Prześlij dalej:

Czy to się komuś podoba, czy nie, a zapewne najmniej się podoba tytułowemu bohaterowi, potencjał intelektualny oraz kabaretowy Ryszarda Petru wszedł do kanonu. Petru dorobił się niezliczonej ilości memów, żartów i anegdot ze słynnym „Rubikoniem” na czele, który jest genialną, ale wymyśloną anegdotą. Nowoczesny Ryszard powiedział wiele głupot z wyjątkiem najbardziej znanego „Rubikonia”, czego można się było domyślić, bo zbyt wiele w tej opowiastce finezji. Od wczoraj fruwa po niemieckim onet.pl inne dzieło, podobnego kalibru, ale tego nie da się już przypisać internetowym dowcipnisiom, to jest osiągnięcie topowych „dziennikarzy” portalu.

Chodzi rzecz jasna o głośne „sankcje”, „zakaz wjazdu” i tym podobne rewelacje, jakie miały się wydarzyć w stosunkach polsko-amerykańskich. Tradycyjnie nie wklejam linków, żeby nie roznosić nieczystości, kto ma chęć i maskę gazową może sobie poszukać „artykułu”, który wywołał tyle zamieszania. Istotne jest to, że do rewelacji Onet.pl odniosła się rzeczniczka Departamentu Stanu:

Doniesienia zakładające jakiekolwiek „zawieszenie” współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa lub dialogu na wysokim szczeblu - wszystko to - jest po prostu nieprawdą.

W odpowiedzi na stanowisko Departamentu Stanu USA lawinowo pojawiły się coraz bardziej kuriozalne tłumaczenia dziennikarzy Onet.pl. Pierwsze komentarze Węglarczyka i Gajcego „przekonywały”, że Onet.pl napisał co innego i rzeczniczka departamentu mówiła co innego. Internet parsknął śmiechem, po pierwszym „Ryśku”. Potem „dziennikarze” zmienili strategię. Stankiewicz i Gajcy wysmarowali nowy „artykuł” i zapewnili, że mają dostęp do notatki nr Z-99/2018 i może faktycznie nie ma tam zapowiedzi sankcji, czy blokady kontaktów, ale za to takie wnioski wyciąga Jan Parys, przygotowujący ekspertyzę dla rządu. Trzeba w tym miejscu dodać, że Parys w cytowanym fragmencie ekspertyzy rzeczywiście panikuje:

Ze względu na znaczenie USA dla naszego bezpieczeństwa nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy prezydent czy premier mają zablokowane kontakty z głównym sojusznikiem. Moim zdaniem uregulowanie sporu z USA jest ważniejsze niż spór z Izraelem czy rozmowy z KE na temat praworządności.

Niemniej są to rozdygotane wizje Parysa, nie oficjalne, czy półoficjalne stanowisko USA. Nawiasem mówiąc kolejny raz potwierdza się moja smutna diagnoza, że PiS otoczyło się „doradcami”, którzy są mocni tylko w gębie, a gdy przychodzi stanąć twardo w obronie racji stanu, to się zachowują wobec USA i Żydów dokładnie tak samo, jak Tusk wobec Putina i Merkel. Tak, czy inaczej „dziennikarze” Onet.pl, Gajcy I Stankiewicz, podają numer notatki i odmawiają upublicznienia jej treści, ponieważ to grozi ujawnieniem źródła – „Rysiek” numer dwa. Dla każdego kto choć raz dostał „tajne” informacje jest jasne, że treścią artykułu można „sypnąć” źródło przecieku, dlatego unika się za wszelką cenę danych, które to ułatwiają. Rysiek Gajcy i Rysiek Stankiewicz podają nr dokumentu, co natychmiast wskazuje na podejrzanych i potem piszą, że nie mogą ujawnić treści, ze względu na ochronę źródła. Powiedzieć, że to pełna amatorka, to nic nie powiedzieć, ale to nie koniec.

Strony

Źródło foto: 
16057 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  a'propos

  ciekawe czy panów z PISu będzie stać na to by wnieść pod obrady sejmu anty-fejkową ustawę medialną w ciągu kilku najbliższych dni...

 2. No, muszę przyznać że od kilku ładnych dni nie pisałem żadnych postów bo nie do końca zgadzałem się z Matką ale teraz wow ! Podpisałbym się, gdybym nie był zbyt małym żuczkiem pod każdą literką tego felietonu. Ktoś w PiS ie nie ogarnia i trzeba to szybko zmienić. Niemniej, Państwo red wymienieni w artykule to są Agenci Wpływu ! I to niemieckiego i trzeba o tym mówić głośno a może też i kasa płynie z innej strony, ze wschodu. No takie kalanie własnego gniazda to musi się dla nich kiedyś źle skończyć. Niech ich ktoś uspokoi albo zdemaskuje. Departament wie swoje a oni wiedzą lepiej. A Parys won !

 3. Likwidacja elity II RP oraz jej podmianka w 1944 roku na pojskojęzyczną bolszewicką POP (Pełniąca Obowiązki Polaków) powielającą się w kolejnym pokoleniu skutecznie paraliżuje członki swoim jadem. Jak się ich pozbyć? Pewnie nawet stażyście mogą ją zastyąpić, którzy mniej szkody by nartobili.

 4. Dziennikarstwo jest dla wolnych ludzi. Ci, wymienieni w tytule, są niewolnikami układu. Oni nie uprawiają dziennikarstwa, oni są zmuszeni to robić - to są wyrobnicy.

 5. Ludność pisowska wcale nie podziela zwierzęcego strachu rządu i Partii przed najmniejszym choćby śladem niełaski ze strony USA i Izraela. To źle wygląda, bo oznacza iż rząd i Partia martwią się raczej ryzykiem utraty nadanej władzy niż niepewnym losem tutejszego ludu.
  Dysproporcje we wszystkim, między USA a Polską są tak wielkie, że wykluczają stosunki sojusznicze, możliwe jest tylko świadczenie mocarstwu naszych usług podwykonawczych w regionie, za które w dodatku trzeba zapłacić. Płacić za prawo do służenia, bo inaczej PiS straci władzę. Straszne.

 6. można coś ugrać. Nie mają kim nas zastąpić w swoim Planie ...

 7. Jesteś w błędzie, to tak nie chodzi. Oni chca stworzyć nowa jakość czyli "nas" pod zarządem "ich". Czyli Trójmorze oparte na polskich i ukraińskich niewolnikach zarządznycj i SELEKCJONOWANYCH przez szlachlę jerozolimską która zamierza się do nas sprowadzić i to będzie nowe Polin.. Część żydowstwa którą zastąpiono polską inteligencę po 1945r reprezentująca III RP jest podzielona na dwa obozy: a) szrządzanie "tutejszymi" w oparciu o UE, b) otrzymanie fuchy pomniejszego nadzorcy nad "tutejszymi" do szlachty jerozolimskiej w nowym Polin. Nasze szczęście polega na tym, że pojawiła się trzecia grupa Żydów "II sortu" ja ich nazywam "Żydami Pisowskimi" którzy zabarykadowali się za polskim nacjonalizmem i antysemityzmem (sic!) i chcą rozgrywać sprawy na własną rekę i utrzymać posiadaną pozycję. Moim zdaniem to co widzimy teraz to jest rozgrywka róznych frakcji żydowskich na naszym terytorium (Lewactwo od Sorosa, syjonisci od Danielsa, tutejsi zasiedziali bez bolszewickich korzeni). 

 8. Dokładnie tak.

  PiS niewątpliwie chociaż z jednej rzeczy zdaje sobie sprawę - że własnymi siłami władzy nigdy by nie zdobył, a obecnie pewnie nie byłby w stanie nawet samodzielnie jej utrzymać dłużej niż kilka miesięcy w razie wycofania sponsora. Stąd każdorazowo natychmiastowa rejterada i pełne spodnie przy najmniejszym pomruku, nawet takim wyobrażonym.

   

 9. avatar

  Hej

  cóż ludzi w dyplomacji mamy z poprzedniego rozdania i w tym zakresie zbyt mało sie zmieniło. Minister Waszczykowski dużo mówił w telewizji, a nowy Pan Czaputowicz już podczas perwszej wizyty w Berlinie zaliczył wpadkę.tak więc to nie wpełni wina redaktorów, a wina personelu ambasad i MSZ. i za to osoby które doprowadziły do jakiego kolwiek przecieku powinny być wyrzucone na zbity pysk i dodatkowo obciążone ogromną finansową karą.

  Co do przemówienia Pana Morawieckiego: Powiedział prawdę! rok 1968 pamietam dokładnie. Najpierw ulotki na uczelni drukowane "Małym drukarzem" (taka zabawka dla dzieci do składania tekstu z gumowych literek) na kartkach A5, a potem strajk. Marsz pod Collegium Novum i atak na nas milicji. biegli  ławą, a z boku pędzilo ORMO przywiezione Autosanami. Dwie pręgi po pałach jeszcze przez trzy tygodnie czułem na plecach. Wtedy jednym z głównych haseł  było WOLNOŚĆ PRASY. Cała nagonka na Żydów nastąpiła po dwóch, może trzech dniach. Tak więc premier Morawiecki po prostu powiedział prawdę

  widz?

 10. Aubobus Autosan powstał w latach '70. W 1968 roku z polskich autobusów był Jelcz i San. Z resztą się zgadzam.

   

 11. Strony