Prześlij dalej:

Zbiera się na mdłości przy lekturze, która dla wielu, głównie hipokrytów, stała się nagle wielkim i przykrym zaskoczeniem. O tym kim jest ksiądz Henryk Jankowski TW Delegat, wiedzieli dosłownie wszyscy, bez wyjątku. Wiedział Bolek Wałęsa, z tego samego sortu, wiedziała „PO”, wiedział „PiS”, wiedział Kościół i Komitet Centralny Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Wiedzieli wierni i ateiści, patrioci i zdrajcy, narodowcy i komuniści, ale wszystkim dookoła gęby zamykał jeden obrazek – Jankowski w Stoczni Gdańskiej, który „tyle dobrego zrobił dla Polski”.

Najbardziej obrzydliwy, powszechny i zabójczo skutecznych relatywizm, połączony z równie obrzydliwym moralizatorstwem. Nie waż się wskazać palcem drania, gdy nie masz zasług, jakie draniowi przypisano. Co ty zrobiłeś, kim jesteś, żeby krytykować? Nic nie zrobiłem i nie jestem draniem, to chyba wystarczy, aby wskazać draństwa drania? Tak się nie da, zbyt proste, a relatywizm opiera się na komplikowaniu rzeczy prostych i odwracaniu ich znaczeń. Budowanie tabu i pomników ze spiżu za życia, dla postaci nietykalnych, których „wielkość” i „doniosłość” jest owocem intelektualnego i moralnego gwałtu, zamyka gęby maluczkim. Przez całe lata, nie tylko w Polsce, postaciom marnym, którym wiatr historii pozwolił uczestniczyć w wielkim przełomie, nadawano status świętej krowy i obojętnie jakiej dopuścili się podłości, zawsze byli usprawiedliwiani monumentalnym incydentem.

Od czasu do czasu jakiś pomnik runie z wielkim hukiem, ku uciesze tłumu, który jeszcze nie tak dawano klękał przed złotym cielcem, ale to jest tylko bąk puszczony przez machinę relatywizmu, a nie jej awaria. Ksiądz Henryk Jankowski jest chwilową niestrawnością, przejściowym wyrzutem sumienia i za chwilę wszystko wróci do „normy”. Przed tą machiną bronią się jedynie jednostki, bronią, czyli nie są w stanie skutecznie zaatakować i zniszczyć, przeciwnie, niszczenie przebiega w odwrotnym kierunku. Dlaczego ksiądz Henryk Jankowski zabrał swoją „tajemnicę” do grobu? Ponieważ tylko kilku „oszołomów” miało odwagę i to niezbyt głośno powiedzieć, kim on naprawdę jest.

Dziś słyszymy standardowe oświadczenia: „Pani redaktor, przyznaję, jakieś tam informacje do mnie dochodziły, ale wie pani, nie było twardych dowodów i to tak nie można człowieka pochopnie osądzać”. Alibi, ponure, obłe alibi dla własnego tchórzostwa i koniunkturalizmu. Pokazywano „księdza” na tle historycznym, do tego był przygotowany odpowiednia oprawa, podkład muzyczny, wypowiedzi świadków historii, którzy wspominali wzruszające chwile z udziałem Jankowskiego. Na koniec przybito urzędową pieczęć „Bez niego nie byłoby wolnej Polski” i koniec dyskusji! Wspomniane „oszołomy” powtarzają naiwną mantrę i pytają: „Gdzie w takim razie jest granica? Co wolno „bohaterowi” i czego nie można mu wypomnieć?”.

Nie ma takiej granicy, machina relatywizmu nie uznaje granic. Pedofil i donosiciel SB do południa wyrządzał dzieciom i dorosłym najpodlejsze krzywdy, po południu wznosił hostię i rzucał na kolana wiernych. Sześć lat po śmierci Jankowskiego odwaga się zdewaluowała, teraz można sobie pofolgować i przedstawić „szokujące fakty”, ale to się szybko skończy. Gdyby jakiś wariat tu i teraz powiedział o żyjącym i nie wychodzącym z telewizji autorytecie, kim autorytet jest poza kamerą, to zostanie zmiażdżony przez miliony ślepo zapatrzonych i wierzących. „Etos” III RP jest na tym bagnie zbudowany, pasterzem owieczek zostaje nie tylko wilk, ale wilk degenerat. Człowiekiem wolności jest zwykły cham, idiota i sprzedawczyk, którym gardzili nawet mocodawcy. Za pierwszego literata robi grafoman, za artystę pacykarz, za samarytanina złodziej, za dziennikarza prostytutka.

Nie wzięło się to znikąd, w takiej rzeczywistości umieścił Polskę i Polaków „system wartości” przeniesiony ze Wschodu. Relatywizm moralny i tchórzostwo intelektualne naprodukowały stado świętych krów i jeśli jedna, czy druga pójdzie pod rzeźnicki nóż, to tylko dlatego, że jest ciężko zainfekowana i zagraża reszcie stada. Nie będzie też wesołego morału z tej historii. Po trupie Jankowskiego przejdzie się jeszcze wielu moralistów, tych samych, którzy za chwilę będą pazurami bronić gorszych od Jankowskiego, a wśród żyjących i martwych jest ich mrowie. Wiem, że tak będzie, bo za wskazanie palcem świętych krów nie raz ścierałem gówno ze ścian swojego domu.

Źródło foto: 
6
23599 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. Panie Piotrze

  Super felieton, jak zawsze.

  Serdecznie Pozdrawiam.

 2. Świetnie napisane, jak zazwyczaj. Pozdrawiam.

  Jutro w Paryżu Macron miał okazję spotkać się z francuską demokracją, ale podobno ukrył się że strachu. 180 tysięcy granatów dla francuskiej policji robi wrażenie.... Ale nie pasuje do opowiadania o małej grupce ekstremistów. Czy europarlamentarzyści z Polski wybierają się skontrolować praworządność do Paryża?

  Tym razem wyborcza podzieli ilość protestujących przez 10 i dorobi im swastyki albo krzyże. Czyli jak napiszą 100.000 to będzie milion.

 3. avatar

  16 listopada 2015 powołany na ministra bez teki w rządzie Beaty Szydło[3]; powierzono mu prowadzenie prac w zakresie zorganizowania ministerstwa energii[4]. 1 grudnia 2015 został odwołany z tego stanowiska[5] i jednocześnie powołany na urząd ministra energii[6]. 11 grudnia 2017 objął dotychczasowe stanowisko ministerialne w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego[7].

 4. avatar

  Ale co z tego wynika? W zlasowanym alkoholem w czasach PRL pańskim móżdżku "upoważnienie do prac tajnych" pomerdało się z "tajnym współpracownikiem". Widać tu nawet, że w przeciwieństwie do pana był bezpartyjny. 

 5. avatar

  W SB był zakaz werbowania członków PZPR. Prace tajne mógł wykonywaĆ TYLKO zaufany . Jako wtyczka w strukturach "opozycji".

 6. avatar

  No tak, co fachowiec to fachowiec, wszystko fachowo wyjaśni.

 7. avatar

  Jesteś tylko śmieszny. Czepiasz się bzdur tylko dlatego że jako narodowiec NIGDY więcej nie zagłosuję na twój zażydzony PiS.

 8. Powtórka pytań do sowka:

  Tawarisz rangier, putinowski kundlu, niedawno pytałem cię jak to jest, że każdy kto krytykuje ciebie albo Rosję, natychmiast zostaje przez ciebie mianowany "żydem", koniecznie z małej litery. No więc pytam cię ponownie: kakaja wasza metoda tawariszcz kapitan? Opisz w jaki sposób znajdujesz sobie Żydów na tym forum? Po czym ich rozpoznajesz? Po tym, że walą w Rosję i w Putina, prawda?  Jak nie ma argumentów, to przeciwników Rosji należy zaatakować "żydem", albo "upaińcem", albo "banderowcem".... MK pisał kiedyś o tym - okazało się, że to prorocze słowa. Wańka dlaczego nie nazywasz mnie banderowcem?!? Zapomniałeś czego was uczyli? Przecież to proste: krytyka Rosji równa się odpowiedzi: "ty żydzie".  Ruskie debile zawsze uprawiały propagandę w sposób toporny: Rosja źle zrobiła atakując Ukrainę? Odpowiedź rangiera: "Ty żydzie!". Putin to morderca? "Ty żydzie!". Putin wydał rozkaz zamordowania Lecha Kaczyńskiego i pozostałych osób w tragicznym locie? "Ty żydzie!".  

  Oto cały tawariszcz rangier - wielkoruski patriota...  Dla niego krytyka Rosji to świętokradztwo! Za taką "zbrodnię" oberwiesz po głowie "żydem".

 9. avatar

  żydowskim kundlem. Celowo z małej litery.

  >>>Putin wydał rozkaz zamordowania Lecha Kaczyńskiego i pozostałych osób w tragicznym locie? <<< 

  Masz na to jakieś dowody ? Jeżeli są to dlaczego nasz "najwiekszy" sojusznik ich nie wykorzystuje ? Moim zdaniem Prezydent RP Lech Kaczyński i 95 Polaków zginęli nie w katastrofie a w zamachu, problem w tym kto miał w nim interes w przededniu ukraińskich majdanów. Putin go miał ? Żeby zrobić sobie z kilku milionów Polaków śmiertelnych wrogów ? Jemu wręcz zależało aby Polacy byli neutralni.

  Jeszcze jedno - odszukaj w moich komentarzach określenia - "banderowiec" czy "upainiec" .

  I odpowiedz mi na pytanie dlaczego MY Polacy nie możemy uzyskiwać takich korzyści ze współpracy z Rosją jakie odnoszą Niemcy, Francja, Anglia, Włochy a nawet Austria i Węgry ? W czyim to się dzieje interesie ?

 10. To oczywiste, że putinowski kundel przygwożdżony do ściany, będzie unikał bezpośredniej odpowiedzi - tak ich wyszkolono. Ale to nic! Ja nie pozwolę ci na uniki, odpowiedz trollu: jak rozpoznajesz na forum Żydów? Po tym, że walą w Rosję? Każdego, kto wali w Rosję, ty obrzucisz "ty-żydem"? Mieliśmy już "tenkraj", teraz mamy putinowskiego "ty-żyda" jako epitet wobec tych, którzy poważyli się podnieść rękę lub pióro na świętą Rosję tawarisza rangiera...

   

 11. avatar

  Szczekasz, szczekasz, zbastuj bo całkiem ochrypniesz. Albo dostaniesz kopa.

  Czekam na odpowiedź na zadane pytanie.

 12. Pytam cię ruski wycieruchu jak rozpoznajesz Żydów na tym forum? Po tym, że walą w Rosję? Każdy kto krytykuje Rosję, jest automatycznie Żydem? To kremlowska taktyka? Odpowiedz wycieruchu! 

  Kopa to ty dostaniesz od swoich, jak nie wyrobisz normy.

   

   

   

   

 13. Kiedys sadzilem, ze jestes ruskim shmuck'iem, a teraz twierdze, ze tak jest istotnie!

  Teraz zgadzam sie z tymi Forumowiczami, ktorzy nie maja najlepszej zdania o Tobie ...Marianku!

 14.  Marian Konarski, a teraz, dla KONTRASTU, poproszę o skan "ledikimacji" PZPR na w/w naźwisko. Jak szaleć, to szaleć.

 15. Działania antyterrorystyczne Makarona. Wobec uczniów liceum, bo w pobliżu spalono kilka aut. Przypomina działania odwetowe Wehrmachtu w okupowanej Polsce. 

  https://wpolity...

  Szkoda że Prezydent Duda nie potępił łamania praworządności we Francji.

 16. avatar

  Wobec strajku francuskiej policji potrzebna jest europejska armia postulowana przez Kaczyńskiego w miejsce dopłat dla polskich rolników.

 17. avatar

  Co ta ruska onuca tu pieprzy? 

 18. Kapitan rangier, dawaj wszystko co wiesz o wszystkich, o zdrajcach, sprzedawczykach, putinowskich kundlach, dawaj kontakty operacyjne, pseudonimy, kartoteki pracy, pokwitowania zapłaty - dawaj wszystko! Skorzystaj ze swojej renomy, zapytaj bezpośrednio Kremla! Chociaż jesteś sowieckim kundlem, ale za taką robotę nawet ci zapłacę! Zagryźcie się sami psubraty!

 19. avatar

  Zabolało ? Miało zaboleć. Będzie jeszcze bardziej bolało.

  ps.

  Dlaczego tylko kapitan ?

 20. Jak to kacap, udaje, że nie rozumie co się do niego mówi! Kacapie! Dawaj wszystko co masz! Śmiało! Nie bój się, nie udawaj niewiniątka, ujawniaj ile wlezie! Zagryżcie się wzajemnie ruskie psubraty! :) A ja wam będę w tej jatce przygrywał na harmoszce :)

   

   

 21. avatar

  Dlaczego tylko kapitan ?

 22. No właśnie Gomułka! Coś ci nie idzie z tą propagandą... Chyba dlatego wciąż tylko kapitan.

   

   

 23. avatar

  Za tamtej komuny "oficer" LWP bez studiów awansował najwyżej do kapitana. Wieczorówek w tym "wieczorowego uniwersytetu marksizmu - leninizmu" (WUML) nie uznawano.

 24. Generalnie zgadzam się z Autorem, ale.... w myśl zasady audiatur et altera pars uzupełnię Pana artykuł o wiele ważnych informacji - oczywiście nie trollując - tylko najważniejsze!

  Od razu widać, że Pan nie mieszkał w Gdańsku i zna księdza Jankowskiego tylko z internetu.                 Ksiądz Jankowski wcale nie miał roli INCYDENTALNEJ i tworzeniu Solidarności lecz zasadniczą!            To On opiekował się rodzinami stoczniowców po Grudniu 1970, to On załatwił u władz zgodę i odbudował ze stoczniowcami z gruzów świątynię św. Brygidy, która na wiele lat stała się ośrodkiem grupującym opozycjonistów, zapewniającym pomoc materialną ludziom zwalnianym z pracy itp.                                      Do Stoczni poszedł w pierwszą niedzielę strajku, odprawić mszę świętą MIMO braku zgody ówczesnego biskupa. Byłem na tej mszy z drugiej strony płotu i chciałbym, żeby Pan wiedział, że nastroje stoczniowców i mieszkańców bardzo się poprawiły - nabralismy ufności, że to coś Większego niż strajk - stąd też obrazy na bramach i kwiaty. Przez cały stan wojenny i potem to parafia św. Brygidy była największym organizatorem przywozu darów od Poloniii i organizacji charytatywnych z całej Europy. Gdy moja Mama umierała w szpitalu w 1983 roku 90% lekarstw i nawet środków opatrunkowych było z darów od księdza Jankowskiego. Wiele osób zatrudniał w kościele, dając tym samym utrzymanie wielu rodzinom strajkujących. Setki gdańskich rodzin otrzymywało paczki świąteczne, rozdawane na placu przed Kościołem. Na plebanii koscioła św. Brygidy dziesiątki razy odbywały się narady kierownictwa Solidarności, to w tym kościele powstał pierwszy wstrząsający pomnik - nagrobek księdza Popiełuszki, to w tym kościele co roku były bardzo patriotyczne "szopki Bożonarodzeniowe"  i Groby Pańskie. Nie można nie docenić wpływu jakie te wydarzenia i kazania Księdza miały na nastroje i patriotyzm Gdańszczan...

  Kilka razy miałem wątpliwości do zachowania tego Kapłana, ale ponieważ On już jest przed Sądem Bożym nigdy o nich nie pisałem - Ksiądz Jankowski był zbyt złożoną postacią, bym zgodził się z Autorem nazywającym Go "kapusiem SB i pedofilem", a już zwłaszcza na porównanie z TW Bolkiem - NIGDY nie brał pieniędzy od SB i NIKOGO nie wydał - był kontaktem operacyjnym i jak samo IPN napisało w 2009 roku, mógł nie wiedzieć, że Jego informacje i opinie są traktowane jako donosy. Wg mnie prowadził wtedy swoją grę chcąc jak najbardziej ograniczyć wpływy grupy "KOR" - Kuronia,Michnika,  Modzelewskiego i Gieremka na Solidarność  w zamian popierając Wałęsę - powszechniew znana w Gdańsku była  Jego -delikatnie mówiąc - rezerwa do tych ludzi i często dawał temu wyraz w kazaniach, za co okrzyknięto Go antysemitą.

  Niestety, Matka Kurka, którego opinie bardzo cenię, często podzielam i wiem, że ceni Go wielu dziennikarzy, dzisiaj pojechał po bandzie i napisał bardzo jednostronnie - pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, a nie osądzaniu Człowieka, 

  Pozdrawiam bardzo serdecznie!

  PS - mało kto wie, że Jego ministrantem był Paweł Adamowicz - tak, ten Adamowicz!

 25. avatar

  Niestety Ksiądz Prałat miał swego przełożonego --- okrągłostołowego i uniowolnościwego abpa Gocłowskiego. Tenże niszczył go pod dyktando "gazetki bez napletka" co szło im tym łatwiej, że abp był odpowiedzialny za aferę "Stella Maris". Doszło nawet do licytacji limuzyny abpa. W tej sytuacji kuria nie tylko Go nie broniła ale pozbawiła funkcji proboszcza w wieku 68 lat - na 7 lat przed wiekiem przewidzianym w prawie kościelnym. 

 26. Nie pisałem o tym bo chciałem tylko najważniejsze dotyczące tytułu dzisiejszego komentarza Matki Kurki. a abp Gocłowski poparł w Radiu Gdańsk Komorowskiego przeciw Andrzejowi Dudzie... Taki mamy tutaj klimat........

  Pozdrawiam

 27. Od marca prosiłem PiS żeby rozpoczął walkę o wyborców. Byłem o 9 miesięcy szybszy od Prezesa, chociaż Radek Fogiel twierdzi, że Prezes jest pół roku szybszy od rzeczywistości. Chociaż moim zdaniem, Prezes reaguje tak szybko jak szybko Radek poda mu prawdziwe informacje i analizy, a nie kolorowe mapki na dobre samopoczucie.

 28. avatar

  Wobec prounijnego i pro żydowskiego POPiS i pozostałych lewaków w  wyborach do Parlamentu  Europejskiego o raz Polskiego Sejmu Polacy mają  OSTATNIĄ szansę zawalczyć o Niepodległą i  Suwerenną Polskę. Głosując na  @RuchNarodowy

 29. Hasła, hasełka...

  Problem No 1: Tylko hasła. W jaki sposób zawalczymy o Niepodległą i Suwerenną Polskę Głosując na @RuchNarodowy? Jak już zagłosujemy na @RuchNarodowy, to w jaki sposób zapewni on nam niepodległośći suwerenność? Oddając nas pod opiekę Putina?

  Problem No 2: Dlaczego @RuchNarodowy spał przez osiem!!! lat PO (do niczego nie nawoływał - było fajnie?), a obudził się teraz, jak PO, SLD, PSL (wszystko proruskie i prounijne zgraje) przegrywa w wyborach wszystko?

  Problem No 3: Hasła na sztandarach to za mało, żeby pociągnąć za sobą ludzi - muszą być konkrety, a tu @RuchNarodowy leży (poza obalimy PiS, bo przecież PO jest obalone).

  Problem No 4: To, że idioci z zachodu robią idiotyczne rzeczy, to nie znaczy, że się rzucęw w objęcia Rosji (pomijam sprawę, że idiotów z zachodu opłaca Rosja - dziś Putin, wczoraj Breżniew, jutro chuj wie kto, ale to nieistotne).

  Daj mi szansą pojąć co się dzieje, ale proszę o konkrety!

 30. avatar

  Ruch Narodowy, jako jeden z organizatorów Marszu Niepodległości zaczął od haseł budzących świadomość narodową Polaków zwalczaną przez beneficjentów okrągłego stołu. Ruch Narodowy jest partią dopiero od kwietnia 2014 roku z przerwą na ponowną rejestrację spowodowaną przez kastę sędziowską. Podczas referendum o wstąpieniu do UE narodowcy i wolnościowcy byli przeciwni temu wstąpieniu z poparciem ponad 5 milionów Polaków. I te 5 milionów nie ma swojej reprezentacji ani w PE ani w polskim Sejmie. Silna reprezentacja zdecydowanych eurosceptyków w PE i polskim sejmie uświadomi brukselskim biurokratom że nie mogą nam narzucać swojej bolszewickiej woli. I nie ma co straszyć Polaków konsekwencjami wyjścia Polski z UE. Żadnych konsekwencji nie będzie gdyż zachodnie korporacje najwięcej by na nich straciły. Co do wpadanie w objęcia Putina to dlaczego MY Polacy nie możemy uzyskiwać takich korzyści ze współpracy z Rosją jakie odnoszą Niemcy, Francja, Anglia, Włochy a nawet Austria i Węgry ?

 31. Ruski przewrócony worek! @wrednick pyta ruska o zapewnienie polskiej suwerenności, a putinowski wycieruch wymiguje się od odpowiedzi, tylko przewrotnie pyta, a czemu nie mielibyśmy odnosić korzyści jakie odnoszą Niemcy czy Anglia... Co za łajza! Czy ktoś mówi, że nie mielibyśmy odnosić takich korzyści jak Anglia?!? I co to ma wspólnego z pytaniem o polską suwerenność?!? Sowek nigdy ci wprost nie odpowie, bo takie ich sowieckie wychowanie. Najbardziej debilne jest przywoływanie przykładu Anglii, która ma chyba najgorsze stosunki z Rosją z całego Zachodu.

  Zastanawiam się, dlaczego my na tym forum prowadzimy dyskusję z jawnym wielbicielem Układu Warszawskiego?!? Przecież równie dobrze moglibyśmy dyskutować z Gomułką!

 32. Putinowska łajza nigdy nie odpowie wprost! @wrednick pytał o zapewnienie polskiej suwerenności, a jako odpowiedź kapitana rangiera otrzymuje zapytanie z głupia frant, dlaczego nie możemy odnosić takich korzyści ze współpracy z Rosją jak Anglia... A kto ruski wycieruchu powiedział, że nie możemy?!? I jaki to ma związek z pytaniem @wrednicka o polską suwerenność? Ruski, przewrócony worek! Najbardziej zabawne jest to, że tawariszcz rangier przywołuje przykład Anglii, czyli kraju, który ma z Rosją najgorsze stosunki ze wszystkich państw Zachodu i nawołuje do sankcji przeciwko Rosji :)

  Zastanawiam się, po co my, tu na forum, dyskutujemy z wielbicielem Układu Warszawskiego?!? Równie dobrze moglibyśmy dyskutować z Gomułką lub Mieczysławem Rakowskim... Dyskutujemy z głębokim, mentalnym komuchem.

   

 33. avatar

  Problem w tym że ty nie dyskutujesz, ty używasz nieuprawnionych inwektyw. Poczytuj sobie za zaszczyt że odpowiadam na twoje chamskie zaczepki. No cóż, intelektualna różnica.

 34. "Nieuprawnione inwektywy" powiedział towarzysz Gomułka, walący "ty-żydem" we wszystkich krytyków Rosji. Paszoł won do Moskwy!

   

   

   

 35. avatar

  Komu służy kanalia 'ranger' pokazała sama używając inwektywy 'POPiS'. Utożsamianie złodziei i tak po prawdzie bandziorów z tymi, którzy skutecznie temu przeciwdziałają jest skurwysyństwem najgorszej kategorii. 

 36. Panie Piotrze u nas ostatnio w kosciele ksiadz na kazaniu mówił i rozdawał książki mówiące o tym, że ksiądz Jankowski uzdrowił ślepą kobietę i ona teraz widzi. Ja jako człowiek wierzący wierzę, że ksiądz Jakowski jest Święty! Dlaczego? Z historii wiemy, że każd Święty był nienawidzony przez wszystkich a fałszywy święty kochany przez wszystkich np. obecny papież. Przykład - ksiądz Popiełuszko, niby prawica go ceni, ale jak przyjdzie co do rozliczenia morderców to albo pieprzą że nie można mówić o śmierci bo to szkodzi kosciołowi albo jak robi PiS - ma gdzieś skazania jego morderców i prokuratora który z marszu był gotów to zrobić. Poza tym JP też go nie beatyfikował i opowiadał o kremówce!

 37. avatar

  Z tym "fałszywym świętym" radzę uważać. Jeżeli jest Pan katolikiem to musi Pan uwzględniać orzeczenia Kościoła ogłoszone w uroczystej formie. W przeciwnym przypadku popadając w herezję postawi się Pan poza Kościołem.

 38. Jak to co przedstawia plakat Trzaskowskiego z okazji świąt Bożego Narodzenia? Laickie państwo, usuwa symbole żydowskie i chrześcijańskie, żeby można było zamontować islamskie półksiężyce i tęczowe chorągiewski sekty homo.

  Jak myślicie, jak zakończy się wojna Trzaskowskiego z chrześcijaństwem?

 39. Trzaskowski jest szykowany przez NWO na przyszłego prezydenta Polski. Niech się bawi jak najdłużej w ideologię. Tym bardziej boleśnie dotknie go proza życia: śmieci, korki, spaliny, bunt kierowców, kanalizacja, komunikacja miejska itp. Na tym się wyłoży i w tym nasza nadzieja.

 40. Tak przy temacie: złośliwi twierdzą, że powodem nie ujawniania zbiorów zastrzeżonych IPN są wysocy rangą (bardzo wysoką) hierarchowie KK - TW.

 41. MK!

  Wspanialy artykul!

  Jak zawsze Dziekuje i Pozdrawiam - Janusz z Long Island, NY.

 42. avatar

  Lata temu, my - zwykłe ludziki nie mieliśmy takiego narzędzia jak teraz - internetu, fejsbuka, tłitera itp., dlatego trudno nam było przedstawić prawdę, nasza wiedzę. Teraz, kiedy możemy mówić i pisać, to o czym wiedzieliśmy od lat '80 - że Jankowski był wybitnie podłą kreaturą podpiętą pod inną kreature p.t. tw bolek, sybarytą i pedofilem otaczającym się luksusem i do tego wyświęconym kapłanem (co mu nie tlko nie dodaje splendoru ale dodatkowo obciąża) - to nazywa się nas "hejterami". Prostytutka robiąca za dziennikarza ma dostęp do ogólnopolskich kamer i mikrofonów, ale to my jesteśmy hejterami kiedy wyrażamy swoje zdanie, lub po prosu werbalizujemy posiadaną wiedzę.