Kaczyński, jak dotąd, idealnie rozgrywa bitwę wokół sfałszowanych wyborów

Prześlij dalej:

Problem z matrycą rzeczywistości, w której żyjemy polega dokładnie na tym samym, co wymyślił sobie i skopiował od społecznych inżynierów „filantrop” z Czerniakowa. Im głośniej krzyczysz do ofiar oszustwa, że są oszukiwani, tym więcej małych rączek wcześniaków i serduszek podstawia się nieszczęśnikom przed oczy. Oślepieni emocją nie są w stanie odczytać najprostszej dokumentacji i zestawić banalnych faktów. Przekaz, czy też nieśmiertelny „komunikat społeczny”, aby był skuteczny musi być prosty i emocjonalny. Natomiast odkłamanie propagandy jest żmudną pracą i bardzo często rozbija się o mur szyderstwa, gotowych kalek językowych i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa grupie. Ludzie są z natury stadni i objawia się to dokładnie tak samo, jak u zwierząt. Jest przewodnik stada i jest przynależność do stada dające poczucie bezpieczeństwa. Dopóki większość bez najmniejszego wysiłku intelektualnego i w pełnym poczuciu bezpieczeństwa, zagwarantowanym popularnością przewodnika stada, powtarza chóralnie brednie niestworzone, włos stadu nie spadnie z głowy. Mniejsze grupy przywiązujące wagę do nieco innego niż zwierzęce życie, poruszają się w atmosferze nieustannego zagrożenia, a wśród zagrożeń największych jest szyderstwo prowadzące do wykluczenia społecznego. Nie ma żadnego przypadku w tym, że KAŻDY, kto krzyknie o sfałszowanych wyborach natychmiast jest sprowadzany na ziemię poprzez rozmaite zabiegi, z dyscyplinowaniem na czele. Trzeba oddać propagandystom, że prostackim odwróceniem kociego ogona doszli do jakże przewortnej myśli, która brzmi: „Mówienie o sfałszowanych wyborach jest zagrożeniem dla demokracji”. Prawda, że „finezyjne”, już nie fałszowanie wyborów zagraża demokracji, ale mówienie o fałszowaniu wyborów.

Do dyscyplinowania dochodzi niezawodny argument: „pokaż dowody”. Naturalnie twarde dowody zawsze są w posiadaniu tych, którzy oszukują, fałszują i czynią jeszcze gorsze rzeczy, pozostając bezkarnymi. Demaskujący oszustwa są skazani na procesy poszlakowe. W każdym razie wystarczą te dwie mantry, żeby przy pomocy masowego przekazu zabić każdą racjonalną analizę. Z jednej strony dyscyplinujące szyderstwo prowadzące do wykluczenia, z drugiej odwołanie do dowodów, których w żaden sposób uzyskać się nie da. Kiedy zatem przychodzi taki moment, że ludzie mówią dość? Wtedy, gdy oszuści mówiąc językiem młodzieżowym „przeginają pałę”. Wspomniany „filantrop” z Czerniakowa żyłby sobie spokojnie do końca świata i jeden dzień dłużej, gdyby nie przegiął pały. PSL i PO dopóki brało łyżeczką mogło się śmiać w twarz „spiskowcom” doszukującym się fałszerstw. Przyszedł jednak dzień, że fałszerze zatracili poczucie miary, ale też motywowani strachem przed zdemaskowaniem przekroczyli granicę bezczelności w ogłupianiu ludzi. No i co teraz? Ano jedni krzyczą, żeby natychmiast otwierać oczy zaślepionym, wywracać śmietniki i tłuc szyby. Prawdę mówiąc chętnie bym się wyładował w taki albo jeszcze bardziej dynamiczny sposób na paru kanciarzach, ale znacznie bardziej podoba mi się to, co zrobił Kaczyński. Nie wiem ile w tym strategii, a ile przypadku, w każdym razie Kaczor przejął technikę propagandystów i zaczął gotować żabę na wolnym ogniu. Najpierw na chłodno powiedział o nieścisłościach i wypaczeniu wyników, czym przekonał nie tylko przekonanych, ale wciągnął sporę grupę ze środka, potem podgrzał wodę.

Strony

33609 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. Skoro PO i system pozwoliły im na zrobienie tego co zrobili teraz, to oni sobie myślą, że przewałkują identycznie wybory prezydenckie.

  Bo w sumie czemu by nie mieli tak myśleć.

  Jest to według mnie szansa na przewrócenie stolika.

  Taka afera Rywin-Michnik tylko, że dużo większa.

  Taki mam wniosek na przyszłość.

 2. A gdzie jest nagranie? Ja myślę, że mają tylko zdjęcia i relację świadka. Były #taśmyWprost i co to dało? - nic, bo mogą pozwolić sobie na wszystko, bo stoi za nimi naga fizyczna siła, której opozycja nie ma - póki się dało, to używali propagandy. A w razie czego, to ciocia Angela i wujek Putin pomogą - ustawa nr 1066.

  EDIT: już wrzucili video - to raczej poszlaka, ktorą moga albo zamilczeć, albo okręcać kota do góry ogonem
  http://vod.gazetapolska.pl/8624-ujawniamy-tasma-psl-spisek-przeciwko-piechocinskiemu

  http://niezalezna.pl/61797-w-strasburgu-knuli-wysadzenie-piechocinskiego-skladamy-wniosek-wideo

 3. http://vod.gaze...

  To znaczy, ja uczciwie powiem, że jeszcze tego nie słuchałem

 4. Już ŚCIĄGNĄŁEM i odsłuchałem, ale ja mam słaby słuch - to nie jest tak wyraziste i dosłowne, jak rozmowa Sienkiewicza z Belką.

 5. Trochę to naiwne myślenie "onych", już widzę jak szczera demokratka Angela przychodzi im z pomocą, no wstyd na świat byłby dla Niemców, a Putin też ma swoje problemy wewnętrzne i zewnetrzne, otwieranie wielu frontów może mu nie służyć. Ta ustawa imho została wyprodukowana na potrzeby wewnętrzne reżimu na postrach dla narwanych rewolucjonistów.

 6. P. Miller, po wizycie u PBK już łagodzi swoje stanowisko http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Leszek-Miller-zmienia-zdanie-Wyniki-wyborow-wypaczone-ale-nie-sfalszowane,wid,17060195,wiadomosc.html

  Usłużne media zagraniczne pomagają sitwie http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-the-economist-to-bardzo-zla-wiadomosc-dla-pana-kaczynskiego,nId,1565180

  http://www.economist.com/news/europe/21634934-law-and-justice-partys-latest-conspiracy-theory-challenges-polish-democracy-itself-overturning

  Powołują się na p. Szułdrzyńskiego http://www.rp.pl/artykul/1159797-Jak-po-Smolensku.html

  Proszę o rekomendowanie opinii dezawuujących ten stek kłamstw:
  http://www.economist.com/node/21634934/comments#comments

  Na razie nie widać skutecznych działań informacyjnych PiS zagranicą - było spotkanie Polonii z Obamą (ale chyba pod tylko "diaspory" pod kuratelą amb. z Polski).

  PS PO-PSL to Partia Regionów (odpowiednio miejskich i wiejskich), Komorowski to Janukowycz.

 7. ostro tam zadzialano w komentarzach. naprostowano tepa propagande. i bardzo dobrze

 8. Niestety, historia pokazała, że Kaczyński nie jest męzem stanu o tęgim umyśle strategicznym. Raz: to oddanie władzy w 2007 roku w imię uczciwości wobec wyborców i nimożności sprawowania władzy. Skutki tej decyzji odczuwamy do dziś, przez osiem lat bandyci przejęli państwo w takim stopniu, że dziś trudno sobie wyobrażić jak można się ich pozbyć.
  Dwa: Zjednoczony naród po morderstwie w Smoleńsku. Z jednej strony media straciły kontrole na lemingami: w jeden dzień nazywają Prezydenta bełkoczącym smieciem, w nastepny pokazują całkowicie wiarygodne ujęcia sprawującego władzę Męża Stanu. Nigdy wcześniej TVN i Polsat nie pokazali tak jaskrawo jakim oszustwem się posługują. Do tego doszedł Zamach Stanu Komorowskiego i bolesna jasność, że zostaliśmy zaatakowani przez Putina.
  Kaczyński w kilka dni obaliłby całą czerwoną komunę naszymi rękami, wystarczyło poprowadzić ludzi i latarnie zajełyby Kiszczaki, Jaruzele. Wałesy, Lisy i Olejniki tego kraju.

  Podobnie jak dziś, nie zrobił nic, pozostawiając nas z nadzieją na jakieś wunderwaffe, asa w rękawie, dalekosiężną strategię która podniesie Polskę itp.
  Osobiście dziś w to nie wierzę, myślę że Kaczyński się wypalił i nie moge już patrzeć na spolegliwą postawę PiS-u, która tylko ośmiela najróżniejsze ścierwa do aktywności i niszczenia, coraz bezczelniejszego, państwa.
  Tu potrzeba Majdaniu, rowolucji, krwi i młodego, bezkompromisowego i odważnego przywódcy.

  PS. Z wyborami będzie jak poprzedniu: zamiecione i wyciszone, żadnych konsekwencji.
  A wybory parlamentarne będa wydrukowane już na maksa bezczelnie: PO PSL dostaną taką większość, że zmienią konstytucję, zdelegalizują PiS i ogłoszą się wiodącą partią dożywotnieo sprawującą władzę. Kaczyński będzie grzał żabę również jak dziś, bez skutku.

 9. Niestety, w całości podzielam Twój pogląd. Dzięki za napisanie tego.

  PS Ciekawe, czy odpowiednie służby mają nagrania z fałszowania "na żywca" przez "chłopów" wyborów przez podmianę kart z głosami na PiS na czyste czy dostawianiem krzyżyków unieważniających głosy- po to, zeby ich dyscyplinować w razie czego.

 10. Owszem, były tłumy, były wpisy do księgi kondolencyjnej,nawet chwilowa zmiana narracji, ale to wszystko miało charakter werbalny, a nie mentalny, zresztą dość podobny do tego co działo po śmierci JPII, jak na zjednoczenie narodu to dość ulotne to zjawisko było, z przytupem się zaczęło i szybko się wypaliło.

 11. Strony