Prześlij dalej:

Prawdę mówiąc sam zachodzę w głowę, jak to się dzieje, że POKO, dawniej PO, przy wszystkich katastrofalnych błędach komunikacyjnych PiS, nadal występuje w roli recenzenta politycznych afer. Jest to swego rodzaju fenomen, którego nie da się udowodnić sprawnością komunikacyjną POKO, bo jak się dobrze przyjrzeć wcale nie wygląda to lepiej niż w PiS. Jedyną odpowiedzią, jaka przychodzi do głowy, to zaprzyjaźnione media, odwracające i stawiające rzeczywistość na głowie. Postanowiłem pokrótce przypomnieć, jaka jest rzeczywista rzeczywistość i jaki „Gabinet celi” marzy o powrocie do władzy, a chce tego dokonać poprzez wytykanie „afer” i działań bezprawnych konkurencyjnej partii.

GABINET CELI

1. Arabski Tomasz – były szef Kancelarii Premiera Donalda Tuska oskarżony o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Proces został wytoczony w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, ale do postępowania ze względu na ważny interes społeczny włączył się prokurator.

2. Biernat Andrzej – były minister sportu i turystyki w rządzie PO PSL Donalda Tuska i Ewy Kopacz, oskarżony o to, że w okresie od 2011 do 2013 roku złożył sześć fałszywych oświadczeń majątkowych i nie wykazał ponad 120 000 zł dochodu w oświadczeniu podatkowym. Za popełnione czyny grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

3. Gawłowski Stanisław – były wiceminister i sekretarz stanu w ministerstwie Ochrony Środowiska w rządach PO-PSL, były sekretarz generalny PO. Podejrzany w kilku postępowaniach, główne zarzuty dotyczą przyjęcia co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, dwóch zegarków wartych 25 tys., podżegania do wręczenia łapówki w kwocie co najmniej 200 tys., ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

4. Grabarczyk Cezary – były minister sprawiedliwości i turystyki w rządzie PO PSL Donalda Tuska, wiceprzewodniczący klubu Platforma Obywatelska. Prokuratura Regionalna w Katowicach postawiła mu zarzuty poświadczenia nieprawdy w toku postępowania o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej.

5. Krajewska Ligia – była szefowa gabinetu politycznego minister edukacji narodowej Katarzyny Hall w rządzie PO PSL Donalda Tuska, oskarżona o działanie na szkodę Fundacji Szkoła Społeczna, której prezeską była w latach 2001-2007. Zarzuty dotyczą nadużycia uprawnień, przywłaszczenia pieniędzy, towarów i usług na szkodę fundacji, na kwotę 250 tysięcy złotych, oraz posługiwanie się podrobionymi fakturami.

6. Kwiatkowski Krzysztof – były minister sprawiedliwości w rządzie PO PSL Donalda Tuska i Ewy Kopacz oskarżony o cztery przestępstwa nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowiska dyrektora delegatury NIK w Łodzi, wicedyrektora delegatury w Rzeszowie i wicedyrektora departamentu środowiska Izby.

7. Neumann Sławomir – były wiceminister zdrowia i sekretarz stanu w rządzie PO PSL Donalda Tuska i Ewy Kopacz obecny szef klubu POKO, dawniej PO. Podejrzany o przekroczenie uprawnień, w celu osiągnięcia korzyści przez osoby trzecie w kwocie 13,5 mln zł. Komunikat Prokuratura Krajowej: "osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną, która bezprawnie pobierała od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane w rzeczywistości przez Narodowy Fundusz Zdrowia".

Strony

Źródło foto: 
15513 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

6 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  no naprawdę, Panie Wielgucki, żeby nadać taki tytuł? no jak można? Gabinet cweli POKO? co na to GWuj czy inny waffelek ss przy Wiertniczej 666? Chyba chodziło o gabinet w celi?

 2. Kto ma media ten narzuca narrację, prosta sprawa. PiS w swoim "geniuszu" postanowił rynku medialnego nie tknąć nawet małym palcem żeby się pochwalić przed totalną targowicą jak bardzo miłuje demokrację i pluralizm. A tu wielkie zaskoczenie - zamiast spodziewanej pochwały dostaje bęcki jeden za drugim. No któż by się tego mógł spodziewać...

 3. "Gabinet celi" może sobie pozwolić na recenzowanie rzekomych pisowskich afer tylko z jednego powodu - nikt z wymienionych przez MK nie siedzi i prawdopodobnie nie już nie będzie siedział.

  Rozumowanie prostego ludu jest takie: "jedni i drudzy mówią o jakiś aferach, ale to tylko takie gadanie. Bo jak by to była prawdziwa afera, to ktoś poszedłby siedzieć. Ale skoro nikt nie siedzi, to te wszystkie afery są tylko folklorem politycznym".

 4. Wygląda na to, że te wszystkie niby afery PO - to bajki z mchu i paproci...

 5. To raczej wygląda na jakiś jeden z punktów umowy - niemiecka agentura zostaje nietknięta. Niektórych innych punktów też już się można powoli domyślać, a licho wie co tam jeszcze siedzi.

 6. avatar

  oto jak Tussk rządzi w Polsce:

  http://telewizj...

 7. Strony