Gdy mówi Kaczyński, to wszyscy słuchają

Prześlij dalej:

W dawanych czasach, gdy stałem jak głupi po ciemnej stronie mocy, jedyną reakcją na dowolne słowa Jarosława Kaczyńskiego, ale i też wielu innych polityków z tego obozu, był rechot. Nieważne co Kaczyński mówił, mógł przeczytać akapit z „Czerwonego Kapturka” albo zanucić kołysankę „Kotki dwa” i po całej Polsce niosła się fala nienawistnego rechotu. Jest też inna prawidłowość, która polega na tym, że ze słowami Kaczyńskiego zgadzali się jego najwięksi wrogowie, ale już poza kamerami, po cichu i ze wstydem. Tak było z oceną Putina i agresywnych planów radzieckich związanych z sąsiadami, tak było i jest z „uchodźcami”. Dziś Jarosław Kaczyński kolejny raz wypowiedział kilka zdań, jak zwykle z pamięci i prosto z mostu. Przy większości przemówień polityków publika prawie zawsze śpi, ziewa, przełącza na drugi kanał. Prezes PiS ma te właściwość, że przykuwa uwagę zwolenników i przeciwników. Dzieje się tak dlatego, że przy wszelkich możliwych rechotach, nienawiści i oporach, nie sposób Kaczyńskiego nie zrozumieć. Słucha go wielu, bo wielu jest zainteresowanych, co się w Polsce w najbliższym czasie będzie działo. No i Kaczor powiedział wprost, jakie są plany, używając języka i retoryki politycznej, co prócz przekazu bezpośredniego pozwala wyłowić smaczki. W moim najgłębszym przekonaniu szef PiS uważa Unię Europejską w najlepszym razie za niemiecką machinę do dojenia frajerów, ale tym się różni od smarkatych, że do skutecznej walki dobiera narzędzia polityczne, nie puste hasła, które nie dają 3% w wyborach powszechnych. Nie jest żadną sztuką powiedzieć o kołchozie europejskim i lewackim szaleństwie, to banały. Sztuką jest powiedzieć, że Polska w Unii być powinna, bo to pełnowartościowy europejski kraj z dziada pradziada.

Jednym zdaniem Kaczyński ośmiesza wszystkie projekty Schetyny, Petru i ORMO, obcina im słupki poparcia i pokazuje, że przyklejanie gęby ciemnogrodu PiS jest żałosną desperacją polityczną. I tak jest w wielu innych dziedzinach. Z jednej strony Kaczyński mówi o poszanowaniu konstytucji, którą chętnie powiesiłby w wygódce na gwoździu, z drugiej wali tą konstytucją po twardogłowych z Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego. Po zdaniu oddającym szacunek wymiarowi sprawiedliwości, następne zdania nie zostawiają suchej nitki na usłużnych adwokatach gangsterów, dla dowcipu nazywanych sędziami. Od początku do końca polityczna mowa i to taka, którą bez wysiłku rozumie zwykły obywatel, jak i polityczni analitycy i przeciwnicy. Z takim talentem trzeba się urodzić i taki talent odróżnia polityka od nakręconego własną genialnością trybuna ludowego. Nie ma nic dziwnego, że po większości wystąpień Kaczyńskiego zaczyna się szał i poszukiwanie kija, którym da się przyłożyć. Pomijając same słowa, efekt społeczny jest taki, że ludzie widzą może i dziwnego starego kawalera, staroświeckiego jegomościa, ale przecież nie jest to kandydat na męża, czy wujek nawiedzający bez zapowiedzi nasze domy. Kaczyński jest politykiem i mówi jak polityk, przez wiele lat spotykał się tylko z rechotem, teraz Polacy zaczynają rozumieć o co w tej całej polityce chodzi i że chodzi o interes Polaków. Prezes PiS zbiera owoce swojej ciężkiej pracy, jaką wykonał przez ostatnie 25 lat, a że był w robocie konsekwentny, to nie ma większego problemu z wiarygodnością.

Strony

29338 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. dostępny dla zmęczonego po całym pracy człowieka, zasypiającego przed telewizorem. Jeśli jednocześnie myślą w kategoriach całości grupy, w której się znajdują, a nie tylko odcinaniu renty za grzanie państwowego fotela, warto co najmniej ich posłuchać.

  Teraz mamy taki czas, że światowe mocarstwa idą na coraz mocniejsze zwarcie, i nie cofną się przed niczym, jeśli znajdą możliwość żeby dobić swojego przeciwnika. Dlatego takie ważne jest, że mamy teraz Jarosław Kaczyńskiego, trzeba go wesprzeć, żeby mógł dla nas jak najwięcej zrobić.

  Aha, szczyt NATO w Warszawie wydaje się skrojony pod naszego Ministra Obrony.

 2. avatar

  teraz jest juz sytuacja patowa..za 3-6 mcy cała oPOzycja zjedzie chyba do podziemia.(z bezradnosci i wsciekłości).zobaczymy co sie stanie jednak za tydzien..

 3. przepraszam, a gdzie są teraz? Bo na moje oko już od kilku miesięcy sami zeszli do podziemia.

 4. avatar

  to jeszcze nie jest to o czym mysle.wizja rozbicia PO az do calkowitego braku szansy nawet na 3-5-8% w nastepnych wyborach..nieuchronna wizja pierdla za przekrety i za zdrade stanu dopiero ich wtedy popchnie do działań typowo gangstersko-podziemnych (beda ratowac swoje umoczone dupska za wszelka cene)

 5. Swietnie "zawlaszczyl" swieto narodowe tym samym zupelnie spychajac na margines KODziarzy i oPOzycje pozostawiajac im w ustach wytarte juz slowa typu "himalaje hipokryzji", "marginalizacja PAD i PBS" etc. etc.

  Po minach komentujacych na swierzo widac bylo strach, bezsilnosc i zwatpienie. Nastepny sms partyjny bedzie zawieral nakaz entuzjamu i zaangazowania wraz ze wskazowkami jak maja byc okazywne.

  Do zniecierpliwionych poszedl wyrazny sygnal: nie cofniemy sie ani o krok. Zrealizujemy wszystko co obiecalismy. Plus silna armia, plan Morawieckiego, naprawa sadownictwa, dofinansowanie mediow lokalnych, proba zmiany konstytucji. Ta ostatnia nie w tej to w drugiej kadencji czyli realizm polityczny. Malo?

  Dodatkowo swietowalismy Dzien Polonii i Polakow za Granica i juz mamy ustawe o oswiacie oraz obietnice repatriacji jako program rzadu PiS-u.

  Prezez zgasil KODziarzy i mimo iz cienko popierduja ze to tylko gadka szmatka przed ich niebieskim marszem (bylej niebieskiej bezpieki chyba a moze niemieckim marszem?) po twarzach widac bylo bezsilnosc i zlosc.

  Jednak jest cos, co chyba "przebije" dzisiejsze wystapienie.

  Wyciek.

  TTIP.

  https://www.ttip-leaks.org/

  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-36185746

 6. uroczystość, taką jak dzisiaj,  Angelikę Borys, szefową polonii na Białorusi, po to żeby szczególnie podkreślić więzy łączące nas zarówno z polonią na Białorusi jak i wagą samej Białorusi, jako sąsiadów Polski,  też bym bił brawo dla Prezydenta Dudy.

  Niestety nie dostałem jeszcze tej  szansy. Być może minister Szczerski zauważy kiedyś ten problem. Oby nie za późno.

 7. Jest znacznie gorzej niż przewidywałem.
  TTIP jest liberlewacką, globalną konstytucją, spisaną pod płaszczykiem umowy handlowej, której istotnym efektem będzie odczłowieczenie istoty ludzkiej.
  Zapisy w niej zawarte w minimalnym stopniu dotyczą handlu.

 8. PS. Do Janusza49: Czy Szanowny Kolega Bloger zauważył, że Jarosław Kaczyński poruszył też sprawę Zygmunta Miernika, zaliczając ten wyrok do niesprawiedliwości sądowej?
  Widziałem z jakim napięciem oczekiwano w TVN24 tego wsytąpienia i jak im potem zmiękła rura. Dopiero po dłuższym czasie zaczęła się łapanka na "autorytety" :-P

 9. powiedział że będzie bronił EU jak niepodległości więc matołom osunęła się ziemia spod nóg. Tak to się robi. To się nazywa inicjatywa.

  A jaką to inicjatywę może wyprowadzić Richard albo Schetyna. Jedyne co zrozumieli że długi marsz i Polska oddala się od EU. 

  W tych pięknych warunkach przyrody czas na dożynki prawdziwych szkodników, agentów i innej swołoczy. Ich nie ma w telewizorze. 

 10. avatar

  "Matulu Przy Bólu"!
  Twoje czytam od zawsze.Dodawało i dodaje otuchy.
  Kiedyś zgasiłeś mnie, że ja "pier..." Zabolało. Zagoiło.

   Twój wpis:
   Na fali, niedbały (ortografia). Mógłbyś sobie darować tę reminiscencyjno - ekspiacyjną mantrę 
   o "ciemnej stronie". Grubymi nićmi szytą - aż zgrzyta.
  Nie licuje to ze Świętem - ani Osobą, o której piszesz.
  W swojej (wcale nie publicznej) robocie rutyny boję się jak diabli - najbardziej. A Ty? Jak po maśle - uważasz?
  Oczywista - wspaniałe przemówienie. Świąteczne. Mocny bodziec. Nie mamy tego na co dzień. Na co dzień piszesz Ty i możesz właściwie - najwięcej. Kompromitacja "Bula" skaczącego po stołkach też była od "święta". Szczególnie w mediach. Weź to pod uwagę.
  Racja!
  Słuchają, czytają - wyciągają wnioski. Po takim czymś.
  Bolesne. Oparte na zarzutach, że TO "błędne", "demagogiczne", "nijakie"... Matko "Wizytówko"!

 11. Strony