Dymanie "rekordu"! I kto tu prowadzi nielegalną zbiórkę, panie prezesie Owsiak?

Prześlij dalej:

Obiecany artykuł, który będzie dotyczył najnowszych ustaleń związanych z dojeniem fundacji WOŚP nie tylko przez Jerzego Owsiaka, ale CAŁĄ rodzinę Owsiaków, jeszcze się produkuje i czeka na swoją kolej. Gdy inni ciężko pracują, anonimowi tchórze modlący się do Świętego Jerzego od Puszki, piszą donosy do prokuratury, w sprawie rzekomej „zbiórki publicznej”, którą miałem zorganizować na pokrycie zasądzonej kary. Poziom intelektualny i moralny autora/ów tych zawiadomień nie mieści się w żadnych ramach edukacyjnych, ale jest dobrym wstępem, by pokazać, kto i dlaczego Jerzy Owsiak, a nie Piotr Wielgucki przeprowadził niezgodną z ustawą zbiórkę. Do udowodnienia, że zbiórka zwana „23 finał WOŚP” została przeprowadzona z naruszeniem przepisów, potrzebna będzie więcej niż podstawowa wiedza prawna, ale nie jest to wiedza tajemna. Zacznijmy od Ustawy o zbiórkach publicznych z 1933 r., która obowiązywała do 18 lipca 2014 r. i wymagała od organizatora uzyskania zgody na przeprowadzenie zbiórki w odpowiednim organie administracyjnym. Przepisy zmieniono w taki sposób, że z dniem 18 czerwca 2014 roku do przeprowadzenia zbiórki wystarczy zgłoszenie na stronie internetowej MAiC lub zgłoszenie pisemne. W tym celu stworzono specjalny portal zgłoszeń, gdzie znajdują się wszystkie zbiórki i dane z nimi związane www.zbiórki.gov.pl. Proszę kliknąć na ten adres i wpisać w wyszukiwarce „23 finał”, a ukaże się odnośnik do ostatniej hucpy organizowanej za nasze pieniądze, aby wszystkim Owsiakom żyło się lepiej. W dokumencie znajdziemy sporo zakładek. Ciekawą zakładką jest koszt, bo jak wiadomo Owsiak ciągle „nie wie” ile nazbierał, ale na miesiąc przed wysłaniem dzieci na ulice wiedział, że wyda blisko 2,4 miliona złotych na "Złotego Melona" i podwykonawców.

Nim udowodnię ponad wszelką wątpliwość, że w daniach od 1 do 15 lutego Fundacja WOŚP przeprowadzała zbiórkę łamiąc zapisy ustawy, napiszę po co cały ten cyrk z przestawianiem czasu „letniej zadymy w środku zimy”. Pierwszy raz Jerzy Owsiak zmienia termin zbiórki i ma to swoje głębokie uzasadnienie. Tuż po wyjściu ze studia TVP2 Owsiak wiedział, że tak zwana „kwota deklarowana” to radosna kreacja sztabowców fundacji, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Na podstawie ogólnie dostępnych danych wiadomo, że tegoroczne wskaźniki Finału WOŚP padają na twarz we wszystkich punktach. Powołano najmniejszą w ostatnich latach liczbę sztabów WOŚP, jednostki samorządowe masowo wycofały się ze sponsorowania „Złotego Melona”. Aukcje Allegro pomimo totalnego zaśmiecenia (ponad 36 tys przedmiotów), przyniosły ponad 400 tys. mniej niż w ubiegłym roku. W głównych miastach straty są jeszcze większe, Wrocław i Kraków zebrały o 0,5 miliona mniej, Gdańsk, Białystok i wiele innych po kilkaset tysięcy mniej. Również Polacy mają dość tej tandetnej rozrywki w TVP z udziałem podstarzałego wodzireja podskakującego niemrawo w czerwonych gaciach. Spadki oglądalności są dramatyczne i zilustrowane poniższą tabelą:

Finał

Strony

43282 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Panie Piotrze, Pan ma dwa fakultety? Bo to, że jest Pan socjologiem to wiedziałem, ale to jak pan porusza się w ekonomii to chapeau bas!

 2. Kij, jak widać, ma dwa końce !

  Celny cios, ale na punkty nie wygrasz - tutaj należy pajaca powalić na deski ! ! !
  Tylko K.O. otworzy zmanipulowanym ludziom oczy i pozwoli obedrzeć gnojka z mitu.
  Garda za którą stoi, póki co, jakoś się trzyma - trzeba znaleźć sposób, aby ją ominąć i
  przyjebać atomowym podbródkowym, a następnie szybką kombinacją dokończyć dzieła.

  "Działanie na szkodę" i "czerpanie z tego korzyści", to taki podbródkowy, ale czy uda się
  odsłonić gardę przy pomocy NIK, UKS, Prokuratury ? Pisanie na blogu to takie starcie
  na niby, jak gra na Plystation - zrobiłeś wiele i w normalnym państwie delikwent miałby
  już na plecach wszystkie kontrole świata ... ale nie tutaj. To jest dopiero MATRIX !

  Jest tyle różnych środowisk, które widzą to zakłamanie, a jakoś nie garną się do złożenia
  profesjonalnie przygotowanych, solidnych zawiadomień. Nie poruszają nieba i ziemi ...
  Tylu w kraju dziennikarzy śledczych, a jakoś nie ma chętnych aby zająć się tematem.
  To jest trochę przygnębiające, że praktycznie sam, bez solidnego zaplecza i wsparcia,
  toczysz ten bój - jak David z Goliatem.       Niech MOC będzie z Tobą.

 3. Niech Bóg  będzie z Tobą, i Ci pomożę, bo naprawde dajesz  Mu szanse, by to uczynił

 4. Matko Kurko, tuż pod tabelką powinno być "deklarowana", a nie "dekorowana".
  Robi Pan czasem niebezpieczne literówki, bo powstaje INNY wyraz, ISTNIEJĄCY. Już ktoś tutaj zwracał na to uwagę. Prawdopodobnie jest włączone sprawdzanie pisowni i może w pośpiechu klika Pan niewłaściwe słowo z listy. Wtedy nieszkodliwa OCZYWISTA literówka (np. "omnijać" zamiast "omijać") nie przejdzie, ale "obijać" przejdzie, a to już różnica. Zwłaszcza w Pana wypadku: pism procesowych itd.

 5. się przebić do świadomosci szarego człowieka. gadaj z TV Republika oni mogą wylansowac ten temat, choćby po aferze z Rachoniem. Trzynamy kciuki z nadzieją, że pajac w czerwonych gaciach sp..........li do Argentyny. Bo tego, ze go zobaczę przed sądem w naszym kraju to wątpię.

 6. bo trafi do szerszego odbiorcy, pewnie tez program zarejestrowany w studio trafi potem do internetu..

 7. Ktoś pod utowrem napisał, że "niezłe na spot wyborczy" ale według mnie bardziej pasuje jako hymn pewnej fundacji.

 8. avatar

  Poprawiłem zdanie z różnicą w kwocie, aby było bardziej czytelne. Sztab przekazał koperty do banku z kwotą X. Po miesiącu przyszło rozliczenie z WOŚP, które stwierdza, że w kopertach było o 200 złotych mniej i nikt za to nie odpowiedział. Trolle od Owsiaka, które się tu pojawiają, pracowały chyba w "ruskim banku". Kasjerka w Tesco zdaje kasę licząc co do grosza cały utarg, jakakolwiek różnica obciąża kasjerkę. W rozliczeniu WOŚP wyparowały 2 stówy i nic się nie dzieje.

 9. Cóż, lepkie ręce. Po stówie na każdą. Jak Pan sprawy tej szajki nie załatwi, to chyba nikt.

 10. Strony