Jedziemy do Polski, a ja sobie giczołami kiwam…

Prześlij dalej:

Gdy zaczynałem swoje starcie z Jerzym O. ludzie pukali się w czoło, grzebali mnie żywcem i przewidywali, że w sądzie najdroższe kancelarie wraz z osobowością „Jurka” wbiją mnie w glebę. Od początku odpowiadałem, że będzie zupełnie inaczej i tak się stało. Mam zatem pełne podstawy do kolejnego stwierdzenia. Proszę przestać marudzić, kulić się w sobie, czy też sztucznie sobie dodawać odwagi. Jesteśmy świadkami doskonałej zabawy, Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda z uśmiechem na ustach dobijają i grzebią komunę i jest rzeczą naturalną, że komuna biega po stole szukając słoika. To wszystko są tanie gierki psychologiczne, łatwe do rozszyfrowania. Oni nie straszą, oni się przeraźliwie boją, identycznie zaczynał i kończy „Jurek”. Jeszcze trzy, cztery miesiące będziemy świadkami żenady, ale po pierwsze, tutaj nie ma żadnego porównania do lat 2005-2007, gdy histeria była 1000 razy większa i możliwości żywego trupa również. Proszę zwrócić łaskawą uwagę, że nie ma jedności w przekazie, najmniej połowa towarzyszy wyraźnie przygięła karku i liczy na amnestię. Spytacie o konkretne przykłady? A choćby towarzysz Kik wczoraj w TVP Info odpowiedział odważnie Wielowieyskiej, że będzie mówił co mu się podoba, a PO popełniła więcej grzechów niż PiS. Konają grube ryby, to one pierwsze tracą tlen, drugi i trzeci szereg starym zwyczajem ustawia się do wiatru i będzie chciał się załapać na nowy kierunek działań. Po drugie PiS dysponuje nieporównywalną do 2005 roku władzą, żadnej koalicji, żadnych dywersji wewnątrz, Prezydent stoi murem za zmianami, rząd robi za ekipę fachowców, która zaczęła realizować wyborcze obietnice. Tej machiny nie powstrzyma nic, ale oczywiście jest potrzebne wsparcie ze strony Suwerena – wsparcie nie marudzenie i trzepotanie gaciami.

Nie ma dylematu: „Jezus Maria, co ONI teraz zrobią albo powiedzą”? Nic nie mogą zrobić i dlatego jazgoczą, co za chwile przejdzie w kwilenie. Tylko jeden sztandar i jedno hasło: „Polska bez komuny” powinny powiewać nad głowami Polaków. Reszta kompletnie się nie liczy, reszta zamilknie. Za tydzień będzie po „kryzysie konstytucyjnym”, czterem zaprzysiężonym sędziom nikt nie odbierze miejsc w Trybunale, piąty zastanie zaprzysiężony 8/9 grudnia. Konstytucja przewiduje 15 osobowy skład TK i ci wszyscy eksperci doskonale wiedzą, że gdyby Prezydent zaprzysiągł 3 kolejnych złamałby konstytucję. Mało tego, po wyroku TK nie ma najmniejszej wątpliwości, że prezes i wiceprezes TK pisząc ustawę dla PO złamali konstytucję. Trzeba większej kompromitacji obrazującej desperację. Oni wszyscy są „Jurkiem”. Kiedyś wychodzili do mediów i ustawiali po kątach kogo chcieli i jak chcieli, teraz wyciągnięto im słoiki. Jeszcze próbują się bronić, ale za parę miesięcy będą uciekać przed kamerami. Kurs i tempo, które przyjął Kaczyński z Dudą będzie utrzymane, głęboko w to wierzę, bo to warunek podstawowy skutecznego oczyszczenia Polski. Dlatego też w miarę swoich skromnych możliwości i w oparciu o bogate doświadczenia proszę nie marudzić, proszę nie dywagować, nie roztrząsać, nie oglądać się za siebie, ale kibicować: „Jechać z nimi! Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!”.

Bezpośrednim powodem zakorzenienia komuny w RPIII był jeden mechanizm. Komuna na nic się nie oglądała, na żadne przepisy prawa, normy, moralność, obstawiali wszędzie swoich ludzi, łamiąc wszelkie reguły demokracji, a przy tym okrzyknęli się strażnikami demokracji. Klin klinem należy wybijać, PiS musi zrobić dokładnie to samo, jakkolwiek brzmi to mało estetycznie i może nawet niepokojąco. Mówimy o polityce i robimy politykę, co oznacza, że trzeba porzucić estetykę formy i z żelazną konsekwencją zmieniać treść. O twardość Kaczyńskiego i Prezydenta jestem spokojny, mam identyczny charakter, rozpoznaję ten typ. Jeśli coś mnie niepokoi to zniewieścienie w szeregach zwolenników. Chciałabym, ale się boję! Nie ma się czego bać, to nie wojna i nawet nie rewolucja, to generalny remont, który zawsze zaczyna się od bałaganu, by mógł nastać porządek. Sprawy są proste jak drut, dwóch charyzmatycznych liderów ciągnie wóz, reszta niech się przyłączy i popycha albo siedzi cicho i nie płacze, że się wszyscy pozabijamy. Dojedziemy gdzie trzeba, dojedziemy do wolnej, prawej i sprawiedliwej Polski, bo jak nie My to kto, bo jak nie teraz, to kiedy?

6
57826 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

84 (liczba komentarzy)

 1. Nic. Powie swoje i przyjmie ślubowanie od ostatniej nie zaślubionej a wczoraj wybranej..

 2. "Krzysztof Łoziński: Brońmy Trybunału, brońmy Polski

  trybunal2015-12-04.

  Szanowni Państwo, jesteśmy o krok od sytuacji, w której będzie można powiedzieć, że demokracji w Polsce już nie ma, że naszym krajem rządzi dyktatura. Wyraźnie widać, że większość parlamentarna, rząd i prezydent nie są już autonomicznymi podmiotami, lecz są wykonawcami poleceń jednego człowieka. Co więcej, w sposób jawny deklarują całkowite lekceważenie dla obowiązującego prawa. Świadczy o tym choćby otwarte zignorowanie prawomocnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego przez prezydenta.

  Szanowni Państwo, jeśli w Polsce przestanie działać prawo, a jego neutralizacja zaczyna się od zamachu na Trybunał Konstytucyjny i ataków na jego prezesa, to rządzący Polską osobnik będzie mógł zrobić wszystko, a widać, że nie ma on sympatycznych zamiarów i przed niczym się nie cofnie.

  Trybunał Konstytucyjny jest najważniejszym sądem w Polsce. Jest tym organem władzy sądowniczej, który broni nas przed całkowitą samowolą władzy. Konsekwencją sparaliżowania Trybunału Konstytucyjnego będzie kolejny krok: likwidacja niezawisłości sadów, a nawet, zapowiadane w dokumentach PiS ustanowienie trybunałów ludowych (czyli instytucji linczu), których w Polsce nie było nawet za Bieruta.

  Apeluję do wszystkich świadomych obywateli, niezależnie od orientacji politycznej, do wszystkich organizacji pozarządowych, związków zawodowych, partii politycznych i innych ugrupowań: brońmy wszyscy Trybunału Konstytucyjnego, brońmy jego prezesa, prof. Andrzeja Rzepińskiego przed nieuczciwymi atakami, bo w ten sposób bronimy polskiej demokracji, naszej własnej wolności, naszych własnych praw, przed ustanowieniem w naszym kraju brutalnej dyktatury.

  Nie siedźmy w domu z założonymi rękoma, nie czekajmy na to, że jakoś to będzie. Nie czekajmy na spełnienie nierealnych obietnic, na obiecywane nam srebrniki (500 zł, itp.). Gdy dyktator uzyska pełnię władzy, nie będzie miał żadnej potrzeby, by te obietnice spełniać. A odzyskać wolność będzie już bardzo trudno.

  W tej chwili absolutnie najważniejszą sprawą jest obrona niezawisłości sądów, poczynając od sądu najważniejszego – Trybunału Konstytucyjnego oraz wyegzekwowanie od rządzących respektowania prawomocnych wyroków i ich wykonywania."

  A walcie się niezlustrowani wielbiciele Baumana !!!!!!!!!!!!

  Prawdziwemu Prezydentowi możecie skoczyć !!!!!!!!!!!!!!!

  Jarek was wydupczył koncertowo !!!!!!!!!!!!

 3. avatar

  Alleluja i do przodu. Można oglądać w lusterku wstecznym jak komuna zdycha ;)

 4. Dzieje, się dużo i szybko, w miesiąc sprawę przysypie lawina nowych wydarzeń, a sędziowie zostaną tam 9 lat. Sytuacja na zachodzie nam sprzyja. Niemcy czyli metropolia, nie może poświęcić dostatecznej uwagi swojej kolonii. Po pierwsze sytuacja polityczna ich zaskoczyła i nie mieli przygotowanego gotowego planu, nie przeprowadzono dostatecznej liczby analiz problemu. Niemcy bez analizy i planu są bezradni. Po drugie ich główny wysiłek polityczny skierowany jest na niejasny plan rozwiązania sprawy imigrantów, uratowania strefy wyzysku zwanej Euro. Na to idą ich główne wysiłki, sznurki, które pociągają trzeszczą już i grożą zerwaniem. Rosja ma swoje wojny i niezliczonych wrogów, których mnoży z możliwym tylko dla siebie wdziękiem. Po raz pierwszy układ został z Kaczyńskim sam na sam, twarzą w twarz i nikt mu nie przyjdzie z pomocą. A to jest już inny Kaczyński, mądrzejszy i silniejszy. Niczym kowboj wytrącił przeciwnikowi celnym strzałem pistolet z reki, i leży już bezbronny, kwiczy w agonii. Mam nadzieję, że wreszcie strzeli i zakończy żywot drania. W imię zasad i za poległych.

  Aby jednak przeciwdziałać grupowemu myśleniu. Pełna zgoda obniża poziom dyskusji, uważam jednak,  że Dudę należy bardziej oszczędzać. Za bardzo mu się wizerunkowo oberwie. Chcę byśmy prowadzili w Polsce politykę długodystansową. Polityka długodystansowa to właśnie Duda. Kiedy przestanie się go w końcu oczerniać wszyscy umiarkowani Polacy go pokochają. Należy inwestować wizerunkowo w Dudę i nie wykorzystywać go zbytnio politycznie. To jest przyszły lider i następca Jarosława Odnowiciela.

 5. ... choć to obniża poziom dyskusji. ;-) Sytuacja międzynarodowa jest może nie aż tak sprzyjająca jak w 1918, ale też nieźle osłabia naszych wrogów zewnętrznych. Dlatego PiS nie powinien się cackać, tylko działać szybko i celnie.

  Oszczędzanie wizerunkowe PADa? Wystarczy zdjąć szczekaczki medialne i umożliwić społeczeństwu normalną wiedzę o tym, co się dzieje i Naród pokocha Dudę, a jestem pewna, że nasze serca podbije Pierwsza Dama. Kobiety tak uroczej u boku rządzącego krajem mężczyzny nie mieliśmy od - nie chcę przesadzić, ale - chyba od czasów Władysława i Jadwigi Jagiełłów! :-))

 6. avatar

  dzis przeczytalem zajawke w ktorej pan byly wice minister zdrowa i pan byly minister sprawiedliwosci zarzekali sie ze "przeproszą" spoleczenstwo ....JESLI NIE BEDĄ MIELI RACJI..!!??..wiec ja im moge powiedziec od siebie ze .....
  w d..ie mam ich przeprosiny!!!!
  baaaaa...dodatkowo zapytałbym publicznie.owych panow...skoro tak sobie rozmawiamy..o odPOwiedzialnosci za Polske..jakie sankcje karne moga byc im postawione za..juz nie PRÓBĘ..ale za niszczenie jednej z najwazniejszych instytucji w kraju..i za destabilizacje calego USTROJU panstwa prawa...????

 7. ...Przywodzi mi na myśl niewesołą refleksję na temat Zygmunta Starego.
  Dobrze, że nie nazwano go Leniwym...

  Bo parę razy zawalił sprawę.  Chciał mieć święty spokój z Turkami i nie pofatygował się do Mohacza, mimo że był najbliższym krewnym Ludwika Węgierskiego. Węgry straciły króla i musiały uginać się pod osmańskim jarzmem...

  Chciał mieć święty spokój z Krzyżakami. Trzeba było hydrze urwać łeb i pogonić na cztery wiatry! A nie, przyjąć hołd - i machnąć poczciwie ręką. Jakie potem z tego wynikły problemy, wiedzą wszystkie kolejne pokolenia...

  Hołd Pruski, to dla mnie przestroga.

  Nie tyle tryumf Rzeczypospolitej, co przestroga: licho nie śpi.
  Zło wyrwać z korzeniami - nie pozwolić, by się rozpleniło.

  Nie wiem, dlaczego akurat ten obraz ilustruje dzisiejszy wpis Matki Kurki.
  Mnie przypomina o tym,   że byliśmy już kiedyś wielkoduszni dla zdrajców i drapieżców.

  I nie wolno tego błędu ponownie popełnić.  Non licet!

  Może wreszcie historia czegoś nas nauczy...

  Chociaż raz...

  W tej "ulotce" polecam film - zamieszczony na końcu.
  Piękne słowa Zbigniewa Girzyńskiego odsyłające do naszej historii...
  Wysłuchajcie koniecznie!

 8. składajacy hołd był zdaje się siostrzeńcem naszego króla,a na Węgrzech swoje interesy mieli Habsburgowie,którym po matce był nasz król,a i Ludwik Jagiellończyk był z nimi spokrewniony...coś trochę jak w dzisiejszym PSL- wszystko dla Polski,ale rodzina najważniejsza...

 9. Czy ja jakiś mięczak jestem, że łzy mi pociekły po tym:

  „Pawiem narodów byłaś

  i papugą…”

  Drugą Irlandią być miałaś

  i Japonią drugą…

  I nic z tego nie wyszło…

  Co się dzieje z Tobą?

  A może byś wolała

  być po prostu…

                                                                          Sobą?

 10. Jak najszybciej trzeba przejąć media bo to jest ostatnia deska ratunku gdzie lecą te wszystki Swetry czy Kopacze wylewac swoje żale i pomyje..
  Wyciąc "gwiazdy" resortowe cała reszta będzie robić swoją robote może pierwszy raz od lat z uśmiechem.A karierowicze będą najwierniejsi pierwsi zaczna lizać zady nowej władzy  na wyscigi nawet bez zachęty.Wielu ma pewno materiały które pograżą ich szefów takie wkupne..taki jest ludzki charakter.

  Większośc tych misiów  uklęknie przed Kaczyńskim żeby tylko mogli zatrzymac to co nakradli... ale tu już Ziobro z Kamińskim ogarną jestem spokojny mieli dużo czasu na opracowanie strategii

 11. Panie Piotrze, propaganda dalej działa, propaganda łamie niezdecydowanych , media dalej w rękach SB ków. " Naszym Gościem dzisiaj będzie Rzecznik Praw Obywatelskich "/ w skrócie R-PO / etc etc. Póki nie odbijemy części mediów póty takie komunikaty i ich treść będą sączyły i jad i niepewność. Pański głos, Pański nos i doświadczenia pomaga nam, tym słabszym i tym silniejszym. Nawet Pan nie wie jak czekamy na Pańskie felietony. Nikt nie potrafi tak napisać, nikt nie potrafi tak przewidzieć, ale też nigdy nie było takiej pewności że to wszystko co Pan przewiduje się sprawdzi. Bo mamy Polski, prawdziwy i patriotycznie nastawiony Rząd i ...groźnego Kaczora na jego straży:)

 12. avatar

  że potem szlag trafi i przydupasów Putina i ruskiej swołoczy ;)

 13. W Polsce nie tylko wilki wyją ,ale wszyskie menty ,kórym został tylko zapach KORYTA  .Kiedyś przy próbie zabrania miski z żarciem mój pupil mnie obszczekał i pokazał kły .To zrobił "INO ROZ" .Trzeba było nauczyć go kto jest PANEM!
  Jak mówił Nikoś DYZMA -umiejętność kierowania polega na podejmowaniu szybkich decyzji .Z tymi "DYZMAMI"  inaczej NIE MOŻNA !!nie mają czasu na myślenie i przegrupowanie.
  W TVN24 -misiek! u Mordki to ciu...e!

 14. walić ich po pysku i patrzeć czy równo puchnie.

  Proszę tylko nie porównywać tego wszystkiego do Węgier i Orbana. Węgry to nie ten kaliber. Orban to nie ta szarża. Nawet ichnie komuchy to nie to...

  Niedługo zaczną wychodzić raporty, pozwy, audyty. Za rok niech zajmą się Sużbą Cywilną. Do tego momentu trzeba spauperyzować tę bandę złodziei. Z panem szefem PKP co to ma dostać 4mln odprawy na czele. Won.   

  A z cyklu co tam panie w Polityce. Niemcy już puchną. A miało być tak pięknie. Właściwie to Donaldinho może poleci do Moskwy porozmawiać o zniesieniu sankcji?

  Dobry pomysł. Tego boi sie najbardziej. 

 15. a normalnie to Precz z komuną platformiejców posłało mnie na deski! :))

 16. wiedział, że PO złamała konstytucję i niezawisłość sędziowską i miał obowiązek owoc złamania konstytucji i niezawisłości sędziowskiej wprowadzić do TK. I co potem? A na marginesie, PO ustanowiła 17 sędziów i co ?
  W każdym razie Prezydent Duda pokazał, że nie jest prezydentem korporacji prawniczej, tylko Polaków.

 17. Jak ten fakt jak na zdjęciu ma się do prawomocności orzeczenia TK?

  Moim zdaniem to kolejna wtopa konstytucyjna TK.

 18. Trzech sędziów wyłączonych plus czterech świeżo zaprzysiężonych. Pozostaje osiem osób - nie mogli zebrać pełnego składu.
  Szybkie zaprzysiężenie sędziów przez Prezydenta było po to, aby umożliwić zgodną z prawem pracę TK. Nie wykorzystali tego.

 19. Proszę by kolega raz jeszcze policzył! Sprawa liczb tak wygląda, 15 sędziów to stan Konstytucyjny TK.
  Czterech "starych" odpadło, trzech się zawiesiło, zatem starych mamy 8 a 4 przyszło nowych i zaprzysiężonych. zatem 12 sędziów. Tylko jak widać tych trzech nie chciało brać udziału w hucpie lub dla zamydlenia oczu, nowych sędziów nie dopuszczono!   
  Z której strony nie patrzeć zawsze dupa.  
  Tyko dziwi mnie, że o tym cisza.

 20. Nie wiem tego, ale myślę, że nowi nie zostali dopuszczeni poprzez wyznaczenie pięcioosobowego składu. Włączenie nowych potwierdziłoby prawomocność ich zaprzysiężenia. Tak, czy owak - wspomniana "dupa".

 21. avatar

  Masakra, takich mamy prawników po komunie. Bierny Mierny Wierny, typowe komunistyczne BMW.

 22. Nie chwaląc się zbytnio, przypominam sobie jak to ja, u zarania pozwu  OwsiakWOŚP v. MK , napisałem coś tym stylu: dał nam przykład Matka Kurka jak PO rozp... mamy.
  Wystarczyło powiedzieć i wykazać, że król świeci gołą dupą...
  I dalej konsekwentnie wciąż to samo, zdzierać z Jurasów, Donaldów i innych Michnikoidów "niewidzialne łachy".

 23. Brawo matuchno,jestes gosc.

 24. Jebać komune!
  Od wielu lat widzę, jak krótka jest pamięć Polaków, nie sięga dalej, niż imieniny u cioci Kloci. PO łamała  zasady w Sejmie notorycznie, nie dopuszczała do debaty, skracała czas wypowiedzi do jednej minuty, wyłączała mikrofony. Dawno to było? Nie dalej, niż na początku października 2015 roku. 
  Jak ktoś ma krótką pamięć, to może sobie poczytać:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/partie-rzadzace-przeglosowaly-pospiesznie-kontrowersyjna-zmiane-ustawy-o-trybunale-konstyt
  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Znajdzie się kij na Liza ryj. Trybunał Prostytucyjny won za Don!
  Teraz albo nigdy! Zaorać ich, zmielić, zutylizować. Wsadzać do kryminałów. Jestem za przywróceniem obozów pracy i reedukacyjnych. Jak PRL, to PRL:-P 
  Ta podwójna wygrana sama nie przyszła, lekko nie było, nikt nie mówił, że pójdzie jak z płatka. Boli? Ma boleć! Kara musi być długa i dolegliwa. I strach, bo strach jest najlepszym bodźcem dla opornego bydła.

 25. ...to ja bym nie przesadzał. Ja myślałem że gdy do władzy dojdzie PiS to wy........e wszystkich komunistów, ale jak patrzę na nominacje p.Prezesa to oni mają się dobrze. Co drugi ma rodowód w PZPR

 26. Nie chcę tu robić za obrońcę PZPR-u, bo daleko mi do tego, ale moim zdaniem na dzień dzisiejszy to do zmielenia i wyciepania powinni pójść w pierwszej kolejności zdecydowanie różowi tzw.wielbiciele Szechtera i uwole wspierający Bronka, którzy są poutykani po różnych instytucjach i robią krecią robotę, niestety ci ludzie są absolutnie niereformowalni i zawsze gotowi wbić nóż w plecy, z nimi nie ma co się układać.

 27. avatar

  ale to ich wierzganie jest jednak mocno wkurzające. Nie mówiąc już o takich wyskokach jak uchwała RW UJ, która wstydzi się swojego absolwenta. Promotor też się wstydzi.Co za towarzycho!!!
    Dzisiaj słuchałam Jedynki i tam też jakiś profesor (Lazari?) co miał mówić o Putinie zaraz zrobił analogię do Kaczyńskiego. Aż go dziennikarz stopował.
    Był też inny "profesor" Stępień. Totalnie nie rozumiem dlaczego tego magistra uparli się nazywać profesorem??? Przecież nawet w Wikipedii nie ma informacji, że nim jest :/ Coś przeoczyłam czy to casus "profesora" Bartoszewskiego?

  ps. Pomysł z orędziem bardzo dobry. Prezydent musi się w tej chwili skomunikowac ze społeczenstwem bez pośrednictwa różnych szczekaczek.

 28. avatar

  To nie jest casus "Bartoszewskiego":-) Bartoszewski nie będąc nawet magistrem, był profesorem. Stępień jest oczko wyżej. Posiada tytuł zawodowy magistra i jest tylko profesorem:-) Dla "saloonu" oczywiście. "Saloon" już tak ma, że swoich ulubionych rewolwerowców zwie profesorami.

 29. Prezydent pokazał JAJA!
  Brawo!!!

 30. avatar

  Dobrze, że wspomniał o wyczynie PO.
   Niestety, ale włączyłam TVP za wcześnie i znowu natknełam się na "profesora" Stępnia. To dzisiaj jeszcze do obskoczenia TVN24, Polsat, Superstacja i Mango. Chyba, że już zdażył tam być.

 31. hahaha...miałem to samo - zbyt wcześnie włączony TV i ta - cytując "klasyka" - "szpara oralna" musiała jeszcze coś z siebie wypluć i podnieść mi ciśnienie...

 32. avatar

  Myslałam naiwnie, że na dzisiaj mam go juz z głowy. Niestety, nie przewidziałam, że po występach w polskim radio przeniesie się do telewizji ;)

 33. Niestety, taka menda wszędzie się wciśnie...broni koryta jak potrafi najlepiej...
  I tak dziwne, że bredzisława mało, bo spodziewałem się, że będzie najgłośniej krzyczał, wszak córeczka jego i córeczka rzeplińskiego w jednej fundacji lody kręcą...

 34. avatar

  PAD krótko:
  ..."suwerenem jest naród"...
  p.s.
  juz sie zaczelo..prof Stepien jedzie PO bandzie....

 35. avatar

  magister Stepień to se może...
   Szukałam magistra w bazie nauki polskiej. Nie ma :) Na stronie swojej szkółki widnieje tylko jako "sędzia". Czyli jednak casus Bartoszewskiego.

 36. Bartoszewski jak Kwaśniewski - maturzyści. Ale to żadna ujma matura i średnie, tylko jakoś tak groteskowo brzmi gdy mówi się do nich profesor a oni łykają to jak foka śledzie.

 37. Jako wieloletni pracownik akademicki napiszę tylko, że gdy o kimś słyszę "profesor", albo jakiś inny "wielokrotnie habilitowany", to od razu zapala mi się lampka ostrzegawcza - po prostu widzę, że w 90% przypadków im wyższe stanowisko, tym większa miernota...

 38. avatar

  Spójrz, proszę, na mój wpis wyżej. Piszę tam o casusie:-)

 39. avatar

  masz oczywiście rację. Cofam więc ten "casus Bartoszewskiego" :)

 40. Dokładnie - NARÓD. To naród wybrał zmianę i powinien usznować wszystkie zmiany, jakie zachodzą. Na tym polega demokracja - nie może być tak, że wybrano zmianę, ale tylko w kwestii np. ośmiorniczek, itp. Zmiana w CAŁOŚCI z wszystkim, co zmieniający uważają za konieczne. Ale jak widać ekipie świń nie pasuje - przyzwyczjeni, że zmienia się kolejka do koryta, a samo koryto zostaje - tak dotąd funkcjonowały "demokratyczne zmiany" i mam nadzieję właśnie nadszedł koniec tego stanu rzeczy!

 41. PiS jedzie po Bandzie

  ,po tej Bandzie 

  i bardzo dobrze

  bo tą Bandę trzeba za....jechac do końca

 42. Wielkie brawa dla Pana za Owsiaka ale proszę się nie gniewać .Owsiak naraził się grubasom ,politykom zwłaszcza byłemu ministrowi zdrowia .Więc zdjęli z niego parasol ochronny i pozwolono na uczciwy proces. Za pomocą Pana dostał od panujących wtedy po uszach i ostrzeżenie uważaj Juras! Durczok podskoczył samej Kopacz gdy były strajki górnicze. Tajemnicą poliszynela jest że PO go wykończyło znając jego ciągoty do pornoli z zofilią i narkotyków.Najpierw afera z mobingiem i molestowaniem w TVN potem nakrycie w mieszkaniu z pornolami   zofilią i narkotykami.
  Było to też ostrzeżenie dla reszty pulicystów i celebrytów zależnych od układu - nie poskakujcie bo znamy wasze brudy nasza ręka was karmi i może ukarać . Oczywiście to wszystko było przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi gdzie myśleli że wezmą znowu całą pulę i prezydenta i sejm z senatem. Oni walczą o  wszystko i mają jeszcze wpływy

 43. Tylko układ jest już podcinany, jeszcze tylko media i sądy i nawet taki Bury poleci tam, gdzie jego miejsce. A znajdzie się też miejsce dla większych. Sami zaczną skakać sobie do gardeł i podlizywać nowej władzy w zamian za ocalenie.
  W przyszłym roku porządek z samorządami i kurer kasy zakręcony do zera.
  Myślę, że przejęcie największych S.S.P i ministerstw już bardzo znacząco pozakręcało te kurki, bo to przecież organizmy powiązane - kasa leci od góry do dołu.

 44. Cuż za piękny widok, PO nie może nic zrobić. Dwie kadencje upokarzali PiS, a teraz role się odwróciły. Pozostało im tylko wycie w TVP, ale niedługo się to zmieni. J.K i A.D. tak trzymać !!!

 45. podobno mają wysłać przysięgę do Prezydenta a Trybunał Uzna to za konstytucyjne. Boję się czy to możliwe. Bo jezeli tak to sprawa przegrana mimo tylu trudu'
  Pozdrawiam

 46. Ci byli Sędziowie mogą wysłać kartkę z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 47. a zreszta słyszłem to juz duzo wczesniej w tv od paru osób.
  Ten  tk (bo nie TK) moze odwinąć taki numer. Wtedy trzeba usunąć tk. 

 48. Ryszardzie, nie trzeba ich usuwać i prawdopodobnie to nie jest celem PiS - u. Celem minimum jest wprowadzenie pata konstytucyjnego , czyli takiego stanu w którym nikt nie będzie w stanie orzec czy Trybunał ma w takim stanie i składzie prawo orzekać czy nie. To nam Polakom w zasadzie wystarczy, porządek z nimi zrobimy na spokojnie.

 49. i jest w stanie przewidzieć wiele ruchów NPLA. Teraz tylko czekam na zmiane TVP. Oprócz TV Rep. nic sie nie da ogladać. Ale ale rura chyba im mieknie bo dziś na Superstacji ten wytatuowany i jakis prof. z lewicy i ktos tam jeszcze KRYTYKOWALI PO . Idzie powoli ku lepszemu. Dobranoc wszystkim.

 50. Drogi Ryszardzie, chcesz przepuścić taką okazję na etapie tak ważnej epokowej zmiany? A gdzie indziej zobaczysz, jak to nazwałeś że im rura mięknie ! Aż serce się raduje a Pan Matka Kurka to przewidział już dawno !

 51. Strony