Prześlij dalej:

W kręgach związanych z Kongresem Liberalno Demokratycznym chodzi taka anegdota. Gdy powstawał rząd Krzysztofa Bieleckiego i zaczęto przydzielać stanowiska, na końcu trzeba było coś zrobić z Donaldem Tuskiem. Bielecki zaprosił go do siebie i zaproponował stanowisko szefa URM-u (Urząd Rady Ministrów). Tusk miał się zmieszać i prawie obrazić, potem spytał, co to w ogóle jest. Bielecki odpowiedział – Jeszcze nie czas na ciebie, musisz się Donald sporo nauczyć. Mało kto dziś pamięta, że zanim Ryszard Petru zaczął się kompromitować trzy razy dziennie, Donald Tusk był uosobieniem lenistwa i ignorancji, o czym wiedzieli wszyscy, a przede wszystkim jego własne środowisko.

Dziś Tusk chciał zabłysnąć i nasmarował na Twitterze sztubacki żarcik: „3MAJ-MY SIĘ KONSTYTUCJI”. Stawiam wszystkie najcenniejsze części własnego organizmu, plus miliard w rozumie, że ani Tusk, ani 99,99% „obrońców liberalnej demokracji” nie ma pojęcia, jaka jest treść Konstytucji 3 Maja, bo w to, że z wtorku na środę stali się katolickimi nacjonalistami nie uwierzę. Głupota ma to do siebie, że nic nie kosztuje, ale można też słono za głupotę zapłacić. W przeciwieństwie do Tuska znam treść ustawy, na którą ignorant się powoływał i powiem, że całkowicie się zgadzam, by tej treści się trzymać. Konstytucja 3 Maja jest całkowitym zaprzeczeniem „wartości europejskich”, czytaj lewackiego nihilizmu i relatywizmu. Sercem konstytucji jest Bóg Honor i Ojczyzna, wiara katolicka oraz podział na prawdziwych Polaków i zdrajców ojczyzny. W najlepszym i pierwotnym tych słów znaczeniu Konstytucja 3 Maja jest nacjonalistyczna i katolicka do bólu. Na dowód powyższych tez przytoczę najważniejsze fragmenty ustawy z komentarzem do współczesności.

Preambuła – Polska jest państwem katolickim i narodowym, gwałconym hańbiącymi nakazami obcej przemocy.

W imię Boga, w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August [1] z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i Czernichowski, wraz ze Stanami Skonfederowanymi, w liczbie podwójnej naród polski reprezentującymi. Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucji narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła, wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, egzystencję polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony, chcąc oraz na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć, mimo przeszkód, które w nas namiętności sprawować mogą dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic z największą stałością ducha, niniejszą konstytucję uchwalamy i i; tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie prawem przepisanym, wyraźną wolą swoją nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu. Do której to konstytucji dalsze ustawy sejmu teraźniejszego we wszystkim stosować się mają.

Strony

81484 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. To może trzeba przygotować nową konstytucję, opierając się na duchu konstytucji 3 maja? Pytam poważnie.

  Atak francuskich polityków na Polskę nie jest przypadkowa zbitką skierowaną do robotników słuchającuch Le Pen, tylko próbą PolExitu rękami polityków francuskich i ich polskich agentów.u. Polska w mniemaniu polityków francuskich jest główną przeszkodą w realizacji nacjonalistycznych interesów Francji, czyli odbudowy twardego jądra Europy Francja-Niemcy, w oparciu o pięniądze i specjalistow z Niemiec.

 2. avatar

  1. JOW
  2. SWOBODNY dostęp do broni
  3. Zakaz cenzury internetu w Konstytucji zapisany

 3. Tu jest lepszy pomysł niż jowy.
  http://www.tara...

 4. avatar

  Pomysł od/dla użytkowników magazynu: "TARAKA. Magazyn Rozwojowy. Od 20 lat poszukujemy alternatywnego obrazu świata. Nasze tematy, to: astrologia, szamanizm, Słowianie. Także tarot, enneagram, Yijing, tradycje duchowe, transpersonalizm i techniki pracy z umysłem. Naszą firmową metodą jest neoszamańska Twarda Ścieżka."

  Mnie interesują koncepty działające, sprawdzone i tylko takie. Dodatkowy warumek: mają dać nam szansę rozwoju w realnym świecie. 

   

 5. Tak, wiem, ale czysto polityczne teksty tamtejsze są ciekawe.

 6. avatar

  Solidnie oddzieliłem, a przynajmniej staram się oddzielić w swym umyśle, S-F od realu. A real jest taki, że jesteśmy rozwydrzoną małpą.  

 7. Droga wnuka dziadka z wehrmachtu od ignoranta do idola prowadziła przez studia telewizyjne trzepomózgów...

   

 8. MatkaKurka: "Polakiem można nazwać jedynie tego obywatela, który dając wrogowi odpór gotów jest dla Polski zginąć."

  Dodam, że nie ważne jaka narodowość, czy Litwin, Żyd, Tatar czy Białorusin. ...

 9. " 3MAJ", to nie wystarczy, panie obrońco tuska?

  Czy trzeba może referatu, jak krowie na miedzy?

 10. Z usuniętym komentarzem tego obrońcy Tuska, zniknęło wspomnienie elokwentnego Ryśka

  http://wpolityc...

  I to wystarczy na potwierdzenie tezy autora na niewiedzę wszelkich "obrońców" demokracji...

  I jeszcze to na dokładkę:

  http://wpolityc...

   

 11. Strony