Żelazny elektorat PiS to mit. Tylko PO ma żelazne etaty!

Prześlij dalej:

Poza tytułem właściwie nie ma o czym pisać. Nędzna frekwencja i żadne ruskie serwery tego nie wytłumaczą. Żelazny elektorat PiS nie istnieje, z tych magicznych 30%, które nie mogą przebić szklanego sufitu, do urn poszła „mniejsza połowa”, reszta nie ruszyła dupy. Co to oznacza? Donald Tusk nie przypadkowo ogłosił zwycięstwo przed oficjalnymi wynikami, bo to tutaj właśnie mają zastosowanie ruskie serwery. Dostarczanie argumentów magikom musi się skończyć wyciąganiem królika z cylindra. Wyborca PiS przerzucał grillową z Tesco na ruszcie, a w tym czasie leming wie z czego żyje i rzuca wszystko, żeby pójść walczyć o siebie. Dalej mamy naprawdę dobre wiadomości. Nie zmieniam zdania, co do wyborców JKM i jego samego, ale im się chciało i oni zrobili swoje dla siebie. SLD dostał w zad i daj im Boże jeszcze więcej. PSL się przeczołgało i ten wyjątek wyłamuje się z radosnej reguły. PSL w europejskim wyścigu wpadło na metę rzutem na taśmę, co oznacza, że w samorządowych dostanie w okolicach 10% i o parlamentarne może być spokojne. Zupełnie inaczej sprawy się mają w przypadku „nowoczesnych”, którzy zdechli w mękach. Pajac z Biłgoraja wspomagany innymi babami z brodą odpadł w swojej koronnej konkurencji. Żegnamy pajaca. Plankton potwierdził, że jest planktonem, czas najwyższy na teleportację. Wyborcy ziobrystów, narodowców, PJN, PR powinni zrozumieć, że są tu lub tam. Tu znaczy po stronie mocy, tam kończą się marzenia. Rydzyk, nie ojciec, i nie Tadeusz, rozpieprzył co najmniej jeden zwycięski procent, tego nie jestem w stanie zrozumieć i mówię o wyborcach, bo Rydzyk to dla mnie zawsze był Boniecki. Chyba wszystko. Z jednej strony nie jest źle, z drugiej najgłośniejsi patrioci i antykomuniści obżerali się kiszką, gdy larum grano.

6
51810 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

70 (liczba komentarzy)

 1. Donaldino będzie się przynajmniej dłużej wykrwawiał. Po drugie - po kiego grzyba PiS-owi zwycięstwo na poziomie 33%? Musi być minimum 51, co w obecnych warunkach medialnych jest nie do zdobycia. Musi coś pierdyknąć, a zdrowo...

 2. :(

 3. nigdy nie jest za późno. W dobie obecnie trwających przemeblowań w geopolityce wszystko jest możliwe. Nie ograniczajmy się do własnego podwórka, ok?

 4. podworka, bo nie mozna ograniczac sie do czegos czego nie ma.

 5. avatar

  Władimir przybędzie tu na białym koniu i zrobi porządek po prawej stronie Wisły.
  A Aniela stanie z jego lewej strony, na lewym brzegu! W ten sposób dopełnią się żywotne interesy Niemiec i Rosji!

 6. w Europie rzeczywiscie cos ruszylo, w Europie. Nie w kuricy:(

 7. A widziałeś jakąś kampanię?
  Ja nie zauważyłem.
  Za co oni q....a biorą pieniądze.....

  Pozdrawiam,

 8. avatar

  Zaskoczę Cię, ale nie uważam, żeby kampania była zła. Normalna, nawet przyzwoita. "Naród wspaniały tylko ludzie kurwy".

 9. "Efekt będzie taki jak zawsze. JKM nie przekroczy progu, a głosy zostaną scedowane na największych „reżimowych” szkodników, czyli PO i Europa Plus Kalisz".
  Źródło: http://www.kont...
  Nie będę tego komentował.

  Oczywiście mnie też martwi zwycięstwo PO. Prawie tak samo, jak drugie miejsce PiS. Niestety Polacy potrzebują jeszcze 15 lat, aby łaskawie dojść do wniosku, że między tymi partiami, z punktu widzenia interesu polski wewnątrz i na zewnątrz, nie ma żadnej różnicy.

  Wynik ludowców zaskakujący.

 10. avatar

  Dlaczego nie chcesz komentować? Byłem pewien, że JKM wejdzie, więcej niż pewien, tylko robiłem wszystko, żeby cały plankton nie wszedł. Mimo wszystko lepszy jest JKM od rewersu, czyli JP.

 11. Ano dlatego, że do tej pory Twoje przewidywania w dużej mierze się sprawdzały, a czytam Twoje blogi od czasu "Grzegorz Marczak to cipa". Nim popłynie z mej klawiatury fala hejtu pod adresem rozregulowanych politycznych busol, dam szansę tym, którzy - po ludzku - pomylili się.

  Myślę, że na wynik KNP trzeba chyba patrzeć tak, jak mówi "krul kuców" - w Europie budzą się nastroje eursceptyczne. UKIP wygrał w UK, we Francji - Front Narodowy. Co stało się w Niemczech, nie wiem, bo jeszcze nie doczytałem - oglądam wciąż Tuska i nie mogę się doczekać, gdy jego głębokie zmarszki mimiczne pobłębi jutro PKN, publikując oficjalne wyniki i wieszcząc zwycięstwo PiS.

 12. avatar

  W prognozach zawsze byłem cipą, większą niż Marczak. JKM zrobił swoje, to znaczy pozwolono mu zrobić swoje. Takie są trendy, we Francji wygrał "faszyzm", JKM jest polskim Lepine. Naprawdę się ciesze, że odbiło w tę stronę, bo Circus Błazna z Biłgoraja był nie do zniesienia.

  PS JKM odebrał głosy PO, co jest smutne i radosne jednocześnie.

 13. avatar

  Gdyby JKM miał odebrać głosy PO nie lansowano by go tak uparcie we wszystkich możliwych reżimowych mediach. JKM odebrał głównie głosy Kaczorowi, a zatem wypełnił doskonale swoje zadanie!

 14. avatar

  Mój głos... nieoddany na KNP, poszedł na PiS

  Do głowy by mi nie przyszło RP albo inne lewackie fantasmagorie

 15. avatar

  Wiesz Kurak?!  Odpisałem coś do "FIizia" i strasznie mi przykro, że nic o tym nie wiesz.
  Odświeżam strone poraz kolejny i chu...

  Masz u mnie bana

  Przepraszm Najmocniej. Popiepryszyły mi się wątki. Bana odszczekuje, a co do azylu... pomyślałem że masz na myśli "dyspense". Ale miarkuję co Waść oferujesz.
  Pozostaję z szacunkiem,
  nielicho pijany:
  Tadek Boczek

 16. avatar

  Rządzaca CDU wygrała choć straciła i procenty i liczbe mandatów, wiecznie druga SPD mocno zyskała, trzecia siła to tradycyjnie zieloni. FDP podzieliła los naszego pajaca biłgorajskiego. A ponieważ w tym roku Niemcy znieśli progi wyborcze to wejdzie trochę planktonu - AFD - Alternatywa dla Niemiec, weszli po raz pierwszy więc nie wiadomo dokładnie co to za ptica, z haseł wychodzi na to że eurosceptyczna, w sumie mają chyba czwarty wynik ( ale to tak jak Korwin który się drze że jest czwartą siłą w kraju, hehe), no i niespodzianka , jeden mandat najprawdopodobniej dla NPD.

 17. co ty czlowieku za bajki wypisujesz? miedzy PO, a PiS nie ma roznicy??? gdyby tak bylo, to by nie doszlo do katastrofy smolenskiej.
  jak w ogole mozna porownywac bande oszustow do uczciwych ludzi.

 18. avatar

  z jednej strony Wisły będzie Priwiślański Kraj, a z drugiej Generalne Gubernatorstwo czy inny Provintz Posen!

 19. Ludowcy to tak naprawde jedyna partia, ktora ma "zelazny" elektorat w Polsce. Oni zawsze, ale to zawsze wchodza i maja od 5-8% (niezaleznie od tego, co sie dzieje z ich koalicjantem).

  Staja sie jezyczkiem uwagi i, jesli do tej pory tego nie zauwazyles, NIC bez ich przynajmniej milczacej zgody w Polsce sie nie dzieje.

  Zdolnosc koalicyjna wszechstronna - od SLD po nawet przymiarki do rzadzenia z PiS.
  Niezatapialni.

  Dla mnie "ludowcy" to papierek lakmusowy madrosci naszego spoleczenstwa. W momencie, kiedy nie wejda do sejmu i senatu to uznam, ze nasze spoleczenstwo zmadrzalo.

 20. Nie tylko to.

  Moim zdaniem, różnymi Szczypińskimi żadnych wyborów PiS już nie wygra.

  Jolanta Szczypińska jest tutaj postacią symboliczną, wręcz uosobieniem śmierdzącego lenistwa i zaprzeczeniem jakichkolwiek pozytywnych zmian. "Znam osobiście prezesa Kaczyńskiego" - to jedyny atut Szczypińskopodobnych.

  Nie warto dawać takim ludziom władzy do ręki, bo i tak spieprzą wszystko, co da się spieprzyć. W tym aspekcie są tyle samo warci, co ludzie Tuska.

 21. Do urn rzucili sie wszyscy co do sztuki koledzy skarbu państwa (widać jak mało ich na szczęście jest), i niestety tylko połowa wrogów Tuska.
  Cieszy pogonienie Palikota. Zamiana Ruchu na mikkistów w PE jest dobrą wiadomością.

 22. "Mikkinistów", czyli kogo? Ludzi, którzy najpierw wierzyli PO, potem zwrócili się w kierunku haseł wolniościowych, zapominając, że ewolucja poglądów z PO, bez definicyjnej komuny po drodze, to Prawi i Sprawiedliwość?

 23. Nie, korwinowcy nigdy nie wierzyli w PO. W PiS też nie, co nie jest blędem "umysłowym", jednak jest błędem taktycznym.

 24. Korwin to śpioch agent , w 2007 miał umowę z Tuskiem . Teraz Donald obłudnik niby atakuje Korwina a grają do tej samej bramki .

 25. tak, cos w tym jest. zreszta pasuja do siebie:"myszka Miki i kaczor Donald".

 26. avatar

  :)

 27. avatar

  Ale są zmobilizowani, są twardym elektoratem i poniżej 20% nie zejdą, jakkolwiek będą się nazywać.

 28. Tak, w skali kraju ludzie żyjący  z tego że ów kraj jest tak zarządzany jak jest, nie zejdą poniżej 20%, zaś przeciwnicy tego bajzla mają rozmaite, czasem dziwne poglądy i są mniej jednolici w tym co lepsze a co nie.
  To naturalne niestety.

 29. avatar

  Oby. Jak Tusk pójdzie na dywanik, to oznacza zadymę na, którą czekam(y). Faktycznie ani PO, ani TVN nie tryskali radością.

 30. avatar

  I nieskrępowanego kręcenia lodów ciąg dalszy nastąpi....

 31. RN, zgodnie z obawami, języczkiem platformy. Podobnie janczarzy Rydzyka.
  Tusk jak zwykle WYKORZYSTAŁ 90% swojego a'2500 zł/m-c elektoratu.
  Reszta jest lenistwem.

 32. Rydzol też się dołożył do tego wyniku , no i 2500 brutto po urzędach też :)

 33. zarlo i chyba zdycha... ale poczekajmy do jutra, do czasu ogloszenia wynikow 'losowania'' z ruskich serwerow...

  tej butelki szampana nie otworzysz bez korkociaga
  lub francuskiego sposobu odbijania z obcasa czy ciachniecia szyjki czyms takim jak  np szabla (bo tak to, q.., oni tez robia)

 34. "Cysorz bierze z szafy litra
  i odbija berłem szyjkę..."
  Pewne rozwiązania- mniej lub bardzej prowizoryczne są konieczne i powszechne. Zdrowy, chłopski rozum też w końcu znajduje zastosowanie.
  Doczekamy.

 35. "Cysorz bierze z szafy litra
  i odbija berłem szyjkę..."

 36. avatar

  że  w  oficjalnych  wynikach  przewaga  PO  będzie  jeszcze  większa. I  jeszcze  większe  powody  do  wk...

 37. avatar

  To są idiotyczne wybory, w których liczą się mandaty, co oznacza, że będzie po 19. Reszta nie ma znaczenia. No chyba, że się gdzieś pomylili o mandat, ale wątpię. Nie ruskie serwery, ale wyborcy dali dupy.

 38. avatar

  w  tym  przypadku  ręki  ruskich  serwerów. Prawda  jest  naga  i  wrzeszczy. Po  tylu  aferach  wynik  PO  powinien  się  kształtować  w  graniach pajaca  z  Biłgoraja lub  chociaż PSL. I  nie  ma  co  zwalać  wszystkiego  na  obróbkę  medialną.

 39. Wybory są idiotyczne i kampania trudna, bo trzeba było zachęcać do głosowania ludzi wiedzących że ten cały PE jest bez znaczenia.
  W dodatku sceptyków w tym temacie unijnym jest więcej po stronie piso podobnej.

 40. avatar

  Jest  w  tym jakaś  prawda. Sama  mam  odpowiednie  zdanie co  do PE. Idąc  do  wyborów  nie  przyświęcała  mi  idealna  wizja  jakiegoś  europosła  odnoszącego  zwyciśeską  batalię  o  Polskę. Pomyślałam  sobie, że  jeśli  mam   komuś  zafundować  suty  wikt  w  Brukseli  to  niech  będzie  to  ktoś  z  PiS  niż  z  PO  czy  innej  zgrai.

 41. avatar

  i pokaże wała oszustom Tuska, chociażby za te wszystkie przekręty ostatnich 7 lat. Niewiele by to zmieniło, ale z pewnoscia nieco otrzeźwiło bandę rudego, bo strasznie już rozbisurmanieni! A tak... bedą dalej strzyc te barany, potem je ogolą, a na końcu zarżną!

 42. 'Zobacz, jak Platforma traci elektorat. Gwałtowny odpływ wyborców od partii Tuska'... a doopa zbita, czerwono-sina

 43. Jeśli założymy, że exit polls są reprezentatywne, to po raz kolejny ze smutkiem należy skonstatować, że są w tym kraju dwa narody i że ten drugi jest liczniejszy. Kropka. Nie sądzę żeby zwolennicy PiS bardziej grillowali od zwolenników PO. Tu po prostu zagrała zwykła matematyka. Więcej jest ludzi którzy nie chcą słyszeć o żadnej niepodległości, suwerenności i samodzielności, bo im się źle te słowa kojarzą.

 44. avatar

  Jak policzyli głosy w 30% komisji to im wyszło 34/27 dla PiS, ciekawe jak będzie nad ranem?

 45. Wiem, że po 30% okręgów wynik zawsze jest lepszy dla PiS i potem maleje, ale mimo wszystko 7 punktów procentowych przewagi to nie jest mało.
  ---

  Po 63% zmalało o 1,81, ale to nadal 5,22 różnicy.

  Wyniki TVP-TVN też się zmieniły (tam różnica zmalała do 0,7 dla PO)
  ---

  Po 91% zmalało łącznie o 5,97 w porównaniu z 30% do 1,06.

  Wygląda na to, że jednak PO przeskoczy PiS, bo ponoć została Warszawa, a tam wygra PO. Co prawda nie ma też np. Tarnowa, ale potencjał głosów nie ten, a i różnica między PO i PiS w samym mieście nie musi być wcale zbyt duża.
  ---

  Na stronach www PKW jest już wliczona Warszawa (po blisko 97%), przewaga PiS zmalała do 0,99. W porównaniu ze stanem z 30% okręgów spadło o 6,04 punktów procentowych.

  Brakuje wyników z Tarnowa, Lublina, Wałbrzycha, Zabrza, Gliwic i jednego z powiatów.

 46. Po przeliczeniu z 60% okręgów różnica wychodzi 5,2 przy czym policzono już Warszawę. Nie nadrobią tej różnicy Gdańskiem i innymi matecznikami kliki PO. Jeśli ten trend się utrzyma to Pis będzie języczkiem u wagi dla Anieli. Prezes miałby czym negocjować, gdyż frakcja chadecka z Pisem daje Anieli 230 mandatów, a z PO robi się tylko 210. A Schetyna po usluszeniu tych wyników otworzy Dom Perignon, się będzie działo, że zacytuję klasyka.:))))

 47. A już na pewno nie w prognozach!  :)

  I po cholerę było się tak denerwować? Mnie moje długie już życie nauczyło, że aby wyprowadzić jakiś trzymający się kupy sąd o  zachowaniach grup społecznych a już zwłaszcza, gdy idzie o wybory - należy zebrać możliwie dużo przesłanek. Tak właśnie zrobiłeś. Nie była to przecież robota ostatniego tygodnia kampanii. Swe refleksje i oceny publikowałeś tutaj od miesięcy i lat;  wystarczyło do nich sięgnąć, by przekonać się, że jako analityk naszej sceny politycznej - dajesz radę. Skoro tak - należało z oceną wstępnych, sondażowych wyników - co uczynić? Poczekać!
  Chyba  natura politycznego blogera wzięła u Ciebie górę i tu akurat trochę się pospieszyłeś. Te media!...
  Na godz 03:15 Kaczor wyprzedza chyżego ruja o całą długość...  chyżego ruja, czyli o 5,22%!
  To jest wynik z 63% obwodów. I to się już nie zmieni znacząco. 33,88% vs 28,66%!!!
  Można iść spać. Czego i tobie życzę.

 48. chyba trzeba bedzie odbic szampana... ale nie chce zapeszyc
  do jutra panie i panowie

 49. bylo az 5 i jest tylko 1... czyzby wlaczono ruskie serwery, zeby poprawic wynik losowania znaczonymi kartami?

 50. avatar

  -PKW-.

 51. Strony