Prześlij dalej:

Andrzej Duda jest dla mnie politykiem skompromitowanym i do wymiany, dlatego uczciwie przyznaję, że mam problem z obiektywnym spojrzeniem na jego działania. Z tej przyczyny zadałem sobie sporo trudu, aby wyjść z siebie, stanąć obok i popatrzyć na rzecz z innej perspektywy, w końcu mówimy o fundamentach państwa polskiego. Słowo „konstytucja” poniewierano przez ostatnie trzy lata na wszelkie możliwe sposoby, ale też nie ma co żałować, akurat tej konstytucji. Ostatnie zdania przypadkiem zabrzmiało jak argument za referendum i tyle zdołałem z siebie wycisnąć.

Rzeczywiście obecna konstytucja to nieporozumienie stworzone przez dwóch maturzystów. Nie wiem, czy istnieje w cywilizowanym świecie drugi taki przypadek, aby głównymi konstruktorami konstytucji byli ludzie, których edukacja zakończyła się na szkole średniej. Wielu zapewne kojarzy „magistra” Kwaśniewskiego, bo nigdy magistrem nie został i studiów nie ukończył, ale dokładnie tak samo wygląda CV Tadeusza Mazowieckiego. Polska to z całą pewnością jedyny kraj, który po upadku komuny dorobił się takich autorów konstytucji i to samo w sobie jest kuriozum. Nie odmawiając nikomu talentu i inteligencji, co w tych przypadkach nie jest wcale takie oczywiste, pewne jest jedno, że ustawę zasadniczą powinni napisać ludzie z odpowiednim wykształceniem i przygotowaniem, żaden z wymienionych powyższych kryteriów nie spełnia. Z takim stawianiem sprawy polemizować nie chcę, zwłaszcza, że sam ten argument uruchomiłem, ale czym innym jest zauważenie oczywistości, a czym innym pakowanie się z deszczu pod rynnę.

Jesteśmy świadkami powtórki z rozrywki i to niemal w pełnym wymiarze. Praprzyczyną „referendum konstytucyjnego” jest polityczna zagrywka Andrzeja Dudy, która miała go wybić na niepodległość. Analogicznie zachował się Komorowski, z tą różnicą, że on walczył o polityczne utrzymanie się na urzędzie. Jeden i drugi do załatwienia własnych spraw i realizowania własnych ambicji, sięgnął po konstytucję i tutaj trzeba przyznać, że Komorowski był skromniejszy, jemu wystarczyły trzy pytania:

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Jak wiadomo wszystkie te kwestie są dziś przedmiotem kpin, nie prawdziwym problemem społecznym, czy konstytucyjnym i innej przyszłości nie wróżę pytaniom Andrzeja Dudy. Sama formuła referendum, którą zaproponowało otoczenie prezydenckie, to kompletne nieporozumienie. Obywatel ma, niczym na egzaminie na kartę rowerową, udzielić odpowiedzi na 10 pytań, a wcześniej te 10 pytań będzie wyselekcjonowane z 15 propozycji. Daleki jestem od tego, aby uważać obywateli za analfabetów, ale po pierwsze to jest kompletnie nieczytelne, rozmyte i nie budzi żadnych emocji, po drugie absolutnie nic z referendum Andrzeja Dudy nie wyniknie. Nie ma cienia szans na zbudowanie większości, która byłaby zdolna przeprowadzić zmianę konstytucyjną i to w jakimkolwiek kierunku.

Cała „zabawa” za jakieś 200 milionów złotych, to jeden wielki spot wyborczy obecnego prezydenta plus gra wewnętrzna w PiS. W dodatku wszystko ma się odbyć w czasie kampanii samorządowej, co w ogóle nie jest zabawne i przeszkadza w czyszczeniu samorządów z „najgorszego sortu”. Nie przyłożę palca do hucpy, na żadnym referendum się nie pojawię i gorąco namawiam pozostałych, aby zostali w domu. Kogo nie przekonała moja argumentacja, niech łaskawie spojrzy na argument rozstrzygający:

1. Czy jest Pan/Pani za uchwaleniem nowej Konstytucji RP, bądź zmian w obowiązującej konstytucji RP?
2. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego zatwierdzającego zmiany konstytucji?
3. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?
4. Czy jest Pan/Pani za odwołaniem się w preambule konstytucji do ponad tysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy, jako ważnego źródła naszej tradycji i kultury i narodowej tożsamości?
5. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych, takich jak świadczenia 500 plus?
6. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?
7. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w UE?
8. Czy jest Pan/Pani za zapisaniem w konstytucji gwarancji suwerenności Polski w UE oraz zasady wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?
9. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w NATO?
10. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
11. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony, obok macierzyństwa, także ojcostwa?
12. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?
13. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez naród prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP?
14. Czy jest Pan/Pani za przyznaniem w konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
15. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

Źródło foto: 
0
17519 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

49 (liczba komentarzy)

 1. W zasadzie nie klnę, ale to mną wstrząsnęło. Ja pierdolę.

  "7. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w UE?"

 2. Ten zapis, i jeszcze ten drugi, o NATO - nasuwa się analogia: prawie jak wieczna przyjaźń ze Związkiem Radzieckim i nierozerwalny sojusz RWPG tudzież Układu Warszawskiego.

 3. avatar

  No, to skojarzenie się po prostu automatycznie nasuwa.

 4. Ręce opadają jak się pomyśli co trzeba mieć w głowie żeby w ogóle z takim pomysłem wiecznej miłości do Związku Radzieckiego wyskoczyć.

  Tak właśnie niestety wygląda bez retuszu nasza polityczna "klasa" bo to pytanie doskonałe odzwierciedla ich prawdziwą mentalność. I tacy ludzie rzekomo mają nas wyprowadzić na suwerenność i podmiotowość...

 5. Czy jest Pani/Pan za wyrzuceniem tuzina pytań i za przetłumaczeniem pozostałych na nasze z tego urzędniczego żargonu?

  To po pierwsze.

  A po drugie... jak już mamy czcić stulecie, to poczekajmy na stulecie konstytucji marcowej, niewiele już zostało. A tymczasem przygotować porządny tekst... jak Pan Bóg przykazał...

 6. Piękne ale wybacz Jejmość kto to teraz zrozumie?

 7. ...wzdech...

 8. avatar

  mimo wszystko "wzdech" nie przystoi Jejmości, proszę wybrać coś ze słownika: zdechł, wdech, wydech. może panience chodziło o wzruszenie?

 9. No to wzdychamy:  ...westch... wdech... wydech... bezdech.

  Zdechł pies. No i tu leży pies pogrzebany.

   

 10. Toż to jakiś bełkot. Chodzi chyba o ukrycie w nim pkt. 13.tak zeby się wiekszośc nacpanych nie zorientowala.

 11. Jest to ważny powód by zignorować to referendum.

 12. avatar

  Zignorujemy ale ten łotr czyt. dr prezydent przebije mgr "bigosa" i wywali w szambo 200 mln złotych żeby się dowiedzieć, że jest pustostanem.A do sanatorium skierowanie prawie co 3 lata

  Ciekawe kto mu doradza.

 13. avatar

  Nie wypada o urzędującym Prezydencie użyć określenia kojarzącego się z krótkimi spodenkami ale gdyby był poważnym człowiekiem to koniecznie musiałby zamieścić pytanie czy jesteśmy ZA OGRANICZENIEM władzy prezydenta. 

 14. Oczywiście. On doskonale sobie zdaje sprawę z nierealności tego "referendum". A pkt. nr 13 ( co za przewrotność) będzie służył do szantażu mentalnego rządu i MON. Widzicie? Suweren chce bym to "ja jako" prezydent ...

  kurwów pięć

 15. No dobra, parę punktów tego projektu pytań jest dobrych,ale to będzie jak z referendum Komorowskiego którego nikt nie zauważył, może się odbyło ale nie pamiętam. Pytanie 7 nie do przyjęcia. Dla porównania do konstytucji Islandii wprowadzono przez referendum zapis o wykluczeniu wstępowania do UE kiedykolwiek, i tak trzymać.

 16. avatar

  Kto Mu te pytania wymyślił?

 17. Kto mu...?

  Chyba ten lysy, podobny do Zydka... no, jak mu tam?...Lapinski! ;))

  Pozdrawiam MK i wszystkich.

 18. avatar

  A Ropuszewska czasem tam swoich łapek nie wsadzała?

 19. O wilku mowa. Zdaniem rzeczonej to wspaniała propozycja!

  https://wpolity...

 20. avatar

 21. avatar

  Andrzej Sebastian Duda, 46 lat, doktor nauk prawnych (pod kierunkiem prof. Jana Zimmermanna, UJ) od 2005. 

  Politycznie patrząc, pojawia się pytanie: CO JEST GRANE?

 22. avatar

  konsekwencją TAK w punkcie 5 referendum, są także "prawa nabyte" amerykańskiej diaspory w trybie ustawy 447 na majątku Polski, w kwocie na starcie 30 miliardów dolców, teraz rabini uchwalili sobie, że wolą 300 miliardów, a za moment uchwalą, że im się należy 333 pierdyliardy za udział w zagładzie europejskich żydów

 23. Powinniśmy zignorować tę zabawę. Duda chce po prostu nie dać o sobie zapomnieć. Za to co dotąd robił w sferze uwalenia dobrej zmiany powinien dostać 5 procentową frekwencję.

 24. Żałosna postać - żałosne pomysły. Szkoda już słów, by pisać o tej narodowej pomyłce.

 25. Duda napisał to gówno po powrocie do domu z pamietnej wizyty w KFC

 26. avatar

  W wyniku niestrwawności, jakiej się tam nabawił.

 27. To nie była narodowa pomyłka tylko celowe wprowadzenie narodu w błąd! Wielką zasługę mają w tym "niepokorne", "niezależne" prawicowe media.

 28. avatar

  wielką zasługę w ośmieszaniu dobrej zmiany mają głównie, niewidoczne, odpowiednie korzenie, które usychają na każdą wzmiankę o Wielkiej Polsce, niezależnej od pastuchów owiec i baranów, handlarzy murzynami i innymi przestępcami finansowymi i seksualnymi

 29. Media to mimo wszystko sprawa wtórna. Nie owijając w bawełnę to niewątpliwie największą zasługę ma sam Wielki Pomysłodawca tej kandydatury, dalej już poszło prawie samo. Inna rzecz, że był to zapewne warunek sponsorów tej ekipy, a klamka zapadła po prezentacji Knesetowi.

   

 30. Może uda się wyjść z referendun z twarzą. Np. skierować referendum do TK...

 31. avatar

  Boję się, że taki mechanizm nie istnieje. 

 32. Nie ma strachu, WSZYSTKO W RĘKACH mechaników ;)

 33. Referendum -- albo najście policji politycznej poprawności o 6-tej rano. Teraz mamy Antykomor w wydaniu PiSu:

  http://www.bibu...

  """  Szanowni Państwo,

  informuję, że dzisiaj 8.06.2018 r., ok. godz 6:15 zjawili się u mnie, w miejscu zamieszkania w Łodzi, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wręczając mi Postanowienie o zażądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu, podpisane przez prokuratora rejonowego Warszawa- Praga Północ, Macieja Młynarczyka, prowadzącego postępowanie o syg. PR 4 Ds.624.2018 o czyny z art. 256 par.1 kk i art.257 i na podstawie art.93 par.3 kpk. art 217 kpk, art.219 par.1 i 2 kpk oraz art.220 par 1 kpk.

  Zażądali wydania użytkowanych przeze mnie aparatow telefonicznych, tabletów i komputerów- w celu sporządzenia kopii binarnych lub odczytu danych, niezbędnych( ich zdaniem- PZ) do ustalenia, kto w dniach 24 stycznia 2018r., 2 marca 2018 r. i 1 maja 2018 opublikował w serwisie internetowym pod adresem URL wiernipolsce1.wordpress.com teksty pod tytułem ” Musimy walczyć z syjonizmem, a nie z faszyzmem i nacjonalizmem”, ”Syjonisci strwożeni nacjonalizmem i faszyzmem”, ”Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów” i ” Minął 1 Maja…”- wraz z towarzyszacymi im grafikami.

  Zarekwirowano przy tej okazji także sprzęt elektroniczny należący do mojej córki pomimo, że informowałem o tym, że stanowi jej własność łacznie z danymi. Odmówiłem składania zeznań, czy wyjaśnień do protokołu, gdyź takie prawo mi przysługuje, a szczególnie wobec naruszenia miru domowego, najścia rozbójniczego i przywłaszczenia sobie rzeczy cudzych, nie stanowiących mojej własności, a ponadto faktu, iż w pouczeniu pod Postanowieniem widnieje klauzula o zażaleniu w terminie 7 dni na treść Postanowienia, a zatem i na będące jego skutkim czynności.

  W związku z tym, że wszystkie przytoczone w Postanowieniu artykuły na stronie wiernipolsce1.wordpress.com miały podpis ich autora, sugestia, że podstawą zajęcia mienia i przeszukania jest ustalenie kto opublikował materiały mające swego autora, a także wobec konstytucyjnej wolności do głoszenia poglądów – jest kpiną, gdyż taką informację można było zasięgnąć wprost u autora lub administratora serwisu. ...............

  dr Paweł Ziemiński
  W dniu 8 czerwca 2018 03:33
  zieminskipawel@gmail.com
  Administrator portalu
  wiernipolsce1.wordpress.com
  Prezes stowarzyszenia
  Wierni Polsce Suwerennej
  Wiceprezes stowarzyszenia
  Bastion Dialogu
  Przewodniczący partii
  Polska Patriotyczna   """

   

 34. avatar

  napisałem wyżej o korzeniowcach; prorok czy co?

 35. avatar

  Brudziński z mieczem w dłoni

 36. Piętnaście pytań, setki niejasności i tysiące możliwości interpretacji zarówno pytań jak i odpowiedzi. Bardzo groźne referendum. Na żadno z tych pytań nie potrafilbym jednoznacznie odpowiedzieć. W inicjatywie tej aż wali smrodem.

 37. avatar

  Pełna zgoda. Wali czosnkiem.

 38. Ci, co wymyślili "panu prezydentu" te referendum i pytania, mają swój cel i plan realizacji - na pewno celem nie jest samoośmieszenie się PAD, dlatego IMO jest dużym błędem lekceważenie Dudy z "jego" referendum. Potrafił skutecznie uwalić kluczowe sprawy dla naprawy Polski - ustawy sądownicze i o RIO. Pozbył się Macierewicza, a J.Kaczyński skapitulował przed nim, dlatego nie wyobrazam sobie, żeby Senat nie zgodził się na propozycje PAD - już senatorom PiS prze... Kaczyński wyperswaduje, że tak trzeba, a Matka Kurka napisze, że to polityczny geniusz Jarosława. Duda to taki Bronek Komorowski bis w lepszym opakowaniu.

 39. Lepiej bym tego nie ujęła. Karnowscy zachwyceni i już piorą mózgi.

 40. avatar

  Niech Pani się tak za bardzo nie zachwyca tym agentem(1) "pastora" Chojeckiego. Zastosował typowy chwyt erystyczny, rodem z Czerskiej (by nie wymieniać wrażych nazwisk). Z kilku oczywistych faktów, a którymi nie trudno się zgodzić wyprowadził parę plugawych oszczerstw wobec osób, które zwalcza. Czysta chojecczyzna na podłożu michnicjańskim. 

  (1) http://www.więcej_o_sekcie_chojeckiego

 41. Nawet zepsuty zegar  dwa razy na dobę pokazuje prawdziwą godzinę.

 42. Duda to kolejny błąd personalny Kaczyńskiego- nie chodzi już nawet o to, że wierzga on (znaczy Duda) przeciw partyjnej Macierzy. Kto jeszcze miał podejrzenia, ze to agent, UWol, cichy platfus, czy może, panie, żyd, po tych pytaniach do referendum może już powiedzieć: to idiota. Jeżeli pokłosiem buńczucznych zapowiedzi i "konsultacji" stały się takie pierdy, to ja kurwa dziekuję. Jak on tam sobie rok temu wetował, to ja trochę miałem to w dupie- mam tendencję do fizjologicznej interpretacji procesów społecznych, więc rozumiałem to tak, że dwa samczyki (Duda i Ziobro) wojując o ustawy sądowe, pokazują tak naprawdę kto ma twardsze jaja. Dziś widzę, że to po prostu drobny głupek.

 43. avatar

  Dla mnie po prostu niezrozumiałym jest ożenek z kimś reprezentującym odmienną cywilizację, niezależnie, czy jest to cywilizacja żydowska, czy bramińska, czy nawet bizantyńska. Biorąc pod uwagę nadreprezentację tego typu ożenków pośród funkcjonariuszy poprzedniej komuny i jej skutki, uważam to za bardzo poważny sygnał alarmowy. Nie wykluczam wyjątków od reguły ale wtedy przypadek należy zbadać ze szczególną starannością. 

 44. A tak pisząc bardziej ogólnie, to PIS przegrał. Może z rozpędu przeskoczy jeszcze w drugą kadencję, pewnie w koalicji z Kukizem, czy Peezelem, ale już przegrał. Przegrał swą insurekcję. Pytanie: z kim przegrał?. 

  Przychylam sie bowiem coraz mocniej do opinii, wg których, ci sami, którzy pomogli  PISowi wygrać, obecnie cofnęli swe poparcie z powodu nie zrealizowania przyrzeczonych koncesji. Judeoameryka żąda odpłaty. Zauważcie, że niby od zeszłorocznej jesieni nic się nie wydarzyło (bo to że Pięta wyruchał jakąś brzydulkę, to pikuś), a PIS z 50 procentowych triumfów w sondażach, zleciał w dół i robi bokami. Po prostu wajchowi przełożyli wajchę w drugą stronę. 

 45. avatar

  Te 50% zostało podrasowane, żeby elektorat przełknął "nocną zmianę bis" dla niepoznaki nazwaną "rekonstrukcją". Najlepsze analizy sondaży robi Marcin Palade, warto tam regularnie zaglądać: https://Marcin_Palade_na_twitterze

 46. PiS przegrał w momencie gdy przedłożył poparcie taśmowców od Sowy nad tych, którzy uwierzyli w suwerenność i dumę - czyli hasła wyborcze PiS-u w które ta partyjka popychadeł sama nie wierzy. Gdyby twardo bronili intresów Polski przed żydoamerykańskim dyktatem i poniżaniem to mieliby prawdziwe 60% a nie "kręcowne lody" 50%

 47. Zastanawiając się nad poczynaniami Pana Prezydenta A.Dudy powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego kandydatem PIS na prezydenta w wyborach przypadających w 2015 roku, został mało znany polityk PIS(Polacy w większości z nazwiskiem Duda kojarzyli przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudę).

  Wiele wskazuje na to, że A. Dudę jako kandydata PIS na prezydenta podsunął J.Kaczyńskiemu izraelski Kneset, który obradował 27stycznia 2014 roku w Krakowie na wyjazdowym posiedzeniu a to wyjazdowe posiedzenie Knesetu w Polsce zorganizował niejaki Jonny Daniels,przyjaciel i wspołpracownik w biznesach D.Trumpa od 2010 roku, który pojawił się w Polsce w 2013 roku, akurat po załamaniu się polityki resetu USA-Rosja.

  Na decyzję J.Kaczyńskiego w tej sprawie miały wpływ naciski amerykańskiej administracji B.H.Obamy, a których tak mówił J.Kaczyński w wywiadzie dla PR Katowice w styczniu 2017 roku.

  https://kresy.p...

  O tym, ze A.Duda był faworytem B.H.Obamy świadczą honory jakich doznał on ze strony Obamy podczas 70 Sesji ZO ONZ we wrześniu 2015 roku.

  Otóż jego przemówienie było tuż po przemówieniu Obamy a podczas lunchu został zaproszony do0 stolika nr 1, przy ktorym siedział Obama i Putin.

   

   

  70. Sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ

   

 48. avatar

  16. Czy jest pan/pani za likwidacją kornika i brudnicy mniszki na terenie RP?

  ........................

  ............................

  Fafnaście. Czy jest pan /pani za likwidacją funkcji prezydenta?

  Wszystkimi 15-stoma pytaniami można się podetrzeć i tak zrobię. Natomiast na fafnaste pytanie odpowiadam - YES YES YES

  Dość tych darmozjadów pasących się na naszej krwawicy