Prześlij dalej:

Wiele wskazuje, że kandydatem Kukiz’15 będzie Marek Jakubiak i to wbrew wszelkim pozorom oraz domorosłym analizom, jest dobra wiadomość dla Patryka Jakiego. Kontrkandydatem dla Jakubiaka miał być Tyszka, czyli taki Trzaskowski II, tylko mniej rozpoznawalny i gdyby to Tyszka miał startować w Warszawie miałby Jaki problem z rozdwojeniem jaźni. Trudno się pojedynkować z dwoma typami o takim samym profilu i chociaż „Staszek” z pewnością przepadłby w Warszawie jak kandydat PSL, to medialnie byłby wykorzystywany przede wszystkim przeciw Jakiemu.

W przypadku Jakubiaka oba argumenty zostają odcięte, a to dlatego, że Jakubiak jest kojarzony z narodowcami i w tych okolicznościach przyrody Jaki ma kogoś na prawo od siebie, co w kontekście warszawskich wyborów jest plusem. O ile brednie na temat mitycznego centrum w wyborach ogólnopolskich nie mają żadnego przełożenia na wynik, bo od lat wygrywała PO idąca po bandzie antyPiS i po niej wygrało PiS idące po bandzie rewolucji ustrojowej, to w Warszawie radykalny prawicowiec nie ma szans. Rolę „skrajnej prawicy” przyjmie na siebie Jakubiak i to nie koniec dobrych informacji. Obojętnie co się o Marku Jakubiaku myśli, wiadomo zawsze to „kukizowiec”, jednego zarzucić mu się nie da. W prawie wszystkich debatach publicznych zachowuje się poważnie, nie jest typem pajaca, który kręci PR i recytuje przekazy dnia. Jakubiak w rozmowie jest konkretny, stara się używać racjonalnych argumentów i nie popełnia gaf. Pytanie, czy taki kandydat nie odbierze wyborców Jakiemu, skoro prezentuje się jako poważny i rozsądny przedstawiciel prawicy?

Jeśli nawet tak się stanie, to po pierwsze żaden kandydat od Kukiz’15 nie przekroczy 5-7%, a po drugie te głosy odda Jakiemu w drugiej turze. W zamian same korzyści. Na tle dwóch poważnych kandydatów, pajacowanie Trzaskowskiego i jego legendarne już wpadki, będą jeszcze bardziej widoczne. Kto się puka w tej chwili w czoło, niech sobie przypomni, co zrobił Kukiz z Komorowskim, chociaż plan był zupełnie inny. Kukiz był tajną bronią PO i w ambitnym projekcie miał wyeliminować Dudę już w pierwszej turze. W planie realnym Kukiz dzielił głosy opozycji na PiS i „nową siłę”, czyli celował w niewielką stratę wobec Dudy. Założenia się całkowicie posypały, kandydat PiS wygrał w I turze i chociaż głosy Kukiza w II turze wcale nie przeszły na w zdecydowanej większości na Dudę, to jednak na wystarczającym poziomie, aby beznadziejny Komorowski odpadł. W Warszawie należy się spodziewać tych samych efektów, z tym, że inne zobaczymy proporcje w uzyskanym przez Jakubiaka wyniku i w głosach przeniesionych na Jakiego.

Taka optymistyczna wizja przyszłości wynika również z widocznej gołym okiem analogii pomiędzy pojedynkiem Dudy z Komorowskimi i Jakiego z Trzaskowskim. W sztabie Patryka Jakiego jest sporo fachowców, to się nie będę wychylał z poradami i strategiami, ale na jedną podpowiedź sobie pozwolę. Na miejscu sztabu kandydata prawicowej koalicji przesunąłbym akcenty i to w sporej dawce, z Trzaskowskiego na Jakubiaka. Jednocześnie podkreślam, że to nie może być topornie wykonane, z lekceważeniem Trzaskowskiego, co się zaraz skończy „pychą przed upadkiem”, ale dyskretne dawanie do zrozumienia, że Jakubiak, to poważny człowiek, z którym da się pogadać, pomimo różnicy zdań, będzie wypychało Trzaskowskiego do konta z napisem „pajacowanie”.

Strony

Źródło foto: 
12963 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. Jakiś czas temu pisałem, że Małgorzata Wassermann musiałaby się bardzo postarac żeby nie wygrać w Krakowie. Mieszkańcy Krakowa bardziej jej ufają niż innym kandydatom na Prezia. Jest mądra, wykształcona, ładna elegancka i egoistyczna. Nadal uważam że praca w Krakowie to marnowanie jej talentów.

  W tej chwili mamy już oficjalnie sojusz Niemiec i Rosji, które rządzą światem. USA są bardzo słabe na arenie międzynarodowej. 

  NATO to art. 5, NATO nie istnieje.

  Trump w Helsinkach chciał oddać Rosji Syrię i Ukrainę, żebuprzedzić zawarcie strategicznego sojuszu Niemiec i Rosji. 

  Ale dla PiS to na razie dobrze, będziemy mieć do dyspozycji TRZY dywizje amerykanów i ich najliższych sojuszników.

 2. Niemcy i Rosja nie rządzą światem. To, co teraz próbują zbudować to sojusz dwóch kulawych, którzy muszą się trzymać razem by nie upaść. To co ich niszczy to ekspansja islamu i zapaść demograficzna rdzennej ludności. Armia niemiecka jest trupem a rosyjska nie zatonęła tylko dzięki Szojgu. Zapowiadają się naprawdę ciekawe czasy.

 3. Kulawi rządzą Europą i Bliskim Wschodem...

  Ale masz rację wystarczy niewiele, ze strony rządu PiS, żeby Niemcy i Rosjanie bali się zaatakować nas i naszych sojuszników w regionie. Jeśli PiS szybko skorzysta z szansy jaką jest amerykańska dywizja w Polsce...

 4. Patrząc na dyslokację wojsk amerykańskich nie mogę oprzeć się wrażeniu że bronią nas przed Niemcami a nie Rosją.

  Dywizja będzie OK, ale nuclear sharing bardziej....

 5. Mówisz masz. Amerykanie i Rosjanie zazwyczaj działaja symetrycznie. Atak taktyczną głowicą nuklearną na siły amerykańskie i dzialające z nimi wojska będzie odpowiedziany symetrycznie. Choćby po to żeby nie było powtorki.

  Jeśli utworzymy dwie dywizje z litwa lotwa oraz dwie z ukrainą, Rosjanie NIE WEJDA na Litwę, Łotwę, Białoruś, i nie przekroczą Dniepru na Ukrainie. To będą terytoria zależne od Polski.

 6. Jakubiak wydaje się być jedną z najlepszych gwiazd w konstelacji Kukiza. Natomiast do samej partii nie mam za grosz zaufania. Mówią jak PiS, a głosują jak Platforma.

 7. Kukiz to wersja Korwina, ze sklepu chińskiego. Wejście z nim w koalicję to jak wesele z Putinem.

 8. On, Jakubiak, jest tak samo niespójny i abberacyjny jak cały Kukiz 15 z Pawełkiem na czele. Nie wierzę im i nie ufam. Pamiętam jak niedawno, po tej całej szopce w wykonaniu Gersdorf, powiedział publicznie, że, cyt. "Dla mnie Małgorzata Gersdorf jest nadal I prezesem SN". To były jego słowa i wypowiedź, którą widziałem gdzieś w tv. W doopie z takimi "pomocnikami".

   

 9. Oli!

  Tez mam takie zdanie jak Pan o Jakubiaku i calej reszcie tych kukizowcow!

  Pozdrawiam MK, Pana i ...wszystkich!;)

 10. avatar

  Pojawia się tu odnośnik do Matki Kurki sprzed ~3 lat, gdzie Autor naświetla skąd (politycznie) wziął się Qkiz.

 11. Strony