Prześlij dalej:

Czas najwyższy, głośno i dosadnie powiedzieć to, co chyba już wszyscy myślący ludzie widzą, a tragifarsy nie ma końca. Polska Fundacja Narodowa to jest jedno wielkie pasmo nieszczęść i kompromitacji, całkowita porażka PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego, o czym za chwilę. Na pytanie, co dobrego PFN zrobiła dla Polski odpowiedź jest tylko jedna i zawiera się w krótkim słowie – NIC. PFN nie włożyła jednego grama wkładu w ochronę dobrego imienia Polski, ale to jeszcze nie koniec. Prawdziwą tragedią jest fakt, że fundacja narobiła wielkiego bałaganu i naraziła dobre imię Polski na śmieszność. Przykłady mnożą się same, jak króliki, wystarczy wspomnieć głośny rejs używanym francuskim złomem, z kapitanem Kusznierewiczem na pokładzie.

Podsumowaniem tragicznego wymiaru funkcjonowania fundacji jest dzisiejsze doniesienie mediów o wynajęciu agencji PR, która ma dbać o dobry wizerunek… PFN i kontakt z mediami. Trudno to do czegokolwiek niż do kabaretu porównać, ręce i wszystkie pozostałe członki opadają do samej ziemi. Powinna ziemia zadrżeć, ale w zasadzie nic się nie dzieje. Pomimo coraz głośniejszej krytyki i to ze wszystkich stron, od lewa do prawa, fundacja wydaje się być teflonowa i wszystko po niej spływa. Wśród komentatorów prawicowych pojawiło się proste wytłumaczenie, że za wszystko odpowiada Gliński i jego ludzie, którzy robią dobrze Żydom i przez to są nietykalni. Mnie dwa razy do „spisków żydowskich” namawiać nie trzeba, ale mam też jako takie pojecie o sposobie funkcjonowania NGO, co nie pozwala mi przyjąć tak topornej interpretacji. Kto chce poznać fundację musi zacząć od zarządu i statutu. W przypadku PFN statut nie jest ważny, z grubsza wiadomo czemu to miało służyć, a do realizacji celu statutowego „ochrona dobrego imienia Polski” można wrzucić każde działanie, również tak idiotyczne, jak wynajęcie agencji PR.

Zarząd fundacji mówi znacznie więcej i przede wszystkim przeczy tezie, że za całość odpowiada Gliński z Żydami. Oto ten skład: Przewodniczący Cezary Jurkiewicz, członek zarządu Antoni Kolek i członek zarządu Maciej Świrski. Z tej trójki najbardziej znany jest Świrski, który zasłynął z naprawdę niezłych akcji, między innymi przyczynił się do wygranego procesu z niemiecką ZDF, jednak w PFN całkowicie się pogubił. Świrskiego rzeczywiście można uznać za człowieka Glińskiego, chociaż zdecydowanie więcej zawdzięcza Józefowi Orłowi, twórcy „Klubu Ronina”, Orzeł zasiada też w Radzie Fundacji. Tak przy okazji, rada fundacji w przypadku PFN to nic innego jak prezesi lub przedstawiciele spółek skarbu państwa, głównych sponsorów fundacji i tutaj problemu bym się nie doszukiwał, bo nie rada decyduje o projektach, rada za to płaci. Niewiele wiem o Antonim Kolku, poza tym, że to były dyrektor w gabinecie prezesa ZUS, gdzie pracował jeszcze w 2017 roku. Łatwo się domyślić, że jest człowiekiem z politycznego klucza, ale kto go do PFN wcisnął nie wiem.

Strony

Źródło foto: 
16708 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Ta organizacja musi być fikcją, bo obrona dobrego imienia Polski wymagała by polemiki ze stanowiskiem Zachodu, Unii, USA, Ukrainy, i co gorsza byłaby antysemicka. To są sprawy absolutnie zabronione. Sądzę że nawet szef tej firmy wie, że nic nie może robić naprawdę, więc jakoś symuluje działalność. Każdy inny będzie robił tak samo.

 2. Tak to rzeczywiście wygląda. To są pieniądze wyrzucone w błoto, dosłownie. Stworzenie i utrzymywanie tego tworu było chyba w założeniu działaniem dywersyjnym, żeby wk....ć i zniechęcać eletorat

 3. avatar

  W błoto? Pieniądze się nie dematerializują ani nie czekają, aż ktoś się zlituje i je podniesie.

  Pieniążki są fajne i rozpływają się same, jak woda podlegająca prawom grawitacji. Wypłynęły, gdzie miały wypłynąć.

 4. To jest prawda. Dlatego tak cenne są inicjatywy oddolne realizowane bez oglądania się na wsparcie władzy, być może obecnie to jedyna droga.

   

 5. avatar

  Ależ może go nie ruszać, tylko niech mu pieniędzy tylenie daje

 6. On wie, że jego działalność ma być fikcyjna. Musi też uważać aby nie siedzieć, więc choć dużo dostaje, to wydaje mało.

 7. Nieograniczone źródło pieniędzy, ale brakuje pomysłu jak je wydać? 

 8. od dawna polityka PiS jest nieczytelne i niezrozumiała dla większości jej wyborców i sprawa nie dotyczy tylko PFN

  czy w czekających nas wyborach mam głosować na mniejsze zło???

 9. A może lepiej nie głosować na żadne zło i zostać w domu ?

 10. właśnie się zastanawiam co robić???    ...bo do tej pory chodziłem na wszystkie wybory i jak się okazuje to wcale dobrze na tym nie wyszedłem, a teraz Polska okazała się izraelskim kibucem (nie mylić z izraelskim kibicem)...

 11. Strony