Kaczyński Człowiekiem Roku, czyli 15-20% „salonu” do nawrócenia i chrztu!

Prześlij dalej:

Przyznania Jarosławowi Kaczyńskiemu tytułu Człowieka Roku i to przez Radę Programową Forum Ekonomicznego w Krynicy nie można pozostawić bez komentarza. Poza członkami rady, chyba nie było w Polsce człowieka, który nie czułby się zaskoczony tą niesłychaną decyzją i nobilitacją, najgorszego z najgorszych. Zaskoczenie dotyczy zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników Kaczyńskiego. Co więcej nałożyło się w tym wyborze tyle sensacji, że obowiązkowo należy przedstawić chociaż kilka z nich. Powinienem zacząć od składu rady, ale to zostawię sobie na koniec, jako gratkę. Wcześniej przypomnę medialny wizerunek laureata. Znamy go doskonale, to stary kawaler, mieszkał z mamą, teraz z kotem, dziwak, który nie ma konta w banku i chodzi w brudnych mokasynach. Bezzębny nienawistnik, paranoik smoleński i partyjny Führer otoczony ochroną za milion rocznie. Aż tu nagle, 9 spośród 34 wyznacza Kaczora na człowieka roku, a potem cała reszta musi się pod wyborem się podpisać. Szczególnego smaczku w tej nieprawdopodobnej historii doszukuję się właśnie w „koncie bankowym”. Jarosław Kaczyński nie dostał jakiegoś głupkowatego Wiktora, czy innego Fryderyka, tudzież złotej patery tygodnika „Gala”. Znienawidzony prezes PiS, medialnie gnojony przez lata, uznawany za ignoranta ekonomicznego i zacofanego faszystę, nagle otrzymuje laur od świata biznesu, czyli bywalców salonów i wszelkiej maści „ekonomistów”. Kto wierzy w cuda ten ma łatwiej, ale mnie pozostaje poszukać przyczyn owego wspaniałomyślnego gestu i to jest właściwy moment, aby przywołać skład Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wygląda to tak:

Zygmunt Berdychowski – przewodniczący
Członkowie Rady Programowej:
1. Bieliński Mirosław
2. Krzysztof Gawkowski
3. Bury Jan
4. Buzek Jerzy
5. Chalupec Igor
6. Ciosek Stanisław
7. Gauden Grzegorz
8. Gawkowski Krzysztof
9. Gliński Piotr
10. Grabarczyk Cezary
11. Grad Aleksander
12. Gronkiewicz–Waltz Hanna
13. Hajdarowicz Grzegorz
14. Kamińska Teresa
15. Karnowski Jacek
16. Koźmiński Jerzy
17. Kuchciński Marek
18. Kwaśniewski Aleksander
19. Lisicki Paweł
20. Łopiński Maciej
21. Machlejd Michał
22. Majchrowski Jacek
23. Morawiecki Mateusz
24. Niemczycki Zbigniew
25. Olechnowicz Paweł
26. Owczarek Maciej
27. Pawiński Krzysztof
28. Pieronek Tadeusz
29. Reśko Dariusz
30. Socha Jacek
31. Sowa Marek
32. Steinhoff Janusz
33. Thon Filip
34. Wirth Herbert
35. Wróblewski Wojciech

Pobieżna analiza pozwala wyłowić pewniaków, którzy głosowali na Jarosława Kaczyńskiego:

1. Piotr Gliński
2. Jacek Karnowski
3. Marek Kuchciński
4. Paweł Lisicki
5. Maciej Łopiński

Strony

29881 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  ciekawe jak sie zachowa JK??na jego miejscu zrobilbym to samo co J.M.Rymkiewicz.. z nagroda od "bufetowej"...ja naprawde nie moge tego ogarnąć..sam pan prezes rzepy jeszcze do nie dawna wyrzucal "niepokornych" dziennikarzy na urlopie..wczesniej wyrzucal dzienniakrzy weszacych spiski i zamachy.. pod smietnikiem ustalal strategie doradcy-rzecznika-premiera rzadu..(tu mialbym kretynskie pytanie do pana Hajdarowicza i Grasia..czy zdaja sobie sprawe ze przy smietniku TEŻ mogli zostac nagrani??tu pozwolilbym sobie na sarkazm i...ale nie...nie odwazę sie spytac publicznie pana płk Karczynskiego...czy wie cos o tasmie z rozmowy Hajdarowicza z Grasiem....czy moze odsluchiwal..jest w posiadaniu??jesli tak..to JA CHETNIE tez poslucham..JAKBY CO....o czym sie gada pod smietnikiem..chyba nie o tym samym o czym Boczek z Pazdziochem??
  a sam jestem w kropce..wersja Cejrowskiego "WSZYSCY WON!!!!"... nie wchodzi w gre..ale tzw "skruszeni-nawroceni" ludzie sluzb;mediów;biznesu....przybierajacy postawe TOŁDIEGO...na sam widok przechodzacego obok JK..tez mi nie pasi.NIE PO TYM CO ZROBILI!!!!!..no bo przeciez pozytku zbyt wielkiego z NICH nie bedzie.....

 2. Cicho mogę powiedzieć, że hołd i lenno to nie były złe rzeczy dla dominatorów.

 3. Ja bym tylko dodał, że niejaki Schetyna dzisiaj rano w którymś programie radiowym to się zapowietrzył gdy go o to spytano. co jest o tyle ciekawe, że takie info przeszło przez sieć wczoraj wieczorem - dosyć późno wieczorem.
  A Schetyna rano nie wiedział, czyli nikt z jego otoczenia, zaden totumfacki nawet go o tym nie poinformował przed tą rozmową w radiu. Co świadczy według mnie o tym, że rozkład tej ekipy sięgnął Himalajów, skmoro podstawiają sobie wzajemnie nogę nawet poprzez zatajanie takich informacji.
  Przypomina mi się film "Tajemniczy blondyn w czarnym bucie" - sam początek. Gdzie dwóch szefów wywiadu we Francji walcząc o wpływy i stołek podkłada sobie świnię. Aspirujacy karierowicz Bernard miota się po swoim centrum dowodzenia i mowi: "Co robić, co robić, co robić"

 4. Część lepszego towarzycha widzi, że żarty się skończyły i czas najwyższy ustawić się do nowego wiatru historii. Kiedyś napisałem taki tekst, w którym twierdziłem, że wieczni beneficjenci wszelkich ustrojów nie potrzebują wiele, aby się przeobrazić w wierne sługi kolejnego króla.

  Kierunek wiatru historii i wierne sługi kolejnego króla.

 5. Ten tytuł dają najczęściej pokazywanym danego roku w telewizji ludziom, drugie czy trzecie miejsce zajęli np siatkarze.Jednak sama pokazywalność nie wystarcza, jest korygowana aktualnym wątkiem politycznym. Stąd mimo wszystkich śmieszności tej całej Rady, rezultat mówi o jakimś przestawieniu wajchy.

 6. Przewodnik stada decyduje kiedy na polowanie ,kiedy do wodopoju .Kto odłączy się od stada tworzy swoją watachę lub przyłącza się do innej.STADA  zwolenników PO i PSL pójdą oczywiście z wiatrem (bo tylko krowa nie zmienia poglądów).A Kaczyński aaa fakt mały ,no ale Napoleon też był mały !Teraz czeka nas epidemia cudownych nawróceń bo wskrzeszenie teściowej już było .
  Ńawrócenie  dotknęło mojego księgowego ,przeciwny przyjmowaniu islamistów!!  A taki był nowoczesny , pro europejski  , tolerancyjny  "SWIATOWY TAKI" i przestraszył się kobiet z kocem na głowie !!

 7. Ech, przydałby się "taki sam, tylko inny" tytuł człowieka. Na odcinku prawniczym...
  Bo od tej familii trzeba zacząć.

 8. W żadnej mierze nie "zaskoczyło" mnie nominowanie Kaczyńńskiego.Nic.ani na jotę,Hipokryzja tej "nagrody" wręcz bije po oczach w kontekście "paskowego"  - "prezydent Duda ma zamiar ogłosić(rozpisać) referendum w sprawie przyjęcia euro" i  sprawy osławionych "emigrantów".
  Zabawa się kończy i jak nie patrzeć bat na polską dupę która co rusz może mniej zdzierżyć wydaje się być ukręcony.Medale przyjmują ci którym wydaje się że znależli "lepsze wyjście" a i tak zazwyczaj okazują się za granicą. 
  Polska jest pełna ich pomników.

 9. wiec dajcie znac, kiedy w swojej szmacie pogratuluje Jarkowi.

 10. głupio mi, że nie na temat, ale muszę

 11. Strony