zł - tyle według szacunków Ministerstwa Finansów wypływa rocznie pieniędzy z Polski.
  http://www.wprost.pl/ar/406617/Patriota-gospodarczy-placi-podatki/
  .."Co drugi ankietowany (49 proc.) popiera utrudnianie przedsiębiorstwom unikania opodatkowania m.in. poprzez rejestrowanie działalności w tzw. rajach podatkowych"...
  http://polskanabogato.wordpress.com/2013/01/03/najbogatsi-podatkowi-uciekinierzy/
  Co dziś icków boli, obłowili się na okradaniu budżetu mojej ojczyzny, czosnkowe tygrysy europy i  opowieści Kulczyka o wczesnym wstawaniu.:http://yelita.pl/artykuly/art/kulczyk
  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8609249,Jan_Kulczyk_tworzy_polskich_czempionow.html
  Reszta o "polskim" biznesie w internecie.
  Sorry zaśmieciłem trochę . . .

 4. Henry George w Progress and Poverty opisał zasady jedynego podatku, który jest neutralny dla pracy i kapitału (Land Value Tax), rozwiązania sprawdzonego w praktyce i na świecie jednogłośnie zamilczanego w mainstreamie. Odnośnie wyjścia poza doktrynerstwo i ideologie polecam uwadze całkiem ciekawe, praktyczne rozwiązania zastosowane w baskijskiej Mondragón, więcej np. tu:http://www.dystrybucjonizm.pl/dr-race-mathews-mondragon-i-globalny-kryzys-gospodarczy/

 5. ale to kolejne pierdu, pierdu. Czy w Kraju Basków była PZPR i Stan Wojenny? Takie porównania, jak Twoje, świadczą albo o złej woli albo o niedojrzałości politycznej.
  Nasze doświadczenia możemy sprowadzać do Czech, Słowacji i Węgier. Kraj Basków i ich problemy dobre są dla ludzi nie rozumiejących tego co stało się w Polsce po 1989 roku.

 6. Słoma. Przyrównuj własne doświadczenia (wspólnych nie posiadamy) do kogo chcesz. Natomiast konkretne rozwiązania oceniaj merytorycznie, bądź wcale.

 7. teoretyków kapitalizmu? Nie czujesz własnej śmieszności? No, bo jakie ty możesz mieć doświadczenia? Tylko krótko. W Kraju Basków prowadziłeś wytwórnię kozich serów, a szlify z ekonomii kapitalizmu zdobywałeś w Indyjskiej Kompanii Bliskowschodniej?

 8. Osobiste wycieczki spełniają naprawdę ważną funkcję w twoim życiu. Kanalizacja emocji klawiaturą vel osobiste seo z nieświeżym jajem i jadem. Dziękuję, cokolwiek niestrawne, zostanę z Kluską przy owczych serach i tak zakończę tę nieprzyjemność. Kto chce odnajdzie wiedzę.

 9. Obrażony, że Świat Matki Kurki nie poznał sie na takim Artyście, jak ty? Trudno u ha ha. Mam nadzieję, że w związku z tym podejmiesz prawidłową decyzję odnośnie swojej obecności w OFE. Oczywiście kpię sobie, bo odnośnie OFE i Rostowskiego masz takie szanse, jak Żyd na Gestapo. Czy ty to rozumiesz? Hande hoch! OFE!

 10. Samomianowany Głosie Świata Matki Kurki,  z wolna uświadamiana ignorancja często powoduje dyskomfort, słyszysz po raz pierwszy o takim podatku LVT, czy spółdzielni Modragón, pojęcia nie masz cóż to za zwierzyna, z marszu jednak odczuwasz niechęć i potrzebę odpalenia z dwururki, by wszystko zasmarkać. Czytanie wymaga czasu i zrozumienia, dużo wygodniej ogłosić się królem komentarzy poziomu grabek i łopatki.

 11. Strony