Jerzy O. dostał trzeci wyrok od WSA zobowiązujący do pokazania faktur i umów!

Prześlij dalej:

Wczoraj w TVN24 Jerzy O. błądząc wzrokiem i rumieniąc się na twarzy sprzedawał swoją starą sztuczkę. Starzeje się, kiedyś te same numery wykonywał bez zmrużenia oka. Zapewniał Jerzy O., że fundacja WOŚP nie ma nic do ukrycia, że udostępnia wszystkie dokumenty i w każdej chwili zaprasza dowolne instytucje kontrolujące. Dziś odbyła się też konferencja, na której powtórzył wymienione kłamstwa i dodał parę nowych, z kłamstwem najważniejszym. „Dyrygent orkiestry” zapewniał, że organizowane przez fundację konkursy ofert to najbardziej uczciwa i przejrzysta forma wydawania środków publicznych. Dla mnie te błazeństwa nie mają już żadnej wartości, ani nie irytują, ani nie śmieszą, to po prostu rutynowe łgarstwa Jerzego O., które słyszałem setki razy i tyle razy demaskowałem.

Na szczęście Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przerywa trzyletni kabaret i wszystkie skecze z autobusami dokumentów, które miały wjechać do sądu. Dosłownie przed paroma godzinami zapadł trzeci wyrok WSA w Warszawie sygn. akt II SAB/Wa 557/16, a w nim jednoznaczne stanowisko sądu. Fundacja WOŚP ma udostępnić informacje dotyczące finansów własnych, spółki „Złoty Melon”, firmy prywatnej „Tabasco” oraz właściciela tej firmy Jacka Stachery, prywatnie partnera Aleksandry Owsiak, również zatrudnionej w „Tabasco”. Jest to trzeci wyrok WSA Warszawa, który bajki Jerzego O. o transparentności i pełnej kontroli WOŚP weryfikuje stanem faktycznym i konkretnymi przepisami prawa. W sumie wyroków jest już cztery, jeden dotyczył nie przekazania skargi do WSA, za co fundacja zapłaciła karę finansową. Czterokrotnie Jerzy O., jako prezes zarządu dopuścił się naruszenia prawa, łamiąc ustawę o dostępie do informacji publicznej i zrobił to, bo… nie ma wyjścia ujawnienie tych tajemnic, to koniec zabawy.

O tym, że z fundacji WOŚP i spółki „Złoty Melon” rocznie, w postaci rozmaitych „usług obcych” i innych kosztów administracyjny, wypływa kilkanaście milionów złotych, wiadomo z oficjalnych dokumentów. Wiadomo też do kogo te środki płyną, przecież pan Stachera i córka Jerzego O. chwalą się na stronie, swoimi realizacjami. Tak samo było z firmą Jerzego O. i Waltera Chełstowskiego „Ćwierć Mrówki” identycznie z firmą Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak „Mrówka Cała” i prawdopodobnie jeszcze dwie firmy Owsiaków wykonują „usługi obce” na rzecz WOŚP i „Złotego Melona”. Nadal nie wiadomo na co konkretnie idą te grube miliony, co za usługi i po jakich cenach wykonują rodzinne biznesy? Upublicznienia tej wiedzy Jerzy O. boi się jak ognia, dlatego zdecydował się skompromitować przed sądem i odmówić przekazania dokumentów, z tego samego powodu wydał dziesiątki tysięcy złotych na procesy ze mną, a wszystkie dotyczyły „kota”, nie istoty sprawy.

Strony

202479 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  odwoła się??nie odwoła??
  dobrze by było gdyby następna rozprawa odbyła sie jeszcze przed finałem w styczniu..choć ja zawsze wołałem "na puszczy" ze najlepiej było by mu wyłączyć prąd...

 2. Ale się porobiło ojciec Rydzyk może zostać liderem pojednania polsko-żydowskiego a przyjaciel Michnika niesnasek rasowych.

  Miałem nadzieję że wspólnie z Panią Premier Szydło zainwestujemy w dwulatkę z Syrii która potrzebuje operacji serduszka, ale wygląda że że Spółki nic nie wyszło.

 3. Wybudował kościół a w nim tablice upmiętniające nazwisko osób pomagających podczas wojny. Stąd może ocieplenie stosunków albo głębsza polityka obustronnych korzyści. To sprawny i obrotny kaznodzieja.

 4. Była raz sobie mrówka cała.
  Złotym melonem się odżywiała.
  A że pikantne smaki lubiła,
  ostrym tabasco
  przyprawiła.

  A teraz?
  leczy się
  z niestrawności.
  Już od dłuższego czasu

  pości.

 5. avatar

  kropla drąży skałę i mam nadzieję, że do kolejnego finału orkiestry już nie dojdzie a jedyne co Juras będzie miał zorganizowane to światełko do pierdla.

 6. Wczoraj na TT Matka Kurka na splywajace od fanow wiesci o Jurku gardlujacym na PBS i rzadowy projekt w TVNie odpowiedzia jakos tak: "niech se bredzi ja mecz ogladam" a dzisiaj BUM! i jest felieton.

  Ja wiedzialem ze tak bedzie.

  Coz takiego ciekawego powiedzial Jurek od sloika w TVNie? Ano ze wara urzedom/panstwu/politykom od kontrolowania NGOsow i tego jak i na co wydaja pieniadze uzbierane od ludzi. NGOsy jak beda chcialy to same informacji udziela i na tym ma polegac ich cala transparentnosc. Nie bedzie zaden rzad czy urzad miec kontroli nad dzialaniami obywatelskimi bo to wg niego jest zaprzeczeniem idei spoleczenstwa obywatelskiego.

  Dzisiaj juz uzywal troche innych sformulowan i w innych slowach mowil ze kontrolowanie tak, ale kontrole nie. Rozumiecie?

  DOBRA WIADOMOASC jest taka ze Jerzy O. personalnie zaatakowal Pania Premier oraz projekt rzadu. Poszedl na wojne juz nie z Piotrem Wielguckim ale z Rzadem RP.

  ZLA WIADOMOSC jest taka, ze teraz bedzie juz wojna na calego z tymi NGOsami a jest tych fundacji od groma i troche i to jest naprawde kupa ludzi u koryta do tego "mlodych wyksztalconych z wielkich miast" dzieci "bezpartyjnych samorzadowcow" a nie jakis tam tetrykow z ORMO i SB czy ze spalonego teatru Krysi Jandy. Oni podejma walke bo dla nich jest to byc albo nie byc.

  DOBRA WIADOMOSC jest taka ze PiS wie co robi w/w sprawie.

  Owsiak jak widac postanowil byc meczennikiem bo dobrze wie ze innego wyjscia nie ma.

  Panie Piotrze GRATULACJE raz jeszcze i podziekowania za pana trud i poswiecenie.

 7. avatar

  Chyba mozna to znowu nazwac prawnym majstersztykiem: powolanie Departamentu Spoleczenstwa Obywatelskiego, ktory bedzie centrum  przeplywu pieniedzy i kontroli wydatkowania. Bardzo dobry pomysl na obejscie trudnego grzebania w ustawie o fundacjach i setek dodatkowych przepisow. Trudnego chocby dlatego, ze polska ustawa musi byc zgodna z prawem UE i moze podlegac opinii instytucji takich jak np. Europejski Bank Centralny!! 
  Tak sie sklada, ze w dzien, gdy Jerzy O. dostal kolejny wyrok, glosno pyszczy na temat tego nowego pomyslu. To potwierdza, ze pomysl jest dobry.

 8. Jest teraz ,jak droga przez zamarznięte jezioro .To tylko kwestia CZASU jak długo będzie ISTNIEĆ .On o tym wie ...i to jest w tym wszystkim NAJLEPSZE.

 9. avatar

  Trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego wyglądu portalu... tego przesuwającego się paska z funkcjami Strona Główna, Od Redakcji, Reklama, Kontakt, który paskudnie zasłania to, co chce się czytać.  Ze względu na mój wiek przeczuwam kłopoty, kiedyś była już zmiana i jakoś przeszło, ale teraz - zobaczymy. Komentarze, jak się je pisze, mają tytuły, potem już nie mają. Nie mają też godziny napisania, a to jest pewną wskazówką na temat kto jest obecny i kiedy napisał. Fonty są bardzo małe na moim dużym (nawet wielkim) monitorze, z pasującymi do niego ustawieniami.
  Oby to było przejściowe.

 10. U mnie na domowym nie dało sie wczoiraj komentowac, bo wyskakiwał reset połączenia. Na pracowym komputerze z wypasionym internetem działa normalnie.

 11. Strony