GW policzyła ORMO!

Prześlij dalej:

Uprasza się o nie opuszczanie felietonu, po przeczytaniu tytułu, ponieważ w treści będzie znacznie ciekawej i nie na temat. Liczenia uczestników marszu ORMO wszyscy mają dość, muszę jednak zbudować tło dla głównego przekazu. Liczył ratusz, pod dowództwem Hanny Gronkiewicz - Waltz i jej koleżanek z kolegami. Liczyła Policja, pod okiem ministra Błaszczaka. Liczyły Wiadomości TVP pod kierownictwem Jacka Kurskiego. I teraz, wyobraźcie sobie, policzyła GW pod nadzorem Michnika. Ponownie uprasza się o pozostanie na miejscach, bo mylą się wszyscy, którzy zakładają, że wyniki przy takiej komisji liczącej są oczywiste. Nic z tych rzeczy, owszem ratusz policzył bzdurne 240 tysięcy i to zanim ORMO-wcy wyszli na ulicę. Zgadza się, że Policja podała swoje 45 -50 tysięcy i wiemy, że TVP, głowa po głowie, doliczyła się 46 200 głów. Nikt by jednak nie zgadł, łącznie z piszącym te słowa, że redaktorzy GW osiągną wynik… No jaki? 100, 200, a może 300 tysięcy? Absolutnie nie i jeszcze raz nie. GW pochwaliła się umiejętnościami liczenia do 55 tysięcy i to nie koniec sensacji. Informacje będzie pełna dopiero wówczas, gdy poznamy metodologię księgowych z Czerskiej. Nie od dziś wiadomo, że ta organizacja propagandowa zajmuje się profesjonalnym ocenianiem innych. Zatrudnia w tym celu rozmaitych profesorów i sławy światowe, a oni opowiadają co jest i co nie jest zgodne ze sztuką. Identycznie sprawy się miały z liczeniem. Pojawiły się na łamach GW fachowe ekspertyzy, w których najwyższej klasy specjaliści przekonywali na przykład, że liczenie z jednej kamery to „absurd”.

Przyznam się, że przeczytałem tę wypowiedź kilka razy, ale niczego poza stwierdzeniem, że tak się nie liczy, ekspert nie wyjaśnił. Za to samemu ekspertowi poświecono połowę szpalty i dowiedzieliśmy dzięki temu, że takiego eksperta to nie ma na świecie. Drugą dyskwalifikacją dla liczenia miało być zaznaczenie główek flamastrem i sumowanie metodą jabłuszek wpadających do koszyczka. Ta metodologia nie tylko została odrzucona, ale gromko ośmieszona. Stało się tak z prostej przyczyny, powyższą technikę przyjął zespół redaktorów Wiadomości TVP. No, ale bez przesady z tym budowaniem napięcia, pora napisać jaką metodologię przyjęli fachowcy z GW. Przede wszystkim nie fachowcy, ale zwykli drugoplanowi dziennikarze i statyści połapani na Czerskiej. Po wtóre liczyli demonstrujących na podstawie obrazu z jednej kamery, tego samego, który miał zespół Wiadomości TVP. Co do techniki detalicznej, to nawet kolor flamastra użyty przez ludzi Kurskiego się nie zmienił. Takim samym narzędziem, taks samo zakreślano główki wątpliwej frekwencji, a odwrotną stroną flamastra liczący dodawał sobie wigoru stukając w rytm: trzy tysiące sto dwadzieścia cztery, trzy tysiące sto dwadzieścia pięć, trzy tysiące sto dwadzieścia sześć.

Strony

27035 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  wnioski POkontrolne do prokuratury ostatecznie wyklarują sytuacje.

 2. Beda dramatyczne relacje z "procesow politycznych" i lekkie polajanki dla tych towarzyszy ktorzy PObladzili.

 3. Czwarta przyczyna jest taka , ze ktos sie pomylil i opublkowal prawdziwe obliczenia , przeznaczone tylko i wylacznie do uzytku oberredaktora i tak oto zupelnie przypadkowo na lamach szmatlawca zagoscila prawda .

 4. to jest własciwszy wg mnie tytuł dla tego artykułu. Chociaż tutaj omawiany tylko na tym jednym przykładzie.
  otóż linia redakcyjna jest jedna. I nie ma znaczenia, czy dziś plują na ONR a wychwalają Anielewicza. Jutro mogą zrobić zwrot o 180 i zacząć pisać, że Anielewicz to taka świrnięta poetycka dusza, natomiast ONR i Betar to twardzi realiści i tylko dzięki nim jakikolwiek żyd się w Polsce w czasie II WŚ uchował.

  W ostateczności Antek "jestem przyszłą łże elitą" wysadzi z siodła Adama "5 minut dla jąkały" i przejmie przewództwo na Czerskiej.

 5. GW blisko połowy wyszło tyle co policji, która na starcie dała 35 tysięcy a potem nie liczyła ale ludzie dochodzili. Przydałyby się przeprosiny od PO dla policji.

  Przede wszystkim nie ma znaczenia, czy poszło 4 tysięce czy PO zwiozła autobusami 400.000 urzędników państowych, samorządowych i instytucji kultury finansowanych przez państwo na antypaństwową demonstrację, ponieważ nie będzie korzyści politycznych z ilośc demonstrantów, to tylko tworzenie "politycznego getta" w znaczeniu okresu średniowiecza.

  Natomiast faktycznie z politycznego punktu widzenia PO "przywłaszczyła sobie" tę demontrację oraz jej "sukces", marsz miliona wkurzonych urzędników obaląjących państwo. To jest małe bajorko a PO nagle w środku pokazała wielki "sukces". rozepchała się łokciami, dzięki "napompowaniu " demonstracji. To się michnikowi nie mogło podobać.

 6. na wezwanie szefa stawili się prawie wszyscy wraz z małzonkami/partnerami oraz dzieckiem/krewnym/znajomkiem . Ot i cała demonstracja :)) 

 7. Według liczenia od łba przez tvp:  45200 (czy jakoś tak - już dokładnie nie pamiętam)
  a według GW licząc tą samą metodą "łbową i flamastrową" 55500
  i jeszcze 3000+/-
  Jak można liczyć te poszczególne  łby i różnica wychodzi 10 tysiaków a te 3000 to już odjazd.
  Znajdźcie sklepową w sklepie, magazyniera,  panią w okienku banku/ poczty która ma taki rozjazd postrzegania rzeczywistości

  ;)

  ---- i jeszcze troche nie na temat, ale jednak na czasie. Ciekawe rzeczy się dzieją w tej polityce ostatnio które być może umykają w rozgardiaszu. 
  A chodzi mi konkretnie o doktórową, HGW, jakieś tam Nówóczesne  i Kijowskiego na kongresie rynsztokowych Sióstr....
  Musi być naprawdę strasznie jak Ci wszyscy powyżsi stawili się na powyższym i  prawie pozakładali wory :D  by przejąć opuszczony  elektorat dawnej palikociarni i SLD
  Walczą  o te 5-6% 

  Do  Kijowskiego do KODziarzy przekleiło się od początku najbardziej agresywne lewactwo i Kijowski nie ma nic przeciwko temu... - ostatnio już nawet protestowali przeciw bazie NATO...
  - pewne jest więc, że za kilka lat KOD to będzie kolejna lewusza partyjka na wzór tej bimbrowniczej.
  A i PO walczy już o przetrwanie jeżeli łaszą się na taki skrajny, agresywny rynsztok i te17- 12 % (według najnowszych sondaży) to już jest tylko  fantazja i błaganie  do nieba....

 8. avatar

  a @-->nexxet
  wątpię.beda musieli sie kilkakrotnie przePOczwarzyc..ostatnio widziałem zajawke jak kijowskiego;szumełdę i reszte ekipy przegoniono z jakiegos miasta slowami.."wypierd.. stąd"..za pół roku bedzie musiała powstac nowa partia łącząca stare bardzo dobre!! sld;razem;sieroty po palikocie;senyszyn;nowackiej;nowickiej.rozne razem-y..i inne takie..cos sie na pewno wymysli...

 9. taka opcja jest też jest możliwa...
  Kijowski jest teraz na "teście"   i albo wyleci albo będą dalej pompować
  - FIFTY Fifty ;)

 10. Strony