Dlaczego przemówienie Trumpa jest historyczne? (ANALIZA)

Prześlij dalej:

6 lipca 2017 roku na Placu Krasińskich podczas kończącej się 16- godzinnej wizyty w Polsce, która była pierwszą wizytą prezydenta USA w Europie – Donald Trump wygłosił bardzo ważne przemówienie do kilkudziesięcio-tysięcznego tłumu Polaków, Polonii, Amerykanów i wielu ciekawych.  Przemówienie niewątpliwie ważne i potrzebne. Dlaczego tak uważam?

I.  Szansa dla Trójmorza

 

kon

Czy czeka nas współpraca USA z Trójmorzem?

Po ciepłych słowach o relacjach polsko- amerykańskich (America loves Poland, and America loves the Polish people) i polskich politykach oraz żołnierzach wschodniej flanki.  Usłyszeliśmy:

„Uczestniczyliśmy właśnie wraz z Prezydentem Dudą w niezwykle udanym spotkaniu z przywódcami państw Trójmorza.”

 

Przypominając: przed wygłoszeniem przemówienia – Prezydent Trump uczestniczył na II szczycie Trójmorza w Zamku Królewskim. Jest to inicjatywa 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej w celu infrastrukturalnego dogonienia  Europy Zachodniej.  Dotąd mało znana i przez zachodnią Europę (Niemcy, Francja) raczej traktowana (błędnie) jako projekt „anty-unijny”. Gościem specjalnym szczytu był Prezydent USA Donald Trump – co w oczywisty sposób daję inicjatywie prestiżu.

„Pragnę powiedzieć mieszkańcom tego wspaniałego regionu: Ameryka dąży do poszerzenia współpracy z Wami.”

„Będziemy chętnie pogłębiać partnerstwo i wymianę handlową z Waszymi rozwijającymi się gospodarkami.”

Podczas globalnej transmisji na żywo takie słowa, takiej osoby ożywiają idee koncepcji Trójmorza, dodają jej prestiżu oraz budzą ciekawość wielu oglądajacych ( w tym polityków i inwestorów), którzy mogą poznać, zaufać i budować Trójmorze

I właśnie:

„Zależy nam na tym, byście mieli zapewniony dostęp do alternatywnych źródeł energii, aby Polska i jej sąsiedzi nigdy więcej nie stały się zakładnikiem jedynego dostawcy energii.”

Strony

3494 liczba odsłon
Obrazek użytkownika OrzelNews

Autor artykułu: OrzelNews