Dlaczego nieformalny szczyt na Malcie jest taki ważny? Bo to ostanie Criminal Tango PO!

Prześlij dalej:

Budowanie konfliktów i zarządzanie konfliktami to broń, którą klika PO stosowała od 8 lat. W każdym tygodniu, nawet dniu pojawiały się sztucznie wykreowane afery, zasłaniające prawdziwe afery. Przykładów nie będę przytaczał, po chciałabym w końcu odetchnąć od całego tego ścieku, ale przykładów rzecz jasna nie brakuje. Rzutem na taśmę Ewka Kopacz próbowała zaistnieć po raz ostatni i przygotowała show w stylu „Kierownika” Tuska. W stylu, to nie znaczy w formie i treści, ponieważ ryży i fałszywy miał wybitny talent do tego typu intryg i naprawdę trzeba było się dobrze wsłuchać, żeby wychwycić fałsz. Ewka jest okropna w tych swoich występach i niereformowalna. Jej aktorstwo od pierwszych gestów, zanim padną jakiekolwiek słowa, zdradza, że za chwilę poleci kolejny odcinek opery mydlanej. Dokładnie taki występ dała dziś, czyniąc rację stanę z bzdurnego spotkania na Malcie. Może krótko wyjaśnię okoliczności zajścia. Otóż wszystko zaczęło się od szczytu Afryka Unia Europejska, który był zaplanowany bardzo dawno, gdzieś na początku roku. Rozmaici redaktorzy bawiący się teraz w konstytucjonalistów i znawców prawa międzynarodowego, słowem się nie zająknęli, że coś podobnego ma się na dniach odbyć. Mało tego pierwszego dnia będzie tam nas reprezentował bodaj ambasador, drugiego jakiś minister. Szczyt nie istniał w świadomości medialnej. Tym bardziej nikt nie wspominał o nowym pomyśle Tuska, który walcząc o życie w UE i utrzymanie wpływów w PO, kilka dni temu dołożył dodatkowe spotkanie z terminem 12 listopada. Kto choć trochę zna Tuska ten musi wiedzieć, że on skorzysta z każdej okazji, aby obsikać nogawki. Jestem pewien, że „Kierownik” całe dnie spędza na śledzeniu wydarzeń w Polsce, bo doskonale wie z ilu paragrafów powinien siedzieć.

Tusk usiłował się włączyć do gry i pociągnąć za sobą swoją frakcję w PO, ale sprawy się skomplikowały. Polityczna Polska od dwóch tygodni żyje budowaniem rządu PiS i pierwszym posiedzeniem sejmu. Jednym z ciekawszych wątków budowy i posiedzenia był czas. Większość obserwatorów i to po obu stronach wywierała presję, żeby jak najszybciej zobaczyć nowy parlament i ogłosić skład nowego rządu. Dla ludzi znających realia i konstytucję było jasne, że po tygodniu nic takiego się nie stanie. W kolejnym tygodniu mamy święto 11 listopada i pozostawiając margines czasowy na normalne zawirowania w trakcie budowania gabinetu, należało założyć, że najwcześniej 12 listopada uda się dokonać wymarzonych zmian. Tak też się stało o czym 5 listopada poinformowała szefowa kancelarii Prezydenta. 3 listopada Tusk podejmuje decyzję o grillu na Malcie, ale pismo trafia tylko na biurko Kopacz, do Pałacu Prezydenckiego nic nie dociera. Ile tu było przypadku, a ile planowania nie umiem powiedzieć. Z całą pewnością wyznaczenie daty szczytu Rady Europejskiej na 12 listopada z natury rzeczy kolidowało z biegiem wydarzeń w Polsce. Trochę intryg, trochę szczęścia i zbiegów okoliczności złożyło się na ostatnie Criminal Tango PO. Znaleźli okazję to się zabawili ostatni raz. Skóra cierpnie, gdy sobie człowiek pomyśli, że mielibyśmy kolejne cztery lata takiej nędzy i produkcji afer na siłę, ale na szczęście tak się nie stanie.

Strony

40901 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. Nie Ewka tylko Efka.... Na Ewkę trzeba sobie zasłużyć :) Pozdrawiam

 2. Prezydenta Wałęsę?

 3. avatar

  tak jak dzisiaj min Szczerski PO-kazal jak sie powinno polityke robic..to do tej pory mnie brzuch boli..w pierwszej chwili rzucilo mnie na parkiet..ze spazmami smiechu nie moglem sie ogarnąc..takie konferencje mam nadzieje stana sie nowa tradycja w polskim parlamentaryzmie..i to cudowne zdanko na koniec.."niech sie pani premier SAMA poda do dymisji"..nie..nooo..nie moge..skonam ze smiechu....
  EDIT..swoją drogą..namawianie urzedujacego PREZYDENTA do lamania prawa i USTAWY ZASADNICZEJ..PO-dchodzi chyba pod mocne paragrafy??moze od tego zaczac??wywlec ja w kajdankach z 1szego posiedzenia nowego sejmu..to bylby niuws..ostro czy nie ostro..nie wiem..chyba raczej nie!!!!.ja juz mam jej TAK bardzo DOŚĆ ze nie wytrzymuje....

 4. Ludzie... czy to normalne, żeby się tyle śmiać?

  Dziś mi robota nie szła - ale za to przetłumaczyłam sobie, ot tak - dla relaksu "Ballo in Fa diesis minore" - pewnego rodzaju "Danse Macabre".  Utwór takiego włoskiego pieśniarza Angelo Branduardiego.

  Taki ostatnio nastrój schyłkowy. Kończy się epoka, jakby nie było.

  Szczyty i zaszczyty też się kiedyś kończą - oj, jakże ciężko niektórym to przychodzi, żeby ów prosty fakt przyjąć do wiadomości.

  I przyszedł następny atak głupawki, jak zobaczyłam dzisiejszy tytuł "Ostatnie criminal tango".
  Ubawiło mnie to nieprzeciętnie.

 5. avatar

  to jeszcze nie koniec...doktorowa1metrodszpadla zostala wybrana PO-słem na nastepna kadencje..bedzie i 'smieszno i straszno' widziec ja w lawach sejmowych i zabierajacej glos z mownicy i na roznych 'konfach'..ze juz nie wspomne jak bedzie dukac tzw "setki dnia' dla tvn-u...to dopiero bedzie!!!!!!

 6. trudno bedzie o normalnosc. Bedzie cyrk. Mam nadzieje ze ludzie od Kukiza beda czesciej walic w PO niz w PiS...

 7. avatar

  ja juz to pisalem z pol roku temu jak nie wiecej..nie wierze muzykowi..nie wierze mu jak psu..ktos kto ma od zawsze prywatny numer komorki do jego*wroclawskiej*ekscelencji..tu polece michalkiewiczem..NIGDY nie zapomni skad MU nogi wyrastają...poza tym ten ostatni??czyzby ostatni wyskok doktorowej1metrodszpadla???i te kretynskie nawolywania w mediach do PAD ocierajace sie o areszt w trybie natychmiastowym!!!!x5...czy nie sa SYGNALEM do jakowegos PO-czatku do zamachu STANU???

 8. Ryczę ze śmiechu...

  Okazało się, że to, co sobie tłumaczyłam to "Taniec Maltański"

  Miałam zamiar wrzucić dopiero po północy, ale skoro tak - już nie będę na razie poprawiać.

  Jest to tzw. "surówka" - wersja niekoniecznie ostateczna.

  Próba przekładu z zachowaniem rytmu, rymu i rozłożenia akcentów - aby umożliwić wykonywanie utworu na tę samą melodię. Amatorska. Robota mi dziś nie szła - ale to chyba ze złości, że już pierwsza dekada mija, i znowu ZUS, i znowu czynsz, i znowu wszystkie rachunki...

  Trochę mistyki. Dla oderwania się od prozy życia.

  Proszę Państwa: Dance Macabre! (Taniec Maltański).

 9. avatar

  dobrze ze jest nas dwoje (moze wiecej???) na tym portalu ktorzy uwazaja ze ŚREDNIOWIECZE TO NAJPIEKNIEJSZY OKRES W DZIEJACH POLSKI I SWIATA....

 10. Ale wolę "Jesień Średniowiecza" niż rozprawy o kurtyzanach. Sam wiesz czyje.

 11. Strony