„Jebać PiS”, „pier… poseł Pięta”, „pierdolić pieczątki” – Jerzy O. i festyn buntu!

Prześlij dalej:

Zacznę nieskromnie i założę się o milion w złocie, że 99% komentujących sam festyn i zdarzenia na festynie „Przystanek Woodstock” nie mają bladego pojęcia w jakiej prawnej formule ta impreza się odbywa. Nie mówię o decyzji wojewody i Policji dotyczącej uznania „Przystanku Woodstock” za imprezę podwyższonego ryzyka, zresztą ze wszech miar słusznej, mówię o stanie prawnym po stronie finansowej i organizacyjnej. Otóż całe przedsięwzięcie ściśle wiąże się z realizacją celów statutowych Fundacji WOŚP i wbrew nieustannym kłamstwom Jerzego O. jest finansowane z tak zwanych Finałów. Właściwie nie ma potrzeby się katować nudną dokumentacją, bo przecież sam „dyrygent orkiestry”, co roku powtarza, że „Przystanek Woodstock” jest podziękowaniem dla dzieci i młodzieży, za zbiórkę na rzecz WOŚP. Z tej deklaracji wprost da się wyciągnąć informację, że jeden z najsłynniejszych wychowawców, można powiedzieć Korczak naszych czasów, zdaje sobie sprawę jaki ciężar odpowiedzialność na nim ciąży. No, ale bądźmy mimo wszystko formalistami i trzymajmy się tego, co zgodnie z prawem Jerzy O. ma obowiązek realizować. Parę razy wklejałem treść celu statutowego WOŚP, ale znów czytam i słucham, że ludzie komentują festyn w Kostrzynie, jakby był zwykłą zabawą w remizie, dlatego wklejam raz jeszcze:

Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Innymi słowy „Przystanek Woodstock” ma: chronić i ratować życie, w szczególności dzieci i działać na rzecz poprawy ich zdrowia oraz promować profilaktykę zdrowotną. Proszę zatem wszystkich pożytecznych i szkodliwych… ludzi o nie za wysokim potencjale intelektualnym, aby nie wypisywali bzdur, jak to na Pradze, czy w Bełchatowie na „dzielni” było więcej przestępstw niż na „Przystanku Woodstock”. Prawnym obowiązkiem Jerzego O. jest zorganizowanie bezpiecznej kolonii/obozu dla dzieci i młodzieży i to jest punkt wyjścia, a nie zabawy na Gnojnej. Gdy już wiemy o czym mówimy, to sobie teraz wyobraźmy, jako mamusie i tatusiowie, że oddajemy swoje dzieci pod opiekę „Jurka” i po trzech dniach puka do nas Pan policjant, przekazując takie oto wieści. Pani Kowalska no super bezpiecznie się bawi Pani 13-letnia córka Iwonka K. na obozie WOŚP. Była to najbezpieczniejsza impreza na świecie, o czym świadczą statystyki przestępstw, w sumie 169, z czego:

- 118 dotyczy zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania środków odurzających-/330 gramów
- 33 kradzieży, głównie dokumentów i pieniędzy z namiotów;
- 3 nietrzeźwy kierujący;
- 4 znieważenie policjanta;
- 2 zawiadomienie dotyczące zgwałcenia;
- 2 kradzież pojazdu;
- 1 rozbój;
- 2 używanie środków pirotechnicznych / race świetlne/;
- 1 uszkodzenie mienia;
- 1 wypadek samochodowy;
- 1 paserstwo;
- 1 kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Do tego doszło do 189 wykroczeń, a wśród nich m.in. spożywanie alkoholu, nieobyczajne wybryki, kradzieże. Dane te dotyczą 130 tysięcy uczestników, czyli najniższej frekwencji od ponad 10 lat i to dwukrotnie niższej, bo dotychczasowy „rekord” to 250 tys.

Strony

37112 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Owsik rzucił się w "morze" w kamizelce nurka, obciążonej ołowiem

 2. czy by tak pluł i skowyczał za tym wydanym dodatkowym milionem na płot/ ochrone  gdyby zajechał tam jakiś  przypadkowy "TIR" załadowany kałachami

  To co wyprawiał w ostatnich dniach w mediach  i biadolił  ile to stracił   dokładnie zweryfikowała Nicea...
  - rozumu jednak jak widać nie przybyło, nawet po tym strasznym wydarzeniu i tak już zostanie. Także u tych co tam jeżdżą.

  PS. Dobrze, całe szczeście,  że nie skombinował jakiegoś czołgu... (np od dawnych kolegów z ZOMO)  

 3. avatar

  komuś z "#dobrejzmiany" ..(wtf??) widocznie NAPRAWDĘ zabrakło jaj by odwołac to widowisko próznosci..a szkody wywolane przez tego kretyna sa juz nieodwracalne..jesli rzeczywiscie obleją posła piętę benzyną i podpalą..albo pobiją do nieprzytomności..?nie bedzie nikogo kto za to odpowie...pomijam ja zawsze to zbydlecenie na ktore tam sie napatrzą przez ten cały czas...

 4. Jakby żył, to by po Łut-steku* dopisał jeszcze z jeden chlubny rozdział do "Poematu Pedagogicznego".

  To już wszystko rozumiem! 

  Oni się tam hartują w tym błocie. W ramach "działania na rzecz poprawy stanu zdrowia, jak również na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej".

  *stek - tu: "nagromadzenie, zbiorowisko, zwykle czegoś złego, niepożądanego; końcowy odcinek przewodu pokarmowego niektórych zwierząt, do którego uchodzą drogi moczowe i płciowe".

 5. Dla tych z sekty: ja tylko odpowiadam Jurasowi a uzyte przeze mnie określenia nie miaja na celu znieważenie Sloika, a jedynie nawiązanie polemiki z jego wypowiedziami na tegorocznym Przystanku Woodstock cytowanymi powyzej przez blogera Matke Kurke.

 6. "podejmowanie różnych działań mających na celu zapobieganie szerzeniu się i ograniczenie zjawisk patologii społecznych, w tym w szczególności, narkomanii, alkoholizmu i przemocy"

  Warto wciąż przypominać o tym zapisie, bo mam wrażenie, że bardzo łatwo uchodzi Owsiakowi sprzeniewierzanie się tej, jakby nie było, szczytnej, ale w wypadku WOŚP, tylko deklaratywnej, idei.

  118 wykrytych zdarzeń narkotykowych

  reklama napojów alkoholowych

  http://www.wirt...

  nawoływanie do przemocy "wziąłbym tego Jarka za..." czy jakoś tak tam było.

 7. nie spinajmy sie, jestem przekonana, że w boska ręka dosięgnie tego wichrzyciela, chyba ze wczesniej sam sie potknie i wyjda nawierzch wszystkie oszustawa jakich sie dopuscil

 8. Strony