Prześlij dalej:

Dwie kwestie porządkujące na początek, bo i mój kręgosłup moralny został poddany masowej procedurze, która funkcjonuje od 1989 roku. Dyscyplinowanie maluczkich przez największych bydlaków, niestety jest skuteczne, do tego stopnia, że działa nawet na „hejterów”. Zatem zdyscyplinowany pragnę oświadczyć, że Magda Ogórek to nie jest Czerwony Kapturek z mojej bajki, to jest Czerwony Kapturek z ich bajki i do tej bajki wróci, jak tylko zmieni się krajobraz. Po wtóre nie uważam, aby atak na Ogórek był wynikiem nagonki na TVP i Kurskiego, w każdym razie nie jest to bezpośrednia przyczyna.

Komentatorzy i „eksperci” bardzo chętnie żonglują tymi samymi argumentami w zależności od potrzeb. Wczoraj po prawej stronie było wielkie oburzenie, że Stefan W. zabił z powodu szczucia na paskach TVP Info. Dziś ta sama grupa mówi, że bandziory przed TVP zaatakowały Ogórek, bo TVN, GW, politycy PO i reszta szczuły na TVP. W jednym i drugim przypadku jest to piramidalna bzdura, a problem tkwi w zupełnie innym miejscu, właściwie w dwóch miejscach. Przede wszystkim chodzi o bezkarność w połączeniu z karnością. Nie, nie pomyliłem się i nie szukam oryginalności, dokładnie tak działa ta dyscyplina i samodyscyplina.

Z jednej strony dowolny Owsiak może bluzgać na lewo i prawo, wyprowadzać miliony z WOŚP i „Złotego Melona” do firm rodzinnych, z drugiej strono nie wolno pisnąć o tym, co Owsiak robi. Gdy się ktoś odważy pisnąć, no to zaraz rzeczniczka PiS, nie mając bladego pojęcia o czym mówi, przeprosi Owsiaka przyjmując jego kłamstwa za prawdę o „Uniwersytecie WOŚP”. Z drugiej strony można w sposób dowolny obsrać i obrzygać, chyba jedynego polityka w Polsce, który nigdy nie przywiązywał najmniejszej wagi do dóbr materialnych, bo ten polityk odmówił udziału w oszustwie karno-skarbowym.

Równie ważny tryb w tym samonapędzającym się mechanizmie to stan ducha opisany w pierwszym akapicie felietonu. Podświadome i głęboko wryte poczucie nowotestamentowej niższości, kompleks ubogiego krewnego i bitego psa jednocześnie, jednym słowem – tchórzostwo. Usprawiedliwia się tę degrengoladę wartościami i pustymi hasłami „my tacy nie jesteśmy i nie możemy być”. Nasze wartości, nasza wiara, nasza godność nie pozwala nam, postępować tak, jak oni postępują. Piękny pakiet banałów i pustych haseł przekładający się na tchórzliwą codzienność i nie ma to absolutnie nic z wspólnego z wartościami, jest pospolitym alibi ludzi, którym od prawdy trzęsą się kalesony.

Skąd się w ogóle wzięły te dysproporcje i dlaczego ta dyscyplina działa? Dyscyplina sama z siebie działa. Fakt, że istnieje prosty cep okładający głowy tchórzy, działa i działał będzie, dopóki tchórz nie stanie się człowiekiem. Jak tylko pojawi się prawdziwa informacja, że wśród bandziorów atakujących kobietę był homoseksualista z kontem pełnym takich i jeszcze gorszych „wyczynów”, to natychmiast tchórze spuszczają łby i powtarzają mantrę, którą wbito im do głów cepem: „Nie możemy łączyć preferencji seksualnej z agresją, to nie ma znaczenia”. Cudowne nastawianie policzka, tylko jakoś łączenie „preferencji seksualnej” w przypadku księży pedofilów ma się doskonale „moralnie” i nie tylko nie jest zabronione, ale promowane.

Strony

Źródło foto: 
30889 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Piotrek ,jesteś ostatnio w bardzo dobrej formie .To zdarzenie ,jak w soczewce ,pokazuje wszystkie grzechy zaniechania PISu .
  Mają teraz super "okazję" ,żeby prawo znaczyło PRAWO ,a sprawiedliwość SPRAWIEDLIWOŚĆ.

 2. avatar

  Joachim Brudziński zupełnie niezły jako wicemarszałek znalazł się na stanowisku, któremu podołać nie może. Tu trzeba bić na alarm a Państwo MUSI działać ZDECYDOWANIE. Bo to co się wylało na NASZE ulice to już jest FASZYZM, tyle, że brunatne koszule zamienili na "konstytutki" a swastyki na owsiakowe "serduszka". Tu już nie ma się co cackać, faszystowych bojówkarzy (płci obojga) w kajdanki, na pakę i na dołek. 

 3. Nie zgadzam się - może, ale nie chce. Bezpośrednio w samym w PiS było trzech wysokiej klasy polityków. Dwóch właśnie wyleciało, został tylko Brudziński, który nie będzie nic ale to nic robił bo.... boi się. Potrafiłby nardzo dobrze, ale się boi.

 4. avatar

  O kim Pan mówi, że wyleciał? 

  Z drugiej strony nie bardzo widzę pałowania i polewania z hydrantu tej czerni (armatki wodne to już za duży kaliber na coś tak żałosnego). A chciałbym ...

 5. Teraz Kurski spokojnie dostanie ten obiecany miliard a jebniętemu Dudzie nie przyjdzie do głowy żadne weto.

 6. avatar

  Akurat to budżet Prezydent MUSI podpisać.

 7. Dobrze, że MK zaczął reagować felietonami szybciej nadając ton pojawiającym się komentarzom pozostałych publicystów.

 8. Pozostali publicyści to tylko kopiści, interpretatorzy oficjalnych komunikatów i tłumacze. Nie spodziewam się po nich zbyt wiele.

 9. Warto zauważyć, że do skutecznego nakręcania w Polsce lewicowej agresji potrzebne są dwie współdziałające strony - jedna, która będzie prała mózgi do czysta i wysyłała wyprodukowanych fanatyków na ulice, a druga, która posiadając władzę zapewni im bezkarność. Była tu kiedyś postawiona teza, że PiS i PeO to dwie strony tej samej monety i to się niestety cały czas jakby potwierdza.

 10. Nie lewicowa, lecz czysto lewacka partia, "Wiosna" Biedronia, właśnie dzisiaj powstała. Biedroń obiecał wszystko, a nawet więcej, ale przede wszystkim zamierza rozliczyć i ukarać każdego - jak typowy lewak. Chętnych do pomocy będzie miał wielu - idiotów u nas nie brakuje.

 11. Strony