Dymanie "rekordu"! I kto tu prowadzi nielegalną zbiórkę, panie prezesie Owsiak?

Prześlij dalej:

Obiecany artykuł, który będzie dotyczył najnowszych ustaleń związanych z dojeniem fundacji WOŚP nie tylko przez Jerzego Owsiaka, ale CAŁĄ rodzinę Owsiaków, jeszcze się produkuje i czeka na swoją kolej. Gdy inni ciężko pracują, anonimowi tchórze modlący się do Świętego Jerzego od Puszki, piszą donosy do prokuratury, w sprawie rzekomej „zbiórki publicznej”, którą miałem zorganizować na pokrycie zasądzonej kary. Poziom intelektualny i moralny autora/ów tych zawiadomień nie mieści się w żadnych ramach edukacyjnych, ale jest dobrym wstępem, by pokazać, kto i dlaczego Jerzy Owsiak, a nie Piotr Wielgucki przeprowadził niezgodną z ustawą zbiórkę. Do udowodnienia, że zbiórka zwana „23 finał WOŚP” została przeprowadzona z naruszeniem przepisów, potrzebna będzie więcej niż podstawowa wiedza prawna, ale nie jest to wiedza tajemna. Zacznijmy od Ustawy o zbiórkach publicznych z 1933 r., która obowiązywała do 18 lipca 2014 r. i wymagała od organizatora uzyskania zgody na przeprowadzenie zbiórki w odpowiednim organie administracyjnym. Przepisy zmieniono w taki sposób, że z dniem 18 czerwca 2014 roku do przeprowadzenia zbiórki wystarczy zgłoszenie na stronie internetowej MAiC lub zgłoszenie pisemne. W tym celu stworzono specjalny portal zgłoszeń, gdzie znajdują się wszystkie zbiórki i dane z nimi związane www.zbiórki.gov.pl. Proszę kliknąć na ten adres i wpisać w wyszukiwarce „23 finał”, a ukaże się odnośnik do ostatniej hucpy organizowanej za nasze pieniądze, aby wszystkim Owsiakom żyło się lepiej. W dokumencie znajdziemy sporo zakładek. Ciekawą zakładką jest koszt, bo jak wiadomo Owsiak ciągle „nie wie” ile nazbierał, ale na miesiąc przed wysłaniem dzieci na ulice wiedział, że wyda blisko 2,4 miliona złotych na "Złotego Melona" i podwykonawców.

Nim udowodnię ponad wszelką wątpliwość, że w daniach od 1 do 15 lutego Fundacja WOŚP przeprowadzała zbiórkę łamiąc zapisy ustawy, napiszę po co cały ten cyrk z przestawianiem czasu „letniej zadymy w środku zimy”. Pierwszy raz Jerzy Owsiak zmienia termin zbiórki i ma to swoje głębokie uzasadnienie. Tuż po wyjściu ze studia TVP2 Owsiak wiedział, że tak zwana „kwota deklarowana” to radosna kreacja sztabowców fundacji, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Na podstawie ogólnie dostępnych danych wiadomo, że tegoroczne wskaźniki Finału WOŚP padają na twarz we wszystkich punktach. Powołano najmniejszą w ostatnich latach liczbę sztabów WOŚP, jednostki samorządowe masowo wycofały się ze sponsorowania „Złotego Melona”. Aukcje Allegro pomimo totalnego zaśmiecenia (ponad 36 tys przedmiotów), przyniosły ponad 400 tys. mniej niż w ubiegłym roku. W głównych miastach straty są jeszcze większe, Wrocław i Kraków zebrały o 0,5 miliona mniej, Gdańsk, Białystok i wiele innych po kilkaset tysięcy mniej. Również Polacy mają dość tej tandetnej rozrywki w TVP z udziałem podstarzałego wodzireja podskakującego niemrawo w czerwonych gaciach. Spadki oglądalności są dramatyczne i zilustrowane poniższą tabelą:

Finał

Strony

43827 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Panie Piotrze, Pan ma dwa fakultety? Bo to, że jest Pan socjologiem to wiedziałem, ale to jak pan porusza się w ekonomii to chapeau bas!

 2. Kij, jak widać, ma dwa końce !

  Celny cios, ale na punkty nie wygrasz - tutaj należy pajaca powalić na deski ! ! !
  Tylko K.O. otworzy zmanipulowanym ludziom oczy i pozwoli obedrzeć gnojka z mitu.
  Garda za którą stoi, póki co, jakoś się trzyma - trzeba znaleźć sposób, aby ją ominąć i
  przyjebać atomowym podbródkowym, a następnie szybką kombinacją dokończyć dzieła.

  "Działanie na szkodę" i "czerpanie z tego korzyści", to taki podbródkowy, ale czy uda się
  odsłonić gardę przy pomocy NIK, UKS, Prokuratury ? Pisanie na blogu to takie starcie
  na niby, jak gra na Plystation - zrobiłeś wiele i w normalnym państwie delikwent miałby
  już na plecach wszystkie kontrole świata ... ale nie tutaj. To jest dopiero MATRIX !

  Jest tyle różnych środowisk, które widzą to zakłamanie, a jakoś nie garną się do złożenia
  profesjonalnie przygotowanych, solidnych zawiadomień. Nie poruszają nieba i ziemi ...
  Tylu w kraju dziennikarzy śledczych, a jakoś nie ma chętnych aby zająć się tematem.
  To jest trochę przygnębiające, że praktycznie sam, bez solidnego zaplecza i wsparcia,
  toczysz ten bój - jak David z Goliatem.       Niech MOC będzie z Tobą.

 3. Niech Bóg  będzie z Tobą, i Ci pomożę, bo naprawde dajesz  Mu szanse, by to uczynił

 4. Matko Kurko, tuż pod tabelką powinno być "deklarowana", a nie "dekorowana".
  Robi Pan czasem niebezpieczne literówki, bo powstaje INNY wyraz, ISTNIEJĄCY. Już ktoś tutaj zwracał na to uwagę. Prawdopodobnie jest włączone sprawdzanie pisowni i może w pośpiechu klika Pan niewłaściwe słowo z listy. Wtedy nieszkodliwa OCZYWISTA literówka (np. "omnijać" zamiast "omijać") nie przejdzie, ale "obijać" przejdzie, a to już różnica. Zwłaszcza w Pana wypadku: pism procesowych itd.

 5. się przebić do świadomosci szarego człowieka. gadaj z TV Republika oni mogą wylansowac ten temat, choćby po aferze z Rachoniem. Trzynamy kciuki z nadzieją, że pajac w czerwonych gaciach sp..........li do Argentyny. Bo tego, ze go zobaczę przed sądem w naszym kraju to wątpię.

 6. bo trafi do szerszego odbiorcy, pewnie tez program zarejestrowany w studio trafi potem do internetu..

 7. Ktoś pod utowrem napisał, że "niezłe na spot wyborczy" ale według mnie bardziej pasuje jako hymn pewnej fundacji.

 8. avatar

  Poprawiłem zdanie z różnicą w kwocie, aby było bardziej czytelne. Sztab przekazał koperty do banku z kwotą X. Po miesiącu przyszło rozliczenie z WOŚP, które stwierdza, że w kopertach było o 200 złotych mniej i nikt za to nie odpowiedział. Trolle od Owsiaka, które się tu pojawiają, pracowały chyba w "ruskim banku". Kasjerka w Tesco zdaje kasę licząc co do grosza cały utarg, jakakolwiek różnica obciąża kasjerkę. W rozliczeniu WOŚP wyparowały 2 stówy i nic się nie dzieje.

 9. Cóż, lepkie ręce. Po stówie na każdą. Jak Pan sprawy tej szajki nie załatwi, to chyba nikt.

 10. avatar

  Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. W każdym sztabie kasę musi liczyć co najmniej trzy osoby, najczęściej w tym procesie uczestniczą wolontariusze, czyli jakieś 10 osób patrzy sobie na ręce licząc i zaklejając koperty. Sztab policzył, zakleił koperty i przekazał do banku powiedzmy 1000 złotych. Po miesiącu z WOŚP przyszło rozliczenie, że sztab zebrał i przekazał bankowi 800 złotych. Za ten stan rzeczy kompletnie nikt nie odpowiedział, a jest to tylko jeden sztab na 1467.

 11. 20% z "puchy" idzie "nie wiadomo gdzie"?(200 z 1000). Bo w skali całego kraju byłyby to potworne pieniądze! A bez względu na rzeczywiste procenty chyba można powiedzieć o wspólniku Świętego Jerzego od Puchy - banku PKOSA? A może kasa wyparowywała w drodze między sztabami a bankiem - kto te koperty dostarczał do banku? Jakie są procedury przyjmowania kopert w banku? Kto stwierdzał uszkodzone-nieuszkodzone? Kto się podpisuje na kopercie?

 12. avatar

  Nic takiego nie napisałem. Natomiast nie tylko możemy przyjąć, ale stwierdzić w oparciu o fakty, że rozliczenie WOŚP to jest "procedura", która nie przeszłaby, ani w warzywniaku, ani nawet u babci klozetowej. Fakt, że występują różnice i to na [poziomie kilkuset złotych i nikt z tego tytułu nie ponosi konsekwencji, jest rzeczą nie dopuszczalną w jakimkolwiek poważnym rozliczeniu, a cóż dopiero w rozliczeniu BANKOWYM.

 13. Trzeba było nie prostować, tak pieknie wszystko pasowało... ech! :))

  Pozdrawiam.

 14. szkoda wiec czasu na dochodzenie kto buchnął 200 złotych. Nie będzie Owsiak robił afery o takie grosze, tym bardziej, że właśnie walczy o swoje przeżycie. 

  Jednego tylko jestem cholernie ciekaw, co on za numer wymyślił, żeby wykazać wynik zbiórki na poziomie znacznie wyższym niż 40 baniek. Nie wątpię, że coś wymyślił, ponieważ inaczej już dawno by powiedział ile ma, a skoro nie mówi to własnie po to, żeby wykazać więcej niż ma faktycznie. Zeszłoroczny numer, polegający na wliczeniu Allegro do puszki przeszed, ciemny naród to kupił, ale jak mniemam w tym roku taki myknie wystarczył. Będzie musiał pójść w jakiegoś totalnego bezczela, pytanie tylko czy będzie to wystarczająco mocno waliło lemingów po gałach, czy może nie koniecznie. 

 15. avatar

  Te 2 stówy są cholernie ważne, ponieważ pokazują wprost, że cała procedura przekazywania i rozliczania kasy przez WOŚP jest czystą fikcją. W żadnym rozliczeniu nie może być takiej sytuacji, że kasa się nie zgadza i nikt za to nie odpowiada. To wie kasjerka, a co dopiero księgowa, czy bankowcy.

 16. te 2 stówy ani nie dziwią ani nie robią specjalnego wrażenia. Kolejne pole dla doraźnego wyprowadzania kasy, nie pierwsze i zapewne nie ostatnie. Oczywiście, ze sytuacja jest niedopuszczalna i tak jak piszesz - gdyby to było Tesco to by odpowiedzialny szybko został znaleziony i obciążony, ale jeśli w tym przypadku kasę wyprowadza kto ważny to nikt się na takie rozliczenie nie odważy, a jeśli ktoś mniej ważny to Owsiak teraz ma większe problemy na głowie. Natomiast w sensie dowodu na nieprawidłowości - no zgadzam się, to gruba sprawa. obawiam się tylko,ze skoro wszystkie poprzednie dla instytucji państwowych które powinny to ścigać nie były dość grube to i ta nie będzie. 

 17. Już to mówiłam, ale chętnie powtórzę. Owsiak w tym wszystkim to pionek, zwykły-Owsik. Przy tak ogromnych pieniądzach, jakie tu wchodzą w grę, pieczę nad tym mają ludzie w kręgach władzy, wysoko, wysoko, na drabinie społecznej. Datego od 20 lat bierze w tym udział praktycznie całe państwo, z mediami włącznie a Owsik-jako pionek w sam raz nadaje się do robienia szumu i robienia za głupka. Po prostu trudno mi uwierzyć, że zwykły pajac zarabia grube miliony tylko dla siebie i swojej rodziny bo jest genialnym strategiem i owinął wokół siebie ludzi władzy. To ludzie władzy owinęli jego wokół siebie a on skacze jak mu zagrają.

 18.  wladze sie zmienialy przez ten okres a interes Owsiaka stale sie kreci..

 19. Ludzie służb są bardziej prawdopodobni, tutaj pięniądze zawsze są potrzebne w dużej ilości a mądrych głów od kombinowania wystarczy. W dodatku mają dojście do władzy i właściwie nieograniczone możliwości...

 20. Bo ja myśle,że jest dokładnie odwrotnie.  Co takiego zrobił Owsiak przed czym władza musiała się ugiąć? No, moze raz "przeciągnął" medialnie Arłukowicza, ale patrząc po efektach - to był po prostu wstrętny polityczny deal. Dostał kontrakt na "szkolenia", ale jednocześnie jednym występem w telewizorni pozamykał gęby wszystkim młodocianym przeciwnikom Bartka Big Brothera. Skanalizował bunt, zrobił to co robił od czasu Jarocina.

  Sięgnij sobie za to pamięcią jeszcze dalej wstecz - niemal dokładnie 5 lat wstecz. Zbliżają się wybory prezydenckie, Komor zalicza wtopę za wtopą, wraz ze słynnym "miałem przyjemność wizytować zalane tereny". Co robi Owsiak? zbiórkę na rzecz powodzian i lansuje Komora. Oficjalnie oczywiście go nie popiera, ale głupi by się nie domyślił w czym rzecz. Zalewało ten kraj tyle razy i co? No i jak akurat Komor walczył nawet nie o żytrandol tylko o panowanie nad raportem z likwidacji WSI to pojawił się Owsiak   i podał mu tlen. Może nie pomógł mocno, ale intencja była jasna. Owsiak oczywiscie jest pionkiem, ale nie chodzi w tym o kasę. Kasę to ma dla siebie. Oczywiście obraca zadziwiająco dużymi zasobami jak na rolę jaką pełni w tej układance, ale to jest dla nich zasłona dymna. Święty Jerzy od Puszki, dwa razy do roku organizuje pranie młodzieżowych mózgów, urabia ich, żeby nie interesowali się polityką, bo jest brudna i zła no i się nie interesują. Ale jak przychodzi do głosowania to nie mając samemu własnego zdania włączają dostępne stacje no i chłoną to co wymodzą Lisy, Olejniki, Kuźniary, Tadle i Durczoki do spółki, czyli jedynie słuszne poglądy jedynie słusznej partii. Drugą istotną funkcją jest możliwość ogrzania się w blasku Świętego od Puszki. te wszystkie odznaczenia i ordery jakie dostaje to przecież pic na wodę. Nic z tego dla nikogo nie wynika, ale jest możliwość pokazania jak jedynie słuszny prezio przypina order jedynie słusznemu "filantropowi" kawałek blachy do T-shirta. Nikt nie będzie jednak za niego się narażał, jeśli wpadnie w kłopoty to będzie to tylko i wyłącznie jego problem. Na ile można na tyle mu pomogą i tak srobił pseudosąd w Legnicy, ale jeśli wypłyną ewidentne finansowe nieścisłosci to jego pierwszego rzucą na pożarcie. Będą latały teksty, że "JO wszystkich nas oszukał", i najbardziej zbulwersowani bądą ci, którzy najchętniej do tej pory poklepywali go po ramieniu. 

  Poza tym Owsiak jednak pewne zdolności ma. Ogólnie jest średnio bystry, ale 20 lat temu to dałbym sobie za niego rękę uciąć... i bym teraz k***a nie miał ręki. On naprawdę wiedział lepiej jak trafić do młodych, myślę,ze tego nie pilotowały żadne służby. Oczywiście służby na pewno go nadzorowały w jakiś sposób, to znaczy gdyby nagle zaczął dociekać komu była potrzebna Nocna Zmiana to zostałby w 3 minuty strącony z piedestału, a kwity na przekręty finansowe znalazłyby się na 10 lat wstecz. to był jednak swój gość, można mu było zaufac,że w żaden sposób nie wesprze przeciwników politycznych, że będzie odpowiednio kanalizował młodzieżowy bunt, dlatego pozwolono mu działać. Było to im na rękę, a co sobie na tym zarobił to było jego. Służby były w tym czasie zajęte zamiataniem spraw o wiele poważniejszych. Nie sądzę,żeby ktoś pociągał za sznurki i żeby większość tej kasy trafiała w ręce pociągającego za owe sznurki. Jakiś tam bakszysz to nie wykluczam mógł iść, ale nic na tyle istotnego, żeby się na chwilę obecną nie szło bez tego obyć. Wystarczy obczaić jak śmiesznie wygląda dotacja z WOŚP na tle całego budżetu NFZ. Nie sądzę, ze to jest ten poziom kasy, którymi poważne "misiaki" mogą się interesować. Ile tego moze zostać po uwzglednieniu tego co przepływa przez MC (czy teraz JS) czy ZM? Kilka baniek rocznie czy nawet nie tyle? To naprawdę nie jest nic aż tak dużego, a dodatkowo jeszcze biorąc pod uwagę całe to lamerstwo w księgach - no to tym bardziej wyklucza jakąkolwiek profesjonalną robotę. Był parasol ochronny, ale taki sam był nad Amber Goldem. Do czasu, aż syski przestały równoważyć koszty, w tym takze te polityczne. Jeśli nawet są jakieś deale z Owsiakiem to na jakimś niskim szczeblu, nikt wysoko postawiony nie bedzie z tego powodu ryzykował swojej kariery. 

 21. Przepraszam tylko że nie w poniedziałek, a dzisiaj. Pzdr!

 22. wzajemny jednego z operatorów bukmacherskich, legalnie działającego w Polsce. Nie ukrywam, że postawiłem jakieś drobne na to, że Owsiak w tym roku rekordu nie pobije. Moja ewentualna wygrana może starczyć na kilka piw więc sprawa jakby mnie nie dotyczy, ale pewnie sa tacy którzy mogli zainwestowac w taki zakład więcej.
  Ci którzy interesują się piłką nozna wiedzą jaki jest teraz klimat wokół zakładów bukmacherskich i potencjalnych manipulacji wynikami rozgrywanych meczów. Dzisiaj jeśli wybucha tego typu afera nie rozważa się, ile konkretna druzyna zarobiła, co zyskała, a szuka się w u bukmachera wysokich zakładów i tym tropem wyszukuje ludzi manipulujących wynikami dla wysokich wygranych w zakładach bukmacherskich, Pytanie teraz jest takie, czy Owsiaka manipulanta mógłby pozwać jakiś gracz bukmacherski który postawił duża sumkę na to, że orkierstra nie pobije w tym roku rekordu i czy z tej pozycji można go zaatakować, tak jak atakuje się środowisko piłkarskie, kluby (tej zimy np. klub Flotę Świnoujście której pracownicy rzekomo ustawiali mecze sparingowe dla osiągnięcia korzyści na zakładach przez nieznane osoby). Interesujące będzie jak zachowa się bukmacher. Jeśli "Jurek" ogłosi rekord będą zmuszeni wypłacić pieniądze tym, którzy postawili na opcję rekord. Jeśli w sądzie mu udowodnisz że manipulował i kłamał, wypłacą potem także tym drugim? Mimowolnie taka firma może stać się stroną sporu.

 23. avatar

  Ze się wetnę z sugestią: zrób dodatkowe kopie, co najmniej dwie, na innych nośnikach.
  A co miesiąc regularnie  na cd.

 24. Poproszono mnie kiedyś o 'wolontariat' w dniu Finału WOŚP, a konkretnie bym swoim autem powoził wolontariuszy, po wsiach  a zima była śnieżna tego roku. Gdy spytałem czy będzie zwrot za paliwo, ależ owszem, a ile chcesz? I tak nikt nie wie ilu pomaga i ile kasy na to idzie - odpowiedział jeden z 'szefów'. Na  wieczór zapłacono, tyle ile chciałem nawet pokwitowania nie musiałem podpisywać.
  Od tamtego 'finału' NIC nie wrzucam do puszki a całą zbiórkę uważam za 'szwindel' w majestacie ... RP.

 25. to odrazajace:

  Owsiak nie chce ratować schorowanego człowieka?
  - Owsiak  „zabierze mi mieszkanie”

  http://niezalezna.pl/64834-owsiak-nie-chce-ratowac-schorowanego-czlowieka-zabierze-mi-mieszkanie

 26. bo czy tak nie postepuje hiena ???

 27. od 6.50

 28. i to jest własnie podstawowy błąd w rozumowaniu. Zakładając hipotetycznie, że ktoś chce sobie "wyprać" jakąś kasę to chce przede wszystkim,żeby większość kradzionej kasy do niego wróciła. W przypadku WOŚP to tak nie działa - ta kasa nie może w żaden sposób wrócić w legalny sposób do darczyńcy.  Niby jak to sobie wyobrażasz, Owsiak poprzez swoje Złote Melony i Mrówki Całe wyciaga kasę z WOŚP, tylko po to,żeby przekazać ją komuś, żeby z powrotem ta osoba musiała się tłumaczyć skąd ją ma? OK, mógłby teoretycznie udzielić prywatnej darowizny, ale w tym momencie tylko od tego co samemu zarobi oficjalnie, a tego jak sam zauważyłeś nie ma wiele. Można oczywiscie wejść w jakieś przedrożone transakcje i wtedy wszystko będzie niby OK, ale to naprawde nie ma sensu, są prostsze metody prania kasy. 

  Absolutnie nie chcę przez to powiedzieć,że Owsiak jest czysty i nie umoczony w żadne szemrane układy, ale ta koncepcja akurat nie ma sensu moim zdaniem. 

 29. Piotrze! A Ty nie czujesz się zniesławiany przez Owsiaka na skutek publikowania wybiórczej i nie w pełni zgodnej z prawdą interpretacji wyroku sądowego?

 30. Strony