Jerzy O. skazany za zniesławienie i znieważenie Piotra Wielguckiego

Prześlij dalej:

Dziś o godzinie 10.00 w Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok z prywatnego aktu oskarżenia Piotra Wielguckiego (Matki Kurki) przeciw Jerzemu O. Sprawa toczy się blisko dwa lata i dwukrotnie Sąd Okręgowy zmieniał postanowienie oraz wyrok Sądu Rejonowego. W pierwszym postanowieniu sędzia Agnieszka Krótka z SR Złotoryja umorzyła postępowanie z powodu niskiej szkodliwości społecznej czynu, a w uzasadnieniu napisała, że proces ze znanym Jerzym O. mógłby tylko Piotrowi Wielguckiemu zaszkodzić. Sąd Okręgowy uchylił kuriozalne postanowienie i zwrócił sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. Postępowanie z mocy prawa przejął nowy sędzia – Jacek Kielar.

Pan sędzia Kielar oddał postępowanie Jerzemu O. i jego pełnomocnikowi, sobie pozostawił wygłoszenie wyroku. Uznał słowo „nierób”, „menel” oraz sugestie, że jestem sutenerem dla własnej żony i żyję na Jej utrzymaniu, za synonimy „bezrobotnego”. Wyrok podyktowany przez Jerzego O. powtórnie został uchylony przez Sąd Okręgowy w Legnicy, który zgodnie z kodeksem postępowania karnego wyznaczył Sądowi Rejonowemu zakres ponownego rozpoznania sprawy i podstawę prawną. Sąd Okręgowy literalnie stwierdził, że nierób i wyżej wymienione pomówienia, w sposób oczywisty wypełniają znamiona przestępstwa z art. 212 i 216 kodeksu karnego. Z tym stanowiskiem, ZA TRZECIM RAZEM, w pełni zgodził się SR Złotoryja w osobie sędziego Kazimierza Leżaka i skazał Jerzego O. za zniesławienie i znieważenie. Wymiar kary nie jest dla mnie tak bardzo istotny, ale dla porządku dodam, że Jerzy O. ma zapłacić 5 000 zł grzywny, 500 zł kosztów procesowych i zwrócić część kosztów pokrzywdzonemu.

Minęło prawie 3 lata, gdy pierwszy raz wszedłem na salę sądową z Jerzym O. i od tamtej chwili byłem w sądzie kilkadziesiąt razy. Po jednej stronie stał baron „filantropii”, podjeżdżał przed sąd karocą za 250 000 zł, z całą świtą, kamerami i nie tanią kancelarią prawną. Po drugiej stronie stał samotny rolnik z Biskupina, bez pełnomocnika, wielkich pieniędzy i dojeżdżający do sądu zdezelowaną dwudziestoletnią Laguną. Opinia publiczna i media zrobiły ze mnie wariata, pieniacza, a sam Jerzy O. i jego fanatycy wielokrotnie grozili mi publicznie: „będziesz miał w dupę”, „pierdol się”. Na skrzynkę mailową i telefoniczną non stop spływał i spływa gnój, którego cytował nie będę. Piszę o tym nie dla taniego heroizmu, bo go tu nie ma, ale dlatego, że człowiek, który dziś został w końcu skazany nazywał mnie „hejterem” i oszczercą. Ten człowiek i jego ludzie zarzucali mi kłamstwa przy publikowaniu niejasnych finansów i powiązań rodzinnych firm Owsiaków z fundacją WOŚP. Taka „śmieszna” sytuacja.

Życie jest przewrotne i paradoksalne, w głośnym procesie o „króla żebraków” sąd uznał, że znieważyłem Jerzego O., ale o finansach WOŚP, Złotego Melona i prywatnych firmach Owsiaków pisałem prawdę. 10 października 2016 roku sąd uznał, że Jerzy O. znieważył Piotra Wielguckiego określeniem „nierób”, a w kwestii finansów, utrzymania rodziny i pracowitości pokrzywdzonego, Jerzy O. zniesławiał, czyli rzucał oszczerstwa. Piotr Wielgucki i jego Żona, nie proszeni przez sąd, dostarczyli w dwóch procesach wszystkie dokumenty finansowe, PIT-y, pełnomocnictwa notarialne i zaświadczenia urzędowe potwierdzające kłamstwa „dyrygenta”. Jerzy O. razem ze swoim pełnomocnikiem zbłaźnili się wnoszeniem pudeł z „dokumentami” i odmówili na zarządzenie sądu przekazania rozliczeń finansowych.

Strony

63170 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

34 (liczba komentarzy)

 1. Konkretnie na flaszkę, bo się należy.

 2. Teraz tylko media o dużym zasięgu typu TVP muszą to nagłośnić bo inaczej 5500 zł dla kolesia jeżdżacego furą za ćwierć miliona zł to jak kupno obiadu w barze mlecznym czy pyszne sałatki jako zakąska do wódeczki.

 3. Piotrze szacunek za wytrwałość i gratulację za wygranie sprawy z tym .......................................................................

 4. wierze, ze zwyciezy tez cala prawda ..
  Piotrze, to chyba cie motywuje?
  Kiedys bedziesz wielki jak pokazesz prawdziwa twarz Fundacji Owsiaka.

 5. avatar

  G R A T U L U J Ę :-D
  A do stawianej flaszki chętnie dorzucę drugą :-)

 6. Jak ja czekam z utęsknieniem na te chwile kiedy prawda wyjdzie na jaw i upadnie to imperium oszustwa i wykorzystywania biednych dzieci do żebractwa.Ten łotr i oszust dawno powinien dostać pokoik z firanką w kratę.
  Panie Piotrze gratuluję wytrwalości i zwycięstwa na razie bitwy,a le myślę że będzie i wojna wygrana.

 7. avatar

  Chyba wszystko idzie w dobrym kierunku

 8. W przedszkolu w Szczedrzyku, 44 rodziców zostało zapytanych, czy ich dzieci chcą się modlić przed posiłkiem. 30 rodziców chce żeby ich dzieci modliło się przed posiłkiem, 10 jest to obojętne, 4 nie chce żeby ich dzieci się modliły. I wszystko byłoby ok, 30 dzieci by się modliło, 10 tak jak chce, 4 by się się nie modliło  przed posiłkiem.

  Ale wmieszała się fundacja "uwolnij Polskę od religii", która złożyła LIBERUM VETO. Dla mnie to nie jest problem,  żeby koło mojego dziecka w przedszkolu siedziało dziecko żydów, Afrykańczyków czy Ukraińców i żeby miało na szyi np. znaczek żydowski. Albo żeby przed spożyciem posiłku zmówiło modlitwę. Nie mam nic przeciwko, jeśli na ochotnika Pani zgodzi się poprowadzić taką modlitwę. Niestety, w naszym kraju panuje nietolerancja, wystarczy jedna osoba która nie lubi żydów lub katolików....

 9. avatar

  gratulacje..alleluja i do przodu!!!

 10. ...Cuda, cuda ogłaszają...

 11. Strony