Kaczyński nie złapie króliczka, ale zagoni na śmierć

Prześlij dalej:

Kaczyński pokazał najgorszemu sortowi nie co ma, ale co może mieć. Audytem jestem w pełni usatysfakcjonowany, ale nie z tych powodów, które przemówiły do większości. Rzekłbym nawet, że mnie sama prezentacja, zwłaszcza jej początek, znudziła i zirytowała jednocześnie, ale zostawiam marudzenie, bo są rzeczy warte najwyższej uwagi. Na tle dość typowej dla sejmu paplaniny, którą ożywił dopiero minister Andrzej Adamczyk jedno rzucało się w oczy od razu. Opozycja, szczególnie spod znaku PO, siedziała wbita w fotele i chociaż dyżurny pajac Rudnicki i wcześniej Niesiołowski próbowali sobie kpić, szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Rzecz niebywała, tak się politycy w sejmie nie zachowują. Inna sprawa, że przy zaangażowaniu politycznym i emocjonalnym człowiek łatwo popada w wizje, nie w oceny. Wziąłem tę poprawkę pod baczną uwagę i okazało się, że moje odczucia oddają realia. Potwierdzili to wspólną konferencją: Schetyna, Kopacz i Neuman. Trójka przybitych i wyraźnie przestraszonych, zebrała się w kupie, jednak raźniej im się od tego nie zrobiło. Takie zachowanie musi dać do myślenia, dlatego też zacząłem intensywnie myśleć. Co się takiego strasznego stało, że PO podkuliła ogony? Nikt mnie nie przekona, że zrobiło na nich wrażenie 340 miliardów, które rozpłynęły się w nieznanym kierunku, czy ponad bilion długu publicznego. O wszystkim wiedzieliśmy od dawna, podobnie jak o 10 milionach euro za kilometr autostrady, inwigilowaniu dziennikarzy i blogerów, itp., itd. Reakcją na tak przewidywalny audyt władzy powinien być dziki rechot opozycji, tymczasem opozycja wpadła w głęboką depresję. Gdzie szukać wyjaśnienia? W horoskopach dla psów, złotych Mercedesach, bączkach ze środkiem ciężkości poza orbitą i innych smaczkach, które zostały przekazane między wierszami.

PO narobiła pod siebie nie od słów, które padły, ale od słów, które nie padły. Kaczyński z ekipą pokazali, że dotarli do skarbów pozwalających trzymać za twarz całe towarzystwo żyjące na krzywy ryj przez ostatnie 8 lat. Wiadomo nie od dziś, że najskuteczniejszym batem i kneblem jest stara detektywistyczna metoda prowadzenia śledztwa. Genialnie opisał to Dostojewski w „Zbrodni i karze” i całość sprowadza się do gry słów: „on wie, że ja wiem, że on wie, że ja wiem”. Do każdego zakątka PO, do każdej najmniejszej frakcji poszła krótka piłka – baczność i mordy w kubeł, a jak nie to do anegdot dorobimy wyroki. Przy takiej strategii, którą całym sercem popieram, trzymający asy w rękawie pozostawia sobie pełną gamę możliwości. Wszyscy wiedzą o co chodzi w tych podchodach, ale tylko jedna strona ma pewność jaką wiedzą dysponuje. Kaczyński wie ile wie, PO domyśla się ile Kaczyński wie i to im ugina kolana i to sprawia, że nie mają najmniejszej ochoty na głupie żarty swoich kolegów z trzeciego garnituru. 340 miliardów, bilion długu, 10 milionów za kilometr autostrad to pokazanie skali korupcji, przekrętów i złodziejstwa. Dzięki takiemu zabiegowi staje się jasne, że wszyscy w PO i w PSL brali w tym udział, to też wszyscy patrzą na siebie i pytają wzrokiem kto pierwszy do odstrzału. Odpowiednimi możliwościami w tym zakresie dysponuje prokuratura, a tę akurat Pan Zbyszek ma już opanowaną na najwyższym szczeblu i czyści na szczeblach rejonowych. W podanym zestawie informacji i przede wszystkim aluzji przekazanych przez poszczególnych ministrów znajdzie się dla każdego coś niemiłego.

Strony

36546 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. Audyt się sroży od rana.
  Właśnie z tej przyczyny
  Atmosfera gęstnieje.
  Za to zrzedły miny...

 2. Zgoda. Warto było. I tym razem nie pójdę w ślady dobrego samarytanina. Mała litera w sensie potocznym.

 3. Oglądam od tzw deski do deski. Dawno żaden przekaz nie przykuł tak mojej uwagi, pewnie nie tylko mnie to dotyczy. Rozegranie debaty wzorowe, żadnej przerwy w tej chwili, Macierewicz i Ziobro w Prime Timie i Pani sędzia Dolniak jako vice z opozycji odwalająca wnioski formalne zaskoczonych współkoalicjantów :)

 4. Zgoda w sprawie układu debaty i szacunek dla Pani Sędzi Dolniak, która jest z opozycji. Tak należy prowadzić obrady. Pełen profesjonalizm. Nie zawsze trzeba się bić po twarzach.

 5. avatar

  wisienką na torcie bedzie wystapienie ANTONIEGO.

 6. to wykorzysta. Samo pokazywanie kijka to taki  sport dla sportu.

  http://biznes.i...

  W Lipcu w Polsce miał byc "one man show", ale coś mi się wydaje że Antoni Macierewicz & CO skradną część show biało-czarnemu,

 7. avatar

  ANTONI na poczatku wystapienia zapowiedział juz wnioski do prokuratury..a wizyta pana murzyna jest nam wtedy tak potrzebna jak borsukowi mp4-ka..on juz nic nie znaczy..a na dodatek ma strasznie rozwiana psychike z racji tej ze juz nie jest prezydentem..lepsza była by wizyta kogos z DIA..

 8. Myślicie, że na lemingozie i kodorastach zrobi to jakiekolwiek wrażenie? To wjedźcie na wp.de i poczytajcie komentarze tych bezmózgów. Nie ma znaczenia ile PO ukradło i kogo okradło. Nie mają znaczenia horoskopy dla psów, skoro nie miały znaczenia ośmiorniczki, ch.j , d.pa i kamieni kupa.
  Dla najgorszego sortu liczy się tylko jedno: Nienawidzę Kaczyńskiego. I choćby mieli podpalić Polskę, to właśnie z tego powodu. Oni nie mają mózgów, do nich nie dociera nic oprócz g.wna sączonego z g.wna prawdy i tvn. A tam - i w TVP nadal - i na wszystkich portalach, i w gazetach piorą im to szambo, które mają w miejsce mózgu tak samo. Nic się nie zmieniło.
  Choćby Polska stała się drugą Szwajcarią, protestować będą pod tym samym hasłem: "tak, ale nienawidzę Kaczyńskiego... PiS... katoli... kiboli..." Wszystko jedno kogo.
  Ich napędza nie strach - jak kiedyś pisałam - a nienawiść. Bo to pokolenie UB. Oni nie bali i nie boją się niczego ani nikogo. Tylko nienawiść. Do wszystkiego co polskie i propolskie.
  Jak z tym walczyć?
  Nie da się.
  Trzeba wychowywać nowe pokolenie i czekać aż tamci wymrą, a dwuletni działacz Młodego Kodu... cóż... nie dostanie alimentów od tatusia i mu się odmieni.

 9. Kogo obchodza "ci ludzie z tego marszu" czyli sPOleczenstwo Tenkraju od 7 maja 2016 zwanego Sraczem?

  Rzeczywiscie bedzie tak jak MK pisze: zagonic kurwy i zlodzieji na smierc. W GW po narzuconej przez PiS narracji bedzie teraz gowno-muzgo-burza i niech klepia w klawiatury nadaremno. Drukuja badziew ktorego sprzedarz spada na leb na szyje.

  Mam gdzies co oni wypisuja w internetach.

  Ten AUDYT jest dla nas - nie dla nich. Mial byc i jest.

  Zebysmy na laurach nie osiadli i przypomnieli sobie jak bylo jeszcze nie tak dawno oraz Z KIM MAMY DO CZYNIENIA.

  Da sie. PiS walczy. Minister Kaminski mowil o 19 zawiadomieniach do prokuratury. Bedzie komisja w sprawie Amber Gold. PiS poprze kandydature Kierownika na Krola Europy i jednoczesnie zdejmie mu publicznie pofajdane majtki.

  Kazda lawina zaczyna sie od pierwszego kamienia.

  My MUSIMY robic swoje. Smialo.

 10. To przedmówca sugeruje, że nie wiedzieliśmy jak jest źle? Że nie rozumiem/nie rozumiemy co to znaczy bilion długu narodowego? Że nie wiedziałam, iż budują nam najdroższe autostrady na świecie?
  Kolego, NAM oczu nie trzeba otwierać i niczego przypominać, zaś ONI... oni wyjadą do Peru i jeszcze będą z naszych pieniędzy emeryturki dostawać. Tak jak żydzi w Israelu...

 11. Strony