Inflacja deklaracji sumienia, czyli nadgorliwość gorsza od faszyzmu

Prześlij dalej:

Przypomniało mi się stare powiedzonko z podstawówki, ale to nie przypadek, tylko obserwacja. Sezon ogórkowy w pełni, dlatego rozmaite Kasie i Łukasze z TVN prześcigają się w „tematach”. Szczerze i bez ironii podziwiam warsztat dziennikarski, sam należę do wyjątkowo upierdliwych i szczycę się wygrzebywaniem informacji z Internetu, do których mało kto dotarł, ale sołtysowej ścinającej metalowy krzyż siekierą i deklaracji sumienia podpisanej na „Facebooku” przez 30 nauczycieli, nie wydobyłbym w życiu. Takie akcje niestety będą coraz bardziej skuteczne, bo TVN tyra w pocie czoła, a po drugiej stronie widać ideologiczną podnietę, pomyloną z wartościami i poplątaną z faktami. Zadałem sobie trud i sprawdziłem o co chodzi w tych antykatolickich Michałkach. Wyszły same banały na obraz i podobieństwo „Steczkowskiej, która pokazała za dużo. Przypadek?”. Sprawa ściętego krzyża polega na tym, że rzekomej profanacji dokonała zwaśniona z sąsiadami katoliczka, której wbetonowano krzyż pod samym płotem, a babcie od rana do nocy śpiewały godzinki. Zwykła wiejska zadyma, jakich tysiące, Zwolińscy nie cierpią Dolniaków, pod co podczepili się Krzyżanowscy i chryja gotowa. Na to gotowe przyszedł TVN i pokazał, jacy to katolicy są mali, śmieszni i zawistni. No właśnie! Czy ta Kolenda-Zaleska faktycznie taka błyskotliwa i pracowita, jak ją pochwaliłem na początku, czy może to prawa strona medialnego medalu wykonała czarną i nikomu niepotrzebną robotę. Wszyscy siedzą na „Twitterze” i „Facebooku”, gdzie czerpią inspirację dla wierszówek i newsów. Boję się, że Kaśka albo inny Łukasz jednak dostali prezent, łapiąc temat po wzburzeniu obrońców wartości i deklaracji. Identycznie, chociaż tutaj rzecz jest bardziej skomplikowana, wszczęto aferę z nauczycielską deklaracją sumienia. Jakiś bloger natchniony wojną o Chazana stworzył sobie inicjatywę na „fejsie”, które ledwie przędna, ale w parę chwil ideologiczne obozy rozdmuchały nową deklarację sumienia. Niemal w tym samym czasie sprawdziła się moja prognoza dotycząca Alicji Tysiąc II. „Pechowa” ciężarna po kolejnym zabiegu In vitro, a zatem obyta w tematach ginekologicznych bardziej niż niejeden ginekolog, nie potrafiła znaleźć w Warszawie szpitala, gdzie wykonują aborcję. I tak bidulka trafiła ze swoim „problemem” do najbardziej odpowiedniej placówki – „Szpitala im. Świętej Rodziny”.

Strony

12812 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. Właśnie Morozowski zaprosił Szczukę do programu"Rocznica Konkordatu",a ona po dwóch zdaniach na ten temat przeskoczyała na Chazana i dalej już tylko jazda...

 2. jestem katolem ortodoxem ale nic mnie tak nie wqr...a jak debilizm przyodziany w deklarację wiary (może właśnie dlatego że jestem ortodoxem mnie to tak irytuje).
  Niestety musimy sie uzbroić w silne nerwy bo wojna cywilizacyjna to jedyny front na którym prl walczący ma jakie takie szanse na dobry wynik (Polska jest antyklerykalna). Wiele wskazuje na to że mendia będą eksploatowały temat przed wyborami do maximum. Tak więc mało pogadamy o ekonomi ( bo już nie ma o czym), nie będziemy zajmować się smoleńskiem (po Donbasie już nic sensownego powiedzieć na temat smoleńska się nie da), nie porozmawiamy o sytuacji geopolitycznyej (bo tu realizuje się scenariusz naszkicowany przez L. Kaczyńskiego) nie porozmawiamy o tym jak Państwo Polskie zdaje egzamin (bo to doskonale już opowiedzieli ministrowie w kilku restauracjach). Tak więc został tylko jeden tamat jaki można śmiało i bezpiecznie eksplaoatować - gender, invitro, aboracja, eutanazja itp. Będzie tego do porzygania a że niektórych katoprawaków łatwo sprowokować to zażartych dyskusji, idiotycznych polemik i działań będzie od groma.... Niestety nie da się tego uniknąć....
  Taka sytuacja,

  POzdrawiam,

 3. bo akurat od paru dni śledzę, mniej więcej, wątek.
  Sprawa zaczęła się na portalu neon24, dziś już kompletnie WSI-owym, rusofilskim i antyżydowskim.
  Tu LINK
  Temat podchwycił Polsat. W studio PolsatNews odbyła się debata z udziałem Mariana Piłki i Wandy Nowickiej. "Afera" powoli zaczęła nabierać rumieńców i teraz już wszędzie trąbią o "deklaracji". Potem był Ryfiński, Płatek, no po prostu kwiat lewactwa.
  Myślę, że to jest akcja od początku wykreowana i sterowana przez osoby, które teraz zarządzają Neonem24 czyli wsioków i ubeków.
  Zgadzam się z artykułem - nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

 4. Swoją drogą to bardzo zastanawiające, że znany kapuś Jaś Kapela nie doniósł na Neon24. Tam jest tyle tego, że miałby na rok ręce pełne roboty. A jednak jakoś nie rusza "wojskówki". Widać, że po jednych pieniądzach są.

 5. nowickiej na to jak ma wygladac cala Polska, kazdy inny poglad jest zly i szkodliwy. sprosadza sie do tego, ze w Polsce wiekszosc nie ma prawa decydowac jak ma wygladac podstawa ustroju czyli najwazniejsze przepisy. maja byc odzwierciedleniem wszystkich pogladow wszystkich ludzi w Polsce, no i nie zapomnijmy o wszystkich sasiadach. Pomijajac wiekszosc Polakow.

 6. Obstalowali, zamieszali, sfałszowali.Jak to w fałszystowskim biuletynie.
  Nihil novi sub Czerską.
  http://tiny.pl/...

 7. Z "dolnośląskiego" bloga - Klient Nasz Pan. Wrzesień 2010.

  http://klientna...

 8. Moze te akcje spowoduja inflacje deklaracji sumienia, moze to zwykla nadgorliwosc, ale moze jest i tak ze Polacy maja juz dosc terroru i dyktatu lewactwa? Katolikow jest podobno ponad 90%, wiec niech sie organizuja, popieraja, aktywizuja. Lewactwo jest przyzwyczajone do biernosci katolikow i nadstawiania drugiego policzka. Najwyzszy czas to zmienic. Kazda inicjatywa aktywizujaca katolikow jest moim zdaniem wazna. Ktos kto w realu boi sie odezwac w obronie Chazana, czy krytyce Wojciak, po takich internetowych akcjach moze sie osmieli i zacznie myslec samodzielnie, a nie tak jak mu wbijaja do glowy lewackie media. Katolicy musza uwierzyc ze sa u siebie, ze nie sa dziwadlami, ktorych nie wolno tolerowac. 

 9. Strony