Prześlij dalej:

Po rozmowach polskiej delegacji, która pojechała się tłumaczyć z polskiej historii do Izraela, nie zmieniło się nic. Izrael nadal oczekuje zmiany ustawy, Polski rząd przekazuje pałeczkę do Trybunału Konstytucyjnego. Tematyka i problematyka pewnie już wielu nudzi, ale to jest właśnie jeden z głównych powodów, dla których przegrywamy z takim państwem jak Izrael. Żydom się nigdy nie nudzi walka o własne interesy i nieustanne podtrzymywanie, w dużej części fałszywego, mitu holokaustu. Zanim jakiś nierozgarnięty poleci do prokuratury z paragrafem „kłamca oświęcimski”, pragnę doprecyzować, że fałszywość mitu nie polega na tym, że ludobójstwo na Żydach się nie odbyło, ale na obojętnym stosunku zdecydowanej większości Żydów do hekatomby „Ostjuden”.

Izrael i diaspora żydowska na całym świecie jeszcze parę lat po II Wojnie Światowej milczeli wstydliwie i dopiero po wojnach Izraela z Arabami zrodził się fałszywy mit tak celnie nazwany przez Normana Finkelsteina „przedsiębiorstwo holokaust”. Ktokolwiek był w posiadaniu tej minimalnej wiedzy, ten doskonale zdawał sobie sprawę, że wyjazd polskiej delegacji do Izraela nie mógł przynieść żadnych efektów. Równie dobrze można były wysłać grupę wybitnych profesorów transplantologów do Biura Głównego Świadków Jehowy na misję, która miałaby przekonać Świadków Jehowy do transfuzji krwi. Takie eskapady z definicji nie mogą się udać, bo żaden wyznawca nie zrezygnuje z podstaw swojej wiary. Proszę sobie wyobrazić, że teraz PiS mówi otwartym tekstem, tak Żydzi mają rację, nasza ustawa jest bardzo zła, zakłamuje historię, wprowadza cezurę, rujnuje nasze międzynarodowe relacje. W tym samym momencie PiS zapada się pod ziemię i znika ze sceny politycznej.

Czego Polacy oczekiwali od Izraela? No dokładnie tego samego, a nawet jeszcze więcej, ponieważ holokaust w Izraelu nie podlega żadnej dyskusji, dla lewej i prawej strony jest świętością. Po publicznych wypowiedziach przedstawicieli władz i opozycji izraelskiej było jasne, że nikt tam się nie cofnie o krok, co się skończy lotem w przepaść. Nie ma mowy, aby jakikolwiek polityk izraelski powiedział, że polska delegacja przekonała go do słuszności zapisów ustawy o IPN. Jedynie szaleniec mógł się spodziewać ze strony Izraela komunikatu, że polskie prawo jest dobre, potrzebne i nie stanowi żadnego zagrożenia dla badań nad holokaustem. Podobne stanowisko oznaczałoby, że Świadkowie Jehowy dopuszczają transfuzję krwi. Dogmaty wiary nie podlegają żadnej dyskusji, taka jest natura i definicja dogmatów. Jedyną możliwością „dogadania się” Izraela z Polską było zapewnienie, że Polska wycofa się z ustawy i w porozumieniu z Żydami napisze nową. Na szczęście nic takiego polska delegacja nie zaproponowała i tak koło się zamyka. Po co było tam jechać?

Strony

Źródło foto: 
18865 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. A mogło być tak dobrze. USA groziło że żaden ważny człowiek z Waszyngtonu nie przyjedzie do Warszawy... i to byłoby dobre, bo takie wizyty mogą nas drogo kosztować.

 2. Koniec gadania i bezpłodnych dialogów. Teraz pora na stworzenie własnej, atrakcyjniejszej od izraelskiej "religii "i propagowanie jej w świecie wszystkimi dostępnymi sposobami. To Polska została najechana przez Niemców, którzy mordowali na terenie naszego, podbitego kraju zarówno Żydów jak i Polaków. Walczyliśmy z nimi tworząc najsilniejszy ruch oporu. Wielu Żydów zawdzięcza nam ocalenie, a za pomaganie im groziła kara śmierci. Po wojnie byliśmy długo okupowani przez ZSRR, a nasi najlepsi obywatele nadal ginęli w ubeckich katowniach. Wielu z tych katów było pochodzenia żydowskiego. 

  Nasza narracja powinna być skuteczna, gdyż nie byliśmy tylko bezradną ofiarą. Walczyliśmy z oboma totalitaryzmami. Świat zawsze cenił wojowników. Powinniśmy też skorzystać z faktu, że sympatia do Izraela maleje, a coraz więcej krajów otwarcie popiera ich wrogów.

   

 3. avatar

  Polscy partyzanci mordowali tylko tych żydów którzy byli ubrani w mundury SS i Wermachtu

 4. Hołd jerozolimski złożony! Polska nie wygra wojny historycznej z Izraelem bo nie ma kim. PiS ma pełne spodnie i niestety boje się nawet myśleć co pokątnie ustalili. Następnym premierem, którego wyznaczy Kaczyński będzie Johnny Daniels...

 5. Zastanawia przy tym jednomyslność w przekazie różnych niepokornych i niezależnych. Jednomyślność ideowo-programowa, czy może jednak niepokorna i niezależna cenzura?

 6. "Gdyby to Żydzi mieli Was, Polaków ratować, nie ocalałby żaden Polak". Wypowiedź Żydówki ocalałej z holocaustu przez Polaków

 7. Szewach Weiss: "Po wojnie część Żydów zamieniła się w katów w UB. A później czytam nazwiska żydowskich sędziów czy ubeków, którzy was mordowali. I znów -myślę: "Czy mam prawo was krytykować?"

 8. A tu jeszcze lepszy kwiatek. Można było całej tej afery uniknąć, bo USA wysłało sygnały, żeby nowelizacji ustawy nie uchwalać, bo jak nie to po nas. Tylko notatka między MSZ a MS za długo szła. Może podpowiem ambasadorom USA i Izraela, aby zainstalowali swoje biura w Sejmie - wtedy ostrzeżenia zawsze dojdą na czas.

  Wiecej tu:

  https://wpolity...

 9. Tak szczerze to mi żal tych żydów. Izrael  nie ma ŻADNEJ przyszłości. Jest skazany na zniknięcie i to nie dla tego, że ktoś go unicestwi. Wystarczą "macice" arabek. To kwestia czasu. Teraz kiedy sobie nagrabili w Polsce to gdzie wyjadą?

 10. avatar

  Ja tam bym się nie rozczulał, "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". A tu sobie rzeczywiście nagrabili. Najpierw dominujący udział w stalinowskim aparacie terroru. W 1989 mogło się naiwnie wydawać, że zostanie im to zapomniane ale nastał Michnik i zrobił wszystko, żeby tak się nie stało. 

 11. Nagrabić w Polsce to oni dopiero zamierzają. A właściwie zagrabić.

  Skądinąd to całkiem zrozumiałe, że po ewentualnym zamknięciu projektu pt. "Izrael" nie mają ochoty przyjeżdżać tu jako dziady tylko jako paniska, których majątek już czeka na miejscu.

   

 12. Przeciętny Polak ma na to wyjebane. Gdyby tam pojechał kaczka.. Sam pan kiedyś pisał, że tego typu sprawy, to podrzędny urzędnik załatwia, teraz ,jak to miało miejsce to się pa siepie ..wtf 

 13. avatar

  Egzegeza tego tekstu to już wyższa szkoła jazdy a pozyskana wiedza nie warta poniesionego nakładu czasu.

 14. avatar

  Lecz w końcu trzeba je postawić

 15. avatar

  Niejaki Szewach Weiss - od lat ostrzega (zrobił to też w zeszłym tygodniu), że holokaust to nowa religia żydowska, o wiele mocniejsza niż judaizm, bo zrzesza wszystkich żydów - także tych niewierzących, oraz całą tę europejską i amerykańską hałastrę udawanych żydów chazarskich. Z religiami się nie dyskutuje, tylko poprzez tworzenie specjalnego prawa kontroluje się jej działalność.Dlatego powinnismy jako naród, państwo, kraj całkowicie zignorować zydowski jazgot, który i tak za kilka miesięcy ucichnie.

 16. avatar

  A przy okazji nie poprzeć następnych sankcji dla Iranu

 17. avatar

  " Po co było tam jechać? "

  może po to z czym wróciliśmy, ale wykazaliśmy dobrą wolę w tłumaczeniu.

  I pies ich j....

 18. Strony