Dlaczego Cyganom i Żydom nie śmierdzi spod pach?

Prześlij dalej:

Obiecuję, że będzie lekko i higienicznie, rzekłbym nawet, że z poszanowaniem i podziwem dla odmienności i proszę się nie zrażać mało estetycznym wprowadzeniem, bo od czegoś trzeba zacząć. Tytułowe pytanie pobrzmiewa prowokująco, ale tak naprawdę jest pytaniem sugerującym odpowiedź. Dlaczego Żydom i Cyganom nie śmierdzi spod pach? Szczególnie dbają o higienę, w domu i tramwaju? Golą owłosienie? Używają wonności po promocyjnych cenach? Jeśli nawet, to nieliczni, a reszcie nie śmierdzi spod pach, ponieważ sobie na to nie pozwalają. Cyganie i Żydzi, nie kradną, nie kłamią, nie wróżą z kart i nie wyciągają kur z grzędy, nie zajmują się lichwą, ich oddechy nie zawierają grama czosnku i w ogóle nie traktują swoich kobiet jak własność na poziomie psa. Cokolwiek rzuca się w oczy i na skojarzenia, w przypadków Cyganów i Żydów nie istnieje, tylko nam się tak w chorej wyobraźni wydaje, o czym Żydzi i Cyganie z pełną pieczołowitością nas poinformują. Nad Cyganem muchy będą fruwać, a Cygan krzyknie, że jest do czysta wymyty. Żyd zedrze z dłużnika ostatnią koszule i stwierdzi, że to dla dobra dłużnika, który odtąd może spać z czystym sumieniem, aż do następnej raty. Żydzi i Cyganie po prostu się szanują, mają do siebie tak rozbudowany szacunek, że proste stwierdzanie faktów zamieniają w próbę eksterminacji. Co innego Polacy. Polakom śmierdzi spod pach, Polacy kradną, Polaków można filmować w rzygowinach i pokazywać ich obyczaje jako potańcówkę w chlewie. Polacy nadają się idealnie do wizualizacji stereotypów i co więcej, gdy się będą usiłowali ze stereotypu wydobyć, usłyszą, że histeria zasłania im niezbędną samokrytykę.

Co z tym całym dziwactwem zrobić? Myślałem wiele razy i pisałem niemniej felietonów, ale teraz tak sobie wykoncypowałem, że skuteczne reakcje ograniczają się do dwóch postaw. Polacy powinni pozwolić Cyganom porywać Polki, od 13 roku życia i strać się od najmłodszych lat o względy Żydówek. Kolejność i rozkład płci nie są przypadkowe, to wynika z tradycji i kultury obu narodów oraz z polskiej gościnności. Polak ożeniony z Żydówką dostaje immunitet tradycyjnej żydowskiej rodziny i z tą chwilą pachy aromatyzują Polakowi lawendą. Polka romantycznie porwana do taboru, rzecz jasna uzyskuje status pachnącej ogniskiem i wiatrem żony Cygana. Drugi patent na świeżość o każdej porze roku jest nieco trudniejszy, bo ten pierwszy był łatwy, „typowo polski”. Trzeba by albo cudem albo sposobem, tudzież wszystkim naraz zmienić obyczaje z polskich na cygańskie, a najlepiej na żydowskie. Nie twierdzę, że będzie łatwo, ale są rozmaite kursy asertywności, które uczą chodzić z gołymi cyckami i transparentem „nie ruszaj”. Musimy się nauczyć żyć i szanować jak Żydzi, za każdym razem gdy jakiś Żyd powie, że Polacy śmierdzą, wstajemy jak jeden Polak i krzyczymy – FOB, potem dodajemy rozmaite okolicznościowe dodatki. Gdy Żyd mówi, że Polak śmierdzi, traktujemy Żyda homofobem, bo niby dlaczego mamy darować seksualny podtekst? Polak śmierdzi? Jasne, a może jeszcze pedał, mason i cyklista? Gdy Żyd pisze, że Polski się nie myją, wtedy mamy Żyda na widelcu, atakujemy mizoginem i żegnaj Żydzie zacofany. Zdarzyć się może, że rasistowski Żyd nazwie śmierdzącymi Polakami całą nację, ale w takich razach chyba nie muszę tłumaczyć, że podobne nawoływanie do holokaustu powinno się spotkać z rezolucją ONZ.

Strony

21761 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Jakże pięknie to określiły podobne do cipki wielbłądzicy usta homofoba i rasisty żydowskiego Mellera

 2. Dlaczego Cyganom i Żydom nie śmierdzi spod pach?
  Dlatego, że nie do pomyślenia jest, żeby "narodów wybranych" imały się jakiekolwiek złe rzeczy, a insynuowanie im czegokolwiek jest z definicji "podłe".

 3. agitator z czerskiej z faszyzmem. ale nic dziwnego, to juz 3 pokolenie ktore walczy z faszyzmem o wolnosc i demokracje, do ostatniej kropli krwi.

  Multikulturowosc miala sluzyc likwidacji kultury i religii jako ostoi tradycyjnych narodowych wartosci stojacych na drodze wladzy absolutnej loz oswieconych, paradoksalnie moze posluzyc do pogrzebu inzynierii spolecznej.

 4. avatar

  Pingwiny & król Julian OK ale gdy pomyślę co jeszcze z Madagaskaru ...

 5. avatar

 6. avatar

  znowu nawijał o faszyzmie. Jego działalność  przypomina  mi  przysłowiowe  "kocenie". Zadanie Michnika  i  s- ki  to  systematycznie  wkładanie  głowy  Polaka  do  klopa  i  spuszczanie  wody. Aby  sobie  nie  wyobrazał, ze  jest  cokolwiek  warty. Metafora  pewnie  przesadzona, ale  już  mam  dosyc  akcji  w  wykonaniu  Czerskich  i  im  podobnych.

 7. w ramach wolnosci slowa, a agitator kazal swoim bojowkom czy ochroniarzom wyrzucic wolnosc wypowiedzi z budynku. nie doczytalem czy wyjsciem dla sluzby, przez zsyp czy oknem. co za wspaniale podsumowanie. jeszcze pare tygodni i czerska bedzie mozna skopiowac na Upadek.

 8. zaś kobieta szlacbetnie urodzona roztacza woń. Ja na przykład nie idę, ja stąpam. My ludzie prości, żeby nie rzec ciemni, mamy konkubiny, a oni mają partnerki życiowe. Oni mają pdwójne standardy, oni mogą pójść nago strasząc cielskiem, my nie możemy. Michnik jest redaktorem, a tzw. dziennikarze niezależni, to pisowskie pismaki. I ścierwa. Do Tworek. Kordon sanitarny roztoczyć. To wszystko zarezerwowane jest dla partii opozycyjnej.

 9. Polak ogladający typowy polski film dla polaków tak sobie właśnie nyśli. Taak, tak, świetny film, tacy właśnie jesteśmy, leniwi, śmierdzący, zachlani, istne bydło niegodne Niemcom buty czyścić. Oczuwiście nie ja, bo jestem schludnym dentystą skrajnie europejskim lub realizuję się w reklamie i w mediach, ale to całe bydło wokól..
  Nie wiem skąd takie pokłady samokrytycyzmu narodowego się biorą. W częsci mają silne podstawy materialne (ze 200 sto lat życia w tyle za Czechami swoje robi), 50 lat gapienia się na wystawę w Pewexie, też uszkodziło mózgi, ale żeby aż taki masochizm...

 10. avatar

  w  generowaniu  tego  poczucia  jest  ogromna (deprecjacja  i  obrzydzanie  symboli  i  tradycji  itp.), ale  może  jest  to  też  kwestia  charakteru  narodowego? Sama  kategoria  pt. 'charakter  narodowy'  jest  dla  mnie  dośc  dwuznaczna, ale  skąd  się  wzięło  powiedzenie  iż  "Polska  jest  papugą  narodów"? Wtedy  GW  nie  było, chyba  że  ich  duchowi  pobratymcy. Takich  nigdy  nie  brakowało.
    Mam  wrazenie, że  bujamy  sie  od  bandy  od  bandy: jesteśmy  wielcy  contra  jestesmy  do  d....
    Teraz  jest  niestety  deficyt  tej  pierwszej  postawy  i  lekka  przesada  w  tym  kierunku  jest   mocno  wskazana. Dla  wyrównania  sił.

 11. avatar

  Ale jest też świeży powiew. Studenci krzyczą do reportera "wypierdalaj" i na odchodne walą w pysk, tylko dlatego, że reporter z GW. Reakcja prawidłowa, ale w odpowiedzi żadnych studentów-kiboli. Zamiast zemsty jakiś taki niepokój i smutek...

 12. ze powinien pojechac do Izraela, wsiasc do autobusu przebrany za Polaka albo Araba, i napisac dwa artykuly. GPC napisala ze agitator z czerskiej pali smierrdziace papierosy elektroniczne i zostali faszystami.

  Zreszta sam Meller potwierdzil diagnoze opisujac komentarze "smierdzisz czosnkiem" jako przejaw skrajnego, zwierzecego antysemityzmu. A przeciez mogl napisac, ze wielu Polakom sie nie podoba jak wsiadaja rano do metra zwanego "Polska" i maja dosc wachania smrodu pod nazwa "wlasnie tacy sa polacy". Moze poczuli po artykule bratnia dusze i chcieli sie wyzalic?

  A tak na marginesie, Mellerowi przeszkadza ze do metra wpuszczaja w koszulkach na ramiaczkach, a na marszu szmat bylo i bez koszulek i jezyk adekwatny, a jak komus to przeszkadza to faszysta, zeby nie uzyc gorszego porownania - Pawlowicz.

 13. Strony