Prześlij dalej:

Odpowiem od razu! Tam gdzie zaczynają się kadry. O Kaczyńskim można powiedzieć dosłownie wszystko i rozpływać się w zachwytach, ale jednego daru Bozia mu z jakichś powodów poskąpiła. Praktycznie wszystkie decyzje kadrowe Kaczyńskiego dotyczące najwyższych stanowisk w państwie i w partii, wcześniej niż później kończyły się albo porażką albo tragedią. Nie włączę do tego zestawienia Leppera i Giertycha, bo to nieuczciwe nadużycie, tutaj nie było alternatywy, poza wcześniejszymi wyborami, ale dla długiej listy kadrowych porażek Kaczyńskiego i tak nie ma to większego znaczenia.

Przytoczę tylko kilka nazwisk, żeby nie wypełniać felietonu statystyką, a starczyłaby za całą treść. Na pierwsze miejscu ciśnie się Marcinkiewicz, ale to też taki konieczny Lepper, trzeba było poszukać jakiegoś mydłka, żeby udawał nowoczesnego. W moim zestawieniu pierwsze miejsca zajmują ludzie ze środka PiS, którym Kaczyński powierzał wszelkie tajemnice partyjne i państwowe. Zdecydowany numer jeden to „trzeci bliźniak” Ludwik Dorn, minister MWSiA, marszałek sejmu, wiceprezes PiS. Dopóki był posłem jeszcze działał normalnie, gdy został ministrem odbiło mu natychmiast, pieczone przepiórki w gabinecie, Saba w sejmie i na spacerach z BOR, awantury w życiu osobistym, które litościwie przemilczę. A teraz prawdziwy hit – lista szefów (twarzy) kampanii wyborczych: Kurski, Bielan, Kamiński, Kluzik-Rostkowska, Hofmann, Mastalerek. Wszyscy albo przeszli na drugą stronę albo sodówka im odbiła.

Takie nazwiska jak: Marek Jurek (marszałek sejmu), Ujazdowski (minister kultury), Mężydło, Migalski, które były kadrowymi wyborami Kaczyńskiego, pojawiają się wyłącznie dla ukazania skali zjawiska, bo pochylać się nad nimi nie warto. Natomiast bardzo ciekawą składową kadrowych porażek szefa PiS są ludzie z zewnątrz, zatrudniani na najwyższych urzędach, tutaj naprawdę włos się jeży na całym ciele: minister MON Radek Sikorski, minister MSWiA Janusz Kaczmarek, Komendant Główny Policji Konrad Kornatowski, marszałek senatu Bogdan Borusewicz, Jaromir Netzel prezes PZU. Jeśli do tego dołożyć wspomnianego Kazimierza Marcinkiewicza i ostatnie wyczyny Andrzeja Dudy, to puenta jest tragiczna. Na najwyższe urzędy w państwie Kaczyński wybierał kandydatów, którzy dziś są chodzącą kompromitacją, może oprócz Dudy, który jeszcze jest w fazie zjazdu. Z wyjątkiem stanowiska prezesa PiS, Kaczyński w partii również popełnił wszystkie możliwe błędy kadrowe, a dobór szefów sztabów na czas kampanii wyborczej to koszmar.

Strony

Źródło foto: 
20013 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. Całkowicie się zgadzam w sprawie nominacji Morawieckiego na Premiera. Cel który chcial osiągnąć Kaczyński można też osiągnąć aktywując Morawieckiego jako wicepremiera. Najgorsze że Kaczyński nie potrafi się cofnąć i zostawić na razie Szydło jako Premier 'bo co ludzie powiedzą'. A może potrafi?

  w każdym razie mamy szanse na Prezydenta Andrzeja Dudę i Premiera Mateusza Dudę. 

  Przyłebska i Gersdorf w jednej usiadły ławce w sali sejmowej jeszcze na dodatek rozmawialy ze sobą, o uszkach na świeta i fryzurze na Sylwestra. Czy wyborcza postuluje getto ławkowe, żeby Gersdorf i Przyłębska nie siedziały koło siebie i nie rozmawiały?

 2. Żeby polityka miała "smak" JK musi dobierać się do kadr .Od niedawna znów budzę się z ciekawości . Zadaję sobie pytanie ,czy w tym co się teraz "ma wydarzyć " presja ma sens ?
  Bo jak PIS będzie miał gdzieś ,swoich wyborców to na 100% mamy POCZĄTEK KOŃCA .
  Jak Kuba Bogu ,tak Bóg Kubie.

 3. Premier rządu PiS z poza PiS .

 4. tak krawiec kraje jak mu materiału staje. To odnośnie kadr. Teraz jest lepiej, ale i tak nie za dobrze. Do polityki przeważnie pchają sie (i są popychani) ... wiadomo jacy, żeby nie klnąć. Władza demoralizuje, tym bardziej im dłużej trwa.

 5. Co pan ma przeciwko Markowi Jurkowi?

 6. Wygląda na to że Kaczyńskiemu odbiło. Pozbywa się lubianej pani premier, będącej twarzą Dobrej Zmiany (i jest mało ważne, kto ją zastapi) w momencie kiedy opozycja wysuwa votum nieufności i swojego kandydata. To potwierdza, że wnioskodawcy mają rację. Cała sprawa może skończyć się znacznym spadkiem notowań, z dużym prawdopodobieństwem podziałem elektoratu i być może przegranymi wyborami.

  A może sprawa ma inne dno. Starzejący się i schorowany Kaczyński sprawia wrażenie jakby toczył swój ostatni i najważniejszy bój. Z przeciwnikiem napędzanym przez te same demoniczne siły, co Tusk. Ale znacznie groźniejszym od niego. Niedocenianym nawet przez Matkę Kurkę Andrzejem Dudą, który jak się wydaje przeszedł na "złą stronę mocy".

  Wydaje się że spodziewana dymisja PBS (i przy okazji Antoniego Macierewicza) jest ceną za uratowanie czegoś ważniejszego, może resztek niepodległości kraju. Może Kaczyński uważa że odsunięcie reprezentujących tradycyjne i patriotyczne wartości polityków kupi trochę czasu i pozwoli na przygotowanie się na frontalny atak sił NWO. 

  Tak czy inaczej - PiS właśnie przegrywa Polskę. Rozegranie tej sprawy jest fatalne.

 7. avatar

  " Geniusz Jarosława Kaczyńskiego "   Genialny to może być koń na wyścigach lub cosik takiego. JK to po prostu gracz, który przetrzymał współzawodników. Nic więcej, przetrzymał stąd wygrał :). Wisi nad nim freudowskie "emerytowanym zbawcą narodu", klopot w tym, że i nad nami także.

  Jak   pozbyć się PiS nie wpadając w jeszcze większe gówno, 'this is the question'!

 8. Morawiecki robi identyczne wrażenie jak ci domokrążcy w ładnych garniturach którzy ciągle łażą i namawiają na założenie telewizji satelitarnej, szybkiego internetu, albo zmianę dostawcy prądu czy gazu. Ta sama szkoła, mimika, gesty. Zawodowi oszuści.

 9. Ja prosty człowiek jestem. Niech mi więc ktoś wytłumaczy jak oni to chcą TERAZ przeprowadzić ? Jutro odrzucą votum (chyba, że nie..), a za kilka dni JĄ wymienią ?? Jedno gorsze od drugiego. Dla mnie to katastrofa. W co ten Kaczyński z nami pogrywa ??

 10. No i będzie Wigilia bez tradycyjnych katolickich życzeń Beaty Szydło. Wyjdzie cyborg  Morawiecki i będzie życzyć Wesołego Jajka, i hojnego Dziadka Mroza.

 11. Strony