Prześlij dalej:

W polityce nie ma przypadków i zbiegów okoliczności, są tylko i wyłącznie zaplanowane bitwy i wojny. Rzecz jasna dotyczy to dużych operacji, nie incydentów, które mogą się zdarzyć. Na 12 godzin przed ciszą wyborczą TSUE wysyła do Polski całkowicie bezprawne postanowienie ingerujące w polski ustrój sądowniczy i polityczny, w takim zakresie, w jakim nie ma prawa ingerować żaden podmiot zewnętrzny na terenie suwerennego państwa.

Szkoda sobie psuć zdrowie i tracić czas na analizy prawne, po pierwsze ciężko dyskutować na gruncie prawnym z bezprawiem i świstkiem papieru pozbawionym podstawy prawnej. Po drugie postanowienie TSUE, to czysta polityka pozbawiona jakich ktokolwiek elementów prawnych, poza przywołaniem paragrafów, żeby głupio to nie wyglądało. Może „tylko” tyle warto sobie przypomnieć lub uświadomić, że lewacka kasta z TSUE wydała postanowienie, które w treści łamie fundamentalną zasadę prawa rzymskiego i wszelkich cywilizowanych porządków prawnych. Lex retro non agit (łac. prawo nie działa wstecz). Na takim poziomie jest to orzeczenie, ale żeby nie tracić czasu na opisy, tego co już jest znane, rzućmy okiem na bezczelny ukaz, podpisany przez unijnych carów.

tsue.JPG

Szanowni Rodacy tutaj nie ma miejsca na subtelności i niuanse, treść powyższego manifestu politycznego jest do bólu jasna, jak tego z 22 lipca 1944 roku. Organ zewnętrzny podważa obowiązujące w Polsce prawomocne ustawy, które posiadają domniemanie konstytucyjności, a także podważa prerogatywy Prezydenta RP i prawomocne uchwały organów państwa polskiego (KRS). Co więcej organ zewnętrzny nakazuje Polsce obsadzanie stanowisk w Sądzie Najwyższym według uznania organu i zabrania dalszego powoływania sędziów, do czasu podania dokładnej instrukcji, jakich sędziów TSUE w Polsce sobie życzy. Wszystko to razem wzięte oznacza, że TSUE nie ingeruje, ale de facto przejmuje pełne kompetencje polskiej władzy: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Państwo, które jest pozbawione możliwości sprawowania władzy w wymienionym zakresie, przestaje być państwem i staje się obszarem podbitym, co prawda politycznie, nie militarnie, ale współcześnie to oznacza jedno i to samo.

Żarty się kończą i nadchodzi czas próby. Mamy do wyboru mieć Polskę lub nie mieć Polski i wypada dać sobie spokój ze wszystkim wygłupami publicystycznymi oraz hasełkami „PiS i PO to jedno”. Nawet najmniej rozgarnięty osobnik przyzna, że PO nigdy by na wojnę z UE o Polskę nie poszła. PO i cała ta komitywa skupiona wokół niej, Polskę kawałek po kawałku sprzedawała, a teraz po prostu oddaje za darmo. Wybór jest prosty jak nigdy albo głosujemy na Polskę albo oddajemy Polskę Związkowi Republik Europejskich.

Jakiekolwiek sygnały, że w Polsce jest przyzwolenie na to, aby za Polskę decydowali carowie, skończy się powrotem do smutnej przeszłości i to takiej z czasów Układu Warszawskiego. Będzie się ta ładniej nazywało, będą ładniejsze szklano-albuminowe baraki, ale to już nie będzie Polska, tylko Polska Ludowa. Przepraszam za ordynarną agitację, ale nie ma czasu na finezję. Naprawdę, dobrze i od serca radzę ruszcie tyłki i głosujcie na Polskę albo chociaż przeciw Związkowi Republik Europejskich. Idźcie na wybory, bo to mogą być ostatnie wybory w Polsce!

Źródło foto: 
6
25752 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. To element wojny hybrydowej wytoczonej nam przez Niemcy. TSUE to tylko jeden z oddziałów. W ramach reakcji na to postanowienie nasz rząd powinien znaleźć papiernię, która wydrukuje je na rolkach miękkiego papieru.

  A tak na poważnie, PiS dostał niezły prezent od eurolewactwa, pod warunkiem że go dobrze wykorzysta propagandowo.

 2. W postanowieniu TSUE brakuje pktu:

  3.Rząd polski jest zobowiązywany, niezwłocznie i do czasu wydania postanowienia kończącego niniejsze postępowanie wstępne, zawiesić swoją działalność i oddać władzę w kraju koalicji PO-PSL, wybranej w powszechnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych 4 sierpnia 2011 roku.

  Podkreśliło by to wagę i sens prowadzonego przez niemieckich knechtów postępowania wstępnego. Sens przede wszystkim.

 3. Jestem ciekawy stanowiska PiS. To jak się zachowają w obliczu powagi tej sytuacji, będzie ostatecznym potwierdzeniem czy są swoi czy Obcy!  Na razie mówią, że szanują prawo UE i to źle wróży! Gdybym był Prezydentem RP, już dziś przemówiłbym do narodu tak jak do nas dziś MK!

 4. Stanowisko rządu było jasne. Nie przeszkadzać Berlinowi w atakowaniu Polski, a potem jakoś to będzie. Zastanawiam się kto przygotował PiSowi strategię, żeby te wybory oddać walkowerem. Tak naprawdę, to tylko min. Jaki i jego sztab ostro walczył w tej kampanii. PiSowi nie zależało i na tych wyborach.

 5. Tak. To będzie test rządu. Albo będą godnymi patriotami albo eurodupami. Wkrótce zobaczymy.

 6. Jacy oni "swoi" (o PAD w ogóle nie wspominam, bo to imo WSI, sam wetami celowo wywołał destabilizację, którą teraz mamy, a Karnowskie pompują mu tylko sondaże zaufania), to widać po kolorowych imigrantach na ulicach Warszawy. Po napisaniu wczorajszego postu skojarzyłem, że M.Morawiecki ordynarnie łże, udając, że nie wie, skąd oni się tu wzieli i że może przyjeżdżają "na studenta" (szukać sobie arta na wpolityce.pl, bo nie mam czasu). Mówił to w sytuacji, gdy wyszło na jaw, że min. Rafalska była w 04.2017r. w Bangladeszu i rozmawiała z tamtejszymi władzami nt. sprowadzania pracowników do Polski (ditto odnośnie linka) oraz po informacji jakiegoś pisowskiego posła Szweda, że rozmowy na podobne tematy z rządem Filipin (był art na radiomaryja.pl z 28.07 czy 28.08 br.). A premier rządu, który podpisuje porozumienia na przyjmowanie pracowników z egzotycznych krajów, dziwi się teraz, skąd oni się tu wzięli - czysta bezczelność.

  J.Kaczyński gardłował za UE w 2003r. Tak samo JPII i zmłotkował o.Rydzyka, który był przeciw. I teraz tego mamy skutki. Byli wtedy ludzie, którzy jasno przedstawiali argumenty przeciwko przystapieniu, m.in. ś.p. Filip Adwent, zamordowany, wraz z częścią rodziny, w spreparowanym wypadku drogowym. Napisał o tym książkę: http://www.nanophysics.pl/3books/Books/zguba_dla_Polski.pdf . Wtedy i teraz w tej kwestii ma rację pastor Chojecki, który robi wszystko (w miarę swoich możłiwości), czego nie robi J.Kaczyński i PiS. Ostatnio był 3 tygodnie w USA, miał swoje wystąpienia na największym chrześcijańskim uniwersytecie oraz w John Birch Society, spotkał się z jakimś kongresmenem czy senatorem (posłowie i senatorowie PiS cały czas tam powinni jeździć i rozmawiać ze swoimi odpowiednikami, czego oczywiście nie robią, wolą się spotykać z kacykami z komunistycznych Chin), propaguje filmy jak "Wyklęty" czy "Katyń, last wittness" (czego Gliński nie robi). Jak to jest, że pastor wtedy i teraz ma tego świadomość czym jest UE, a Kaczyński jeszcze jej nie nabył mimo swojego geniuszu i ciągle upiera sięprzy trwaniu w UE? - może za dużo naczytał się książek z wydawnictwa KrytPola, a nie przeczytał tej jednej i najważniejszej? Z Kaczyńskiego i PiS g.-no będzie, jak zwykle. Ciągłe ustępstwa: wymiana Macierewicza, Szyszki, respektowanie zakazu walki z kornikiem, etc. Skutki tego mamy, a wystarczyło zrobić jedną rzecz na początku: przestać płacić składkę do budżetu UE i wtedy EU nie miałaby narzędzi do szantażu. Geniusz Kaczyńskiego i Kurskiego polegał na tym, żeby do programów w TVP zapraszać tylko targowicę, zamiast środowisk eurosceptycznych, jak np. ten europoseł Sośnierz, działaczy Ruchu Narodowego, czy ludzi z środowiska pastora - po to, by za ich pomocą zmienić nastawienie Polaków do UE i mieć możliwość grania Polexitem.

   

 7. @fr0nd

  To ty łżesz!

  Napisałem ci to wczoraj, ale widocznie nie dotarło, trzeba powtórzyć. Więc powtarzam:

   

  Rząd PIS nie sprowadził do Polski ani jednego imigranta! Angela Merkel ich sprowadza, trzyma w obozach, za darmo karmi, kwateruje, daje kieszonkowe, trzyma jak małpy w zoo. W Polsce nic takiego nie ma miejsca. 

  Mamy milion Ukraińców i znikomą liczbę różnokolorowych sprowadzonych DO PRACY PRZEZ PRZEDSIĘBIORSTWA , a nie przez rząd. 

  Milion Ukraińców oraz garstka innych przybyła do nas, bo błagają o to polscy przedsiębiorcy. Podczas spotkań Rady Dialogu Społecznego (która zastąpiła Komisję Trójstronną) polscy przedsiębiorcy alarmują, iż deficyt rąk do pracy jest w kraju tak wielki, że grozi to poważnymi perturbacjami w funkcjonowaniu firm. Dlatego firmy sprowadzają ludzi z zagranicy DO ROBOTY. Nie żadnych "uchodźców" tylko ROBOTNIKÓW.

  Najbardziej żałosne jest przywoływanie, jako rzekomego dowodu w sprawie, strony na Twitterze założonej przez zawodowych hejterów antypisowskich. To może od razu poślesz nas do stron KOD-u albo Sputnik.ru?

  Gdy czytam takie posty jak twój, niezmiennie przed oczami staje mi scena z filmu Braveheart, gdy do walki przeciwko wojskom króla Anglii ustawiają się oddziały Williama Wallace'a oraz klanów szkockich, ale w chwili gdy nadciąga król Anglii, klany szkockie odchodzą z pola bitwy zostawiając Wallace z jego ludźmi, sam na sam przeciwko armii angielskiej...

  Najgorszym rodzajem zdrady jest zdrada tuż przed walną bitwą - tak jak ty to robisz, zaciekle atakując PIS na kilka dni przed jednymi z najważniejszych wyborów (samorządowych) w ostatnim ćwierćwieczu.

   

  Robotnicy sprowadzani do pracy przez polskie przedsiębiorstwa są wykorzystywani do walki z Pisem i do fałszywych oskarżeń, iż rzekomo "rząd sprowadza uchodźców". Rozsiewanie takiej fałszywej propagandy na kilka dni przed wyborami, to raczej nie jest przypadek.

 8. avatar

  Nie mam zaufania do rabina Chujeckiego.

 9. Nareszcie, czarno na białym. Polska powinna wystąpić o wsparcie oraz odwołać się do pozostałych społeczeństw europejskich. Czas miękkiej dyplomacji definitywnie się zakończył. Nie mamy wyboru - wóz albo przewóz. Skorzystajmy ze sprzyjającej koniunktury w USA. i kilku innych krajach europejskich.

 10. Tak, rząd Polski powinien się otoczyć strategicznymi sojusznika politycznymi i militarnymi i atakować rząd francuski i niemiecki na ich terytorium. Ale PiSowi nie zależy na silnej i wielkiej Polsce, chcą tylko żeby UE i USA zarządzał Polską a oni będą sobie rozdawać ciepłe posady.

 11. avatar

  Związek Socjalistycznych Republik Europy lub jak kto woli Junii Jewrejopejskiej.

  Pisałem o tym kilka lat temu na Szmonecie jak jeszcze był w miarę przyzwoity ale spotykała mnie taka fala hejtu że głowa boli. A PiS chce jeszcze większej integracji. Co jest grane ?

  ps

  Tak, Polacy, głosujcie na kogo chcecie, byle nie na PO/nowoczerską o lewactwie nie wspominając.

 12. nosz kurwa

  oni nam Polakom wydają ZARZĄDZENIA ??????!

  Będzie tak.

  Albo PiS pogoni jewropiejcom kota, albo niech już zwija bambetle.  

 13. W komentarzu do tekstu Autora MK: "Ostatnie podrygi konającej ostrygi, czyli TSUE i Obywatele RP w pustym teatrze" z dn. 27.08.br. napisałem, że "...TSUE wyda orzeczenie w trybie tak ekspresowym, jakiego jeszcze UE nie widziała..." I że nie będą to miesiące, rok czy dłużej. I tak się stało, bo to było do przewidzenia, no, przynajmniej ja byłem tego pewien. Merytoryczność i jakiekolwiek następstwa tego "postanowienia", podpisanego jednoosobowo przez wiceprzewodniczącego TSUE mogą rzeczywiście być ŻADNE i należy to traktować jako bezprawną wrzutkę, ściemę na zasadzie chamskiej próby sabotażu. Czyli znowu namierzyliśmy "króliczka" i gonimy go dalej, może się wypierdoli w biegu...

  Mnie bardziej podniosła mi ciśnienie dzisiejsza wypowiedź rzecznika Dudy, który na wieść o "ukazie" TSUE, skomentował to mówiąc, że być może trzeba będzie wprowadzić nowelizację do ustawy o SN. Wkurwiłem się konkretnie. Niech debil rzecznik PAD powie to w oczy swojemu pryncypałowi, aby wprowadził i przegłosował taką nowelę... No nóż się otwiera...

  Tak a propos, to może właśnie nasz TK w osobie Przyłebskiej & co, potrzebuje miesięcy, roku, a może i dłużej, żeby wydać wyrok w tak istotnej kwestii ustawy o SN, biorąc pod "klimat" nagonki KE ...?

 14. Odpowiedź Polski powinna być taka jaką udzielili kozacy zaporoscy sułtanowi tureckiemu:

  Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

  Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

  O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w dupę pocałować!

  Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami

 15. Nie bez powodu brytyjskie media używają sformułowania " under EU managment" zamiast członek, czy kraj członkowski. 

 16. avatar

  przeczytałem wszystkie komentarze ( godzina 21.02. dnia 19.10.2018 i szok. nie zauważyłem ani jednego śladu PO skandalicznej wypowiedzi rzecznika PP Dudy, który oznajmił " że po decyzji TSUE TRZEBA się zastanowić nad ZMIANĄ (będzie KONIECZNOŚĆ zmiany!) przepisów o sądzie ubeckim, przepraszam, najwyższym. info na razie ZNIKNĘŁO z internetów. PP Duda PRZECIW Polsce? 

 17. ...nienazbyt uważnie czytałeś ..., oli – Październik 19, 2018 19:53

 18. avatar

  nie nazbyt uważnie czytałem, to być może, ale może coś merytorycznie?

 19. avatar

  i kto tu imi czytać ze zrozumieniem, nawet "nienazbyt" uważnie?

  Rzecznik prezydenta: "Wydaje się, że konieczna będzie nowelizacja ustawy o SN"

   wPolityce: opublikowano: 6 godzin temu 

 20. avatar

  oli – Październik 19, 2018 21:10

  @oli, olin? czy coś tam... może jakieś przeprosiny wydusisz nienazbyt z siebie?

   

 21. Wszystko było merytorycznie, ale nawet i to przerasta twoje możliwości.

  Mogę ci co najwyżej nakopać do dupy, @Molasie-fagasie czy cóś tam...

  To, że jesteś pobudzonym przez używki debilem, nie uprawnia ciebie do trollowania. Jak masz oko z guzika, leszczu zafajdany i nie potrafisz widzieć, a i czytać, to schowaj się w koziej dupie i nie przypominaj światu o swoim marnym jestestwie, ćwoku.

   

 22. avatar

  posłuchaj chamie, twojego postu  o Dudzie JESZCZE nie było na ekranie, mikrocefalu

 23. avatar

  Z tego co wiem jesteś pisowskim betonem. A język knajacki.

 24. Mam wrażenie że TSUE okazał sie tak samo durny lub rozhisteryzowany jak nasza opozycja totalna. Owo postanowienie (?) o  takiej treści, wydane w takim terminie spowoduje tylko zbiorowy wk**w Polaków, którzy za 2 dni będą mieli szansę wyrazić na kartach wyborczych, co o tym sądzą. Może się to okazać niedźwiedzią przysluga dla totalsów.

 25. A jakie ma to znaczenie????????????

  Pytanie brzmi czy nasze władze i PJK okażą się być Atamanem Koszowym Iwanem Sirko ze wszystkimi zaporożcami czy kobylim podogoniem.

 26. Jakie to ma  znaczenie?

  Proszę spojrzeć na kalendarz wyborczy na najbliższe 2 lata

 27. avatar

  * To ciekawe kto komu i ile/jak zapłacił  za decyzję TSUE.

  ** Toć tłumaczyłem:
     JOW
     SWOBODNY dostęp do broni
     Zakaz cenzury w konstytucji zapisany

  *** WAŻNE: czy ktoś może podać przepis na zrazy a’ la Buturlin?

 28. Wszystko to wygląda trochę inaczej. TSUE mówi: zróbcie to co uważmy, inaczej spotkają was takie to a takie sankcje. Mozna ich olać i na te sankcje się narazić, można też ZDECYDOWAĆ w Polsce, że z tych "reform" się wycofujemy. Utrata czci już i tak nastąpiła, gdy z podkulonym ogonem wycofano się z nowelizacji ustawy o IPN wobec dictum izraela i USA. Kto dziś, oprócz nas, politykierów, pamięta dziś o tym, a kogo to w dodatku jeszcze boli. Mało kogo. TSUE daje prezent- pretekst do wycofania się z tej reformy z narracją: chcieliśmy, ale nam grożono. Z reformy, która jest niekończącą się awanturą.  A odwołać wszystko w pizdu i tyle.  Dziś najważniejsze są dwie perspektywy: wybory do sejmu i negocjacje nowego budżetu UE. Pewnie i tak będą szukać jakichś gównianych haków (m.in. relokacja) , ale trudno. Przetrzymać skurwysynów i tyle.

  A zacząć wszystko od nowa, z tymi samymi co do przecinka ustawami, po przyszłych wyborach- tak krajowych, jak i europejskich.

  Sytuacja z UE jest analogiczna do mlecznej krowy- z przodu żre na potęgę, z tyłu sra- i właściciel, niczym sługa musi podsuwać sianko i czyścić gówno- czyż nie poniża go to? Nie- bo pośrodku krowy podłącza dojarkę- z tego żyje.

  Doić tych skurwysynów dokąd się da, a jak się juz nie da, to .stamtąd wystąpić. A na przyszłość, jak w szachach, liczyć 4-5 ruchów do przodu. 

   

 29. avatar

  Nie wiem czy wiesz, ale wg. oficjalnych danych 80 centów z jednego euro które państwo polskie "otrzymało" z budżetu UE, wraca do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii itp. ?. Ale to nie jest cała prawda. Cała wygląda tak że państwo polskie i samorządy muszą się zadłużać w bankach należących do tych państw aby móc wykorzystać przyznane fundusze. Stąd się bierze stały wzrost zadłużenia i kosztów obsługi tegom zadłużenia państwa polskiego. A zadłużenie to sięga już prawie 3 BILIONÓW $$. I z tego wynika że UE może robić z nami co tylko zechce. Czy nie vzas przerwać ten chocholi taniec ? Wystąpić z UE i zarządać, z poparciem naszego dozgonnego sojusznika militarnego, odszkodowań wojennych od Niemiec ?

 30. No tak, Ranger, wszystko to niby prawda. Ale po pierwsze, Niemcy nic już nam nigdy nie zapłacą po dobroci ( a nawet jeśli, to i tak o lwią część upomną się nasi przyjaciele z Tel Awivu). A po drugie, nikt nam bezkarnie nie pozwoli wyjść z tej unii- jedyne co pozostaje to to, by nawet tak skonfigurowane dotacje unijne, były wykorzystywane z sensem, a nie na budowę chodniczków, altanek, ścieżek rowerowych, czy nawet boisk.

 31. Skądżeś wziął te 3 bln $ ??? Oczadziałeś raczej z tymi ~12 bln PLN ?.

  Dla Trumpa billion to dla nad miliard.

  Weź no przytocz oficjalne dane, ale nie takie nie z portali społecznościowych, tylko oficjalne, bo mówić każdy może, tak jak śpiewać...