Prześlij dalej:

Muszę zacząć od gorących podziękowań dla funkcjonariuszy z Czerskiej, bo od wielu lat nie mogę się doprosić faktur od Owsiaka i zarządzanych przez niego podmiotów zlecających usługi firmom rodzinnym. Tymczasem GW nie cacka się z austriackim „biznesmenem” i zaprzyjaźnionymi z redakcją pełnomocnikami: Giertychem i Dubois. Po tym, jak brukowiec opublikował taśmy z ofertą korupcyjną dla prezesa NFOŚ Kazimierza Kujdy, przyszedł czas na publikację słynnej faktury i tu się zaczynają dziać prawdziwe i klasyczne dla „biznesmenów” III RP.

Po pierwsze nie ma żadnej faktury od austriackiego „biznesmena”, ale jest refaktura:

refaktura.jpg

Powyższy „dokument”, z którego jeszcze się pośmiejemy, wystawiła firma:

NUNEATON SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
ul. GRZYBOWSKA, nr 2, lok. 29
00-131 WARSZAWA
KRS: 0000655036
REGON: 366168687
NIP: 5252690805

Firma ta jest spółką celową spółki "Srebrna", a zarządzał nią „biznesmen” Gerald Birgfellner. Sam fakt, że spółka celowa wystawia refakturę spółce "Srebrna", to jest ekonomiczne i fiskalne kuriozum, ale bez tego kuriozum dla Geralda Birgfellnera cały „biznes” nie miał sensu. Pan Gerald Birgfellner nie był w stanie w żaden sposób udokumentować usług wykonanych na rzecz spółki „Srebrna”, czego domagał się Jarosław Kaczyński, no to wystawili refakturę, bo co mu zależy i kto mu, co zrobi? Poza Geraldem Birgfellnerem nikt nie wie, gdzie jest pierwotna faktura, kto ją wystawił i za jakie usługi.

Powstaje dokładnie taka sama sytuacja, jak w filmie „Dług”. Paru gości gada sobie luźno o jakiejś inwestycji. Jeden mówi, zobaczę co się da zrobić i po paru dniach wraca z rachunkiem za swoje "usługi", gdzie widnieje tylko jedna pozycja: „Poniosłem koszty”. Przekładając to na życie zwykłego śmiertelnika, sytuacja jest analogiczna do takiej oto codzienności. Wchodzimy do sklepu i od progu atakuje nas sprzedawczyni: „W czym mogę pomóc”. Coś tam nam wciska, coś proponuje, w końcu wychodzimy ze sklepu bez zakupu. Za dwa dni przychodzi „refaktura” i to nawet nie ze sklepu, ale od firmy X za „umowę ustną” zawartą w sklepie. Taki poziom idiotyzmu i desperacji włączył najgorszy sort. Przy czym mówimy o świstku papieru na 1 580 058 zł, a tak wygląda refaktura na 143,69 zł.

refaktura2.jpg

Według tego sytemu „świadczenia usług”, firma należąca do mojej Żony, w której jestem notarialnym pełnomocnikiem i mam zawartą umowę od dzieło, może Jarosławowi Kaczyńskiemu, jako prezesowi PiS wystawić refakturę, powiedzmy na 3 000 000 zł, za „Świadczenie usług PR-owych na rzecz PiS”. Niestety ludzie się w takich ordynarnych sztuczkach gubią i PiS musi rzeczywiście wystawić komuś rozgarniętemu fakturę za solidny PR, bo wiemy jakie są zdolności PiS w tym zakresie i jak to się tragicznie wiele razy kończyło. „Faktura” opublikowana przez GW zostałaby wyśmiana przez każdą księgową, ale ludzie nie rozumieją na czym polega prymitywna manipulacja i to jest problem.

Źródło foto: 
23057 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Tu właśnie chodzi o prymitywną manipulację, by prosty lud na słowo "Kaczyński" zaczął kojarzyć że to jakiś bogaty deweloper (trwa akcja przyklejania tego słowa do nazwiska prezesa PiS), który w dodatku odmawia zapłaty za wykonane usługi. Akcja ma zabrać PiSowi kilka procent w wyborach parlamentarnych i zmusić go do szukania koalicji z PSL. To z pewnością załatwi PiS i doprowadzi niejednego i niejedną w Polsce i za granicą do orgazmu.

  Jedyną strategią obronną wydaje się tu być kontruderzenie i wyciągnięcie wszystkich trupów z szaf przeciwników. Sam, wkurzony imputowanym mu romansem z buldożycą, Kamiński nie wystarczy. Tu trzeba uderzyć z całą mocą. Amunicja jest, ale dotąd bano się jej użyć.

 2. Albo ubranie sweterka i uśmiechniety Kaczyński....

 3. Słuszna uwaga, już zauważyłem, że nawet ci którzy za bardzo się polityką nie zajmują, słyszeli że "...ten z PISu, no jak mu tam, Kaczyński chyba... to jakieś wieże w Warszawie pobudował a płacić nie chce... "

  Niestety tu znowu PR PISu leży i kwiczy...

 4. w związku z codziennym drukowaniem w GW kolejnego odcinka sensacyjnej powieści kryminalnej "Prywatne Wieżowce Kaczyńskiego"  niezbędne jest uruchomienie przez jakieś biuro turystyczne wycieczek do stolicy wraz z możliwością obejrzenia 2-ch wysokościowców przy ul. Srebrnej 16 z możliwością ewentualnego wjazdu windą na ostatnie pietro i podziwianie przez zainstalowane tam teleskopy i lunety panoramy Warszawy...

  na dole w specjalnym kiosku powinny być sprzedawane pamiątki z pobytu w tym pięknym zakątku wraz z możliwością zakupienia archiwalnych numerów GW z artykułami demaskującymi bogactwo Prezesa i jego Kota...

   

 5. Atmosfera powoli zaczyna przypominać film 'dług'.

  Bewupopodobny wyrób borsuk jaki masz stopień ochrony balistycznej według STANAG i czemu to jest najpilniej strzeżona tajemnica PGZ PRZED podpisaniem umowy z armią? I czemu to proste pytanie urasta do poziomu zdrady narodu?

 6. avatar

  Pod taką "Refakturą" powinny być załe teczki załączników z wyszczególnionymi poniesionymi kosztami i ich uzasadnieniem. 

  A poza tym, z nowości na 2019 :

  Dla samochodów prywatnych wykorzystywanych w działalności gospodarczej nowe przepisy przewidują pewne uproszczenie. Mianowicie zniesiony zostanie obowiązek prowadzenia kilometrówki dla celów PIT za wyjątkiem rozliczeń pracowników w ramach delegacji służbowych. Przedsiębiorca wykorzystujący prywatny samochód w prowadzonej działalności odliczy zaledwie 20% wydatków eksploatacyjnych na paliwo i koszty eksploatacji samochodu niezależnie od przejechanych kilometrów w ramach działalności gospodarczej.

  Zobacz więcej: https://poradni...

 7. Istnieją dwie spółki NUNEATON:

  - NUNEATON sp. z o.o.,

  - NUNEATON sp.k.

  Na fakturze jest nazwa wraz z NIP NUNEATON sp. z o.o., ale już adres NUNEATON sp.k.

 8. avatar

  Z tego co kojarzę, to pieniądze na pokrycie tej FUCK tury posiada pania Basia Piela.

   

 9. avatar

  Jakimiś głupotami się zajmujecie. Podobno Kaczyński żwirek dla kota sąsiadowi  po nocy podprowadzał.

  Prawda to czy fałsz?