Jesteś z miasta, jesteś ze wsi? Pytaj o „rekord”! Krzysztof Dobies: rzecznik@wosp.org.pl, tel. 695 870 020

Prześlij dalej:

Ile można kłamać, kpić i zasłaniać się dziećmi w inkubatorach oklejonych pacykarskim logo? Do końca świata i rok dłużej? Dziś Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies nałgali 36 milionom Polaków, że fundacja WOŚP zebrała 53 miliony, za co uratuje noworodki i starców. W porównaniu z ubiegłym rokiem „rekord” podniósł się o 0,5 miliona. Nie mam najmniejszej ochoty po raz 1000 tłumaczyć, dlaczego Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies kłamią. Sami zapytajcie, przed wszystkim o konkrety, namiary podałem w tytule. Nie było żadnych 53 milionów, tym bardziej sztaby WOŚP nie zebrały 40 milionów. Na „konferencji” zorganizowanej na wsi, w wielkiej tajemnicy i ostrożności, smutni panowie kłamiąc w żywe oczy poświadczyli własny koniec. Otrzymałem kilkaset odpowiedzi od sztabów WOŚP, które zawierały kwoty deklarowane i kwoty rozliczone, dlatego z pełnym komfortem, również procesowym, stwierdzam wielka blagę. Uważni Czytelnicy pamiętają dlaczego WOŚP odmówiła przekazania ksiąg rachunkowych do Sądu Rejonowego w Złotoryi. Tajemnica handlowa, paragrafy i jeszcze parę innych przeszkód nie do przeskoczenia. Co broni Owsiakowi i Dobiesowi podać do publicznej wiadomości ile zebrały poszczególne sztaby, których nie było 1700 jak skłamali na „konferencji”, ale 1468 minus kilka/kilkanaście wycofanych? Księgi rachunkowe zbiją WOŚP, ale ten „genialny wynik” chyba powinien być publicznym powodem do dumy? Proszę wypełnić tabelkę, bo to jest żadna tajemnica handlowa, co więcej musi zostać przekazana do MAiC. Przed tabelką wklejam mail firmowy i polecam uważną lekturę, bo tak się tworzy „historię” łgarstwa.
 
 
Dnia Niedziela, 8 Marca 2015 14:13 Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy <wosp@wosp.org.pl> napisał(a)
SARE

Fundacja WOŚP zebrała 53 109 702,83 PLN!

Każdego roku Fundacja WOŚP stara się podsumować Finał w sposób szczególny. Wynik finałowych zbiórek ogłaszaliśmy już m. in. w iście karnawałowym stylu z brazylijskiej platformy, razem z setką kosmonautów, organizując koncert tuż pod budynkiem Fundacji WOŚP, w którym wzięli udział jedni z największych artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku jesteśmy w miejscowości Orneta - po raz pierwszy z ogłoszeniem wyniku Finału postanowiliśmy wyjechać z Warszawy.

Dlaczego? Akcja Orkiestry postrzegana jest przez pryzmat telewizyjnej transmisji i niesamowitych emocji, jakie przez cały dzień serwuje nam Program 2 Telewizji Polskiej. Ale siła i sedno Finału to 120 tysięcy wolontariuszy, to 35 mln samoprzylepnych, czerwonych serduszek i ponad 1700 sztabów w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. I tym razem właśnie do jednego z lokalnych sztabów WOŚP postanowiliśmy wybrać się, by tam ogłosić wynik Finału i by podziękować za ogrom włożonego w naszą akcję serca, pracy i zaangażowania!

Kwota zadeklarowana na zakończenie 23. Finału WOŚP: 36 228 912 PLN

W czasie 23. Finału WOŚP zebraliśmy: 53 109 702,83 PLN
 
W formie środków pieniężnych otrzymaliśmy: 52 504 364,27 PLN,
w tym na orkiestrowych aukcjach zebraliśmy 3 036 253,01  PLN.

W darach rzeczowych na rzecz WOŚP otrzymaliśmy sprzęt medyczny wartości 605 338,56 PLN.

Na kwotę 23. Finału WOŚP składają się m. in.:

Strony

51552 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Owsiaka? Jeśli sam uzyskałeś kilkaset odpowiedzi, nie sądzę byśmy my czytelnicy mogli uzyskać więcej. Psychofani sztabowi zapewne reagują podobnie nie tylko na Matkę Kurkę ale i każdego kto ma odwagę pytać o szczegóły działalności. Jakąś opcją jest wygooglowanie wszystkiego ale to masa roboty dla kilku ludzi. Sprawdziłem jak podawały informacje lokalne media w moim mieście no i sporo było niekonsekwencji w kolejnych latach, podziału na licytacje i puchę itp, tendencję zniżkową jednak da się zauwazyć. Poza tym Owsiak podał tyle pozycji i źródeł finansowania w podsumowaniu że bez wglądu do dokumentów WOSP udowodnienie mu czegokolwiek chyba nie jest możliwe. Zawsze ma awaryjne opcje ściemy.

 2. avatar

  sam sprobuje napisac mejla do mojego sztabu...ciekawe czy bedzie jakakolwiek odpowiedz..

 3. Po cichutku, wczesnym rankiem, wynajętymi autokarami, towarzycho udało się
  w 300 km. podróż, aby uciec od dziennikarzy, aby nie daj Boże któryś nie palnął
  podchwytliwego pytania - zaskakująca strategia. Ciekawe jaki będzie odzew ?

  Czyli teraz, gdy karty leżą na stole - należałoby powiedzieć SPRAWDZAM !

  To nie miejsce aby rozmawiać o strategii, ale chyba jakieś plany najbliższych
  ruchów już są ?  Dużo różnych odnóg do wielu drażliwych tematów i chyba teraz
  pozostaje ciężka papierkologia aby ruszyć ten ociężały system do ostrej pracy !

 4. avatar

  Nie oglądałam, próbowałam znaleźć i znalazłam, wPolityce był artykuł, pod nim komentarze prujące czerwone gacie.

  To była konferencja prasowa bez prasy?
  Nie czekali na medale?

  Czerwone gacie niestety wymagają dużo czasu, żeby zostały definitywnie sprute i nie jest zaskoczeniem, że się dzieje tak, jak się dzieje.

  To tak, jak mawiają amerykańscy przedsiębiorcy: perseverance, perseverance, perseverance!
  Wytrwałość, wytrwałość, wytrwałość.

 5. Można też chyba przejrzeć oficjalne strony internetowe Urzędów Miasta. U mnie znalazłem dokładne dane, które przesłałem na adres kontrowersji (z linkiem).

 6. może nawet staliśmy się bogatszym społeczeństwem, no bo rozkład 120tyś biednych dzieci nie skumuloany przed wrotami szlanych biurowców korporacji. Nawet koszta samorządowe i telewizyjne chwalebnie umorzone. A więc Szogun podszedł do płota, druga Japonia tuż tuż.

  kasa -> konto -> odsetki -> z powrotem jako datki -> konto itd...perpetum mobile. 

 7. Zbieranie kasy do puszek w innych państwach:

  - czy "pracujące dzieci" nie łamią prawa w kraju, w którym mieszkaja??????
   - kwestia podatków... czy WOSP podaje kwoty zbiórek przed, czy po opodatkowaniu????

  Może ktoś zna odpowiedź na te pytania? :)

 8. trzeba by bylo przeanalizowac czy dzialali za zgoda miescowych wladz w danym kraju . Tam juz ochrona prawna Owsiaka nie dziala w taki spoosb jak w Polsce gdzie jest praktycznie chroniony jak dobro narodowe ..

 9. Kanada jako pierwszy kraj wycofała się ze zbiórki na Owsiaka

   

 10. Strony