Dialog jest dla frajerów, liczy się tylko „narracja”

Prześlij dalej:

Każdego dnia jest podnoszona poprzeczka idiotyzmu, który się sprzedaje jako prawdę objawioną i obowiązującą. Aby zdać sobie sprawę z siły jaką dysponują ośrodki ogłupiania mas, wystarczy cofnąć się o pół pokolenia. Wówczas obowiązywał zupełnie inny przekaz, facet przebierający się za babę był nazwany zboczeńcem i nie miał odwagi nosa z chałupy wystawić. Obozy koncentracyjne były niemieckie, a Związku Radzieckiego nikt ni traktował jako poważnego partnera, którym prowadzi proces demokratyzacji kraju. W tym krótkim zestawieniu wcale nie chodzi o jakieś sentymenty, czy pokoleniowe tęsknoty, bo wiadomo, że za „naszych czasów było lepiej”. Przywołałem parę przykładów, żeby podkreślić gigantyczną moc propagandy, która zawsze działa z morderczą konsekwencją. Co wydawało się niewyobrażalnym lada moment stanie się faktem. Z „narracją” Żydów i Niemców nie wygramy z prostej przyczyny, oni płacą i wymagają odpowiedniej „narracji”, my bełkoczemy coś o dialogu i obiektywizmie. Każdemu frajerowi da się wmówić dowolną winę i historię wystarczy wzbudzić w nim poczucie winy i strachu. Nie jest kwestią światopoglądu lub preferencji politycznych to, co się działo w historii ludzkości. Mamy do czynienia z albumami pełnymi fotografii i każdy oglądający widzi mundury i pasiaki, każdy rozpoznaje babę i chłopa, język obcy i ojczysty, ale wszystko się diametralnie potrafi zmienić, gdy do albumu dołączy przewodnik, czyli „narrator”. Z tą chwilą obrazy zostają poddane słownej obróbce i chociaż na początku jest śmiesznie, później irytująco, to na końcu zmęczona i zaszczuta większość kiwa ze zrozumieniem głowami, przyjmując brednie do „aprobującej widomości”.

Weźmy pierwszą fotografię, widzimy na niej Niemca z owczarkiem niemieckim obok człowieka w pasiaku i gwiazdą Dawida na ramieniu. Dodajmy do obrazu dźwięk, teraz Niemiec krzyczy „Juden raus” i spytajmy widza, co widzi, a słuchacza, co słyszy. Dopóki pozwolimy uczestnikom eksperymentu wyrażać własne zdanie, to nie licząc psychicznie chorych i esesmanów, 97 na 100 powie, że widzi to, co widać i słyszy, to co słychać. Zupełnie inaczej zachowają się ci sami ludzie w warunkach, które pogorszą komfort wypowiedzi, bo nie ważne kto mówi, ważne kto i po co pyta. W obecności niemieckiego skina napakowanego sterydami padną nieco inne wypowiedzi albo powstanie głucha cisza. Podobnej weryfikacji dokonają warunki, w jakich nieszczęśnicy są odpytywani: egzamin, rozmowa kwalifikacyjna, teleturniej, badanie psychologiczne, wypowiedź publiczna. I przy pomocy takich trywialnych narządzi dochodzimy do sytuacji, którą wszyscy znamy. To powiadasz, że ta kura przypomina osła? Albo. Jesteś pewien, że ten w nazistowskim mundurze jest Niemcem? A jakie masz dowody? – pyta profesor zatrudniony w niemieckim koncernie. Znasz jego nazwisko, a wiesz, że w 1943 w Prochowicach Mniejszych, Słota Antoni pobił Żyda, zabrał mu portfel i jeszcze za nim krzyknął: „do gazu Żydku, do gazu”? To kto tu jest nazistą, kto był ten zły? Może się jednak zastanowisz, zanim powiesz coś głupiego i bezpodstawnie oskarżysz Niemców. Tą samą obróbką i na tym samym warsztacie można z dewianta zrobić przykładnego żono-mężo-matko-ojca i tymi samymi metodami z człowieka robi się idiotę.

Strony

29447 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. po tym tekście- nie wiem, co widzę. Kapitalnie dodany obrazeczek. To znaczy- pierwsze skojarzenie było prawidłowe, logiczne a po przeczytaniu -klapa. Nie wiem. Może się mylę? Może to jednak baba.?

 2. Ja myślałem że na zdjęciu jest Depardieu na ruskim motocyklu.

 3. avatar

  Też tu widzę Żerarda, od pierwszego wejrzenia, ale licho wie, zdjęcie to zdjęcie, tylko.
  Jeśli to jest Żerard, to już wiemy, jak będzie wyglądał rosyjski gang motocyklowy.
  Panny sznurem? :)

 4. avatar

  zdjuntko pierwsza klasa...na nim facet co to wypija dziennie 14 butelek wina...podobno ostatnio zmienil obywatelstwo....
  a co do reszty...na terenie muzeum zydow polskich urządzić poligon..i strzelnice taktyczna (czarna taktyka-zielona taktyka-taktyka walk ulicznych......i tym podobne)..mozna by bylo takze rozwazyc jako pierwsza rzecz po wygranych wyborach by pozbawic media rzadowe i komercyjne jakichkolwiek subwencji z budżetu panstwa...i to w 3 minuty po zaprzysieżeniu nowego parlamentu..czy tak sie stanie??nie wiem..czy ktos sie na to w nowym sejmie odważy??

 5. avatar

  czy pani Ania?

 6. avatar

  Żerar Żopardie
  mam własną narrację.

 7. avatar

  Estetycznie na pewno, bo różnie twierdzą. 

 8. avatar

  Projekt "Altzheimer" na ten przykład,  jest wart rozważenia

 9. W czasie zaborów zakazywano nam, Polakom, mówić w języku ojczystym - germanizowano nas i rusyfikowano. Dziś kolonizator/zaborca/okupant/ czy po prostu władcy kondominium zmienili taktykę: mówią do nas w naszym języku, i to poprzez media masowe - niepolskie, polskojęzyczne. I tak ogłupiają naród.

 10. Że w naszym pojęciu nie istnieje pojęcie winy i odpowiedzialności zbiorowej. W zupełnym przeciwieństwie do pojmowania tych pojęć przez Żydów. Przy czym oczywiście oni uważają, że odpowiedzialność zbiorowa dotyczy tylko innych, bo przecież oni nie moga odpowiadać zbiorowo za Fejgina i innych.
  Co z drugiej strony świadczy o tym, że komunizm był wymysłem żydowskim, gdyż komuniści równie chętnie odpowiedzialność zbiorową stosowali.

  Skądinąd co to jest nedzne 3 miliony Żydów wykończonych przez Niemców.
  Skoro Angole w latach od 1770 do około 1900 zagłodzili, tak właśnie  ZAGŁODZILI, około 40 milionów Hindusów.
  A w pubach w Angli jeszcze długo po II WŚ były napisy: "Psom, Irlandczykom i czarnuchom wstęp wzbroniony".

  P.S.
  Na zdjęciu widzę otłuszczonego faceta na skuterku (tak mi się wydaje, że to skuterek, bo całości nie widać)

 11. Problem polega na tym, że "holokaustowi" (cudzysłów za MK) przeciwstawiamy .......... no właśnie - co?
  Nie wiem co wstawić w kropkowane miejsce, co miałoby być antonimem do "pojęcia" "holokaust".
  Jak można w skrócie wyrazić oczywistą oczywistość: Polska uratowała Żydów przed zagładą w ten sposób, że przyjęła ich pod swój dach na 1000 lat?
  Proszę Żydów o wyrażenie w jednym słowie: dzięki Polsce i Polakom,  ich gościnnej naiwności przetrwaliśmy na tej ziemi nie jeden "holokaust", wbrew logice i historii świata.

 12. Chyba powinnismy zażądać pieniędzy, za każdego uratowanego + odszkodowanie za każdego Polaka, który zginął ratując Żydów.
  Skoro handel, to handel.
  Niech określą sami ile jest wart każdy ocalony, potem to przemnożyć przez ilość ocalonych, dadać kwotę za tych Polaków, którzy zginęli i przedstawić rachunek do zapłaty.

  Jak Lech Kaczyński kazał zrobić wycenę odszkodowań jakie mieliby zapłacić Niemcy, tylko za zniszczenia w W-wie, to niemiaszki natychmiast się opanowali.
  Tutaj może b yć analogicznie.

  Podobno ocalono około 100'000 żydów w Polsce, co kosztowało życie również 100'000 Polaków.
  Rachunki są trywialne.

 13. chodzi o ten dach nad głową, za który nie było komu płacić podatków, a za który żądają teraz odszkodowania.
  Ale przede wszystkim jak TO nazwać?

 14. Na początku myślałem, że to bardzo stara i bardzo brzydka kobieta w zaawansowanej ciąży. Dopiero po chwili zoreintowałem się, że to Żerar Depardje w zaawansowanej ciąży (efekt bliskich spotkań 3go stopnia z pułkownikiem KGB?). PS. Matko, gratuluję trafnego zdiagnozowania przyczyn flekowania Bronka. Wychodzi, że to długie ramię Donalada z Brukseli tarmosiło gajowego bez wąsa, bo opierał się przed zakupem francuskiego złomu (a przecież Donek obiecał...).

 15. To Żerard Diepardiejew :)

 16. obejrzalam, tj. chcialam obejrzec "Blizej" Pospieszalskiego. tytul odcinka "Zydzi".

  z ich strony Weiss i Spiewak z jakims tytulem, ktory obraza profesure z tamtych lat. a naprzeciwko nich prof. Zaryn i Ziemkiewicz. Mozna podawac argumenty: historyczne, logiczne itp. a na koniec pan Spiewak stwierdza, ze jest problem z tysiacleznia kultura krzescijanska.
  z jednej strony - rece opadaja.
  z drugiej - nie owijaja. wala prosto o co im chodzi.

  Pytanie sondazowe: czy Zydzi odpowiedzialni sa za smierc Chrystusa. odp. w katolickim pono kraju: 73% - nie. nie sa.
  a Pismo sw. czytali?!

 17. A ja tak ad personam, wolałem analizy Piotra Wielguckiego a nie literatury obowiązkowej na socjologii

 18. avatar

  Bedzie  pochowany  przez  Hrabię.

 19. avatar

  Myslałam, że jest nieśmiertelny jak Gollum z pierścieniem na palcu

 20. avatar

  też  miałam  takie  wrażenie.

    Bartoszewski  może  się  już  przestać  wstydzić  za  "brzydką  pannę  na  wydaniu".

  ps. Nie  chcę  nawet  sobie  wyobrażac, co  od  dzisiaj/jutra  zacznie  się  w  mediach  nt. "profesora"   Bartoszewskiego i  czym  będzie  jego  pogrzeb :/

 21. bac sie Polakow.
  ponoc w niebie wiekszosc stanowia Aniolowie, czyt. übermenschen, czytaj Niemcy,

 22. No to kiedy zorganizują pogrzeb jako część kampanii wyborczej? W sobotę 2 maja w dniu flagi narodowej w samo południe czy 5 też maja powiedzmy o godz. 16, aby przykryć debatę prezydencką?
  Mówię Wam - debilizmy jakie jutro i w kolejnych dniach będą w mediach w temacie Bartoszewskiego, mogą pobić dotychczasowe rekordy typu krzesła, kury czy szoguny. Spodziewam się nawet żałoby narodowej, a orędzia Bronka w TV to już na pewno.

 23. Jednym słowem - prezent na kampanię, która teraz da się wypełnić patosem, podniosłym uroczystościami, mowami pełnymi hipokryzji, etc., zamiast spotkaniami i dialogiem ze specjalistami od kur, kompromitującymi ustawkami na nieistniejących budowach, wypowiedziami nt programu, które jakoś nie spotykały się z pozytywnym odbiorem, a taki "autorytet moralny" zamyka wszystkim usta - jestem pewien, że i PiS się w to włączy - a'propos - wyszli dzisiaj z minuty ciszy na Blidą, czy żyrowali ten żałosny cyrk?

 24. jak po Mazowieckim ...

 25. Na razie W.Bartoszewski został na TT ambasady PL w DE określony mianem "kompasu moralnego" - rzeczywiście wyznaczył kierunek moralności obecnej władzy, określając opozycję bydłem i dyplomatołkami. https://twitter.com/PLinDeutschland/status/591684974723600384

 26. Niesiołowski też nie jest niśmiertelny.

 27. No Ruski na skuterze... Gierard jakos mu z imienia bylo.

 28. zaiwania pewien maturzysta ksywa "profesor" w drodze do Piekła? Ten też nam przyprawiał gęby.... różne różniaste.

 29. Na przedstawionym zdjęciu w pełnej krasie odzwierciedlone są słowa pieśni mówiące (śpiewajace?) "na kombajnie chłop się szkoli, na dodatek wygrać może końcówkę od banderoli". W przypadku TEGO CHŁOPA, końcówka od banderoli oczywiście pochodzi z flaszki po Stolicznej. 

 30. Utknęliśmy. Tak, my, a nie tylko MK. Co zrobić, żeby kontrowersje trafiły pod strzechy?

  Na zdjęciu widzę "Nędznika" - zawodnika, który zawiódł fanów i siebie oraz którego zwiódł Putin.

 31. Strony