Jest śmiesznie, ale po co się śmiać z Ogórek, gdy jest Komorowski?

Prześlij dalej:

Kandydatka, która ma uratować tyłek Leszkowi Millerowi, to ten starszy od Kaczyńskiego, ale w telewizji nie ma tematu, została przygotowana do roli i wypadła jak „Izaura”. No dobrze, łatwo się pośmiać i tak naprawdę nie ma kogo żałować, w końcu wiadomo kto ją delegował. Jednak po drodze jest jeszcze polityka, gdzie każdą głupotę można sprzedać jako przyszłość narodu i z każdej mądrości zrobić „podpalanie Polski”. Porównałem sobie całkowicie nieudane wystąpienie Pani Ogórek z odprawą bojarów (prezydentów miast) w wykonaniu cara Komorowskiego i jeśli chce mi się śmiać, to nie z ostatniej deski ratunku Millera. Widziałem kandydatkę Ogórek w telewizji wiele razy i muszę powiedzieć, że zachowywała się normalnie, co nie znaczy, że porywała treścią, formą i inteligencją. Nic z tych rzeczy, normalność polegała na tym, że mówiła, co miała w głowie, składała dłonie, jak chciała i w ogóle wiedziała o czy mówi, bo zaproszono ją do studia świeckiej teologii. Na spędzie wyborczym piękna i wcale nie głupia Magdalena Ogórek wypadła jak blondynka, chyba nie potrafiła przejść szkolenia i nie zdecydowała się na „prochy”. Efekt wszyscy widzieliśmy, niemniej to dobrze o Pani Ogórek świadczy. Nie umie się odnaleźć w sztucznych sytuacjach, nie umie składać rąk do kadru kampanii. Również modulowanie głosu zabija kandydatkę, co w sumie daje wyrok – odpada po pierwszym głosowaniu sms. Dalej jedynie sadysta mógłby się znęcać, ale zmieńmy temat. Bronisław Komorowski w studio, w wywiadzie, w kampanii? Lepiej gdziekolwiek? „No weź się”, jak mówi młodzież. Gdzie Bronkowi do Magdy? Gdzie, gdzie?

Magda Ogórek prezydentem nie będzie, to widać, ale po drugiej stronie widzieliśmy Bronisława Komorowskiego i proszę wybaczyć frywolność w postaci retorycznego pytania: „Na czym oko zawiesić?” Panią Ogórek ogłupiono i obrzydzono z medialnego automatu, panu Bronkowi wbrew rozsądkowi, estetyce i wszelkim prawidłom wręczono 80% zaufania. A ja chciałbym zobaczyć doktor Ogórek i Komorowskiego, za którego teść ubek zrobił magistra, w dowolnym konkursie na IQ, łącznie ze zwierzchnictwem sił zbrojnych. Kto odważny postawi na Komorowskiego w dowolnej rywalizacji z Magdaleną Ogórek? Bronek z chemii jest lepszy? Potrafi wyciągnąć pierwiastek kwadratowy? Dopłynąłby do Antypodów palcem po mapie? Jest ładniejszy? Ciekawiej mówi? No nic z tych rzeczy. Telewizja narobiła zamieszania. Z kompletnego niezguły w wersji „nieczytaty”, „niepisaty” i drogi do domu nie pamięta, zrobiono faworyta. Po drugiej stronie jest blondynka, która w ogóle się nie nadaje na prezydenta czegokolwiek, bo ma swoją infantylność i nieudolność, a wszystko uwypukla dyspozycyjna kamera. Elektoratowi w żłoby dano, ale przy takim żłobie trzeba być strasznie głupim osiołkiem, żeby się długo zastanawiać. Nie łykam z żadnego żłobu, niemniej w głowę zachodzę skąd się biorą gusta smakujące zakalca bez wąsa, skoro na tacy podano ciepłą szarlotkę i mam powody.

Strony

35100 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jedyne co widze to coraz wieksza panike...
  a dzisiejsi burmistrzowie z tylu gajowego wygladali niemal jak kiemlicze bez ojca...sam na sam z kmicicem..kompletna rozpacz..najciekawiej w migawkach wygladal pan z wroclawia...mial mine faceta ssącego rano kiszony ogorek...

 2. Potwierdzam Pana opinię o kandydacie na prezydenta- Pana Dudy.W styczniu tego roku,byłem
  na spotkaniu z Panem Dudą w Międzyzdrojach.Nie da się ukryć-pełna klasa polityka.Rzeczowy,konkretny w wypowiedziach,szanujący każdego-kto przy nim stanie.Ale najważniejsze jest to,że posiada wizję Polski takiej,o jakiej marzymy od lat.Nie ma lepszej kandydatury na dzień dzisiejszy.Takie jest moje zdanie.Pozdrawiam Pana Matko Kurko  i wielu moich znajomych poznało już ten blog.Proszę tak trzymać.

 3. avatar

  https://www.you...
  https://www.you...
  Mój głos już ma a Twój?

 4. Szanuję Brauna za wiele rzeczy. Lubię Kukiza. Ale to nie jest zabawa. Jedyną szansą odebrania władzy szarańczy spod znaku PO jest głosowanie najpierw na Dudę, a potem, jesienią na PiS. Zarówno start Brauna jak i Kukiza może ułatwiać Wujowi-Narodu-Co-Znajduje-Przyjemność-w-Mordowaniu-Zwierząt uniknięcie II tury, a to mi się już nie podoba. Powinni być mądrzejsi (Braun i Kukiz)

 5. avatar

  !

 6. W jaki niby sposob prawicowi kandydaci mogą ułatwić zwycięstwo w 1szej turze bronkowi?
  (kluczem jest tu pierwsza tura oczywiście). Czym się rózni wynik 49% bronka do 30% Dudy (49:30) od 49% Bronka i 15% Dudy (49:15)? Niczym. Nawet PR-owo się to niczym nie rozni bo wiadomo ze glosy z Brauna czy Kukiza pojda w 2giej turze na pis.

  Druga tura to wiadomo - inna bajka - ale tutaj juz tylko 2 kandydatow bedzie.

 7. avatar

  Znalezione  na  wpolityce.pl:

  https://www.you...

  Mnie  się  podoba :)

 8. w latach 2010- 2014 jest moim zdaniem dokładnie takim samym przypadkiem naukowym jak magister Komorowski i jego dysertacja historyczna napisana w latach 70-tych czy 80-tych XX wieku przez teścia esbeka. 
  Z obudwu stron łatwizna. U pani Ogórek byłoby dżender ale naród mógłby się wtedy znarowić bo wredny KK robi dywersję. A komuchy mają naskładane na temat KK tyle produkcyjniaków, że nic tylko brać i przepisać ...

 9. Ale pani Ogórek przynajmniej nie musi czytać 5 zdań z kartki. Gdyby stało się tak hipotetycznie, że do wyboru pozostałaby ona i Komor to ja wybieram łatwiznę w wersji przeciętnie inteligentnej niż w wersji totalnie prostackiej na łancuszku GRU. Tak jak ktoś napisał - sprawa jest zbyt poważna, żeby sobie robić jaja i gdyby nie było innego wyboru ja bym zagłosował na blondie. Na szczęście wybór jest, więc tylko sobie tak gdybam. Komorowski jest jednak jak dla mnie najgorszym ze szkodników. Totalnie zależny, totalnie prosty, totalnie obciachowy (przypomnijcie sobie spacer Kaczyńskiego z Bushem a potem tekst Komorowskiego żeby Obama pilnował swojej żony, ciekawe też dlaczego USA traktują nas per -noga, czy przypadkiem nie dlatego, że taki mają nasz obraz jaki im nasz "prezydent" robi), totalnie obrażający inteligencję. Bez kitu, tak jak Kwaśniewski wydawał mi się tragiczną pomyłką tak Komorowski jest jeszcze większą. Kwach miał sporo za uszami, ale prowadził aktywną politykę zagraniczną. Większą porażką był chyba tylko Wałęsa, ale ten przynajmniej z racji swojego pochodzenia miał jakąś tam taryfę ulgową, wszyscy na całym świecie wiedzieli, że nie należy od niego zbyt wiele wymagać, więc przymykali na wiele rzeczy oko. Ale Komor to nic tylko wstyd przynosi i aż dziw, że ludzie tego nie widzą. 

 10. Młody, ale nie za bardzo, wysportowany, wykładowca akademicki, ma ładną żonę i córkę, słusznych Rodziców i Dziadków, ma konto w banku, komórkę, w Internecie obyty, grzeczny, wręcz szarmancki, nie duka z kartki, wstydu nie przyniesie... po prostu kandydat idealny.
  Ostatni sondaż - gajowy 49 (ubyło 6) A. Duda 26 (przybyło 1). Przy stanie 40:30 debata prawdopodobna, oczywiście przy chórze wujów, że nie ma w zwyczaju itd. itp. Jest na to argument - prawo zwyczajowe, obyczaj, to efekt dłuższego procesu, utwierdzonej tradycji, a nie 25 ostatnich lat. Tym bardziej, że były odstępstwa od reguły. Argument A. Dudy: pan Komorowski unika debaty, bo wyszłoby szydło z worka i Naród ujrzałby mizerię moralną i nędzę intelektualną gajowego. Na razie jest dobrze. Tfu, na psa urok!

 11. Strony