Dęte przebudzenie, czyli lewicowi intelektualiści szukają angażu

Prześlij dalej:

My tu gadu gadu, z dzióbków sobie pijemy, dusimy we własnym sosie i adorujemy się w zamkniętym towarzystwie, a po drugiej stronie barykady nie śpią. Ba! Więcej, budzą się. Niemal w jednym czasie otrzeźwiało trzech lewicowych intelektualistów, że użyję takiego grzecznościowego zwrotu. No i zgaduj teraz człowieku, czy to kwestia zaplanowanego rozgłosu, czy też ta słynna frustracja. Jakby nie było, wyrwało paru gości z letargu i przemawiają ludzkim głosem. Pierwszy był niejaki Springer i proszę mnie nie pytać, co za jeden, kompletnie nie mam pojęcia cóż to za postać. Wiem natomiast, że jest lewicowym intelektualistą, bo tak go przedstawili koledzy. Ów Springer napisał dość długi i intensywny bluzg pod adresem poprzedniej władzy, w którym odkrywa Amerykę. Nieznany dla lewicowców ląd nazywa się polityka socjalna państwa. Niczego nie pomyliłem, dokładnie tak i tylko tak należy rozumieć to z pozoru nielogiczne zdanie. W Polsce lewica skończyła się przed wojną, no może jeszcze Mikołajczyk przez chwilę coś próbował wyrzeźbić, ale wiadomo czym się to skończyło. Potem mieliśmy już tylko komunistów i neoliberałów z komunistycznym rodowodem. Ta druga kategoria zawiera lewicowych myślicieli młodego pokolenia. Zatem kolega Springer nie przebierając w słowach dostrzegł na jaki prosty pomysł wpadł PiS i jak tym pomysłem ograł bez litości całą konkurencję. Zresztą oddajmy głos Springerowi, on sam najlepiej wyjaśni, co za olśnienie go dopadło:

Nawiążę do tonu, który na łamach GW zaczął Grzegorz Sroczyński - BYLIŚCIE IDIOTAMI!!! - wy wszyscy, którzy wiedząc przez tyle lat w jakich warunkach żyją Polacy i co muszą robić, żeby mieszkać spokojnie. Rozwiązania, które są w tym programie były do wzięcia 5 i 10 lat temu. Ale byliście IDIOTAMI, STRASZNYMI, STRASZNYMI IDIOTAMI bo uznaliście, że Polacy sami sobie z tematem mieszkania poradzą. A wystarczyło poczytać badania, co Polacy o swojej sytuacji mieszkaniowej myślą, wystarczyło się porównać z innymi krajami UE. Naprawdę, wystarczyło umieć czytać. Ale BYLIŚCIE OKRUTNYMI IDIOTAMI. Mieliście to w dupie.

Przywołałem zaledwie fragment, jest tych gorzkich żalów znacznie więcej i całość utrzymana dokładnie w takim samym tonie. Oczywiście Filip Springer nie wyskoczył ot tak sobie z konopi, Filip jak reszta jego kolegów z lewicowej szkółki też był idiotą, okrutnym idiotą. Siedział sobie Filip w różnych państwowych kruchtach i dotowanych organach prasowych, aż tu nagle się wszystko zawaliło. Gdy Filip walczył o Nike i premie w „Polityce” nie widział tych wszystkich zaniedbań władzy wraz z głupotą i arogancją bezgraniczną. On se siedział, jak myszka pod miotłą. Otrzeźwiło go dopiero to, co wszystkich. Jezus Maria, gdzie są dotacje do naszych cudownych lewicowych projektów?! Ani w głowie, ani w dupie Filipowi było i jest, czy Polacy dostaną szansę na normalność, zamiast wykładów Balcerowicza. Wtedy i teraz Filip dobija się do kolejnej nominacji, stanowiska, dotacji. Zwraca na siebie uwagę „oryginalnością” przekazu, a że zaczęło mu żreć, no to koledzy pozazdrościli sukcesu. Jako drugi ustawił się wszędobylski Sławek Sierakowski, co to żadnej imprezie i telewizji nie odpuści. Posłuchajmy Sławka i nie ma powodu się krzywić, bo w życiu nie poznalibyście, że to Sławek, gdybym nie zdradził tej tajemnicy:

W pewnym sensie tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce. Ta partia jest fantastycznie zakorzeniona społecznie. Może przegrać osiem wyborów z rzędu i się od tego nie załamać.

Strony

19440 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1. również Michnik: "Dzięki 500+ ludzie poczuli się zauważeni. Wszystko, co poprawia jakość życia, zasługuje na poparcie". Pierw. efekty inwest. Sorosa - to ściągnięte z TT Marcina Palade.
  (https://twitter...)

  z tego daje się wyciągnąć jeden wniosek: "skoro nie można przeciwnika pokonać, to należy się do niego przyłączyć" co dosadniej wyraził w swoim czasie niejaki Kuroń: "nie da się zatrzymać stada mustangów, dlatego należy wskoczyć na grzbiet najważniejszego i sterując od środka skierować stado gdzie indziej"

  Właśnie obserwujemy próby takich działań.
  Oczywiście względy osobniczo - finansowe też mają swoje znaczenie, ale to raczej oboczność.
  Dotarło do nich, że nie dadzą rady zakrzyczeć - przestraszyć - strasząc również poprzez zagraniczne ośrodki.
  No to próbują się podłączyć To na razie drobne przymiarki, tego będzie więcej

 2. czas będzie jeszcze działało. Ale tak naprawdę, opozycja jest kształtowana przez władzę. Mówiąc inaczej, na to jak będzie opozycja pracuje władza. W sensie działań i zaniechań. władza kształtuje opozycję.

 3. Niejeden zostanie powalony, jak Szaweł pod Damaszkiem.
  Podobno Pani HGW powróciła na łono Odnowy w Duchu Świętym.

  Jak pisał ks. Twardowski

  "Teraz się rodzi poezja religijna
  co krok nawrócenia
  lepiej nie mówić kogo nastraszył buldog sumienia
  ale Ty co świecisz w oczach jak w Ostrej Bramie
  nie zapominaj
  że pisząc wiersze byłem Ci wierny
  w czasach Stalina".

  Dlatego, proszę wybaczyć tę pamiętliwość: będziemy zerkać, co kto mówił poprzednio.
  Chcemy wiedzieć kto skąd przychodzi. I jakie metamorfozy zdążył przejść.

 4. Węgiel drzewny wypalać w BIESZCZADACH .Tylko żal mi Bieszczad ,bo co one zawiniły ..

 5. może być prawdziwym socjalistą. Socjalista z brzuchem, jak wór żyta, w jaguarze, jest już tylko tłustym, leniwym kotem.
  PiS od zawsze stawiał na poprawę bytu obywateli. Drogą ku tem jest rozwój gospodarczy, zminimalizowanie korupcji i równe traktowanie obywateli. 

 6. Nie sadze. Ale im sie zadna krzywda nie stanie, bo nigdy im sie zle nie dzialo - jak to w Miedzynarodowce. Co najwyzej bedzie czystka...

 7. avatar

  'Lewicowy intelektualista' to oksymoron i służy do zastąpienia pojęcia 'pożyteczny idiota'.

 8. Strony