Czy Prezydent Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński szykują kolejny majstersztyk?

Prześlij dalej:

Zdaję sobie sprawę, że dzisiejszy felieton będzie żył krócej niż motylek, a co więcej mogę przestrzelić, czego się w Internecie nikomu nie wybacza. Dlatego proszę niniejszą formę i treść potraktować jak cichą sugestię albo przypuszczenie, w zależności do tego, czy uda mi się trafić w intencje PiS, czy może coś niechcący podpowiem. Obserwujemy kolejne sceny telewizyjne związane z Trybunałem Konstytucyjnym i nie ma sensu wracać do lamentu w obronie demokracji, bo jak powszechnie wiadomo, ten się pojawił dopiero wówczas, gdy PiS usiłował naprawić łamanie konstytucji przez PO. Dużo ciekawsze są warianty, szczególnie jeden z nich, który przesądzi o składzie TK. Pałac Prezydencki zaczął grać na kilku fortepianach,. Minister Dera mówi coś o kompromisie, szefowa kancelarii odpowiada znacznie ostrzej i daje do zrozumienia, że Prezydent zblokuje nominację sędziów wybranych prze PO. Publika nieco się pogubiła i nawet gorliwi zwolennicy PiS kombinują, czy przypadkiem Prezydent Duda nie ulegnie presji rozmaitych autorytetów i gasnących gwiazd dziennikarskich. Pojawiły się obawy, że przejdzie 3 sędziów wybranych przez PO i 2 przez PiS. Taki kompromis stary układ wziąłby w ciemno, zresztą wielu mówiło o tym otwartym tekstem, na przykład „profesor” Stępień. Ale czy to w ogóle ma polityczny sens? O ile między bajki włożymy rewelacje Ludwika Dorna o konflikcie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim, to ten wariant niczego się nie trzyma, kupy też nie. Ustalmy chronologię. PiS robi ostry manewr i uznaje uchwały PO za niebyłe. Naturalnie to kosztuje politycznie, ale stawka w grze jest jeszcze większa. Prezydent Andrzej Duda od tygodni nie przyjmuje przysięgi od sędziów i płaci równie słono. Po sejmie biega stowarzyszenie Kukiz’15 i chwali się, że będzie mieć sędziego, a wcześniej jako jedyni głosują razem z PiS.

No i co teraz? Nagle jednym spotkaniem z wszystkimi klubami opozycji, Prezydent Andrzej Duda miałby odebrać przysięgę od 3 sędziów PO, tym samym położyć cały plan PiS, ograć Kukiza’15 i w końcu pokazać własną słabość? Politycznie ten scenariusz jest katastrofą, przegrywają wszyscy prócz PO i „salonu”. Po co zatem Prezydent Andrzej Duda organizuje spotkanie z szefami klubów? Stawiam na normalny polityczny teatr, z rozpisaniem ról. Prezydent musi pokazać, że stara się znaleźć wyjście z sytuacji, taka jego rola. Ponieważ stan prawny jest taki, ze uchwały PO poszły… sobie gdzieś, Prezydent może wrzucić między wiersze inne rozwiązanie. Dogadajcie się szanowne partie, bo co ja mogę. Nie wiem, może wybierzcie całą piątkę od nowa, na mocy uchwały PiS. Dwóch sędziów niech wyznaczy opozycja, trzech partia posiadająca większość głosów, to na was spoczywa odpowiedzialność. Jest koncyliacyjnie? Pełna gębą, tylko teraz to PO z przyległymi zostaje upokorzona, co więcej sama nie jest w stanie zaproponować 2 kandydatów, bo inne partie mają swoje ambicje. Co się dzieje dalej? PO Nowoczesna.pl i PSL odrzucają propozycję i znów krzyczą o zamachu stanu, a Kukiz’15 bierze jednego lub dwóch sędziów, jednak takich, których zaakceptuje PiS. Kurtyna. Jest tylko jedno i to wielkie ALE. Otóż w kwestii zbieraniny Kukiz ’15 ani na jotę nie zmieniam zdania i to jest najsłabszy punkt programu. Jeśli złamią warunki umowy lub zaczną grać jak PSL, Kaczyński na pewno im na to nie pozwoli. Wówczas nie pozostanie nic innego tylko wybrać 5 sędziów większością głosów PiS.

Z jednej strony pełen sukces, z drugiej strata, ponieważ nie da się sprzedać wizerunkowej opowieści o tym, że Trybunał Konstytucyjny został obsadzony przez władzę i opozycję. Tak czy siak PiS zainwestował w tę walkę tyle środków, że wycofanie się byłoby skrajną głupotą. Nawet po rejteradzie Kukiz’15, w co wątpię, trzeba grać do końca. Za miesiąc nikt o tym nie będzie pamiętał, a skład TK z przewagą PO to pewne torpedowanie każdej nowej ustawy PiS. Jest szansa na prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego, czy to się uda zależy wyłącznie od Kukiz’15. Mają do wyboru albo coś ugrać dla siebie i być partnerem na przyszłość albo wciskać guziki jak Schetyna i opiekun Pawła z SB sobie zażyczy. Jak będzie dowiemy się prawdopodobnie już jutro, gdy poznamy plan obrad sejmu i terminy spotkań w Pałacu Prezydenckim. Czekam trochę niecierpliwie, ze względu na ostateczne rozstrzygnięcie, ale też spokojnie, bo nie wierzę, że po tylu zabiegach PiS podda TK. Na wszelki wypadek jednak dodam – Panowie! Niech was ręka Boska Borni się wycofać!

PS Po napisaniu tekstu dowiedziałem się, że Kukizem chyba trafiłem. Nie zgłosił swoich kandydatów.

6
50464 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

45 (liczba komentarzy)

 1. Gramy wszyscy w "co zrobi kaczor". No i każdy jest głupi. Ale Matuchna chociaż próbuje. Powodzenia.

 2. Emocje.... Ja, słuchając Zuzi o jej AReMyce się popłakałem.

 3. z mownicy grzmia poslowie pozal sie boze opozycji a Jaroslaw Kaczynski spokojnie sobie siedzi, slucha i sie usmiecha...

 4. TK? Wow. No dobrze ale skoro mamy 5 sędziów od PO to czemu oni po prostu nie pójdą głosować do TK? A może jednak nie są jeszcze sędziami? A może są sędziami i posłowie PO przekroczyli dopuszczalną liczbę 15 sędziów?

 5. Zganił ten osobnik PO za niekontytucyjne przepchnięcie 2 sędziów TK (w jego mniemaniu), zganił PiS za niekonstytucyjne przepchnięcie 3 sędziów TK (w jego mniemaniu). A potem skrzyknął się z PO i drze jape o łamaniu konstytucji. Widzi tu ktoś jakąś logikę (poza ubecką)?

 6. avatar

  wg mnie..
  cholera wie o co chodzi..wszyscy widac na "cuś" czekaja..nie wiem czy to wczoraj..czy dzisiaj poszla zajawka w necie ze szykuja sie duze transfery..ponoc "kupą" maja przejsc z po do rumunskiej parti i..od muzyka do partii rzadzacej..prawda li to byc moze??

 7. Tyle razy Pan napisał że Pan Kaczyński to wielki strateg. To jest prawda i tyle. Z wycofaniem się Kukiza z powołania swoich kandydatów to nie jego kaprys tylko numer do którego partyturę napisał sam Mistrz. Kukiz był tak zadowolony ze spotkania w Pałacu że aż wycofał swój pierwotny pomysł o zgłoszeniu kandydatur. Ciekawy ruch, ale jeżeli wyreżyserowany przez Mistrza, to oznacza to tyle że jest jakiś ukryty patent na rozwalenie Trybunału w drobny mak. Nie mam pomysłu jaki to patent ale spróbuję pogdybać  iż Prawo i Sprawiedliwość wystawi takich kandydatów którzy zgodzą się postatystować jakiś czas do zbiorowej egzekucji Trybunału a nie będą to prawdziwi Sędziowie. Odbędzie się to nowelą Kontytucji. Kukiz wycofał swoich kandydatów żeby się do tej koncepcji przyłączyć pod swoimi hasłami walki z partiokracją ,trybunałokracją ,durnokracją i innymi takimi które po drodze pewnie wymyśli. Stawiam na to że Petru przyłączy się do tego pomysłu aby zmienić ustawę zasadniczą oddając wyrokowanie w ręce Sądu Najwyższego bo alternatywą będzie koszmarny pat i ubezwłasnowolnienie Trybunału ,co gorsze będzie dla nich niż uchwalenie znowelizowanej ,przywołanej przeze mnie wcześniej ustawy zasadniczej i przeniesienie ciężaru orzekania na SN. Kto za tą koncepcją? Wrzucajcie też swoje pomysły i wróćmy do tego forum po całej akcji i wtedy zobaczymy kto trafił:)

  18:56 - Moja pierwsza teoria się sprawdziła, własnie Polsat podał nieoficjalną listę kandydatów PiS , artykuł pisałem 40 min temu ale po edycji u góry zmienia się czas utworzenia :)

 8. bardziej demokratyczny w swojej istocie, niż SN.

  A włąściwie dlaczego wybór sędziów TK przez parlament PiS jest zamachem na niezawisłość sędziowską, a wybór sędziów TK przez Parlament PO i od razu za przyszłe parlamenty w których PO jest w mniejszosći nie jest zamachem na niezawisłość? Sędziów chyba wybiera parlament a nie sędziowe albo rada wydziału UJ, coś mi się pomyliło?

 9. Myślę że ustawa o zastapieniu orzecznictwa Tk orzecznictwem SN - u mogłaby być ciekawie przeprowadzona a wybór sędziów nie musiałby być inny niż na obecnych zasadach. A alternatywą jest pat który Mistrz utrzymywałby więcej niż 4 lata bo kto mu przeszkodzi? A jak zgodzą się na jego rozwiazanie to i Petru mógłby odtrąbić swój sukces. Myślisz że Kaczyńskiemu nie zależy na uśmierceniu Platformy ? Może nie za wszelką cenę ale za to wydaje mi się  logiczne. Chyba że cholernie zbłądziłem w myślach.

 10. A Kaczyński skupi się na rządzeniu.

 11. Wszyscy troszczą się o czystość TK. Więc Rzepliński z dwoma kolegami, jako ci, którzy złamali zasadę apolityczności biorąc udział w pracach Sejmu,
  nie tylko wyłączają się z orzekania, ale podają się do dymisji. Zwalnia się kolejne 3 miejsca i trzeba wybrać 8 sędziów. PiS bierze 5, a 3 do podziału i duch konstytucji zwycięża, a wszyscy wychodzą z twarzą. Rzeplińskiego nikt nie żałuje bo sam się gamoń podłożył.

 12. To mało prawdopodobne ale też nie niemożliwe. Myślisz że już chodzą na mieście pełne zestawienia gości pewnej agencji ? :)

 13. bo tzw. autorytety oraz znane osobistosci jakos dziwnie cicho siedza.

 14. Ważne, by nie odpuścić.
  Coś "taśmy" ucichły... Czy może być, że przed burzą?
  Każdy sobie Rzeplińskiego skrobie.

 15.  Myśle że Kukizowi TK leży gdzieś hen hen, ale możesz mnie poprawić jeśli się mylę.

 16. Nie znam tematu dokładnie, ale czy Duda nie mógłby się "zaciąć w temacie" i nie przyjmować przysięgi od wybranych sędziów (nowych) aż do momentu aż się partie dogadają?
  Wybierający kandydatów musieli by "mieć na uwadze, że muszą dobrze wybrać" bo inaczej ich kandydat nie zostanie zaprzysiężony.
  Czy TK musi funkcjonować w pełnym składzie? Nie musi.
  Zadam bardziej fundamentalne pytanie: Czy w ogóle nie byłoby prościej TK rozwiązać?

 17. Witam na forum :D

  Myślę Piotrze, że myślimy podobnie w tej sprawie. Tutaj nie chodzi o powołanie tych pięciu sędziów TK przez PiS. To i tak nic nie zmieni w sytuacji bo i tak większość będzie po stronie PO a w cudowne nawrócenie tych pozostałych sędziów, którzy zasiadają w trybunale, specjalnie bym nie liczył. No chyba, że towarzystwo również żywiło się ośmiorniczkami u Sowy. Wtedy rzeczywiście te 5 stanowisk może mieć ogromne znaczenie...

  Matematyka jest nieubłagana i większość potrzebna do przepchnięcia ustaw przez TK zostanie osiągnięta w czerwcu 2017. Przez te dwa i pół roku PiS niczego konkretnego nie będzie w stanie uchwalić bo zostanie to zaskarżone a i samego PiS-u może już nie być, bo jestem pewien, że wszystkie sztandarowe obietnice z kampanii wyborczej zostaną uwalone a drugi raz Jarek już nie odbuduje zaufania. Rodzi się więc pytanie, co można zrobić aby temu zapobiec. 

  Jak dla mnie sprawa jest oczywista i klarowna. Trzeba wykorzystać to co zrobili niektórzy sędziowie na czele z Prezesem a do czego nie mieli prawa. 

  Drugą podpowiedzią jest wpis W.Gadowskiego dotyczący wysypu memów na pewnego gościa...

 18. W 2016r. powstaja dwa (2) wakaty w TN kiedy to uplywaja kadencje tych sedziow:

  Prof. Andrzej Rzepliński - Prezes 2007.12.19 2016.12.19
  Prof. Mirosław Granat 2007.04.27 2016.04.27

  posrod ktorych jest rowniez prezes TK. Tak wiec za rok w grudniu PIS bedzie mial 7 sprzyjajacych sedziow w TK a do tego juz w kwietniu bedzie mozliwosc "uzyskania" prezesa TK jesli sprawy potocza sie pomyslnie.

  Art. 12

  1. Prezesa Trybunału powołuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej spośród dwóch kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne.
  2. Kandydatów na stanowisko Prezesa Trybunału wybiera Zgromadzenie Ogólne, nie później niż 3 miesiące przed dniem upływu kadencji Prezesa Trybunału, spośród sędziów Trybunału, którzy w głosowaniu uzyskali kolejno największą liczbę głosów. W razie opróżnienia stanowiska Prezesa Trybunału, wyboru kandydatów dokonuje się w terminie 30 dni.
  3. Obradom, które dotyczą wyboru kandydatów na stanowisko Prezesa Trybunału, przewodniczy najstarszy wiekiem sędzia Trybunału.

  Warto zwrocic uwage na punkt #3 gdzie jest mowa o najstarszym (wiekiem) sedzia ktory bedzie przewodniczyl obradom wyboru kandydatow na nowego prezesa TK. Mam nadzieje ze PIS zauwazyl to w dzisiajszym wyborze 5 kandydatow.

 19. Po nocnych głosowaniach w sprawie TK był wysyp komentarzy w TV. Akurat trafiłem na "profesora " ,byłego sędziego TK.Pan JERZY STĘPIEŃ mówił językiem (prawie Niesiołowskim ) a po zakończeniu rozmowy z dziennikarzem tvn-u po życzeniu sobie dobrej nocy wyrzygał zdanie o PIS-e ..damy sobie radę z tymi HOCHSZTAPLERAMI..redaktor z tvn w odpowiedzi ...mocne stwierdzenie ..KUR...A  i ten ci..l zasiadał w TK  i miał czelność w całej rozmowie straszyć PISem i zamachem na demokrację .Przecież ten  buc nie  wie co to D E M O K R A C J A   .Jeżeli w TK zasiadają ludzie na tym poziomie co Stępień to nie widzę przeszkód aby wskrzesić Maximiliena de Robezpierra do obcinania zakutych łbów.

 20. Wybrać 5 swoich, razem 10 i sparaliżować TK. Na wiosnę referendum w kwestii likwidacji TK, bez wymaganego progu 50%, nazwijmy to plebiscytem.
  Dziś była konferencja B. Szydło 500+, bardzo ładnie przykryła TK, okazuje się, że rodziny z dwojgiem dzieci otrzymają po 500 zł. bez wymaganego progu dochodowego. To jest rewolucja! Mając do wyboru: Rzepliński czy 500 złotych co miesiąc na berbecia, ludzie nie będą mieli wątpliwości:-)

 21. gdzieś w okolicach 13 grudnia - odbić TVP

  bez tego "ciemny lud" nigdy nie będzie informowany .

  Z 500 zł wróci do budżetu prawie 30% ( jak domkniemy egzekucję podatków) , 500 zł nasmaruje gospdarkę (nowie miejsca pracy -to da dodatkowy dochód budżetowy).
  ect. 
  Sprawnie działający przepływ informacji to kluczowa sprawa dla Polski 
  Odbić TVP  - subito  !!!!!!

 22. (czy nieoficjalnie) zapowiedziało, że nie będą procedowali w swojej sprawie. O kant dupy takie zapowiedzi. Czy nikt tym dziadom nie powiedział, że uczestnicząc w pisaniu przez PO spec ustawy o TK SPRZENIEWIERZYLI SIĘ zasadzie niezawisłości sędziowskiej? Że zawsze za dziadami będzie ciągnęło się odium sprzyjania jednej partii (PO)? Że nikt przytomny i przy zdrowych zmysłach nie uwierzy już w apolityczność wyroków TK? Czy jest w Polsce jakieś szacowne (chociaż cokolwiek) gremium sędziowskie, które wezwie tych trzech prezesów do dobrowolnego zrzeczenia się posad członów TK? Lepszy sposób, choć połowiczny (jak nie mniej) to byłoby dobrowolne odejście inkryminowanych.
  I ja mam KURWA MAĆ wierzyć w polskie sądy?

 23. sądy trzeba będzie wierzyć!

 24. Na razie nie wierzę.

 25. Przed chwilą zakończyło się spotkanie na SGH z dziennikarzami.
  Żakowski vs Ziemkiewicz. Słuchacze i pytający to 95% młodzież.
  Pytania był celne m.in o standardy dziennikarskie (via Lewicka vs Gliński).
  Towarzysz Żakowski wyśmiany i skopromitowany.
  Cieszy, że młodzież nie daje sobie wody z mózgu robić.

 26. (Cytat:) Pierwszy raz w historii Trybunał Konstytucyjny dał nam zabezpieczenie i zobowiązał Sejm, że ten nie może wybierać sędziów Trybunału – mówi portalowi Fakt24 Borys Budka. – W takiej sytuacji komisja nie ma prawa się odbyć, nie ma prawa dojść do opiniowania kandydatów. Jeżeli PiS będzie próbował procedować dalej, będzie to nielegalne, będziemy mieli do czynienia z zamachem stanu! – dodaje twardo. W Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej podkreślali, że pismo Trybunału Konstytucyjnego ma „działanie natychmiastowe”. – Odczytam kluczowe zdanie dokumentu TK: Trybunał postanawia zabezpieczyć wniosek grupy posłów przez wezwanie Sejmu RP do powstrzymania się od dokonywania czynności zmierzających do wyboru sędziów TK do czasu wydania przez Trybunał ostatecznego orzeczenia w sprawie ustawy – oświadczył poseł PO, Robert Kropiwnicki.

 27. żeby się rzucił w gówno po szyję. Wezwanie jest niczym innym, niż bezprawnym wchodzeniem w kompetencje Sejmu. Sąd wydaje wniosek NAKAZOWY i nadaje mu rygor np. natychmiastowej wykonalności. Wezwanie Rzeplińskiego nie ma mocy prawnej, może co najwyżej łaskawie prosić.
  Wyłączenie 3 sędziów TK z orzekania uniemożliwia rozpatrzenie wszystkich wniosków, bo w sprawach zasadniczych, a do takich zalicza się ta sprawa, musi być pełny skład:-) Ciekawe jak z tego wybrną?:-)

 28. ...bedziemy mieli do czynienia z zamachem stanu... i znowu nie bedzie teleranka? Grudzien. Do kompletu brakuje tylko zeby urzadzili demonstracje w obronie demokracji13-stego!

  P.S.

  Dlaczego tylko po szyje?

 29. TK już pływa w szambie .

  O co chodzi ? o terminy !
  Przyszłe posiedzenie TK będzie "Nasze" 
  Trzymać się planu .
  "Pat" jest etapem zdyskredytowania rzepińskiego i paru innych . Ta sytuacja może trwać do wiosny (do rezygnacji rzepińskiego i tych 2 koleżków).

 30. Jutro po południu PiS przegłosuje wybór 5 sędziów do komunistycznego reliktu czyli TK. Z piątki kandydatów aż 3 jest zaangażowanych w wyjaśnienie Smoleńska - nie tylko Pszczółkowski, ale jeszcze 2 z pozostałej czwórki uczestniczyło w pracach II, III i IV Konferencji Smoleńskiej. To oznacza, że sprawa zbrodni smoleńskiej będzie miała minimum trzech reprezentantów w TK.
  PAD w najbliższych dniach odbierze ślubowanie wybranej piątki. To są rzeczy pewne.
  Teraz rzeczy teoretyczne.
  PAD mógłby zastosować następujący myk: 
  "Proszę Państwa, nie miałem wyjścia i odebrałem ślubowanie piątki sędziów, ale widzę, że nie sprawdza się 9 - letnia kadencja w TK. To daje zbyt dużą władzę w Polsce małej 15 - osobowej grupce, którzy teoretycznie mogą torpedować wszelkie zmiany ustrojowe w Polsce. W związku z tym przygotuję ustawę o ustaleniu kadencji sędziów TK na 4 lub 5 lat. Nie ma powodu, aby kadencje sędziów trwały tak długo. Doświadczenia ostatniego 30 - lecia pokazują, że był to wielki błąd. Warto przypomnieć, że pomysł stworzenia TK w Polsce powstał w stanie wojennym w 1982 roku, a w 1985 roku TK zaczął działać. Nie będę Państwu przypominał kto powołał TK."

  Takim zagraniem PAD skierowałby wektor wydarzeń w innym kierunku i rozmył sprawę.
  Przypominam, że najwcześniej zaprzańcy mogą nie mieć większości w TK w czerwcu 2017, a więc za półtora roku. Tylko, że zdaje się, po Rzeplińskim, który odchodzi za 10 miesięcy to nadal PO/PSL/SLD i reszta zaprzańców wybierze następcę Rzeplińskiego z grona pozostałej ósemki (ósemki, a nie dziewiątki, bo w marcu odchodzi jeden z zaprzańców z TK).

 31. przyjać tych 5 "osób"(zgodnie z ustawą) z PIS :) 
   I naciskać na TK w kierunku samorozwiązania proponująć kolejną ustawę po konsulatacjach z szeroką opozycją ( mam na myśli siły będące poza parlamentem ) -
  Jaki uzysk? 
  Podkreślenie "Mocy Prezydenta" w ustroju RP. 
  Idąc dalej można dojść do zgody narodowej .
  Nie demagonizujmy znaczenie TK na obecnym etapie rządów PiS -
  Ustawy 500 zł i kolejne zmienią odbiór społeczny  Naszego Rządu.
  Na sprawy ustrojowe przyjdzie czas wiosną .

 32. TK łatwo może wykazać swoją rację w dożynaniu watahy.
  Myślę,
  PIS grając swoje. wciąga TK(układ) w sytuację kłopotliwą dla nich - pora na przekonanie społeczeństwa o szkodliwości TK w takim wydaniu.
  Musimy ścierpieć te łajdackie zaczepki (robiąc swoje}

 33. Coraz szybciej pchają się pod KK

  1) próba usuniecia Prezydenta
  2) działania niezgodne z wczesniejszymi wyrokami TK

  Jak dla mnie mogą jeszcze przyspieszyć

 34. Jeżeli to się nie skończy aresztowaniami pod zarzutem mającego właśnie miejsce zamachu stanu, to się nie skończy nigdy.

 35. Dylemat rozumu i serca. Trzeba złagodzić sądy i opinie w szczególny czas.
  Jest Adwent, więcej światła niż zwykle, życzyć więcej łagodności i przebaczenia. Chciałby człowiek aby rozum zatriumfował i mądrość, wraz z nimi dobroć. Tymczasem drapieżniki w oczach, oszukiwanie jedni drugich, oczernianie, oszczerstwa, donosicielstwo, zawiść i zazdrość. Kiedy ten świat się zmieni, kiedy my Polsacy będziemy na co dzień tacy jak w chwilach podniosłych ? Tacy jak imi chciałby nas widzieć Jan Paweł II ? Wszystko co się z Polską dzieje w rękach Boga i nasze w nich losy.

 36. Czy Tyś kolego się nie zapomniał? Do kogo ta katecheza? To jest walka na śmierć i życie, a nie noszenie monstrancji. Komuchy okupują nas przez 70 lat! Trzeba brać przykład z błogosławionego Ks. Popiełuszko. Koniec.

 37. Czochranie rzeczywistości przez publicystę,
  Czesanie publicysty z włosem przez publikę.
  Czyli diagnozo-analiza wszystkich, ku pokrzepieniu ogólnego nastroju.
  Pisać, pisać, pisać. Lać jad i żółć. Międlić się i kisić w nienawiści. Deliberować który pionek gdzie zasiądzie, co myśli minister, którą powiekę uniósł i jaką miał minę. Nudne to ! I gówno daje ! Jest może z pięć nazwisk ludzi, którzy prezentują dziennikarstwo faktów, którzy dotknęli jądra ciemności i w jakimś stopniu zapłacili za to swoim życiem. Opisują mówią, niezbyt barwnie, z masą szczegółów, nazwisk, wyciągają z mroku fragmenty strasznej całości. Tak strasznej, że gdy człowiek sobie uświadamia skalę zła zaczyna myśleć o niewykonalności zmiany bez jakiejś ingerencji z góry, gdyż my ludzie chcący stosować się do Boskich nakazów życia stajemy się bezbronni. Gdy się słucha, czyta; Pana Sumlińskiego, Gmyza, Pana Targalskiego, Panią Kanię, powstaje straszny obraz. Oni są rzeczowi, konkretni, zadają konkretne twarde pytania, pozostające wciąż bez odpowiedzi. Dotykają innej przestrzeni i innego świata wartości lub antywartości. To tak jakbyśmy mieli doczynienia z czarną kosmiczną dziurą, antymaterią lub czymś co w swej istocie wszystko z zewnątrz przerabia w nicość lub w gówno. Piszę o tym uświadamiając nieuświadomionym, że gra o której wszyscy rozprawiamy na manowcach zdarzeń mało istotnych, gdy w nią wejść już nie wypuszcza żywym. Możemy bić piankę do kawci, cmokać, że ten i ów Bolek coś w Sejmie chlapnął i na tym się nasza funkcja kończy. Jesteśmy tłem kochani, mili. Tłem ! Całość jądra ciemności jest nie do ogarnięcia. Ono jest jak fraktalna geometria, nie ma końca, jest wrośnięte w organizm społeczny, w państwo tak zaawansowanie, Tak trwale że chcąc je urąbać, unicestwić wywołuje się stan chaosu wojny wszystkich i wszytkiego ze wszystkim. Jak się operuje rozległy nowotwór wysoce prawdopodobna jest śmierć całego organizmu, umiera nowotwór wraz z człowiekiem. Jest diagnoza faktów, są osoby zadające pytania, mające odwagę je zadać, i jest milczenie, groza milczenia.

 38. Postsowiecki TK próbuje przejąć władzę nad sejmem, dokonać zamachu na Prezydenta, a Ty "kochajmy się do jasnej cholery"?. 
  To ja Tobie odpowiem : Nie bądź taki Tuwim Olej!

 39. Młodości ty moja spokojnie! Lepiej się myśli.
  Proszę czytać ze zrozumieniem tekstu i myśleć chłodniej, bez emocji. Przeczytać jeszcze raz na spokojnie analizując co mówią i piszą wymienieni w tekście dziennikarze. Odczekać kilka godzim, może dni i własne przemyślenia przyłożć do całości zdarzeń. A na razie codzienność z tysiącami prowokatorów robiących za Polaków i patriotów. Są wśród nas i sieją nienawiść. Naszym polskim zadaniem jest spokój, modlitwa, praca i trwanie pomimo ostrego i zimnego wiatru. Czynnikiem który roztrzygne jest mądrość wybranych do władzy ludzi,- ich sprawdzenie - czas i Pan Bóg.

 40. Dzisiaj o 11.00 spotykamy się przed Sejmem.
  Obowiązkowe transparenty z hasłem: 
  :
  "SOWIECKI SĄD DO SOWIECKIEGO SOJUZA"

 41. avatar

  i przetrwać ten wylew szamba. Nie oglądam TV, bo jak slyszę, to co się tam dzieje to głowa mała. Wchodzę jednak na witryny, czytam tytuły i włos się jeży. Powtórzę jeszcze raz: jednak nie spodziewałam się takiego stopnia obłędu. Na nich, jak Kurka i Wy wielokrotnie wskazywaliście, jest jeden sposób: zaorać !!! Przykro mi to pisać i potwierdzę tym opinię o "zamordyzmie" PiS , ale tu nie ma nawet małego marginesu na demokrację. Stosować kulturę słowa i czynu na przykład wobec takiego literata Kuczoka czy dziennikarza Lisa? Absurd. Wyciągniesz rękę to odgryzą ci ją, a wszelki objaw kompromisu uznają za słabość i zachętę do dalszego kopania. To jest naprawdę wojna.

 42. za nieprawne zuchwałe wymuszanie na prezydencie podjącia decyzji poprzez groźby karalne.

 43. Przejeżdzałem obok Sejmu. Wpadłem zobaczyć, co tam się dzieje - dwukrotnie.
  Koło 18.00 i potem koło 19.30. Zwolenników "ręce precz od Trybunału" sporo wiecej - tak na ok 3-4 razy. Głośniej krzyczą :). Większość młodych wykształconych :)
  Zwolennicy PiS to zdecydowanie starszy elektorat. Królowały berety :) i Bóg, Honor, Ojczyzna.
  Nie zauważyłem specjalnie wzrostu ilości demonstrantów obu stron przy drugiej wizycie.
  Zatem to mocno "twardy" elektorat z obu stron. Wniosek, że społeczeńtwo ma to w dupie. 500+ działa :)