Granat w liberalnym szambie

Prześlij dalej:

Że tak pojadę klasykiem. Nie spodziewałem się, że Donek tak szybko wyjdzie z szafy. Wyglądało to jednak jakby został z tej szafy wyciągnięty, niczym bp. Życiński zarejestrowany - „bez wiedzy i zgody”. Skoro już szafę opuścił spodziewałem się reakcji rannego bawołu, a zobaczyłem zaszczutą sarenkę. Powtórzę to co napisałem wczoraj, Donald Tusk is no more. To już polityczne zombie, choć mi bardziej przypomina koguta z uciętą głowa, biegnie, łopoce skrzydłami, ale jest już martwy.

MatkaKurka dzisiejszą notką wyczerpał temat, nie ma sensu pisać „jak jest” lepiej spróbować napisać „jak będzie”. Wspomnę tylko z radością starego zgreda: a nie mówiłem, że Piskorczak jest pewny swego niczym dziesięciolatek wymuszający od piętnastoletniego chuligana forsę mając za sobą dwóch dorosłych starszych braci.

Więc jak będzie? Ciągle trzeba brać pod uwagę scenariusz „Polacy nic się nie stało” zwany również wesołym oberkiem. Tyle, że sytuacja zaszła trochę zbyt daleko, potrzeba kozłów ofiarnych, sam Tusk to za mało. Taki scenariusz oznaczałby, iż Donald Tusk w pewnej chwili zacznie słabować i ze względów zdrowotnych na czas jakiś zawiesi swoja aktywność polityczną. Nowy premier, może rząd fachowców (oczywiście apolitycznych niczym Marek Belka). Mało prawdopodobne, wręcz nieprawdopodobne.

Wcześniejsze wybory – jak wyżej, sławne Millerowskie: „karpie nie zagłosują za przyspieszeniem Świąt Bożego Narodzenia” nadal obowiązuje. Nawet w najoptymistyczniejszym wariancie dla PO co najmniej 50 posłów tej formacji straci dietę poselską. Do tego dobry wynika PiS 25 maja oznaczać, będzie, że Kaczor będzie chciał grac o całą pulę – słaby, że będzie chciał czekać na lepszą koniunkturę. Palikotowcy również mają świadomość, ze ich przygoda z polityką dobiega końca.

Rozpad PO, niewykluczony choć nie stawiałbym na ten scenariusz. Po pierwsze historia Marka Borowskiego i uciekinierów z PiS uczy, że rozłamowcy ostatecznie kończą na śmietniku historii. Po drugie nie ma w PO wyraźnych frakcji, które mogłyby doprowadzić do podziału. Mamy Tuska wraz nielicznymi pretorianami i resztę skrzywdzonych przez niego i przerażonych sytuacją działaczy pytających szto diełat’. Z chwilą kiedy będzie wiadomo kto został namaszczony na odnowiciela PO poprą go bez zastrzeżeń.

Dochodzimy do jedynego prawdopodobnego (choć dynamizm sytuacji może jeszcze zaskoczyć) wariantu rozwoju sytuacji, czyli „Platforma tak, wypaczenia Papy Bąka nie”. Popcorn w dłoń, bo będziemy mieć festiwal pod nazwą Peło się demokratyzuje, wraca do korzeni, znów jest cool i trendy, a jedynym dyktatorem w polskiej polityce jest pałkownik Władymir Władymirowicz Kaczor. Obserwujcie Jankę Paradowską ona pierwsza da sygnał…

O ile dosyć łatwo przewidzieć rozwój sytuacji w odniesieniu do samej partii Matki, to jak bieżące wydarzenia wpłyną na scenę polityczną to już znacznie trudniejsze pytanie. Możemy spodziewać się anihilacji planktonu politycznego. Palikociarze od dawna są na katafalku, JKM jak zawsze kilkoma zgrabnymi bon motami sprowadził swoje poparcie do granic błędu statystycznego, Rydzyk widząc fiasko projektu politycznego Zbigniewu Ziobru i Jacku Kursku będzie musiał schować dumę do kieszeni (zrobi to bez trudu mając na uwadze możliwy strumień fruktów, jakie od jesieni 2015 r. mogą do niego za sprawą Kaczora popłynąć) i poprzeć PiS.

Strony

3427 liczba odsłon

Autor artykułu: Fredd

1 (liczba komentarzy)

  1. Dobry tekst napisany z dużym poczuciem humoru chociaż tyczący rzeczy poważnych. A już zdanie "Platforma tak, wypaczenia Papy Bąka nie" rozłożyło mnie na łopatki, cała moja rodzina wyła ze śmiechu. Serdecznie pozdrawiam.

  2. Strony