Idę po „Jurka” Owsiaka przez Urząd Skarbowy, NIK, Sąd Administracyjny i prokuraturę

Prześlij dalej:

Nic się nie skończyło, wszystko się dopiero zacznie, ten ptaszek tak łatwo do złotej klatki nie wróci i kwestią czasu jest, kiedy ponownie wskoczy na stół, ale to będzie jeden z ostatnich występów. „Jurek” Owsiak nie tylko pokazał wała sądowi, darczyńcom i podatnikom, nie ujawniając ksiąg rachunkowych, on sobie z roku na rok robi z chorych dzieci, szpitali i przede wszystkim naiwnych, coraz większe jaja. Ze mnie Owsiak jaj robił nie będzie, w tej kwestii mam wręcz przeciwne projekty, ale póki co zajmę się najnowszym osiągnięciem prezesa „Złotego Melona” i męża „Mrówki Całej”. Kieszeń Owsiaka pęcznieje wprost proporcjonalnie do skali fanatyzmu jego wyznawców i oto nadszedł rekordowy dla Owsiaka rok. Dostępne jest już sprawozdanie finansowe WOŚP za rok 2013. Jedna z pierwszych pozycji w sprawozdaniu to przychód, który wynosi 63 612 967, 94 złotych. Polecam gorącej uwadze tę liczbę, bo do niej będzie można wielokrotnie wracać i porównywać inne kwoty. Jako pierwszą do porównania wypadałoby podać kwotę z „puchy”. No tak, ale którą? Pan „Jurek” na konferencji prasowej krzyczał, że na sprzęt medyczny zebrał i przeznaczy 50 657 747,68 złotych, oczywiście głośno kłamał na bagatela 5,5 miliona. Na stronie WOŚP zamieszczono uchwałę, której z całą pewnością, podobnie jak w sądzie, sama księgowa Pilarska nie zrozumiałaby bez 15 minutowej przerwy technicznej, a po przerwie też by wyjąkała: „wszystko zależy od interpretacji”. Przytoczę fragment tego dzieła „rachunkowego”, gdzie kłamstwo goni kłamstwo.

W wyniku zbiórki publicznej Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia zbiórki oraz środków uzyskanych poza wymogami ustawy z dnia 15 marca 1933 o zbiórkach publicznych, do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

Jak widzimy z koszulki „Jurka”, na której widniało 50 657 747,68 zmazało się ponad 5,5 miliona, ale to nie koniec radosnej kreacji księgowej. Oto kolejne wersy z uchwały WOŚP:

Po rozliczeniu wydatków na aparaturę i sprzęt medyczny i programy medyczne, Fundacja zgłosiła do rozliczenia w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji – w Sprawozdaniu z dnia 24.06.2014r. - kwotę 46.574.368,73 zł.

Strony

41430 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. Panie Wielgucki ja dużo zdrowia życzę  i trzymam kciuki za pomyślny końcowy efekt. Linkuje gdzie się da  kontrowersje.net i licze że wielu osobom się otworzą oczy na te medialne święte krowy.
  Pozdrawiam i prosze uważać na siebie.

 2. A ja dodam że "tefałen" wyprodukował odcinek o Panskiej działalności ;) Najblizszy odcinek "Prawa Agaty" jest wlasnie o blogerce i filantropijnej działalności :) Tego po "tefałen'ie" się nie spodziewałem. Dostepny w ich Player'ze :)
  Calym sercem jestem za Panem. Ludzi uczciwych w tym kraju naprawde brakuje...

 3. WOŚP to mała PRL II.
  dla „Dzidzi”  19 263,78 złotych,  pół miliona dla Misi*).

  *)Nowa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak (dla znajomych Misia) dostanie co najmniej pół miliona złotych odprawy. Sama wypłaci sobie tą gigantyczną kwotę, albowiem piastowała wcześniej stanowisko w zarządzie Polskich Kolei Państwowych, nad którymi ma teraz nadzór. Ale to nie wszystko. Będzie sędzią w swojej sprawie, gdyż oceni swoją wcześniejszą pracę w PKP– podaje rmf24.pl.

  Trzeba zrobić wszystko, aby ci ludzie odpowiedzieli za swoją „działalność”.

 4. "Mnie determinacji nie zabraknie, składam publiczne przyrzeczenie, że zrobię wszystko, przy pomocy wszelkich możliwych środków, aby ten człowiek odpowiedział za swoją „działalność”. Do czasu prawomocnego wyroku mam związane ręce, ale po uprawomocnieniu złoże wszelkie stosowne pisma i zawiadomienia do prokuratury, Sądu Administracyjnego, Urzędu Skarbowego i NIK."

  Na to liczę. Ma Pan za sobą coraz większą grupę ludzi, którzy Panu sprzyjają. Nie do końca zresztą podzielając Pana przekonania w innych kwestiach. To Pana kapitał. Proszę go nie zmarnować. Pozdrawiam.

 5. na taką deklarację - szczęściem tylko dzień.
  Podziwiam Pana i dziękuję.

 6. Panie Piotrze,oby sprawiedliwości stało się zadość.Pańska praca nie może pójść na marne,nie ma takiej opcji.Wierzę,że Juras za jakiś czas pójdzie z torbami szukać słoika na bródstoku,tam jego miejsce..

 7. Szacunek dla Pana. Doysć kłamstw i przekrętów "Jurka" - pieszczocha salonu.

 8. Podtrzymuję propozycję wsparcia finansowego dla pańskich działań. Myślę, że nie jestem sama. Wierzę, że Pan nie jest sam. Pozdrawiam serdecznie

 9. avatar

  pojebany administratorze oraz wlascicielu tego chorego portalu,
   
  obserwowalem cie przez ponad rok.
   
  ziejesz nienawiscia, zyjesz tylko po to, zeby pokazac
  jakim strasznym jestes idiota.
  z radoscia zobaczylem, ze kazda inna od twojej idea,
  konczy sie wykasowaniem konta.
   
  postaram sie rozpropagowac wszedzie, kim jestes i jaki jestes.
   
  oby jak najmniej osob mialo z toba kontakt.

  jestes debilem,  chorym i zyjacym  w  nienawisci, masz srube,
  brak ci dystansu do siebie. uwazasz sie za wyrocznie.

  piszesz slabo, masz slinotoki, taki typowy lysy, starszawy polaczkowy padalec.
   
  pajac z ciebie ,  wszystkiego chujowego ..

   

  nie pozdrawiam

  ****

  Prawda, że charakterystyczny? No, ale ja w takich wypadkach zawsze wkładam facjatę poety do gabloty, przykro mi. Dżentelmen nazywa się Michał Brzozowiec i wygląda tak:


   

 10. avatar

  ;)

  Powodzenia Kurak i mam nadzieję, że tak jak i był sędzia Misiak tak będziesz miał jeszcze szczęście do ludzkich przedstawicieli "waadzuni kochanej" w PRL 2-0 :)

 11. Raczej jak ogolony Hitler.

 12. Spokojnie. Trzeba zaczekać na wyrok i wystąpić o pisemne uzasadnienie w terminie 7 dni. Niezależnie od jego treści zawsze możesz złożyć apelację i powalczyć o lepsze uzasadnienie, nawet jeśli sprawa zakończy się Twoim uniewinnieniem.

  Mam nadzieję, że opublikujesz wyrok w całości, bo to może być jakiś krok milowy w stosunku do świętych krów III RP. Poza tym, wspólnie zawsze będzie można coś wymyślić.

  Pozdrawiam

 13. avatar

  Ja tam jestem całkiem spokojny. A myśleć będziemy od poniedziałku, póki co nie wiem na czym stoję. Jest pewne, że uzasadnienie przynajmniej w sporym fragmencie nie będzie korzystne dla Owsiaka, to niemal wprost zapowiedział sędzia. Ale jeśli skończy się umorzeniem, na co wiele wskazuje, to apelacja ma marne szanse powodzenia. Za to pełne szanse powodzenia ma Strasburg, 212 kk jest tam z automatu uznawany za naruszenie konwencji.

 14. avatar

  W razie czego oferuję pomoc doradczoprawną...;)

  "Biznesmen" z Lublina, tu je go dossier...:)
  https://prod.ce...

  BRZOZOWIEC MICHAŁ MPM MULTIMEDIA
  Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych

 15. avatar

  To pierdoła, ale jeśli możesz to sparwdź jakie wymogi formlane musi wypełnić wniosek do NIK. Trochę już to analizowałem i w zasadzie nie widzę tam nic szczególnego, ale może są wymogi, ktore lepiej znać.

 16. Prosze przeczytać wiadomość priv.

 17. avatar

  Masz maila

 18. Olać yntelygenta owsikowego,szkoda nerwów.

 19. Typowy bojownik tolerancji nie tolerujący nietolerancji i innego zdania niz jego. Żałosne...

 20. Wygląda na to, że nasz przyjaciel "robi na zmywaku" https://plus.go...

 21. Życzę determinacji i wytrwałości. Może Pan zawsze liczyć na moją pomoc w miarę mozliwości.

 22. Czyste złodziejstwo. ale skoro jakiś minister ustanowił dla Owsiaka odrębne prawo podatkowe (te rozliczenie co 1,5 roku choćby), to można mu skoczyć bo to wszystko stało się legalne.
  Sam Tusk na przykladzie ambergolda mówił że istnieją legalne oszustwa.

 23. avatar

  powinien dostać odpowiednik amerykańskiego Pulitzera.
  Niestety śledząc na bieżąco sytuację w kraju i wszystkie codzienne patologie, mam nieodparte wrażenie, że cała ta sprawa wróci na właściwe tory i będzie miała normalny finał jedynie w przypadku wygrania wyborów parlamentarnych przez PIS, dlatego róbmy wszystko, aby "Kaczor" wrócił.
  Pozdr.

 24. avatar

  Chepau bas p. MatkoKurko. Jest Pan chyba 1yny w tym kraju który nie da z siebie robić idioty przez idiote w czerwonych portkach, który na pytanie o szmal ze zbiórek albo dostaje małpiego rozumu albo bezczelnie obraża pytających. Na marginesie to niesamowite ze nawet jak czesc osob wie ze to cale to wosp smierdzi, pozwala się 20 lat dymać społeczeństwo. Rozumiem że tak naprawdę sama wośp pełniąca funkcje dodatkowej zrzuty na szpitale, niespotykane nigdzie na swiecie a pozwalajace na obnizenie koszty systemu z NFZ na czele. Wosp to taki sam twor jak 3rp, media a raczej mechanizm ogłupiania i dymania społeczeństwa przez wybrańców bez zadnych zasad, transparentnosci itd. Mam nadzieje i trzymamy kciuki ze pan ruszy ten zaklamany system, w którym chodzi tylko o wyrwanie pod jakims pretekstem jak najwiekszej kasy od ogłupionego Polaka. Pozdrawiam

 25. U, znaczy jesteś bliżej, coraz blizej ...
  Daj Ci Boże zdrowie!

 26. Strony