Czy Wojciech Mann zje relikwie Czekoladowego Orła?

Prześlij dalej:

    Zanim odpowiemy na to pytanie, warto w kilku słowach przypomnieć, w jakim celu została założona Radiowa Trójka przez komunistyczne władze, pod rządami Władysława Gomułki. Jak wszystko, co tworzono w tamtych ponurych czasach, „Trójka” miała być radiem dla ludzi młodych, którzy nie chcieli już słuchać muzyki z festiwali piosenki radzieckiej, a zamiast tego swoje radia lampowe przestawiali na kultowe „Luxy”, czyli Radio Luksemburg. Tam mogli usłyszeć piosenki Beatlesów, czy Rolling Stonesów, które niektórzy z nas nagrywali na szpulowe magnetofony z mikrofonem zewnętrznym lub w późniejszych czasach na kasetowe, by móc potem poszpanować przed swoimi rówieśnikami. Ci najzdolniejsi, brali gitary i z tak zwanego słuchu uczyli się zagrywać słynne riffy, czy solówki.

     Tak więc „Trójka” powstała w celu skanalizowania młodych ludzi, gdzie było dużo zachodniej muzyki, a pozostały wolny czas na antenie wypełniała ta sama propaganda komunistyczna, ale podawana nieco subtelniej. Oferta programowa została z czasem rozszerzona o inne pasma rozrywkowe, kulturalne i polityczne. I z taką „Trójką”, konkurującą z innymi komercyjnymi radiostacjami dotarliśmy do lat nam współczesnych.

Strony

8421 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Hoyt

Autor artykułu: Hoyt

1 (liczba komentarzy)

  1. avatar

    Trójki słucham już chyba z milion lat, czyli około 36. Obecna forma radia jest nie do zniesienia dla tych, którzy przejrzeli na oczy. Propaganda min 16/24. Dodatkowo 20 min nachalnych reklam na godzinę. Staram się na nie wyłączać, ale czopki i tak sie wciskają mimo odłączonych uszu ;-). Wyłączam się też w godz. 12-13 i staram się nie słuchać agenta Kuby, do którego dzwonią (?) niezadowoleni, aby się wyszumieć. Kiedyś zadzwonił jakiś emeryt do Zozunia i powiedział mu, że jest on mistrzem propagandy. Się redaktorek potłumaczył, a dzwoniący potwierdził moje spostrzeżenia.... Wybitna jest też "audycja ekonomiczna". Też prowodzona przez mistrzów gatunku... Pseudointeligencka stacja... Niestety, chyba nie ma nic bardziej profesjonalnego na rynku ogólnopolskim z takim przekrojem i gatunkami muzyki. Słucham dalej, trudna rada...

  2. Strony