Prześlij dalej:

Jest taka technologia obróbki mózgu, którą się wyjątkowo brzydzę, dlatego miejmy to za sobą już na starcie. Każda poważna afera nakręca się sama, ludziom nie trzeba tysiąc razy powtarzać o co w aferze chodzi, no i przede wszystkim nie trzeba powtarzać, że w ogóle jest jakaś afera. Na dzień przed odpaleniem „sensacji” niemal wszystkie „autorytety” zajęły się jednym i drugim. Jeśli do tego dodać czas i kontekst, a mamy 8 miesięcy do wyborów i jeszcze nie ostygła urna Adamowicza, to całość wygląda tak żałośnie jak tylko mogą wyglądać sensacje „autorytetów”.

Szkoda więcej słów i zaklinania rzeczywistości, wzajemne przepychanie się w piaskownicy, czy mamy, czy nie mamy do czynienia z aferą, to zadanie dla smarkatych. Dorośli ludzie zajmują się sprawami dorosłych i temu zawsze warto poświęcać uwagę. W mojej ocenie jest jedna rzecz, która może martwić i to bardzo – samo nagranie taśm. Nie wiem, który raz okazuje się, że w Polsce nie ma żadnych speców od fachowej roboty, choćby na poziomie bułgarskich służb specjalnych. Fakt, że do siedziby na Nowogrodzkiej wchodzi sobie jakiś Austriak z jakimś kuzynem cali oblepieni pluskwami, jak peerelowski śmietnik, to bardzo smutny fakt. Jedyny mit jaki upadł, po „taśmach Kaczyńskiego” to profesjonalizm ochrony Prezesa PiS. Niestety tutaj rzeczywiście mamy kompromitację lub co najmniej naiwność, o czym pisałem wczoraj: Bardziej od głupoty „Misia” martwi poziom naiwności Macierewicza i całego PiS.

Całą resztę „sensacji” uznać należy za jedną wielką laurkę i co więcej zniesienie ulubionej blagi „salonów”, jaką częstowano Kaczyńskiego. W rozmowie Prezesa PiS z austriackim biznesmenem i kuzynem Tomaszewskim, słychać przede wszystkim Kaczyńskiego, takiego Kaczyńskiego, jakim On naprawdę jest. Żadnych kombinacji, żadnej litości dla szwagrów i przekrętów, wszystko ma być legalne i na papierze, a przy tym nie może szkodzić politycznie. Nie da się też usłyszeć jednego bluzgu, ani nawet „kurki wodnej”. Poważny człowiek, uczciwy lider, wypisz wymaluj Kaczyński. Nowością, ale to tylko dla oszalałych krytyków Kaczyńskiego może być poziom wiedzy i rozmowy w odniesieniu do dużego biznesu. Człowiek przedstawiany jako kompletny nieudacznik, bez konta, bez wiedzy ekonomicznej, który nie ma pojęcia o inwestycjach, nagle zostaje ukazany jako twardy negocjator, doskonale poruszający się w wielkim biznesie, a nie w ustawianiu przetargów w Pułtusku.

Jak wspomniałem mierzi mnie zaklinanie rzeczywistości, ale to nie znaczy, że odmówię sobie prawa do trzeźwej oceny stanu bieżącego i najbliższej przyszłości. „Taśmy Kaczyńskiego” to prezent dla samego Kaczyńskiego i całej prawicy. Prezes PiS będzie mógł teraz z większą mocą dyscyplinować partyjne towarzystwo i puszczać nagranie na szkoleniach partyjnych, żeby pokazać modelowe zachowanie polityka PiS. Na zewnątrz utrwalił się wizerunek polityka, dla którego prawo i przejrzystość w prowadzeniu jakiejkolwiek działalności gospodarczej, są absolutnymi priorytetami. Wartością dodaną jest naprawdę imponujący poziom i zakres wiedzy Kaczyńskiego w tej dziedzinie, o której rzekomo miał nie mieć bladego pojęcia.

Strony

Źródło foto: 
23845 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. Ale nie wiemy, czy ochrona Prezesa PiS pozwoliła Austriakowi z jakimś kuzynem, całym oblepionym pluskwami, wejść na spotkanie, z powodu, że nie zauważyła.

 2. avatar

  No właśnie! Też myślę, że Prezes powiedział chłopakom "wpuśćcie tu tych tandeciarzy z całym sprzętem"  niech sobie ponagrywają. Będziemy mieli śmiechu co niemiara.

 3. avatar

  Albo faktycznie masz rację albo całość jest fałszywką wymyśloną przez fachowców od PR, imo.

 4. Teraz czas na to by właściciel działki złożył do NSA zażalenie na decyzję władz warszawskich. Warto też by CBA sprawdziło czy niechęć do wydania pozytywnej decyzji wynikała z chęci wzięcia łapówki.

  W ten sposób GW dostarczyła amunicji do ataku na rządy Gronkiewicz. Będzie to w pewnym sensie gwóźdź do trumny Czerskiej.

 5. Tak naprawdę zwykli Polacy, mają w de to co napisała GW. I to jest zasługa przede wszystkim Michnika i Schetyny, ale też po trochę PiSu.

  Polska zdecydowała się włączyć do wojny przeciw Iranowi i Iran uczciwie ostrzegł będziemy mieć wojnę.

  Zachodnie służby wywiadowcze przekazały polskiemu rządowi, że rozpoczęły się przygotowania do zamachów terrorystycznych w Polsce, i rząd na gwałt rozpoczął przygotowania do zabezpieczenia instytucji państwowych.

  I w sumie jak uchodźcy z Europy zachodniej zaczną podpalać Polskę.... politycznie skorzysta na tym PiS, nie opozycja.

  W sumie to Soros ma prawo wykupić RadioZet i pracowników wyborczej, żeby mówiły Polakom jak mają żyć. Pytanie czy "my" potrafimy skutecznie przekonać większość Polaków, że nie warto być pacynką Sorosa.

 6. W czym interesie byłyby zamachy terorystyczne na terenie Polin? Bo chyba nie żydom budującym tu swoją ziemię obiecaną.

 7. Niesamowite !!!

  Żeby te lemingi taką laurkę Kaczyńskiemu wystawili.

  To muszą być "pisowskie krety" !!!

  Koniec świata pani Popiołkowa.

  Koniec świata.

 8. skoro MK tak poważnie, to patrz

  https://www.sal...

  RobertK

  ociepliła?

  Okazało się, że prezes trzęsie potężnym interesem, który zbudował na mieniu, na którym się uwłaszczył. Stosując pisowską nomenklaturę ukradł. A pelikany podniecają się tym, że prezes pyta jakąś laskę o spodnie...

  lupi
  @RobertK  " Prezes trzęsie potężnym interesem "     drżysz maleńka?

 9. Hej ! KURKA! Tu Jello! Ty mnie zablokowałeś na TT? NIE WIERZĘ!!

  KURKA! TY TAK POWAŻNIE?!

 10. "Dowiedzieliśmy się także, że POKO kierując się politycznymi motywacjami, blokuje inwestycje w Warszawie na miarę , ale to żadna nowość, podobnie jak złodziejstwo tej formacji, powszechnie znane."

   

  POKO kieruje się swoimi, wielce "świątobliwymi" zasadami i dlatego władze Warszawy wydają pozwolenia na budowę tym, którzy dostrzegają to co robią władze Warszawy w dziele "budowania Królestwa Bożego na Ziemi" jak to robi abp. Nycz, który zauważył to zbożne dzieło u H.Gronkiewicz Waltz.

  Dlatego dla Nycz Tower władze Warszawy były przychylne a dla Kaczyński Tower, nieprzychylne.

 11. Strony