Prześlij dalej:

Poszukiwania nowego Geremka trwają i przybierają dramatyczny obrót, Na początku roku była taka desperacka próba wyrzeźbienia Geremka z żydowskiego rasisty, niejakiego Michała Bilewicza. Dziś chyba tylko piszący te słowa pamięta pomazańca lewicy no i jeszcze paru kumpli z muzeum „Polin”. Po nieudanej próbie na plan pierwszy wyszedł „konstytucjonalista”, a dokładnie rzecz ujmując radca prawny farmaceutów, ubezpieczycieli i fundacji finansowanych przez Sorosa, prof. Marcin Matczak, do którego spokojnie można walić na Ty, ponieważ jest to mentalny i intelektualny szesnastolatek.

Początki Marcina były obiecujące, ruszył z kopyta niczym Ryszard Petru, ale bardzo szybko zaliczył kolejne etapy degrengolady, jakie Petru ma już za sobą. Mam taki dar od natury, że potrafię odszyfrować osobowość człowieka dosłownie po kilku minutach, co wbrew pozorom nie jest takie trudne. Gdy kilka miesięcy temu usłyszałem Marcina, pierwsze skojarzenie to dzieciak, kolejny dowcipkujący profesor luzak, posługujący się młodzieżowym językiem i całą lawiną przymiotników, za którymi nie stoi żaden rzeczownik. Wiedziałem, że koniec tego nowego Geremka będzie taki sam, jak wszystkich poprzedników, wcześniej niż później zacznie mówić o państwie nazistowskim, Białorusi, Putinie, no i oczywiście o Kaczyńskim faszyście. Słowo stało się ciałem, Marcin rzuca faszystami i nazizmem w mediach społecznościowych i tutaj też nie ma przypadku, bo drugą cechą nowych Geremków jest parcie na szkło.

Po Marcinie widać gołym okiem, że on do mediów non stop szczerzy zęby i aby się tam dostać zrobi wszystko. Ponieważ bardzo szybko wyprztykał się ze swoich „dowcipów” i wizerunku „młodego profesora”, głównie dlatego, że nastąpiła inflacja „dowcipów” oraz „profesorskiego” kabotyństwa, to zaczął chodzić na skróty. Nie ma krótszej drogi do mediów tradycyjnych niż palnięcie na Twitterze, że Kaczyński jest faszystą, to zawsze działa i punktuje. Niby proste, ale jednocześnie nie takie proste, bo się potworzyły straszne korki. Kaczyńskiego faszystą wyzywają „znamienici” redaktorzy, politycy z pierwszego szeregu, gwiazdy polskiego kina i estrady, wreszcie inni znani profesorowie. W związku z tym nie ma żadnej gwarancji, że Marcina wpuszczą do TVN24, kolejka jest i każdy czeka na swoje pięć minut.

Nietrudno się domyślić, że u człowieka obdarzonego taką ambicją i ego, absencja w mediach wywołuje frustrację, a następnie ujawnia braki intelektualne oraz prowincjonalne kompleksy, które rozpoznaję z kilometra – sam jestem z prowincji. Przekłada się to wszystko na zaklęty krąg lęków przed zapomnieniem i spiralę niemocy. Im bardziej nazywanie Kaczyńskiego faszystą nie skutkuje wizytą w mediach, tym bardziej Marcin i jemu podobni Kaczyńskiego faszyzmem obrzucają, w nadziei, że przesuną się w kolejce. Takie to poziomy emocjonalne, intelektualne i mentalne osiągają spadkobiercy Geremka. W tym miejscu młodszym muszę uświadomić, że Geremek, co by o nim nie mówić, to był jednak klasyczny profesor, on na przykład nie twierdził, że Polska to ciemnogród katolicki, ale ciągle z troską pochylał się nad „naszą młodą demokracją’. Dzięki takim zabiegom Geremka uważano za profesora pełną gębą, dodatkowo wiek i broda nadawały powagi.

Strony

Źródło foto: 
15817 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Nie czytam wypowiedzi, bo wkurza mnie to zaczesywanie na młodego ZMP-owca z lat 50-tych. Albo na radzieckiego naukowca z uniwersytetu Łomonosowa.

  Tak jak pisałem, Słowacja będzie iść za Czechami i Premierzy Czech i Słowacji podpisali umowę o bliskiej współpracy w sprawie zakupów dla swoich armii, Jednocześnie Premier Czech publicznie zaproponował żeby Polska się dołączyła, co oznacza że Polska byłaby liderem grupy.

  Co NIE oznacza, Panie ministrze Błaszczak, że będzie musieli obowiązkowo kupować "czeskie pepesze", TYLKO że przekazujemy chęć strategicznego militarnego  powiązania z Czechami, Węgrami i Słowacją. Akurat nasz potencjał w tej dziedzinie jest dużo większy niż Czech i Słowacji razem wziętych, ale lepiej mieć w bliskich sąsiadach bliskich sojuszników.

   

 2. Dzisiejszy tekst uważam za... klasyczny rozbiór polskiej tuszy wieprzowej. I jak to u "chłopa i rolnika ze wsi Biskupin" jak zwykle bardzo dobry, a dotyczy również mniejszych świnek biegajacych po internetach.

 3. A Pani Profesor Krystyna Pawłowicz w PiSie najbardziej naturalnie "czuje" politykę i wyborców PiS. Może też dlatego, że z nimi rozmawia i traktuje poważnie?

 4. Trudno się z tym komentarzem nie zgodzić i coś więcej dodać. Chyba tylko to, że lubię Panią prof. Pawłowicz i jestem jej fanem.

 5. Przyłączam się do fanklubu.

 6. avatar

  I ja, to niewątpliwie Pani najszybciej mówiąca Z SENSEM.

 7. Ja tez bardzo Ja lubie!

 8. Gwoli ścisłości; z niego taki profesor, jak ze mnie doktor honoris causa... Takich "doktorków" narobiono masowo wśród tzw. koterii i towarzystw wzajemnej adoracji, wywądzących się wprost z czerwonych dynastii. Zdecydowana większość z nich to idioci, co dla przykładu udowadnia codziennie Czaskoski.

  Matczak wyróżnia się na tle jemu podobnych jedynie widocznie większym poziomem chamstwa i buractwa. Takich jak on jest wielu w NowoczesnejPO.

  Profesor Pawłowicz nadzwyczaj trafnie takich jak on nazywa "stalinowskim stepowym kałmukiem". Trzeba jeszcze dodać, że tacy jak on robią to, co robią, za niepolskie pieniądze. 

  Przydałby się ktoś jeszcze taki, jak postać kpt. Wagnera z "C.K. Dezerterzy", który z takimi von Nogay'ami rozprawiałby się publicznie w sposób arcymistrzowski.

   

 9. avatar

  A jeszcze jest, z przeproszeniem za wyrażenie, Chmaj.

 10. Proszę tutaj nie przeklinać, to jest porządny portal. Wódka z chrzanem raz! Dobranoc Państwu.

 11. Strony