Jest śmiesznie, ale po co się śmiać z Ogórek, gdy jest Komorowski?

Prześlij dalej:

Kandydatka, która ma uratować tyłek Leszkowi Millerowi, to ten starszy od Kaczyńskiego, ale w telewizji nie ma tematu, została przygotowana do roli i wypadła jak „Izaura”. No dobrze, łatwo się pośmiać i tak naprawdę nie ma kogo żałować, w końcu wiadomo kto ją delegował. Jednak po drodze jest jeszcze polityka, gdzie każdą głupotę można sprzedać jako przyszłość narodu i z każdej mądrości zrobić „podpalanie Polski”. Porównałem sobie całkowicie nieudane wystąpienie Pani Ogórek z odprawą bojarów (prezydentów miast) w wykonaniu cara Komorowskiego i jeśli chce mi się śmiać, to nie z ostatniej deski ratunku Millera. Widziałem kandydatkę Ogórek w telewizji wiele razy i muszę powiedzieć, że zachowywała się normalnie, co nie znaczy, że porywała treścią, formą i inteligencją. Nic z tych rzeczy, normalność polegała na tym, że mówiła, co miała w głowie, składała dłonie, jak chciała i w ogóle wiedziała o czy mówi, bo zaproszono ją do studia świeckiej teologii. Na spędzie wyborczym piękna i wcale nie głupia Magdalena Ogórek wypadła jak blondynka, chyba nie potrafiła przejść szkolenia i nie zdecydowała się na „prochy”. Efekt wszyscy widzieliśmy, niemniej to dobrze o Pani Ogórek świadczy. Nie umie się odnaleźć w sztucznych sytuacjach, nie umie składać rąk do kadru kampanii. Również modulowanie głosu zabija kandydatkę, co w sumie daje wyrok – odpada po pierwszym głosowaniu sms. Dalej jedynie sadysta mógłby się znęcać, ale zmieńmy temat. Bronisław Komorowski w studio, w wywiadzie, w kampanii? Lepiej gdziekolwiek? „No weź się”, jak mówi młodzież. Gdzie Bronkowi do Magdy? Gdzie, gdzie?

Magda Ogórek prezydentem nie będzie, to widać, ale po drugiej stronie widzieliśmy Bronisława Komorowskiego i proszę wybaczyć frywolność w postaci retorycznego pytania: „Na czym oko zawiesić?” Panią Ogórek ogłupiono i obrzydzono z medialnego automatu, panu Bronkowi wbrew rozsądkowi, estetyce i wszelkim prawidłom wręczono 80% zaufania. A ja chciałbym zobaczyć doktor Ogórek i Komorowskiego, za którego teść ubek zrobił magistra, w dowolnym konkursie na IQ, łącznie ze zwierzchnictwem sił zbrojnych. Kto odważny postawi na Komorowskiego w dowolnej rywalizacji z Magdaleną Ogórek? Bronek z chemii jest lepszy? Potrafi wyciągnąć pierwiastek kwadratowy? Dopłynąłby do Antypodów palcem po mapie? Jest ładniejszy? Ciekawiej mówi? No nic z tych rzeczy. Telewizja narobiła zamieszania. Z kompletnego niezguły w wersji „nieczytaty”, „niepisaty” i drogi do domu nie pamięta, zrobiono faworyta. Po drugiej stronie jest blondynka, która w ogóle się nie nadaje na prezydenta czegokolwiek, bo ma swoją infantylność i nieudolność, a wszystko uwypukla dyspozycyjna kamera. Elektoratowi w żłoby dano, ale przy takim żłobie trzeba być strasznie głupim osiołkiem, żeby się długo zastanawiać. Nie łykam z żadnego żłobu, niemniej w głowę zachodzę skąd się biorą gusta smakujące zakalca bez wąsa, skoro na tacy podano ciepłą szarlotkę i mam powody.

Strony

36479 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jedyne co widze to coraz wieksza panike...
  a dzisiejsi burmistrzowie z tylu gajowego wygladali niemal jak kiemlicze bez ojca...sam na sam z kmicicem..kompletna rozpacz..najciekawiej w migawkach wygladal pan z wroclawia...mial mine faceta ssącego rano kiszony ogorek...

 2. Potwierdzam Pana opinię o kandydacie na prezydenta- Pana Dudy.W styczniu tego roku,byłem
  na spotkaniu z Panem Dudą w Międzyzdrojach.Nie da się ukryć-pełna klasa polityka.Rzeczowy,konkretny w wypowiedziach,szanujący każdego-kto przy nim stanie.Ale najważniejsze jest to,że posiada wizję Polski takiej,o jakiej marzymy od lat.Nie ma lepszej kandydatury na dzień dzisiejszy.Takie jest moje zdanie.Pozdrawiam Pana Matko Kurko  i wielu moich znajomych poznało już ten blog.Proszę tak trzymać.

 3. avatar

  https://www.you...
  https://www.you...
  Mój głos już ma a Twój?

 4. Szanuję Brauna za wiele rzeczy. Lubię Kukiza. Ale to nie jest zabawa. Jedyną szansą odebrania władzy szarańczy spod znaku PO jest głosowanie najpierw na Dudę, a potem, jesienią na PiS. Zarówno start Brauna jak i Kukiza może ułatwiać Wujowi-Narodu-Co-Znajduje-Przyjemność-w-Mordowaniu-Zwierząt uniknięcie II tury, a to mi się już nie podoba. Powinni być mądrzejsi (Braun i Kukiz)

 5. avatar

  !

 6. W jaki niby sposob prawicowi kandydaci mogą ułatwić zwycięstwo w 1szej turze bronkowi?
  (kluczem jest tu pierwsza tura oczywiście). Czym się rózni wynik 49% bronka do 30% Dudy (49:30) od 49% Bronka i 15% Dudy (49:15)? Niczym. Nawet PR-owo się to niczym nie rozni bo wiadomo ze glosy z Brauna czy Kukiza pojda w 2giej turze na pis.

  Druga tura to wiadomo - inna bajka - ale tutaj juz tylko 2 kandydatow bedzie.

 7. avatar

  Znalezione  na  wpolityce.pl:

  https://www.you...

  Mnie  się  podoba :)

 8. w latach 2010- 2014 jest moim zdaniem dokładnie takim samym przypadkiem naukowym jak magister Komorowski i jego dysertacja historyczna napisana w latach 70-tych czy 80-tych XX wieku przez teścia esbeka. 
  Z obudwu stron łatwizna. U pani Ogórek byłoby dżender ale naród mógłby się wtedy znarowić bo wredny KK robi dywersję. A komuchy mają naskładane na temat KK tyle produkcyjniaków, że nic tylko brać i przepisać ...

 9. Ale pani Ogórek przynajmniej nie musi czytać 5 zdań z kartki. Gdyby stało się tak hipotetycznie, że do wyboru pozostałaby ona i Komor to ja wybieram łatwiznę w wersji przeciętnie inteligentnej niż w wersji totalnie prostackiej na łancuszku GRU. Tak jak ktoś napisał - sprawa jest zbyt poważna, żeby sobie robić jaja i gdyby nie było innego wyboru ja bym zagłosował na blondie. Na szczęście wybór jest, więc tylko sobie tak gdybam. Komorowski jest jednak jak dla mnie najgorszym ze szkodników. Totalnie zależny, totalnie prosty, totalnie obciachowy (przypomnijcie sobie spacer Kaczyńskiego z Bushem a potem tekst Komorowskiego żeby Obama pilnował swojej żony, ciekawe też dlaczego USA traktują nas per -noga, czy przypadkiem nie dlatego, że taki mają nasz obraz jaki im nasz "prezydent" robi), totalnie obrażający inteligencję. Bez kitu, tak jak Kwaśniewski wydawał mi się tragiczną pomyłką tak Komorowski jest jeszcze większą. Kwach miał sporo za uszami, ale prowadził aktywną politykę zagraniczną. Większą porażką był chyba tylko Wałęsa, ale ten przynajmniej z racji swojego pochodzenia miał jakąś tam taryfę ulgową, wszyscy na całym świecie wiedzieli, że nie należy od niego zbyt wiele wymagać, więc przymykali na wiele rzeczy oko. Ale Komor to nic tylko wstyd przynosi i aż dziw, że ludzie tego nie widzą. 

 10. Młody, ale nie za bardzo, wysportowany, wykładowca akademicki, ma ładną żonę i córkę, słusznych Rodziców i Dziadków, ma konto w banku, komórkę, w Internecie obyty, grzeczny, wręcz szarmancki, nie duka z kartki, wstydu nie przyniesie... po prostu kandydat idealny.
  Ostatni sondaż - gajowy 49 (ubyło 6) A. Duda 26 (przybyło 1). Przy stanie 40:30 debata prawdopodobna, oczywiście przy chórze wujów, że nie ma w zwyczaju itd. itp. Jest na to argument - prawo zwyczajowe, obyczaj, to efekt dłuższego procesu, utwierdzonej tradycji, a nie 25 ostatnich lat. Tym bardziej, że były odstępstwa od reguły. Argument A. Dudy: pan Komorowski unika debaty, bo wyszłoby szydło z worka i Naród ujrzałby mizerię moralną i nędzę intelektualną gajowego. Na razie jest dobrze. Tfu, na psa urok!

 11. O żesz! Teraz to obejrzałem. Straszne, straszne. Znaczy bardzo dobre, oby tak dalej.

 12. pamięcią do lat bodajże osiemdziesiatych i Paryża. Wówczas pojawiła się tam na bilboardach śliczna modelka odziana jedynie w bikini a podpis głosił, że za tydzień bedzie ją można obejrzeć baez górnej cząści kostiumu. Faktycznie, ale to nie koniec , bo tym razem piekność zapowiadała swe zdjęcia jak ją Pan Bóg stworzył w kolejnym tygodniu. Wraz z męską częścią stolicy Francji niecierpliwie czekaliśmy na spełnienie obietnicy, co też ku naszej uciesze faktycznie nastąpiło. Tym razem napisano, że firma taka i taka zawsze dotrzymuje słowa. Madzia mogłaby obiecać to samo przed wyborami - jeśli wejdę do drugiej tury....i tak dalej. Gwarantuję przyzwoity wynik.

 13. Kupowałem dzisiaj samochód i właściciel spisywał umowę.
  Przez cały czas spisywania umowy grał telewizor. Właściciel nie bardzo mógł się skoncentrować na tym co pisze, ale tv musiał nap...lać. Żona właściciela niby to rozmawiała z nami (byłem ze swoją żoną), ale cały czas kontrolowała, co tam nowego w serialu.
  No i teraz do rzeczy. Nie chciałem, ale znam na pamięć odcinek jakiegoś nienormalnego serialu. Nie chciałem, ale samo wchodziło do głowy. Wyobraźcie teraz sobie, co muszą mieć w głowach codzienni odbiorcy medialnej papki? I jakoś tak mam mieszane odczucia, co do możliwości zmian (chociaż sam ryję pod autorytetem władzy jak mogę - na każdym poziomie).

 14. jakiś punkt styku z KK. Ale... kogo reprezentuje? Towarzysza Millera! I już tu powinno przychodzić otrzeźwienie! Jaki elektorat ma przejąć? Ten od Paligłupa i Bula?

 15. Wszyscy dokładnie wiedzą skąd się wzięła i kogo reprezentuje. Ale wystarczy sobie odpowiedziec na dwa pytania:

  1. Ile zdań jest w stanie powiedzieć bez kartki Madzia a ile Red Bul?
  2. Czy gorzej jak ktoś jest protegowanym tow. Millera, czy WSI? 

  No i dziękuję, to jak dla mnie kończy debatę. 

 16. Piekna Kasia, piekny glos, poezja, gitara, Baltyk i te wlosy rozwiewane wiatrem - cudenko muzyczne! Szkoda, ze juz nie ma takich piosenkarek:(((
  http://www.dail...

 17. Podpowiedź dla sztabowców bula - zrobić ją tam, gdzie bul ma największe poparcie - w więzieniu na Rakowieckiej:
  https://www.you...

 18. Ciekawe jak ich zaproszono na ten spęd? Jaki klucz zastosowano? Kto odmówił? Jakby zamienić te garsonki i garniaczki - Bantustan jako żywy ....

 19. Zaproszono wszystkich współpracowników WSI, itd. i kilku karierowiczów. A tak poważnie to wszystkich PO-wiaków i na  lewo.

 20. Mnie się ta historia z p. Ogórek podoba.
  Umyślne towarzycho komoruskie gnojem ją oblewa, pluje się i chętnie by ją w ziemię wtdeptało.
  A pomijając politykę, traktując p. Ogórek jako zwykłą sympatyczną, ładną i wykształconą dziewczynę, wiele osób, nawet tych, którzy głosują na Brónka, pewnie z obrzydzeniem chce być utożsamiane z "towarzychem".
  Komoruski z całą pewnością na gnojeniu p. Ogórek wiele straci, pewnie więcej niż na "Hołdzie Komoruskim" złożonym przez "samorządowców"

 21. nawet na gazeta.pl czuje się olbrzymie obrzydzenie dla gnojenia
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17411240,_Komicznie__niepowaznie__Autorowi_tekstu_zacial_sie.html#Czolka3Img

  rozumiem wsioków przy napadaniu na Dudę, ale na Ogórek...?
  Przy braku jakiejkolwiek reakcji sama by się skompromitowała, bo brak jej doświadczenia i jej formacja pada na pysk. A tak tylko budują jej pozycję. Czyli plucie i gnojenie nie zostanie zapomniane

 22. w naszym kraju to akurat przejaw wdzieku, takie francuskie bekniecie, jak wyrwanie kieliszka z rak szwedzkiej krolowej czy tez naprowadzanie metoda prob i bledow premiery na wlasciwy kurs na wzburzonym czerwonym chodniku. No ale "nie mamy pana plaszcza i co pan nam zrobi".

 23. avatar

  Taki z niego prezydent jak i narciarz. Gorszego fajtłapę na stoku trudno znaleść. Chwali się,że lubi narty. Kto lubi, nie jeżdzi jak oferma. Znowu kłamie i z tym i ze swoimi dokonaniami. Bo ja poza kotylionami i czekoladowym orłem nie znam żadnych. A za rozwałkę polskiej armii należy mu się stryczek.

 24. Z ciekawości, wszedłem w komentarze pod artykułem na Onecie, o Bronku . To jakie zobacze, na portalach prawicowych, jest oczywiste, natomiast to co tam zobaczyłem bardzo mnie zbudwało.
  Średnio jeden na dziesięć, jest pozytywny dla Bronka. Więc to 70% które podobno chce na niego głosować, chyba nie ma dostępu do internetu, gdzie się podziali Ci wszyscy młodzi inteligentni z wielkich miast ? Czyżby zobaczyli że ich Car nie dorasta, nawet im do pięt.

 25. Coż nam pozostało - można się chociaż nieźle pośmiać, tak jak tutaj :

  https://www.you...

 26. Panie Piotrze,
  może zamieściłby Pan na swojej stronie baner kontrowersje.net do pobrania?
  Myślę, że można by rozpropagować tą ważną stronę na różnych blogach?
  Czas jest gorący...

 27. Z przerażeniem czytam i patrzę na to co dzieje się na Ukrainie. Pomijam już fakt, że działania UE, a szczególnie pani Merkel i prezydenta Francji, budzą we mnie uczucie złości...ile jeszcze będzie narad, kolejnych niby rozejmów, sankcji polegających na zakazie wjazdu dla nikomu nie znanych popaprańców ? 
  Do rzeczy - mam nadzieję, że do nas nie dojdą "zielone ludziki", ale gdyby...i tu pytanie : 
  czy ktoś przy zdrowych zmysłach wierzy i widzi to, że w takiej sytuacji obecny prezydent ( i tak bardzo chcący być nim dalej ) potrafi poprowadzić nasz naród ?
  I to trzeba na wszystkie sposoby pokazywać.

 28. Strony