Irański Niemiec Navid Kermani zdefiniował propagandę żydowskiego Polaka Michnika!

Prześlij dalej:

Czy nikt już nie czyta niczego, poza nagłówkami? Kilka dni w Internecie przewalają się żarty i wyrazy oburzenia wywołane wywiadem Michnika dla niemieckiego tygodnika Der Spiegel. Powodem śmiechu i zgorszenia jest charakterystyczne dla redaktora Wyborczej kłamstwo, ale tym razem „Adaś” posunął się jeszcze dalej, może dlatego, że Agora ledwo zipie i mówi się o tym, że sam nadredaktor ma stracić historyczną posadę. Z tych trosk Michnik postanowił uśmiercić swoich rodziców w stylu „gazety”, którą prowadzi. Nieważne, jakie idiotyzmy, kłamstwa i podłości wypisujemy, ważne, żeby kolejny raz narobić na Polskę, a zaraz potem napisać, że faszyści zawłaszczają patriotyzm.

Rodzice Michnika umarli naturalną śmiercią komunistów, kilkadziesiąt lat po wojnie. Ojciec, Ozjasz Szechter, dokonał żywota w stanie wojennym i być może to Michnik uznał za holokaust. Wydaje się to nieco dziwne, bo z bandytami odpowiedzialnymi za tę zbrodnię pił wódkę – polską. Takich i podobnych komentarzy widziałem wiele, co mnie cieszy, ale jeszcze bardziej mnie martwi, że na tym koniec i mało komu się chciało sprawdzić, co tak naprawdę nakłamał Michnik i w jakich okolicznościach. Wywiad z redaktorem Wyborczej przeprowadził niejaki Navid Kermani. Znak czasów oraz element surrealizmu całego przedsięwzięcia. Navid Kermani urodził się w 1967 w Siegen, jako czwarty syn irańskich emigrantów. Przepraszam za prostotę, a wręcz brutalność skojarzeń, ale zanim się zapoznałem z życiorysem Navida byłem pewien, że jest to czołowa postać skrajnie lewicowego establishmentu i nie pomyliłem się. Aktywista lewicowy związany z lewicą i Zielonymi, miał być nawet pierwszym muzułmańskim kandydatem na prezydenta Niemiec, ale czerwoni nie dogadali się z zielonymi.

Navid Kermani zasłynął w Niemczech jako aktywny działacz na rzecz walki ze wszystkimi fobiami. W 2007 roku zachwycał się projektem budowy meczetu w Kolonii, a uczestnicząc w dyskusji rzucał komplementami: „demokracja w najczystszej postaci” „szerokie kosmopolityczne centrum”. Gdybym był bardziej złośliwy niż zwykle, napisałbym, że rozmówcą Michnika okazał się Michnik w wersji niemiecko-irańskiej, ale pozostanę na średnim poziomie złośliwości i powiem, że trafił swój na swego. Biorąc pod uwagę konfigurację osób i okoliczności, trudno się dziwić, że wywiad Adama Michnika dla Der Spiegela, był naszpikowany kłamstwami, ignorancją i podlany gęstym sosem lewackiego bełkotu. Jednak to nie kuriozalny wtręt Michnika o śmierci rodziców podczas holokaustu powinien Polaków oburzać na pierwszym miejscu, bo tam padły słowa znacznie bardziej obelżywe, poniżej poziomu niemieckiej propagandówki „Nasze matki, nasi ojcowie”. Przytoczę tłumaczenie najistotniejszego fragmentu, które znalazłem w Internecie:

Kermani: - Powiedziałby pan, że wypędzenie (Niemców) to było barbarzyństwo?
Michnik: - No a co innego?
Kermani: - Gdyby ktoś tak powiedział w Niemczech, to byłby skandal.
Michnik: - Dlatego ja to muszę powiedzieć, jako Polak, którego rodzice zginęli w Holokauście.

Przez dwa dni byłem wyłączony z życia publicznego, zajęty sprawami sądowymi i w ogóle nie wiedziałem o co chodzi z tym „holokaustem”. Gdy się dowiedziałem w czym rzecz, nie mogę się nadziwić, że ten krótki fragment wypowiedzi, mówiący wszystko o propagandzie uprawianej przez Michnika, został sprowadzony do memów o wydumanej śmierci rodziców redaktora Wyborczej. Zupełnie inna treść bije mnie po oczach i rzecz jasna chodzi o to:

Strony

38259 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. tak jak kiedyś dziennikarz wyborczej Tusk.

  Włożyli w jego usta wypowiedź, że jest Polakiem, i że jego rodzice zginęli w holocauście. Pewnie tak było wygodniej i tego oczekiwali czytelnicy, biedny michnik dopiero z mediów się dowiedział, jakie głupoty "mówił" do niemieckiej gazety. Gdyby niemiecki stażysta nie leciał szablonem pod niezbyt rozgarniętego lewackiego czytelnika, wystarczyłoby sprawdzić że michnik urodził się kilka lat po domniemanej śmierci swoich rodziców. No i holocaust Polaków...

  Ciekawe kiedy proces od polaka michnika za takie kalumnie...

 2. avatar

  wszystkiego tego co było..a było dziesiątki;baaaa..setki przykładów na to ze to post-żydowsko-ubeckie-lewackie "ścierwo" powinno juz dawno przestać istnieć..były też dzisiątki 'kublików" uwłączających ludzkiej godności..ale jak do tej pory nic nie chce nic z tym zrobic..
  a mozna było już w 2-3 dni po wygranych podwójnych wyborach wyłączyć prąd w redakcji pod byle jakim pretekstem..na zasadzie "nie mamy pańskiego płaszcza!!i co nam Pan zrobi"..??
  szkody przez nich uczynione są nieodwracalne..
  z tym wyłaczeniem prądu to wiem ze sie powtarzam..nic nie poradzę...

 3. No tak. Niemiec zwykły nie może nazwać wypędzeń tak jak mu serce dyktuje, bo jest kulturalny i boi się cenzury. Jeśli jest niemcem irańskim, to mu to wisi, ale nie chce wylecieć z roboty, i też nie nazywa. Jedynie prawdziwy wzorcowy Polak którego rodziców ktoś (zapewne niemcy) zabił w holokauście może powiedzieć szczerą prawdę o barbarzyństwie wypędzenia niemców i wlać otuchę w germańskie serca.
  Zresztą ten irańczyk coś pieprzy, bo różne organizacje wysiedleńcze popierane przez rząd używają różnych słów od dawna i skandalu tam nie ma.

 4. do wypędzenia niemców przez niemców z Festung Breslau...

  Są 4 filary NATO: USA, Anglia, Polska i Turcja.

  minister Waszczykowski próbował ożywić nasze relacje z Turcją, ale skończyło się jak zwykle. Teraz Turcja domaga się oświadczenia od UE a Polski rząd nic... cóż, doradzam tym którzy chcą korzystać.

 5. avatar

  To nie jest nierozwaga, niszczenie cywilizacji zachodniej jest zamierzonym działaniem!

  http://www.polskacanada.com/aleksander-rybczynski-zaglada-chrzescijanstwa/

 6. za 5-10 lat Warszawa może stolicą zjednoczonej Europy. Potrzeba tylko dużo mądrości i działania ze strony sfer rządzących.

  miesiąc temu i dziś byłem na ładnym nabożeństwie/mszy procesji światła fatimskiej w kościele Franciszkanów przy kruczej we Wrocławiu. Dziś z dziećmi z kółka rózańcowego było 10 razy tyle co na ostatniej procesji. Dzieciom podobają się procesje światła, a już "niedługo" roraty...

  Dziękuję pięknie za kółka różańcowe i wezwanie do pokuty na Jasną Górę.

  Tak w ogóle, to w kaplicy u Franciszkanów są piękne msze dla przedszkolaków.  Kaplica jest wypełniona dzieciakami a rodzice wylewają się za drzwi.

 7. W tę logikę wpisuje się wypowiedź Adama Michnika.

  1. Stracił rodziców w holokauście i jest prześladowany.
  Jeżeli Michnik faktycznie odejdzie z GW, to pewnie po to, żeby zostać cenionym fachowcem i korespondentem w Paryżu.

  2. Prześladowane organizatorczynie czarnego szaleństwa pozują do zdjęcia, żeby prokuratorowi łatwiej było namierzyć.

  3. GW właśnie opublikowała artykuł o tym, jak za list do Papieża Franciszka spotkał się z prześladowaniami PiSlamu ośrodek monitorujący zachowania rashystowskie i xenophobiczne:

  Swoją drogą, kosztowny tłumacz! Robili publiczą zbiórkę pieniędzy na tłumaczenie kazania ks. Kneblewskiego. 10 minut. Pisali, że potrzebują 1200 zł. Wychodzi 120 złotych za minutę.
  (W sądzie płacą 45 zł za godzinę. Moim zdaniem tłumaczenie tego kazanka, to robota nie warta więcej niż 300 zł).

  Wątek męczeński jest bardzo rozwinięty. Spodziewam się obszernych relacji w prasie zagranicznej. Na dniach.

  Zapomnieli tylko dodać, że autor owej interwencji u Papieża, który poprzednio zajmował się bardzo energicznie wykopywaniem razizmu z Białegostoku, został niedawno skazany na 4 lata za poważne oszustwa finansowe.

 8. Kilkanaście dni temu banda inteligentnyvh inaczej w mediach przedstawiała jako wielki triumf fakt wywiezienia z Polski zużytych uranowych prętów paliwowych z reaktora w Świerku do Rosji na utylizację, za amerykańskie pieniądze. Ja raczej bym się zastanowił ile z tego możnaby wyprodukować tzw. brudnych bomb nuklearnych do zrzucenia odwetowego na ruskie dywizje po użuciu przez Putina taktycznej broni jądrowej przy ataku na Polskę (taka jest doktryna wojenna ruskiej armii i wcale jej nie ukrywają). Na ile groźba użycia tak desperackiej broni podziałałaby trzeźwiąco na różnych Szojglu i innych twardogłowych w ruskiej armii, a tym bardziej na ruskich żołnierzy dla których "zwycięstwo" dla Putina mogłoby skończyć się wielogodzinnym zgonem w cierpieniach...

 9. Widzowie wczorajszego programu "Warto Rozmawiać" wiedzą o kim mówię.
  Minister wraz ze sprawozdawcą CETA (Kwieciński z Tarczyńskim) przekroczyli wczoraj "rubikonia" niekompetencji.

  [edit]  Po obejrzeniu tego programu nikt nie może mieć wątpliwości, że gangsterka rządzi światem, a chciwość zabija rozum.
  Chciwość nigdy nie przekłada się na dobro wspólne.

 10. W Polszce szalał stan wojenny wprowadzony przez "człowieka honoru" - Kiszczaka.To jak to jest Panie jąkało - holokaust w 1982 r. i człowiek honoru? Szkoda, że Wajda kopnął w kalandarz, mówgłby nakręcić tryptyk - Człowiek Honoru - firm surrealistyczny wg scenariusza Michnika, dzie wszystko było by postawione na głowie. Sędzia stalinowski bohater, jego ofiaty bez paznokci, przemielenie przez aparat to bandyci. Szkoda moczu

 11. Strony