Prześlij dalej:

Od 1989 roku prawie wszystkie partie rządzące i czołowi politycy nieustannie powtarzali zakompleksioną mantrę. Z Niemcami musimy mieć dobre stosunki, bo nas obronią przed Wschodem, wprowadzą do Unii i NATO, a poza tym to już zupełnie inne Niemcy. Jednego ziarnka prawdy nie ma w tej bajeczce. Niemcy w ogóle się nie zmieniły, co najwyżej dopracowały technologię podbijania narodów, których nigdy nie szanowały i nawet nie uznawały. Jestem gotów postawić duże pieniądze, że garstka Polaków wie w jakich warunkach Polska negocjowała z Niemcami po „pierwszych wolnych wyborach”. Jednym z głównych tematów było uznanie przez Niemcy granic na Odrze i Nysie, do czego wcale się nasi sąsiedzi nie palili.

Cała historia jest opisana szczegółowo i to nie przez prawicowe media, ale przez członków i dziennikarzy związanych z Unią Wolności, zainteresowani bez trudy znajdą materiały w Internecie. Sprawę przez lata utrzymywano w tajemnicy i co więcej bez najmniejszej refleksji Polska nadal podtrzymywała swoje naiwne, żeby nie powiedzieć kolonialne stanowisko. Jesteśmy skazani na współpracę z Niemcami, a jeśli nie to alternatywą jest Rosja. W wyniku takiej „polityki” mamy bezkrwawą i nieporównywalną w skutkach, ale jednak powtórkę z historii. Niemcy rządzą i dzielą w Polsce, realizują swoje interesy kosztem Polski i Polaków. Nie tylko nam Berlin nie torował drogi do Unii, ale ograniczał skutecznie i nadal ogranicza pełnoprawne członkostwo. To Niemcy decydowały kiedy Polska wejdzie do UE i na jakich warunkach, to Niemcy jako jeden z kilku krajów nie zgodziły się na swobodny przepływ siły roboczej, te same Niemcy, które teraz szukają gastarbeiterów wśród islamskich fanatyków. Wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników do spółki z Francją, także blokują Niemcy.

Jeszcze gorzej było z NATO, nikt inny tylko Niemcy przez całe lata nie chciały Polski w NATO, z obawy o pogorszenie relacji z Rosją i ciągle się ten stan rzeczy utrzymuje. Przypomnę protesty niemieckie i nawet blokowanie dróg konwojom amerykańskim, które miały stacjonować w Polsce. Gdy do tego dodamy pełne porozumienie z Putinem tak gospodarcze, jak i polityczne, co w sposób ewidentny dzieje się kosztem Polski. Gdy dorzucimy propagandę medialną, naciski na Polskę ze strony europejskich komisji i niemiecki protekcjonizm, który zabijał polski przemysł, na przykład stoczniowy, a pompował przemysł niemiecki, to zostanie nam już tylko jedno kłamstwo. Powinniśmy siedzieć cicho, bo to niemiecki podatnik bezinteresownie finansuje polskie drogi, brukowanie chodników i aquaparki.

Z nielicznymi i bardzo krótkimi przerwami Polska była przez 28 lat przez Niemcy mentalnie okupowana i de facto w wielu obszarach rządzona, czemu zresztą „elity” się nie sprzeciwiały, wręcz o to prosiły – patrz hołdy berliński Sikorskiego. Jedyne próby sprzeciwienia się toksycznym relacjom polsko-niemieckim podejmowały rządy PiS i śp. Prezydent Lech Kaczyński. Zapomniałem do powyższej listy dodać jeszcze jednego, wyjątkowo bezczelnego elementu, którym jest domaganie się od Polski odszkodowań dla tak zwanych „wypędzonych”. Na to żądanie ze strony Niemiec genialnie odpowiedział właśnie śp. Lech Kaczyński, który wysłał do Berlina zdjęcia zniszczonej Warszawy i kalkulację strat wyliczoną na 50 miliardów dolarów. Wtedy to po raz pierwszy Niemcy zamilkły i właściwie temat „wypędzonych” do dziś jest martwy, nie licząc jakichś niszowych wygłupów.

Strony

28538 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. Oby tylko to się nie rozeszło po kościach. Niemcy nie szanują słabych, oni rozumieją tylko język siły. No i, język pieniedzy, oczywiście.

 2. Brawo Błaszczak! 

  Najpierw zasłonił własną piersią Kaczyńskiego, do którego biegł jakiś niezrównoważony polityk, który wrzeszczeć Kaczyńskiemu w twarz i machać mu telefon niczym cegła a potem mówić w tv że Kaczyński to wariat.

  Teraz z-z-z-zdenerwował litewskich i ukraińskich nacjonalistów. Bardzo chętnie wezmę paszport z Ostrą Bramą. Dziwi mnie czemu do Polski są wpuszczani Ukraińcy, którzy na swoich paszportach mają widły, przy pomocy których mordowano Polaków.

  Może niedługo będę mógł nawet powiedzieć, że Błaszczak ma jaja.

 3. O jedno zero za duzo Pan wstawil. 12 powinno byc.

 4. Jedno 0 jest do zejścia. Mogą wpłacać tak jak Francji, podobno niedawno spłacili ostatnią ratę za I wojnę światową. I przed wyborami obowiązkowo zawieźć Makrelę do KL Auschwitz, żeby nauczyła niemieckie media kto zbudował obozy.

  Tak a propos, to politycy ulegli wobec Makreli chcą na Polskę nałożyć sankcję. Putin też. Harmonijka współpraca jak przy Nord Stream.

 5. Niemcy zawsze były i nadal są są wyjątkowym państwem wymagającym szczególnej troski ze strony pozostałych państw. Pozostawienie Niemiec bez nadzoru i pozwolenie im na swobodny rozwój, a tym bardziej na ich dominację, szybko doprowadzi do kolejnej światowej katastrofy. O tym powinien wiedzieć cały świat, a jeśli nie wie, to powinien się o tym dowiedzieć.

 6. Jeden z generałów amerykańskich tuż po II WŚ stwierdził, że Niemcy należy prewencyjnie raz na 50 lat bombardować, aby nigdy więcej nie przyszedł im do łbów pomysł rządzenia światem.

 7. Churchill.

 8. avatar

  Niemiec już nie ma. Za 12 lat kanclerzem będzie Turek. A co mam nie zapłacą . Trzeba było 20 lat temu zadać reputacji. Teraz jest za późno.

 9. avatar

  Może się wreszcie zacznie kończyć ta PiS-owa dobrotliwość, szkodliwa, bo rozzuchwalająca totalnych i zagranicę. Nas zniechęcała też, bo robiła wrażenie wiecznej defensywy (np. te dyskusje w telewizjach, nawet tych z założenia rządowych, gdzie na jednego Pisa przepadało pięciu przeciwników) Chyba czas na posunięcia czynne i wyprzedzające, nieraz odwracające kota ogonem. Niech totalni i zagranica zacznie się bronić i wycofywać. Dotychczasowa polityka była funta kłaków nie warta, bo i tak zarzucano koniec demokracji i autorytaryzm. Takie bowiem odczucia mieli.

 10. Irytująca jest strachliwa i niemrawa reakcja pisu na ciągłe prowokacje unijne. Ostatnio Trybunał sprawiedliwości Unii zakazał tępić korniki w puszczy naszej, i w odpowiedzi tylko słabe wykręty z wyrazami szacunku. A co było gdy Unia zabroniła opodatkować zachodnie sieci handlowe? Podkulenie ogona było.

 11. Strony