Jerzy O. pokazał mi jak legendowano Wałęsę

Prześlij dalej:

Cały czas mówimy o tym samym, bo trzeba mówić, ale za każdym razem staram się powiedzieć coś nowego albo chociaż na inne wątki zwrócić uwagę. Przedstawię klasyczny mechanizm gnojenia ludzi przez autorytety RPIII i to nie na podstawie teoretycznych rozważań, tylko praktycznych i osobistych doświadczeń. Oczywiście nawet mi przez myśl nie przechodzi, by porównywać się z ludźmi, którym nie jestem godzien butów wypastować, ani nie porównuję czasów, bo te są mimo wszystko zupełnie inne. Niemniej istota mechanizmu jest identyczna i tą samą machiną usiłowano mnie rozwalcować, gdy ujawniłem spory fragment prawdy o biznesach Jerzego O., jaką walcowano Cenckiewicza, Zyzaka i wielu innych. Od czego zaczyna się fala gnoju wylana na głowę każdego, kto śmie wskazać palcem na świętą krowę, która się narodziła w PRL-u i jako święta żyje w „wolnej Polsce”. Od śmiechu! Pierwszą reakcją zawsze jest śmiech i lekceważenie. Padają wówczas rytualne: spiski, cykliści i żydzi, głupoty z palca wyssane. Takie pierwsze ostrzeżenie albo sprawia, że człowiek się wycofuje, albo dostaje kolejne, tym razem nie śmiechy chichy, ale ciosy. Przypomnieć też należy, że kpiny mają charakter publiczny o największym możliwym zasięgu, zatem wszyscy znajomi, rodzina, sąsiedzi i ludzie całkowicie obcy, usłyszą, że zrobiłeś z siebie głupka. Jeśli ośmieszenie nie pomaga, ludzie powszechnie szanowani i uznawani za półbogów nazywają cię wprost wariatem. W moim przypadku Jerzy O. mówił o „wariacie ze Złotoryi” i to raczej było spartolone zadanie. Najlepiej widać profesjonalne okładanie „wariatem” na przykładzie Antoniego Macierewicza, zresztą nikt, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim, nie przeszedł tak dokładnej i wielokrotnej ścieżki zdrowia.

Kolejny cios to inwektywy podważające moralność i intelekt krytyka: frustrat, nieudacznik, podpalacz, faszysta, nazista i pełen nienawiści zawistnik, obecnie „hejter”. Jerzy O. poszedł z rozmachem i umieścił mnie w Auschwitz przy komorach gazowych, porównał do radzieckich bandytów z Katynia, zarzucił sutenerstwo, menelstwo, bezrobocie, nieróbstwo i posyłanie Żony na ulicę. Wstępne wykpienie i późniejsze opluskiwanie w wielu przypadkach przynosi skutek, ale nie są to środki ostateczne. Gdy staje się jasne, że święta krowa PRL-u trafiła na upartego i nielękliwego krytyka, zaczyna się wytaczać następne armaty, a mentalni bolszewicy przechodzą do „dyskusji merytorycznej”. On się nie zna, on nie ma kompetencji, tylko fachowcy mogą jednoznacznie zdecydować kto ma rację. Dziś widzimy tę kolubrynę na żywo, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości, że dokumenty Bolka to autentyki, bo przemawia za tym dziesiątki twardych dowodów, ale nagle się okazało, że jedynie międzynarodowe konsylium grafologów jest w stanie stwierdzić autentyczność podpisu kapusia. Jerzy O. razem z wychowankami sekty, przez trzy lata krzyczy, że do odczytania na kogo i na jaką kwotę została wystawiona faktura potrzebny jest biegły i audyt profesjonalnej firmy. Wreszcie sięga się po środki ostateczne. Gdy wypływają dokumenty całkowicie przeczące kłamstwom świętych krów, do akcji wkraczają profesorowie i znawcy tematu, którzy mają pogrążyć amatora.

Strony

36541 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  A tak prywatnie to bardzo się cieszę, że wreszcie po 25 latach "wolności" wszystkie menele, kapusie i zdrajcy powoli trafiają tam gdzie ich miejce. Mendia mogą rozmywać przekaz, ale tego już się nie da cofnąć - Bolek jest skończony.

  Olin w grobie, Alek w butelce a w kolejce do prawdziwej lustracji Oskar, Litwin i cała plejada czerwonych i różowych psubratów.

 2. avatar

  "Pokojowa Nagroda Nobla od lat wzbudza kontrowersje, głównie z powodu politycznego klucza, z którego jest nadawana. W gronie nominowanych w ostatnich stuleciu znaleźli się między innymi Józef Stalin i Adolf Hitler. W ostatnich latach międzynarodową opinię publiczną najbardziej zbulwersowały nagrody dla Baracka Obamy i Unii Europejskiej. Z ich powodu komentatorzy zaczęli określać Pokojową Nagrodę Nobla jako "żart"." 

  Bolek na dzień dzisiejszy to przebrzmiała pieśń, ważne są VIP-y III RP, te które stoją w jednym szeregu z Bolkiem oraz "konstruktywni" purpuraci.

 3. Dokladnie tak jest ! JP II , ktory zrobil dla swiatowego pokoju wiecej niz wszyscy pozostali laureaci nie otrzymal tego wyroznienia , bo nie zgodzila sie masonska kapitula !

 4. avatar

  Swoją drogą inny pokojowy noblista ś.p. Mandela (aka komuszy terrorysta), również ma kwity w Moskwie i niczym Bolek, rozmawiał ale nic nie podpisywał a lewakiem był tylko ideowym :)

 5. i mlyny sprawiedliwosci przemiela TW Bolka trzeba bedzie krytycznie spojrzec na liste ponizej:

  1. Ordery i odznaczenia:

  Lech Wałęsa z tytułu wyboru na urząd Prezydenta RP stał się kawalerem, wielkim mistrzem orderu i przewodniczącym kapituł Orderu Orła Białego oraz Orderu Odrodzenia Polski.

  1989: wenezuelski Krzyż Wielki Orderu Francisco de Miranda
  1989: amerykański Prezydencki Medal Wolności
  1989: filadelfijski Medal Wolności
  1991: papieski Złoty Łańcuch Orderu Piusa IX
  1991: belgijska Wielka Wstęga Orderu Leopolda
  1991: brytyjski Krzyż Wielki Orderu Łaźni
  1991: francuski Krzyż Wielki Orderu Legii Honorowej
  1991: włoski Krzyż Wielki Orderu Zasługi Republiki
  1993: szwedzki Królewski Order Serafinów
  1993: duński Order Słonia
  1993: fiński Wielki Krzyż Orderu Białej Róży
  1993: portugalski Wielki Łańcuch Orderu Wolności
  1994: portugalski Wielki Łańcuch Orderu Infanta Henryka
  1994: węgierski Wielki Krzyż Orderu Zasługi Republiki
  1995: brazylijski Krzyż Wielki Orderu Krzyża Południa
  1995: norweski Wielki Krzyż Orderu Św. Olafa
  1999: amerykański Medal Wolności od National Endowment for Democracy
  1999: Międzynarodowa Nagroda Wolności
  1999: czeski Order Białego Lwa I Klasy
  2001: dominikański Krzyż Wielki ze Złotą Gwiazdą Orderu Krzysztofa Kolumba
  2005: ukraiński Order Księcia Jarosława Mądrego II stopnia
  2006: estoński Wielki Krzyż Orderu Ziemi Maryjnej
  2008: odznaka honorowa Gwiazda Millenium Litwy
  holenderski Order Lwa Niderlandzkiego
  niemiecki Order Zasługi
  chilijski Krzyż Wielki Orderu Zasługi
  turecki Medal Niepodległości Republiki
  Medal UNESCO
  Medal Republiki Urugwaju

  2. Doktorat honoris causa:

  (1981) Alliance College (Paryż),
  (1981) Uniwersytetu Columbia (Nowy Jork),
  (1981) Katolickiego Uniwersytet w Louvain,
  (1981) Providence College,
  (1982) MacMurray College (Illinois),
  (1982) Uniwersytetu Notre Dame,
  (1982) Uniwersytetu St. Denis,
  (1982) Uniwersytetu Seton Hall,
  (1983) Uniwersytetu Paryskiego,
  (1983) Uniwersytetu Harvard,
  (1984) Uniwersytet Fordham,
  (1984) Uniwersytetu Dundee (Wielka Brytania),
  (1989) Uniwersytetu Mac Master (Hamilton),
  (1989) Uniwersytetu Simona Frasera,
  (1990) Uniwersytetu Gdańskiego,
  (1990) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
  (1996) Uniwersytetu Stanowego Connecticut,
  (1996) Uniwersytetu Anahuac del Sur (Meksyk),
  (1997) Uniwersytetu del San Salvador (Buenos Aires),
  (1997) Uniwersytetu Mendoza,
  (1997) Uniwersytetu Meiji w Tokio,
  (1997) Uniwersytetu Korei (honorowy prof.),
  (1998) Westminster College (Fulton),
  (1998) Uniwersytetu Lynn (Miami),
  (1999) Uniwersytetu Gannon (Erie),
  (1999) University of Hawaii (Honolulu),
  (2000) Lewis and Clark College,
  (2000) Middelbury College VM,
  (2001) Portland (Oregon),
  (2001) Pontificia Universidad Catolica Madre Y Maestra (Santiago de los Caballeros, Republica Dominicana),
  (2001) St. Ambrose University (Davenport, Iowa),
  (2001) Ramapo College of New Jersey (Mahwah, NJ),
  (2002) University of North Carolina at Charlotte (NC),
  (2005) Uniwersytetu Quebec w Trois-Rivieres (Kanada),
  (2011) Uniwersytetu Europejskiego w Madrycie,
  (2011) Uniwersytetu w Opolu.

  3. Za zaslugi:

  Za działalność dla dobra publicznego, dobrosąsiedzkich stosunków i pokoju Lech Wałęsa został odznaczony poprzez przyznaną przez Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Społecznego „Misja Pojednania” (powołanego w wyniku historycznego spotkania i pojednania się w 1993 obrońców Westerplatte i marynarzy z pancernika Schleswig-Holstein) Komandorię Missio Reconciliationis.

  Jako pierwszy Polak zdobył w 1981 tytuł Człowieka Roku magazynu „Time”. Dnia 10 lutego 1995 wyróżniony został Pierścieniem Hallera, nagrodą przyznawaną przez Ligę Morską (I edycja).

  W 1995 otrzymał tytuł Człowiek Roku tygodnika „Wprost”.

  Jest laureatem statuetki Nagrody Humanitarnej VICTORIA, którą odebrał w świdnickiej katedrze, a także Nagrody Kisiela w 2005 oraz nagrody Galileo 2000 (w 2007).

  W 1990 został mu przyznany tytuł honorowego obywatela Białegostoku, Radomia, Krakowa i Lipna.

  17 lipca 1996 wyróżniony został honorowym tytułem Przyjaciel Ludzi Bezdomnych, nadawanym przez twórcę Monaru – Marka Kotańskiego. Funkcjonuje również Stowarzyszenie imienia Lecha Wałęsy.

  Z rąk królowej brytyjskiej Elżbiety II otrzymał godność Honorowego Członka Orderu Łaźni (Honorary Member of the Most Honourable Order of the Bath; obywatele brytyjscy otrzymują przy nadaniu tego orderu osobiste szlachectwo, ale nie odnosi się to do cudzoziemców), a w 1993 z okazji udekorowania szwedzkim odznaczeniem – Orderem Serafinów nadano mu herb mający zastosowanie wyłącznie do celów orderowych.

  24 maja 2007 Rada miasta stołecznego Warszawy przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela. Dyplom z rąk prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz przewodniczącej Rady Miasta Ewy Malinowskiej-Grupińskiej odebrał 31 lipca 2007, w przeddzień rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

  W 2007 został dożywotnim członkiem FOSE – Przyjaciele Skautingu w Europie. Oficjalnego przyjęcia do FOSE dokonał Jørgen Rasmussen, prezes Europejskiej Fundacji Skautowej.

  8 kwietnia 2008 – jako pierwszemu – Rada Polskiej Fundacji Katyńskiej nadała mu Medal Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

  W 2008 otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego (nr 129).

  20 kwietnia 2009 odebrał przyznany mu 8 września 2008 tytuł honorowego obywatela Szczecina. 9 czerwca 2009 otrzymał Medal im. Ernsta Reutera, będący najwyższym odznaczeniem miasta Berlin dla osobistości, które w szczególny sposób zaangażowały się na rzecz demokracji i praw człowieka.

  16 listopada tego samego roku odebrał tytuł honorowego obywatela Mławy. Dwa dni później odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania. 10 września 2010 odebrał przyznany mu w sierpniu 2008 tytuł honorowego obywatela Zielonej Góry. 11 października tego samego roku odebrał przyznany mu rok wcześniej tytuł honorowego obywatela Opola.

  W 2011 w uznaniu zasług wniesionych na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości został wyróżniony Kombatanckim Krzyżem Pamiątkowym „Zwycięzcom”, nadanym przez Zarząd Główny ZKRPiBWP.

  11 lutego tego samego roku Lech Wałęsa został uhonorowany nadaniem imienia tulipanom „Lech Wałęsa”. Tulipan został wyhodowany przez Marax Tulips VOF z siedzibą Hem w Holandii i wpisany przez Królewskie Stowarzyszenie Hodowców Cebul Kwiatowych do Międzynarodowego Rejestru Hodowców Tulipanów.

  16 grudnia tego samego roku został przyznany mu tytuł honorowego obywatela Elbląga.

  15 grudnia 2013 odebrał tytuł honorowego obywatela gminy Brudzeń Duży.

  30 marca 2014 odebrał tytuł honorowego obywatela włoskiego Palermo.

  W Gdańsku od 2004 działa port lotniczy im. Lecha Wałęsy.

  Place i ulice Lecha Wałęsy znajdują się w USA (w Glen Cove, NY, San Francisco, CA), w Kanadzie (Mississauga) czy we Francji (Arras, Le Kremlin-Bicêtre, Nicea, Paryż, Rosny-sous-Bois). Ponadto jest patronem ronda w Gnieźnie, ulicy w Zgorzałe na Kaszubach (od 2009), Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych (od 2012), szkoły w Toronto.

  19 marca 2008 został wyróżniony odwzorowaniem w granicie podpisu w nawierzchnię ulicy Długiej w Bydgoszczy (tzw. Bydgoskie Autografy). 5 czerwca 2009 został uhonorowany pomnikiem w Alei Polskich Noblistów w Parku Natury w Odolanowie. W 2011 otrzymał Nagroda im. Ronalda Reagana (Ronald Reagan Centennial Freedom Award), a także został laureatem specjalnej Międzynarodowej Nagrody Al Idrissi.

  TO JEST DOMEK Z KART LECHA WALESY ZBUDOWANY NA TECZCE.

 6. I taki stan pozostanie na bardzo , bardzo dlugo , bo zeby to "odkrecic" , moze zabraknac czasu i checi !

 7. Przebił Breżniewa?

 8. avatar

  no i zawróciło mi się w głowie.
  Tylu wspaniałych, mądrych i inteligentnych inżynierów ma wyjątkowy wkład w rozwój świata i duupa, większość zarabia po 3 tysiące, brutto.
  Ten świat jest chory.

 9. Podobno Wałęsie dzisiejszej nocy przyśniła się  Matka Boska z bolkiem w klapie...

 10. No raczej zaraz obudziła się przerażona i zlana potem...

 11. Strony