Grzegorz Braun w Kalifornii…

Prześlij dalej:

Grzegorza Brauna nie trzeba Polakom przedstawiać, były kandydat na Prezydenta RP, reżyser dokumentalista (słynne filmy: “Plusy dodatnie, plusy ujemne”, “Towarzysz Generał”), autor i publicysta, lider organizacji “POBUDKA” o programie: Kościół - Szkoła - Strzelnica - Mennica. Ma opinię najostrzejszego noża w polskiej politycznej szufladzie.

P1070195_GBraun.JPG

Braun wreszcie odwiedził Polonię w Kalifornii, m.in. w zatoce San Francisco, w Krzemowej Dolinie (San Jose), stolicy stanu, w Sacramento i w Martinez. W siedzibie powiatu Contra Costa w Martinez po niedzielnej Mszy Świętej, w kawiarni przy polskim kościele zgromadziło się ok. 80 osób, aby wysłuchać wystąpienia Grzegorza Brauna p.t. “Dokąd zmierza Polska?”

Gospodarzami byli Edmund Lewandowski, były prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA), prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Wschodniej Zatoki (EBPAA) Ryszard Mleczko i aktualny prezes KPA wydziału na Północną Kalifornię dr Andrzej Prokopczuk, który  spotkanie otworzył.

Jak już wspomniałem, Braun na horyzoncie polskiego politycznego spektrum reprezentuje opcję prawicową, narodowo - katolicką, ma przy tym opinię bezkompromisowego polityka. Jego przeciwnik w burzliwej dyskusji, były ambasador Izraela nazwał go "zawodowym Polakiem". W odbiorze medialnym Braun funkcjonuje jako zagorzały narodowy katolik regularnie zjadający na śniadanie przynajmniej dwóch Żydów, a na deser po jednym ateiście i członku środowisk kochających inaczej, co zupełnie nie wpływa  negatywnie na jego młodzieńczą sylwetkę…

Strony

4622 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek K.M.

Autor artykułu: Jacek K.M.