Jarosław Kaczyński to Naczelnik wśród gówniarzy - trzy fortepiany

Prześlij dalej:

Z wielkim rozbawieniem odczytuję wszelkie dywagacje, jak to Kaczyński popełnia strategiczny błąd i straci pozycję w PiS, po oddaniu inicjatywy Dudzie i Szydło. Jednocześnie ci sami ludzie twierdzą, że szef PiS to zamordysta, który myśli o trzymaniu partii za twarz, aż jej oczy wyjdą. Lebiegi marudzą swoje, a Kaczyński kolejny raz pokazuje czym jest dla niego polityka. Jest rzeczą oczywistą, że taki manewr osłabia pozycję lidera, mało tego, należy również przyjąć do wiadomości skrajnie pesymistyczną wersję, że Duda i Szydło stworzą silną wewnętrzną frakcję w PiS, ale to jest właśnie certyfikat jakości Polityka Jarosława Kaczyńskiego. Jarek usiadł, poukładał klocki złożone z kilku wybitnie niekorzystnych dla niego banałów i wyszło mu, że ze swoim wizerunkiem wytworzonym przez media nie ma szans poprowadzić partii do zwycięstwa w skali potrzebnej do przejęcia władzy. Wyborca to prosty organizm emocjonalny, który reaguje zmysłami, jeśli zdecydowanej większości Polaków twarz Emila Karewicza kojarzy się z Brunerem, to chcąc nie chcąc ma Karewicz gębę gestapowca nie Władysława Jagiełły. Nie da się zmazać gęby, którą Kaczyńskiemu przyklejono medialnie i poza wszystkim ten inteligentny człowiek kompletnie nie przystaje do współczesnego świata medialnego, co jest komplementem. Dlatego trzeba być ślepym, głuchym i głupim, żeby nie dostrzec motywacji Kaczora. Od kilku lat nie mam wątpliwości, że Jarosława Kaczyńskiego napędza jedno – przejść do historii, jako wielki Polak i uczciwie, podręcznikowo na to zapracować. Facet nie ma życia prywatnego, nie ma żadnego parcia na mamonę, zafiksował się na wieczną sławę narodowego przywódcy, o którym będą wspominać następne pokolenia, nie ma lepszej motywacji dla polityka.

Kaczyński kompletnie nie myśli tak płaskimi kategoriami, jak utrzymanie pozycji w PiS, bo to po prostu cel żałosny w zestawieniu z Jego ambicjami. Nie ma w Polsce drugiego polityka tej klasy i w kuluarach z drżącym głosem przyznają to najwięksi wrogowie Kaczyńskiego. I żeby było jasne, bez względu na to, jaka metka wazeliny zostanie mi przyklejona, ta ocena nie jest ani pochodną moich sympatii politycznych, ani wstępem mojego zaangażowania w kampanię, co z całą pewnością nastąpi. Powiem więcej, niespecjalnie chciałbym się z Kaczyńskim spotkać i szczerze pogadać przy piwie, czułbym się pewnie jak u cioci na imieninach. Zalety i potencjał Kaczyńskiego tkwią w zupełnie innym miejscu i są unikalne, temu politykowi z czystym sumieniem i bez obaw można powierzyć rządzenie Polską, ponieważ On tylko wtedy zrealizuje swoje niewypowiedziane marzenie, gdy dokona przełomu w Polsce, nie w sobie. Politycznie lepiej nie można było rozegrać kampanii PiS, Kaczyński pokazał klasę człowieka i polityka, odpiął kulę od nogi partii, którą był On sam. Takie decyzje nie przydarzają się gówniarzom, reszta jest nieistotna, reszta to tylko wierszówki zmanierowanych pismaków i ekspertów. Jestem spokojny o to, że nic się w PiS nie zmieni, dopóki Jarosław Kaczyński będzie decydował jak ta partia ma wyglądać i dokąd ma zmierzać, a będzie o tym decydował wbrew wszystkim nierozumnym wywodom. Kaczor wprowadził na scenę trzeci fortepian - proporcje w sam raz.

Strony

41924 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

43 (liczba komentarzy)

 1. Konwencja PO, czyli szał macicy pod mikrofonem.
  Już się biorę za czytanie.

 2. Szał prostOty. To o Kaczorze :)

 3. Szał macicy
  Zjawisko biologiczno-chemiczno-fizyczne, spotykające wybrane samice gatunku
  homo sapiens w wieku dojrzewania umysłowego (w wieku 11-19 lat, jednak w
  krańcowych przypadkach wiek dochodzi nawet do 99).

  Definicja ta dotyczy krańcowego przypadku i samicy wybranej przez Donalda Tuska na premierę po Tusku.

 4. avatar

  Całkowicie się zgadzam. Dodatkowo chciałbym przypomnieć fragment wywiadu z 45 - letnim JK, który jasno pokazuje jakie marzenie ma ten człowiek. Kiedyś z tego polewałem, kiedym był, jak MK po drugiej stronie lustra, ale człowiek dorasta, i teraz wiem, że on tak właśnie myśli...

  Aleśmy kiedyś głupi byli...

 5.  wypowiedzą choćby zimną wojne Kaczyńskiemu, który wcale nie zamierza ręcznie sterować, to przed upływem swojej kadencji spłyną do politycznej kanalizacji. Już w tej chwili na świecie dzieją się rzeczy dziwne i straszne, a będzie jeszcze gorzej. Już teraz władcy marionetek na północy i południu, wschodzie i zachodzie nie kontrolują do końca sytuacji, tylko próbują wykorzystywać to coś jest, ale niedługo sytuacja będzie coraz bardziej się wymykać. Teraz na pochyły rząd Kopacz i Komorowskiego może wskoczyć każda polityczna koza, nawet piosenkarz potrafi dostać więcej głosów niż partia rządąca pod Kopacz. Ale to jesr taka chwila w naszym małym bajorku, więc politykom PiSu może się wydawać że są genialni.Ale kiedy przez świat będą przechodzić kolejne tsunami, niemądrzy politycy mogą pociągnąć Polskę na samo dno, dosłownie.

  Chetnie spotkałbym się z bratem Lecha Kaczyńskiego, ale nie udało mi się nawet zdobyć wysyłkowo ksiązki o Lechu Kaczyńskim z autografem autora, więc nie mam szans.

  Przeczytajcie od początku do końca:
  http://wyborcza...

 6. avatar

  zadziwia mnie geniusz tego czlowieka (JK) ...
  czlowiek swymi dokonaniami wpisal sie juz dawno we wszystkie mozliwe encyklopedie i podreczniki..
  .tez sie przyznam ze konwencji na zywo nie sledzilem..musialy mi wystarczyc skroty na tvp info..tu przyczynek do tzw "mediów niezaleznych i prawicowych"..z ogolnie mi znanych..zadnej relacji wideo live!!!!pokazali tez krzyczacych narodowcow z ichnim niesmiertelnym haselkiem "pis po..samo zlo"..widzialem tez korwina co to strasznie krzyczal ze musimy pogonic jak on to nazwal.."tą całą bande"..wygladalo to jak takie zalosne popierdywanie pijaka na parkowej lawce..na kilku portalach zaczynaja sie pojawiac zdjecia z konwencji po robione przez reporterów..ich twarze mowia wszystko....

 7. z tym krytykanctwem! Live jak najbardziej było, a do tego na yotube są przemówienia Dudy, JK i Szydło https://www.you... , a od strony realizacji konwencji to raczej nikt nie ma wątpliwości, również wśród przeciwników PIS, że PO mogłoby tu ze swoim spędem buty czyścić. Zdaje się, że tamci w tych względach mają jeszcze przewagę, ale wyłącznie materialną, natomiast w tym wszystkim co się tyczy finezji i ducha są bici na głowę. 

 8. avatar

  pełna zgoda
  dzieki za link

 9. pełni funkcję Mojżesza to największe oszołomy się ze mnie śmiały. Ale z tymi geniuszami to ja bym nie przesadzał, myślę że sukcesy Kaczyńskiego biorą się z kilku prostych powodów.

 10. Markę PiS Jarosław Kaczyński mógłby opatentować. Na wszelki wypadek.
  I najważniejsze (cyt.) "temu politykowi z czystym sumieniem i bez obaw można powierzyć rządzenie Polską". Do tego wniosku doszedłem już dawno, i prawdopodobnie tylko g@llux jest starszym ode mnie pisiakiem. Nikomu nie uwłaczając.

 11. Strony