Prześlij dalej:

Dwie kwestie porządkujące na początek, bo i mój kręgosłup moralny został poddany masowej procedurze, która funkcjonuje od 1989 roku. Dyscyplinowanie maluczkich przez największych bydlaków, niestety jest skuteczne, do tego stopnia, że działa nawet na „hejterów”. Zatem zdyscyplinowany pragnę oświadczyć, że Magda Ogórek to nie jest Czerwony Kapturek z mojej bajki, to jest Czerwony Kapturek z ich bajki i do tej bajki wróci, jak tylko zmieni się krajobraz. Po wtóre nie uważam, aby atak na Ogórek był wynikiem nagonki na TVP i Kurskiego, w każdym razie nie jest to bezpośrednia przyczyna.

Komentatorzy i „eksperci” bardzo chętnie żonglują tymi samymi argumentami w zależności od potrzeb. Wczoraj po prawej stronie było wielkie oburzenie, że Stefan W. zabił z powodu szczucia na paskach TVP Info. Dziś ta sama grupa mówi, że bandziory przed TVP zaatakowały Ogórek, bo TVN, GW, politycy PO i reszta szczuły na TVP. W jednym i drugim przypadku jest to piramidalna bzdura, a problem tkwi w zupełnie innym miejscu, właściwie w dwóch miejscach. Przede wszystkim chodzi o bezkarność w połączeniu z karnością. Nie, nie pomyliłem się i nie szukam oryginalności, dokładnie tak działa ta dyscyplina i samodyscyplina.

Z jednej strony dowolny Owsiak może bluzgać na lewo i prawo, wyprowadzać miliony z WOŚP i „Złotego Melona” do firm rodzinnych, z drugiej strono nie wolno pisnąć o tym, co Owsiak robi. Gdy się ktoś odważy pisnąć, no to zaraz rzeczniczka PiS, nie mając bladego pojęcia o czym mówi, przeprosi Owsiaka przyjmując jego kłamstwa za prawdę o „Uniwersytecie WOŚP”. Z drugiej strony można w sposób dowolny obsrać i obrzygać, chyba jedynego polityka w Polsce, który nigdy nie przywiązywał najmniejszej wagi do dóbr materialnych, bo ten polityk odmówił udziału w oszustwie karno-skarbowym.

Równie ważny tryb w tym samonapędzającym się mechanizmie to stan ducha opisany w pierwszym akapicie felietonu. Podświadome i głęboko wryte poczucie nowotestamentowej niższości, kompleks ubogiego krewnego i bitego psa jednocześnie, jednym słowem – tchórzostwo. Usprawiedliwia się tę degrengoladę wartościami i pustymi hasłami „my tacy nie jesteśmy i nie możemy być”. Nasze wartości, nasza wiara, nasza godność nie pozwala nam, postępować tak, jak oni postępują. Piękny pakiet banałów i pustych haseł przekładający się na tchórzliwą codzienność i nie ma to absolutnie nic z wspólnego z wartościami, jest pospolitym alibi ludzi, którym od prawdy trzęsą się kalesony.

Skąd się w ogóle wzięły te dysproporcje i dlaczego ta dyscyplina działa? Dyscyplina sama z siebie działa. Fakt, że istnieje prosty cep okładający głowy tchórzy, działa i działał będzie, dopóki tchórz nie stanie się człowiekiem. Jak tylko pojawi się prawdziwa informacja, że wśród bandziorów atakujących kobietę był homoseksualista z kontem pełnym takich i jeszcze gorszych „wyczynów”, to natychmiast tchórze spuszczają łby i powtarzają mantrę, którą wbito im do głów cepem: „Nie możemy łączyć preferencji seksualnej z agresją, to nie ma znaczenia”. Cudowne nastawianie policzka, tylko jakoś łączenie „preferencji seksualnej” w przypadku księży pedofilów ma się doskonale „moralnie” i nie tylko nie jest zabronione, ale promowane.

Strony

Źródło foto: 
31275 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Piotrek ,jesteś ostatnio w bardzo dobrej formie .To zdarzenie ,jak w soczewce ,pokazuje wszystkie grzechy zaniechania PISu .
  Mają teraz super "okazję" ,żeby prawo znaczyło PRAWO ,a sprawiedliwość SPRAWIEDLIWOŚĆ.

 2. avatar

  Joachim Brudziński zupełnie niezły jako wicemarszałek znalazł się na stanowisku, któremu podołać nie może. Tu trzeba bić na alarm a Państwo MUSI działać ZDECYDOWANIE. Bo to co się wylało na NASZE ulice to już jest FASZYZM, tyle, że brunatne koszule zamienili na "konstytutki" a swastyki na owsiakowe "serduszka". Tu już nie ma się co cackać, faszystowych bojówkarzy (płci obojga) w kajdanki, na pakę i na dołek. 

 3. Nie zgadzam się - może, ale nie chce. Bezpośrednio w samym w PiS było trzech wysokiej klasy polityków. Dwóch właśnie wyleciało, został tylko Brudziński, który nie będzie nic ale to nic robił bo.... boi się. Potrafiłby nardzo dobrze, ale się boi.

 4. avatar

  O kim Pan mówi, że wyleciał? 

  Z drugiej strony nie bardzo widzę pałowania i polewania z hydrantu tej czerni (armatki wodne to już za duży kaliber na coś tak żałosnego). A chciałbym ...

 5. Teraz Kurski spokojnie dostanie ten obiecany miliard a jebniętemu Dudzie nie przyjdzie do głowy żadne weto.

 6. avatar

  Akurat to budżet Prezydent MUSI podpisać.

 7. Dobrze, że MK zaczął reagować felietonami szybciej nadając ton pojawiającym się komentarzom pozostałych publicystów.

 8. Pozostali publicyści to tylko kopiści, interpretatorzy oficjalnych komunikatów i tłumacze. Nie spodziewam się po nich zbyt wiele.

 9. Warto zauważyć, że do skutecznego nakręcania w Polsce lewicowej agresji potrzebne są dwie współdziałające strony - jedna, która będzie prała mózgi do czysta i wysyłała wyprodukowanych fanatyków na ulice, a druga, która posiadając władzę zapewni im bezkarność. Była tu kiedyś postawiona teza, że PiS i PeO to dwie strony tej samej monety i to się niestety cały czas jakby potwierdza.

 10. Nie lewicowa, lecz czysto lewacka partia, "Wiosna" Biedronia, właśnie dzisiaj powstała. Biedroń obiecał wszystko, a nawet więcej, ale przede wszystkim zamierza rozliczyć i ukarać każdego - jak typowy lewak. Chętnych do pomocy będzie miał wielu - idiotów u nas nie brakuje.

 11. avatar

  Ja słyszę (chwileczkę, bo dłużej tego nie wyrabiam) tego Biodronia to mi się jako żywo przypomina "60 minut na godzinę" i postać "kolegi kuchnmistrza", ten sam zaśpiew. 

  No i z Kabaretu Starszych Panów monolog Przybory "Moja znajomość z magister Biodrowicz ...".

 12. Wyobraźmy sobie że w ten sposób została zaatakowana taka np. Pochanke. Wtedy minister Brudziński uruchamia całą policję, a minister Ziobro wysyła 100 prokuratorów, by zajęli się tą sprawą. Gdy została zaatakowana Ogórek, to nic takiego się nie zdarzy. W tym przypadku ambasador Mosbacher przecież nie zmarszy brwi (co i tak byłoby wyczynem przy takich dawkach botoksu). Dlatego nasi zniewoleni rządzący nie ruszą do akcji, bo nie ma dość silnego bodźca.

  Czy nadal PiSowcy myślicie że naród chce głosować na dupy i tchórzy ?

 13. Brudziński jest największym rozczarowaniem tej kadencji. Pisałeś o niektórycvh sprawach dziesiątki razy, ale PiS ostatecznie uznało, że w Polsce będzie rządzić medokracja z TVN.

 14. avatar

  Że Brudziński tu się totalnie nie sprawdza, to fakt ale na jakich podstawach to twierdzenie w drugim zdaniu? 

 15. PiS nie ma żadnych oporów przed pozbywaniem się niewygodnych ministrów, a nawet premierów więc skoro Brudziński cały czas jest na stołku to wyraźnie znaczy, że się jednak dla kogoś sprawdza. Tyle, że nie tak jak by tego oczekiwali wyborcy, ale kto by się tym przejmował...

 16. avatar

  Nocna zmiana sprzed roku to był jakiś koszmar ale z tym "brakiem oporów" nie mogę się zgodzić. Można mówić o sprzecznościach między patriotami a "technokratami" ale głębsze tło jest zdecydownie niejasne.

 17. Obawiam się, że to tło może być jasne - taki pan Brudziński doskonale wie kogo można w Polsce "wstającej z kolan" bezkarnie pałować, a kogo trzeba z szacunkiem nosić na rekach.

 18. Przed chwilą autor mówił o tresurze, a tu najlepszy przykład: " nie zbudowaliśmy sojuszy".Sojusz polsko angielsko francuski militarnie był o wiele silniejszy od Niemiec. 

 19. avatar

  "heteroseksualni katolicy, głosujący na PiS, pobili Magdę Ogórek"

  Oksymoron jako  ryzykowny nieco fakt medialny.

 20. avatar

  Patrzta ludzie! Oksymoron! Czego to komuchów nie nauczali na "wieczorowych uniwersytetach marksizmu-leninizmu"!

 21. Bo oglądali TVN i czytali "Gazetę Wyborczą".

 22. avatar

  Te media plus 'złonet' powinny ustawowo na wejściu poblikować ostrzeżenia podobne do tych jakie są na opakowaniach papierosów, bo to rzeczywiście zagraża życiu, zdrowiu i źle (z ich powodu) zabezpieczonemu mieniu ich konsumentów oraz Bogu ducha winnego otoczenia.

 23. Na filmikach z zajścia widać najprawdziwszą hołotę w stanie czystym. Element sprawia wrażenie jakby wyszedł prosto z jakichś czworaków, a najśmieszniejsze, że toto zapewne uważa się za "inteligencję"...

 24. Strony