Fundacja milczy, Play nie zaprzecza, że Jerzy O. bierze kasę za udział w reklamie „24 Finału WOŚP”

Prześlij dalej:

W najbliższych dniach do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynie kolejna skarga na bezczynność Fundacji WOŚP, w związku z pytaniami zadanymi w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Nie wszyscy wiedzą, ale WOŚP oprócz tego, że jest fundacją, posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego i co za tym idzie ma prawny obowiązek odpowiedzieć na każde pytanie związane z finansowaniem fundacji i co więcej z finansowaniem „Złotego Melona”, który jest spółką powiązaną i w całości należy do WOŚP. W praktyce oznacza to, że każdy dokument finansowy, który zażyczy sobie do wglądu dowolny obywatel, WOŚP ma obowiązek doręczyć. Jak jest naprawdę wszyscy wiemy, żadnego dokumentu szczegółowo rozliczającego zakupy i usługi świadczone na rzecz WOŚP, nikt nigdy od fundacji nie wyrwał. Szczytem arogancji ze strony Jerzego O. było odmówienie dostarczenia do sądu rozliczeń ze „Złotym Melonem” i prywatnymi firmami należącymi do rodziny Owsiaków. I tak jest za każdym razem, WOŚP i Jerzy O., nie opowiadają na najbardziej podstawowe pytania, notorycznie przy tym łamiąc prawo. Przy okazji wyjaśnię też, że skarga wniesiona do WSA w Warszawie wcale nie dotyczy zarobków Jerzego O., czy faktur „Złotego Melona”. Fundacja WOŚP odmówiła udostępnienia dokumentów, które potwierdziłby napompowany kreacjami księgowymi „rekord” z 2015 roku i wyłącznie o to pytałem. Po blamażu w Sądzie Rejonowym w Złotoryi prawnicy pana O. wymyślili bajeczkę, że tylko biegli mogą mieć dostęp do dokumentacji finansowej WOŚP.

Wbrew kłamstwom i propagandzie rozprowadzanej przez samego Jerzego O. i jego współpracowników, WSA nie pozostawia wątpliwości, czy WOŚP ma obowiązek udzielać informacji, każdemu, kto wystąpi z pytaniem w trybie ustawy. Oto fragment prawomocnego postanowienia WSA w Warszawie, sygn. akt II SAB/Wa 811/15:

W ocenie Sądu, sprawa niniejsza mieści się zarówno w zakresie podmiotowym, jak i przedmiotowym u.d.i.p. (…)

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako organizacja pożytku publicznego wykonuje zadania publiczne. Jest zatem podmiotem zobowiązanym w rozumieniu u.d.i.p. (…)

Jednocześnie, W ocenie Sądu, informacje żądane we wniosku z dnia kwietnia 20 kwietnia 2015 r. dotyczące kwestii finansowych tak w zakresie pozyskania środków, jak i ich rozdysponowywania przez Fundację stanowią informację publiczną.

Koniec głupich tłumaczeń i kluczenia, sprawa jest jasna, fundacja WOŚP ma prawny obowiązek odpowiadać na pytanie w trybie ustawy o dostępności do informacji publicznej, a pozyskanie środków, jak i ich rozdysponowywanie przez Fundację stanowią informację publiczną. Ponieważ Jerzy O. i jego fundacja nic sobie nie robią z postanowień i zarządzeń sądów, postanowiłem publicznie zadać inne pytanie, tak, żeby każdy mógł zobaczyć arogancję „filantropów”. Dotarły do mnie sygnały, nie potwierdzone informacje, że Jerzy O. ma podpisany komercyjny kontrakt z siecią Play Polska i otrzymuje wynagrodzenie za reklamowanie tej firmy, nie wyłączając kampanii związanej z "24 Finałem WOŚP". By potwierdzić, czy tak rzeczywiście jest zapytałem na Twitterze Play i WOŚP o fakty i tak wygląda odpowiedź Play, przy całkowitym milczeniu fundacji Jerzego O.:

Strony

55318 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  gratulacje dla gospodarza...kolejny kamyczek do ogródeczka...mnie jednak jak zwykle przy okazji juraska ogarnia czarny sarkazm...i tak sobie mniemam ze w przypadku orkiestry...tak jak w przypadku CARPATII nie dane nam bedzie zobaczyc czegokolwiek..dlaczego??BO GDYBY BYLY jakiekolwiek papiery..to wspołpracownicy prezesa juz dawno by anonimowo nawet wyslali cokolwiek...nawet bzdurne skany dokumentow ksiegowych do prokuratury czy do gazet...albo by sobie zmniejszyc wyrok..albo li TYLKO po to by "prezesowi" zrobic koło "pióra"....

 2. 63 letni "Jurek " to faktycznie rowniacha , kumpel i w ogole "jazda bez trzymanki" , dla oglupionych dzieciakow ! Ale dzieci nie ma co winic za to , ze daly sie uwiesc szczytnej idei , na wpierdol zasluguja ich rodzice , za to , iz nie potrafili uswiadomic swoich pociech w co tam sie gra !!!

 3. Ale się dzieje ! Ciekawi mnie tylko co wymyśli  Jerzy O .Jego wiedza i świadomość ,że to jego koniec pewno spać nie dają .Linia obrony?(rżnięcie głupa ) ,bo to wychodzi mu najlepiej.Ale nie z NAMI te numery Juras..!

 4. MK nie wywalaj tu tych drżących pytań avalonki czy cuś tam. Pamiętaj, że sam się wstawiałeś za ogłupiałymi lemingami swojego czasu i zachęcałeś do prób docierania do nich, co my to robimy od lat z naszym otoczeniem.
  Jak się chce pytać o Elbanowskich na podstawie artykułu w SE, to znaczy że lemingi tym żyją i przeżywają doniesienia brukowaca, że fundacja ma wynagrodzenia. Może warto i sprawę zbadać z dziennikarskiego punktu widzenia, a nuż Elbanowscy coś wykręcili z tej radości, chociaż dotąd to zawsze po tamtej stronie zwykle siedzieli złodzieje.

  W dodatku trzeba im tłumczyć i wyjaśniać, że zasłanianie się żebraniną na chore dzieci a walka o wolny wybór rodziców w sprawie edukacji własnych dzieci to nie ta bajka gatunkowa. Oni naprawdę nie mają skąd wziąc wzorców i punktu odniesienia. Pamiętaj, że ich główny góru pochodzi z bandyckiej rodziny, sam pradopodobnie w PZPR uświnił ręce po łokcie i dzisiaj swój kompleks kata przekłada na wyznawców w choreym widzie poczucia winy i własnych kompleksów.
  Stąd ci biedacy są pogubienie na równi z francuzami walczącymi ołówkami z AK-47. Trzeba im pomagać a nie kasować, bo to ich utwierdza w przekonaniu, że mają świętą rację co do katoli:)

 5. wiec trzeba je usuwac bo beda rozmywac watek wprowadzajac dezinformacje i rozsiewac watpliwosci,
  Zbliza sie termin zebraniny i wychodzi na to, ze ten spryciarz w czerwonych okularach znowu wypusci dzieci na ulice ..
  MK przejdzie do historii jako ten ktory pokazal, ze krol jest nagi, tylko, ze sprawa nie jest skonczona.
  Owsiak dalej bedzie robil swoje, wielu ludzi zachowanie Owsiaka naprawde bulwersuje..

 6. avatar

  Prosty komunikat. Trolle z sekty wylatują zaraz po zalogowaniu.

 7. Nie jestem z żadnej sekty, chciałabym odrobiny rzetelności. Czytam Pana blog od dłuższego czasu i interesuje mnie sprawa J.O.
  Proszę o info na temat tego postanowienia WSA w Wawie. Czy to dużo?

 8. avatar

  Jak się oczekuje odrobiny rzetelności, to się najpierw samemu powinno wykazać odrobiną przyzwoitości. Wystarczy wpisać sygn. akt do Google, aby postanowienie wyskoczyło. Zatem albo Pani kłamie albo prowokuje albo jest wyjątkowo nieudolna i jeszcze do tego insynuuje brak rzetelności, czy wręcz oszustwo. Wysłałem Pani maila z pełną treścią postanowienia i to ostania rzecz, którą zrobiłem. Nie życzę sobie Pani obecności na portalu chyba, że potrafi się Pani właściwie zachować, a to oznacza, że nie trzeba Pani tłumaczyć o jakie zachowanie chodzi.

 9. avatar

  Być może prawidłowe ujawnienie tego wszystkiego może być możliwe jedynie...w Strasburgu.
  Z uwagi na fakt, że tu nikt nie odważy się tego prawnie zamieść, byłby zbyt duży syf, a ile osób jest pod to wszystko podwieszonych i któż to może być to aż strach pomyśleć. Im szybciej się to wyjaśni tym lepiej. To nie Amber Gold gdzie umoczyło tylko kilka tysięcy ludzi i słuch po sprawie zaginął.

 10. Dziwne jest uparte zamilczanie Twojego przedsięwzięcia przez tzw wolne media prawicowe. Coś tam czasem bąkną, ale jakby zaledwie tolerowały kłusownictwo w lesie który wyłącznie sobie przyznały.

 11. Strony